R Opendeurdagen r RESOCUB KEUKENS e s c s Dancinguitbaters zijn boos op stadsbestuur Infobo was schot in de roos zaterdag 5 en zondag 6 mei O C U van 10 tot 18 uur Geen zuiveringsstation in Aalst? Kinderen van ons bestaat vijfjaar g Nachtegaalstraat 8 9440 Erembodegem g Nieuwe Gazet van Aalst 27 april 1984 9 N.V. (llde Industriezone langsheen autosnelweg) s 053/66 78 97 Koffie DE PAEPE Koffie - wijnen - likeuren - honing The Coffee Wine Bar I. Wauters Molenstraat 77 9300 Aalst s 21 40 66 In alle Vlaamse gemeentehuizen is momenteel het "Algemeen Waterzuiveringsprogramma,, (niveau 1) ter inzage van de bevolking. Men komt daarbij tot de onthutsende vaststelling dat op de Overzichtkaart voor het Vlaamse Gewest géén waterzuiveringsinstallatie voorzien is te Aalst. Dit is wel het geval in Geraardsbergen, Dendermonde en Lede (wijk Veilig Wonen; reeds sinds 1977 in gebruik). Over de biologische kwaliteit van de Dender wordt gesteld dat de verontreiniging vanaf Denderleeuw katastrofaal te wijten is aan enkele bedrijven in dit gebied. Vanaf Aalst tot Dendermonde verkeert de Dender praktisch in een volledige verrottingstoe- stand. Ook de meeste bijrivieren (o.m. de Mark. Bellebeek. Molenbeek opwaarts Aalst) bevinden zich volgens het rapport in een bedenkelijke staat. Tussen Geraardsbergen en Ninove wordt door zeltz.uivering een merkwaardig genoemde verbetering genoteerd. Wel is deze strook bijzonder onderhevig aan sterke zuurstofschommelingen, waardoor geregeld vissterfte voorkomt. Het getuigt van ofwel een ergerlijke administratieve slordigheid ofwel een foute beleidskeuze enkel in Geraardsber gen en Dendermonde op de Dender een zuiveringsstation te voorzien. Gelet op de A.W.P. zijn precies Ninove. Denderleeuw en Aalst prioritair. Wat is hier gebeurd? (pd) Reeds enkele weken geleden vermeldden wij in dit blad de onenigheid tussen een groot aantal Aalsterse dancinguitbaters en het stadsbestuur. Deze protesteren vooral tegen de hoogte van de gemeentetaks op de dans vermakelijkheden en tegen de manier van inning van deze taks. Aangezien het stadsbestuur zeer recent met drakonische middelen is overgegaan tot het uitsturen van dwangbevelen bij deurwaardersexploot en tot het ten uitvoerleggen van de aanslagen op de goederen van de uitbaters, kon een konfrontatie met het stadsbestuur niet meer worden vermeden. Via André-Emiel Bogaert lieten zij hun eisen aan dit bestuur kennen. Op 4 april jl. stuurde hun woordvoerder aldus een vijf bladzijden lange brief naar het schepenkollege. In deze brief verklaren de dancinguitba ters zich volledig akkoord met het princie- pe van een indirekte belasting op de door hen verzorgde vermakelijkheden. Zij zijn echter niet akkoord met de omvang van de belasting, noch met de wijze van berekening of met de manier van inning. Aldus vinden de uitbaters de huidige taks per avond, dat de dansgelegenheid open is, te hoog, in evenredigheid met de be- drijfsomzet. In vervanging willen zij een forfaitaire trimestriële of maandelijkse aanslag, met vast bedrag. Er blijkt ook heel wat diskriminatie te bestaan tussen de uitbaters onderling. De enen betalen altijd de hoogste aanslag, de anderen een gemiddelde en er zijn er zelfs die nooit iets betalen. Het kontrolesysteem van de stad vinden de uitbaters niet dienend en het leidt tot tal van misverstanden. De kontroleurs van de stadsontvangerij meten immers twee maten en twee gewichten, naargelang hun relatie met de uitbater. Verder wijst André-Emiel Bogaert op het bestaan van verdoken dansgelegenheden, welke ontsnappen aan de stadsbelasting. Ook het bestaan van een tweede «drink en danscircuit» via allerlei vzw's wordt aangeklaagd. Volgens de briefschrijver gaat het hier om oneerlijke konkurrentie. De gronden, waarop de aanslag wordt berekend, namelijk de prijs van een glas voor de dancinguitbaters. De aanslagvoet van de provinciale overheid volgens bedrijfsruimte en oppervlakte van de dansvloer vindt men daarom beter. Door de onafgebroken belastingsdruk op de eigen Aalsterse dancings, bevoordeeld de stad Aalst de uitbaters van de omringde gemeenten vb. Affligem, en benadeelt het eigen stadsleven. Om al deze redenen wil het Aalsters verbond van Dancinguitbaters allereerst een duidelijke en tegensprekelij- ke lijst van alle in Groot-Aalst erkende dansinrichtingen. Zoals reeds vermeld wil men natuurlijk een wijziging van de bestaande reglementering via een forfaitaire taks. ongeacht het aantal dagen dat er gedanst wordt. Meteen zou het huidige kontrolesysteem afgeschaft kunnen worden, wat een forse besparing voor de stad Aalst zou betekenen. De kontroleurs zouden immers overbodig worden. Wil een niet-erkende dansinrichting toch een dansavond inrichten, dan moet men eerst toelating vragen aan het CBS, en dient men vooraf vastgestelde belasting te betalen. Zoals bekend werkt, schepen van financiën Bogaert op dit ogenblik aan een wijziging van het bestaande reglement, maar of ondertussen het huidige rechtvaardiger zal toepassen is een ander paar mouwen. (MP) Op 30 april eerstkomende viert de v.z.w. De Kinderen van ons haar vijfjarig bestaan in de feestzaal van het VTI te Aalst. Deze vereniging werd gesticht door haar huidige voorzitter Carlos Buyle, Dirk Martensstraat, 10 te Aalst en had tot doel de verlaten kinderen van Vlaanderen, verdeeld over 69 tehuizen wat ontspanning en materiële steun te geven. De eerste twee jaar moest men zich beperken tot het geven van een Sinterklaasfeest, een reisje naar hier of daar, kerstgeschenk, paasfeest, enz. De minst bedeelde jongeren kregen meteen wat meer dan enkel een dak boven het hoofd. Al deze aktiviteiten kosten natuur lijk een bom geld, dat met eigen handen, zonder enige vorm van subsidiering bij elkaar gehaald werd. Heden is men uitge groeid tot één grote familie, met zowat 250 leden, die elk 150 fr. per jaar betalen als meter of peter. Voor dit bedrag krijgen zij nieuws van de vzw over allerlei aktivitei ten. t Sedert drie jaar is de vzw De Kinderen van Ons erin gelukt een villa te huren aan zee. De bedoeling is de kinderen om de beurt een volwaardig verlof te geven. Na een ganse winter zwoegen en werken werd de villa óp 20 juni 1980 opengesteld voor de verlaten kinderen. Om beurten kunnen aldus groepen van 15 kinderen met personeel hun vakantie in de villa doorbrengen. Koken kost echter geld. Daarom kan men de vereniging nog steeds steunen via de rekening nr. 293-805375- 95. Op het programma van het feest dat plaatsheeft op maandag 30 april e.k. staan volgende vedetten op het programma bariton J. Haezaert, animator Willy Jo, een optreden van de expressiegroep Vredon en gastvedette Paul Roelandt. Ingangskaarten kosten 80 fr. in voorverkoop en 100 fr. aan de kassa. (MP) Vrijdag 20 april werd onder ruime belangstelling de derde infobeurs Infobo georganiseerd. In tegenstelling met de vorige jaren had deze belangrijke manifestatie, georganiseerd door de Nationale Centrale van metaal- Hout- en Bouwondernemingen Nacebo, ditmaal in de Keizers- hallen plaats. De plaatselijke Nacebo-voorzitter Hubert Vinck benadrukte in zijn welkomstwoord dat de verhuis noodzakelijk was wegens het groeiend aantal exposanten, die aan de beurs deelnamen. Meteen bewijst dit dat de organisatoren de wind in de zeilen hebben. De heer Vinck zag de toekomst van de bouw, ondanks de krisis, optimistisch tegemoet. Naar zijn oordeel wezen verschillende elementen erop dat het opnieuw beter gaat met de bouw. Een rondgang langs de talrijke stand bewees trouwens dat zijn initiale vraag of de bouwinfobeurs nu een gok was of een schot in de roos zeker met dit laatste diende beantwoord te worden. Schepen van de Middenstand Robert De Pauw getuigde in zijn toespraak van hetzelfde optimisme. Zo steeg het aantal bouwpremie-aanvragen vorig jaar met 34 tegenover 1982 en werden heel wat meer residentiële en niet-residentiële gebouwen opgestart dan het jaar voorheen. De duizelingwekkende vaart naar beneden van de bouw werd niet alleen afgeremd, maar zelfs omgebogen. Deze resultaten waren volgens de schepen een voorbode van wat in een hervatting van de bedrijvigheid zou kunnen uitmonden. Die bouwondernemingen, die voor de overheid werken, ondervinden wel nog altijd de gevolgen van de slechte financiële toestand van deze overheid. Overal waar mogelijk wordt immers be snoeid. De heer De Pauw hoopte dat de beurs voor bouwen en wonen steeds verder uitbreiding zou mogen nemen. Van de gelegenheid maakte de schepen gebruik om te wijzen op de kwaliteit en de ver scheidenheid van de eigen Belgische materialen. Meteen werd de driedaagse Infobeurs voor open verklaard en kon de klassieke rondgang van de personaliteiten begin nen. Wat ons nog het meeste opviel was de zeer verzorgde stand van de stad Aalst betreffende stads- en dorpsherwaarde ring. De manier waarop deze stand opgemaakt en opgesteld werd verdient voorzeker ieders lof. (MP)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 9