99 fr. WIJZIGING VERKEERSREGLEMENT IS BELANGRIJK FACET VAN HERWAARDERING AALST RECHTEROEVER HERWAARDERINGS PROJEKT LINKEROEVER «VOORZIEN» VOOR MEI CAMMU PH. Hovenierstraat,18 V /Marktstraat25 95oo /IALST 18900PM/IJK om# Nieuwe Gazet van Aalst 27 april 1984 7 053/70.36.85 P 052/35.83.66 VIDEOFILMS per 3'dagen Mogelijkheid tot huren van films zonder lid geld. 2.000 films in 3 systemen. Wat Hofstade-Dorp betreft kondigde André Dooms aan dat Minister Akker- mans zopas zijn goedkeuring hechtte aan de wijziging van het gelijknamig BPA. en dat naar zijn oordeel een oplossing diende gezocht te worden voor het aan passen van de ruimte voor de dorpskerk, daar hier een gevaarlijke situatie bestaat voor de kerkgangers. Dat alles niet zomaar van de ene op de andere dag zal gerealiseerd worden, werd op de avond De talrijke aanwezigen op de informatieavond over sociale stads- en dorpsherwaardering, ingericht door Nacebo, kregen maandag 16 april een goed idee van wat onder deze noemer dient verstaan te wor den. Voor diegenen die deze materie, en dan inzonderheid de Aalsterse stads- en dorpsherwaarderingsprojekten, op de voet volgen was er wel niet zoveel nieuws te vergaren. Het belangrijkste leek ons nog de toelich ting van schepen van leefmilieu André Doorns en het antwoord van Leonard Quintelier, kabinetsmedewerker van minister Akkermans, op bepaalde vragen uit het publiek. Schepen Doorns herinnerde aldus aan het feit dat er op dit ogenblik drie projekten aangepakt worden in Aalstdeze voor de linkeroever, deze voor de rechteroever en deze voor Hofstade-Dorp. De linkeroever is ongetwijfeld het verst gevorderd, zelfs in die mate dat de sche pen eerstdaags hoopt op de erkenning van het gebied als herwaarderingszone. Nog dit jaar wenst de sociale bouwmaat schappij Veilig Wonen te kunnen over gaan tot de bouw van een aantal wonin gen voor een totaal bedrag van 45 mil joen. Ook de stad wil in de komende twee jaar zeven woningen in de Ridder straat die in haar bezit zijn, renoveren. Andere projekten die kaderen in de her waardering van het stadscentrum zijn: het verbreden van de voetpaden in de Ridderstraat, het heraanleggen van het Keyzerstraatje, en het bouwen van een aantal nieuwe woningen in de Peper straat. Dit laatste projekt zou eveneens uitgevoerd worden door Veilig Wonen. Ook vanwege de middenstand worden heel wat initiatieven verwacht in dit stadscentrum, terwijl het aanpassen van de verkeersstroom eveneens tot de wen sen behoort. Wat Aalst-rechteroever betreft wordt nog volop gewerkt aan een uitgebreide inspraakronde. Hierbij wordt gestreefd naar het opmaken van een totaal struk- tuurplan voor dit achtergebleven stads deel. Tot de opties behoren alleszins het herschikken van een deel van de Hove niersstraat als nieuw marktpleintje, en het inrichten van de oude stadsmagazij- nen aan de Hoge Vesten als speel- en sportplein. Op deze plaats zouden in de toekomst ook 15 nieuwe woningen verrij zen, waarvoor nogmaals Veilig Wonen zou instaan. De jongste in de rij is het herwaarde ringsgebied van Hofstade-Dorp waar onlangs tot de installatie van de stuur groep werd overgegaan. Opvallend hier bij is het groot aantal bewoners dat aan dit projekt wenst mee te wferkeji. Op de begeleidende diareeks werd duide lijk dat de bovenvermelde stadsdelen inderdaad aan renovatie toe zijn. Tijdens het vertonen van de dia's deelde schepen Doorns nog enkele andere nieuwsjes mee. Aldus zou er voor de hui dige parking in de Kattestraat een pro jekt bestaan tot het realiseren van een ondergrondse parking. Naast een aantal winkelpanden, die zouden opgericht worden op het gelijkvloers, zou de reali- sator van het grootse projekt eveneens «sociale» woningen voorzien. Voor de rechteroever kwam het publiek nog.,te weten dat de NMBS zou meewer ken aan het herwaarderingsprojekt door de restaureren en herwaarderen van de talrijke tunnels onder de spoorlijn Aalst- Brussel. Uit de verklaringen van de sche pen kon men eveneens opmaken dat de firma De Wolf-Cosijns, die bedrijfsruim ten bezit* aan de Fritz De Wolfkaai, bereid zou zijn een deel van de fabrieks- gevels te restaureren in ruil voor het bekomen van een bouwvergunning voor een nieuwe opslagruimte. Het overige deel van deze inderdaad vervallen buurt scheen voor de schepen enkel nog goed om afgebroken te worden en vervangen te worden als groene zone en bufferzone tussen Amylum en de rest van Aalst- rechteroever. eveneens duidelijk. Niet alleen moet er een ganse administratieve weg afgelegd worden vooraleer een herwaarderingsge bied erkend wordt, maar ook voor de eigenlijke realisatie van één of ander konkreet projekt dienen heel wat stappen ondernomen te worden. Een ander probleem zijn de premies. Voor de herwaarderingsgebieden bestaat de specifieke renovatiepremie, maar daarbuiten kan men blijkbaar ook beroep doen op tal van andere premies. Bedoeling was dit alles is, zoals Burge meester Uyttersprot het in zijn slotwoord verklaarde, een impuls te geven aan de bouwsektor, die in volle krisis is. De bur gemeester benadrukte nogmaals dat luxe- projekten tot het verleden behoren en dat een kleinschalige aanpak meer dan ooit noodzakelijk is. (MP) ara» waatag op bet Kletter op 4,000 OOOfr ie afgelopen weekend de beurs voor bouwen en wonen bezocht in de Keizershallen, kon merken dat op de prachtige stand van de stad Aalst over stads- en dorpsherwaardering een tipje gelicht werd van de plannen voor Aalst-Rechteroever, die naar alle waarschijnlijk in de komende maanden definitief door de gemeenteraad zullen aanvaard worden. Belangrijk in deze pianneh zijn de wijzigingen, die men wil aan brengen aan de huidige verkeers situatie. Primordiaal is het invoeren van het tweerichtings verkeer in de 1-Meistraat. Meteen zal men het doorgaande verkeer uit de Molendries en 18||veniersstraat kunnen bannen, eri zal men deze straten deels ver keersarm, deels verkeersvrij kun nen maken. Het verkeer, komen de van het stadscentrum en de St. Annabrug zal via de Mout- straal, naar de Varkensmarkt en de I-Meistraat geleid worden. Haar de rijrichting in de Mout- Bediening is onze reklame MAZDA benzine of diesel Uw hoofdverdeler Pontstraat 59-63, AALST Tel. 21 37 65 Verkoop onderhoud koetswerk. straat verandert, en deze straat te smal is om dubbelverkeer toe te laten, worden alle wagens, komende van de Binnenstraat en de Moorselbaan, omgeleid via Houtkaai (aan de Vismijn) naar de Josse Ringoirkaai. Hierbij wordt enkel gedacht aan de lin kerzijde van de Houtkaai, zodat de rechterzijde, waar nu ook ver keer toegelaten wordt geheel ver- keervrij kan gemaakt worden. Deze totaal nieuwe verkeersrege ling biedt automatisch het voor deel dat er heel wat mogelijkhe den geschapen worden voor nieuwe groenaanleg. Volgens de huidige plannen wordt aldus groen voorzien in het begin van de Molendries zelf (nabij het escargotkraam van «Richard»), nabij de Vismijn, op de Varkens- markt, waar het groen tevens als verkeersgeleider kan funktione- ren, en aan de bekende bocht in de Hoveniersstraat, waar in feite een nieuw marktpleintje komt. Een nieuwigheid scheen ons ook de zogenaamde verkeersdrup- pels, die men aan de 1-Meistraat wil aanleggen. Deze verkeers- druppels zijn gewoon versmallin gen in het wegdek, die enerzijds de snelheid van het verkeer afremmen maar ook het overste ken van de voetgangers verge makkelijken. Wonen Naast deze ingrepen op het ver keer, wil men de leefbaarheid van de wijk Varkensmarkt in de eerste plaats verhogen door nieuwbouw en vernieuwbouw. De oude stadsmagazijnen aan de Hoge Vesten, die trouwens aan de Hovenierstraat uitgeven, spe len hierbij een primordiale rol. Niet alleen voorzien de plannen in de kreatie van een speelruimte en parking, maar ook in nieuw bouw. De sociale bouwmaat schappij Veilig Wonen zou voor deze nieuwbouw willen instaan. De noodzakelijke groenaanleg zou bij dit alles niet vergeten worden. Via voetgangerswegen zouden de inwoners en bezoekers van het nieuwe tart van de wijk, snel de Hoge Vi sten en de Moorselbaan kunnen tereiken. Verrasse td zijn ook de plannen tot invul iouw ter hoogte van de bestaand parking aan de Moor selbaan, /aar vroeger het stede lijk slac thuis was. In deze nieuwbou v zou een ruimte vrij gelaten trden, die als doorrit fungeert oor de achterliggende parking. Alles bij lkaar kan men toch gewagen an toekomstgerichte zoniet re' olutionaire plannen, die indien zij ooit mochten gerealiseerd worden, de wijk van de Varkensmarkt-Molendries- Hoveniersstraat een gans nieuw geherwaardeerd uitzicht zullen bezorgen. (MP) I crhndcii tie dieren le voederen. Ook dn ren paasfolol Carpc diem. Rust roem. (.IC)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 7