Huurprijs Eendracht Aalst ver-100.000-voudigd De sportmaand de laatste loodjes ook hier het zwaarst Buitenlanders kapen de eerste prijzen weg Rijwielen Nuelant Sport 10 Nieuwe Gazet van Aalst 18 mei 1984 De huurovereenkomst tussen de stad en de vzw Koninklijke Sportklub Eendracht Aalst is gewijzigd. I.p.v. 1 symbolische frank per jaar zal Eendracht nu 100.000 fr. betalen. Wanneer de nieuwe zittribune verwezenlijkt is (wellicht in '86) wordt een definitief kontrakt opgesteld, waarin zowel de stedelijke investeringen als die van E. Aalst (elektriciteit, sanitair, verwarming...) en de "sociale funktie,, van die klub, zullen meespelen. Zoveel is duidelijk na gemeente- raadsdiskussie tussen de SP en de overige partijen. Voor een eerder agendapunt i.v.m. E. Aalst (het aangaan van een lening bij het Gemeentekrediet van België voor de nieuwe zittribune ten belope van 16,5 miljoen fr.) had de SP drie onthoudingen laten noteren (Ba'ita, De Smedt en De Bruecker). Tot een grondige gedachtenwisseling kwam het. toen de huurovereenkomst ter sprake kwam. Dolores Baita (SP) vond het vreemd dat de geraaupieegde financiële expert om de huurprijs vast te stellen ook morele en sociale overwegingen ten beste gaf. "Een financieel verslag moet objektief blijven,, zei ze, "en bv. niet over de sociale betekenis van die voetbalklub gewagen,.. Op dit punt zou ze gelijk krijgen van schepen Etienne Bogaert. Op basis van de helft van de gedane kosten, zou ze het billijk vinden een huurprijs van 2 miljoen fr. per jaar te vragen. Schepen Doorns bracht in dat naast die 100.000 fr. Eendracht Aalst ook nog 80.000 fr. betaalt aan de vzw AalsterseSportinfrastruktuur voor gebruik van terreinen en 400.000 fr. taks op vermakelijkhe den, reklame en inkomsten van de kantine. Het schepenkollege (bij monde van Doorns en De Maght) werd bijgesprongen door Danny De Nayer (VU) wat de "positieve invloed van Eendracht Aalst voor de jeugd en de middenstand,, betreft. Op diens voorstel te kijken naar Brugge, waar Cercle en SK hetzelfde terrein gebruiken, stelde Doorns dat E. Aalst (waar het om zou gaan) ook zou bijdragen tot de onderhoudskosten. Oud-schepen Eddie Monsieur (SP) protesteerde tegen het grote gebruik door onze tweedeklasser van terreinen, die bestemd zijn voor rekreatievoetbal. "Het is onder de niet aflatende druk van Eendracht Aalst, dat steeds meer pleinen ter beschikking gesteld werden en worden van die klub,,. Het verbruik alleen al kost meer dan die 80.000 fr., aldus Monsieur. Hij stelde even bekommerd te zijn om de middenstand, maar dat wil nog niet zeggen dat men vermakelijkheidstak sen met huurgelden zou mogen ver warren. Als men dan toch dit huurkontrakt zou goedkeuren, vroeg hij voor de ganse voetbalwereld evenveel voor delen. Zowel raadslid Redant (PVV) als Van Mossevelde (VU) zouden inbrengen dat de kleine klubs toch ook flink geholpen worden. Niettemin had Van Mossevelde toch geen bezwaar ook hier de huurgelden wat te verminderen... Schepen Bogaert, die in herinnering bracht een trouw Eendrachtsuppor- ter te zijn, meende dat bij de uiteinde lijke huurprijs het een objektief financieel verslag moet gekorrigeerd worden met elementen zoals de "sociale rol,, en de "kleinere ploegen,,. Bij de stemming steunde de SP haar lid Dolores Ba'ita in haar argumentatie door tegen te stemmen. CVP, PVV en VU stemden voor. (pd) 0p enkele organisaties na is het doek over de tweede sportmaand van de stad Aalst inderdaad bijna gevallen. In de komende dagen komen toch nog enkele sporten aan bod die zeker uw aandacht verdienen. Daarna is het tijd om het bilan van deze tweede sportmaand op te maken. Een bilan dat naar alle waar schijnlijkheid positief kan genoemd worden. Zaterdag 19 mei In de Aalsterse Langestraat werd voor de eerste mar! een wielerwedstrijd voor wielertoeristen ingericht. Er waren verscheidene premies te verdelen en er was een rangschikking voor deelne mers onder en één boven de 35 jaar. De inrichters van W.T.C. Regenboog kregen 47 inschrijvingen of 32 onder en 15 boven de vastgestelde leeftijds grens. Bij de jongeren noteerden we ex-amateurs zoals Danny D'Hondt en Nico Leus, terwijl bij de ouderen ex- kampioen van België snelheid Raphael Constant aantrad. Laatstge noemde versloeg ooit P. Sercu voor de Belgische titel snelheid op de piste. Met zulke kleppers hadden de organi satoren dus niet alleen kwantiteit maar ook kwaliteit in hun koers. De deelne merslijst was zelfs internationaal getint want naast een paar Nederlan ders waren er een tweetal Spanjaar den aanwezig. Er moesten 20 ronden van 3 km. wor den afgehaspeld en van de eerste km. werd het al duidelijk dat de echte toe risten, de verkeerde uitstap hadden gekozen. Reeds bij de eerste door tocht werden de zwakken, de dikbui ken, de mindergetrainden en de voor- zichtigen uit de kudde gelost en ver volgens van het circuit verwijderd om ongelukken te voorkomen. Halfweg bleef het kruim over en liep de ketting gesmeerd. Aan de leiding had den we 2 leiders, Raph. Constant en de gebaarde Nederlander, Jan Mole naar, allebei behorend tot de oudste categorie. De jongsten reageerden gepast en Eddy V.D. Abbeele en de Spanjaard Guerro Ordonez konden aansluiten. Zijn Spaanse vriend, Rodriguez Tor res, volgde dra zijn voorbeeld, zodat we 5 leiders kregen. Niet voor lang echter want Guerro koos het hazepad. Toen iedereen dacht dat de winnaar gekend was, hergroepeerden de koplopers zich maar moest R. Con stant afhaken wegens een leeglo pende tube. Het peleton was inmid dels gevaarlijk dicht komen opzetten maar uiteindelijk zagen we toch een sprint met 4 waarin Rodriguez Torres de snelste was voor Jan Molenaar en Guerro Ordonez. De Nederlander moest in de laatste lijn nog gevaarlijk uitwijken om de Spanjaard Rodriguez Torres achter zich te houden. Jan Molenaar, die inmiddels 42 jaar is, verklaarde na de wedstrijd reeds 3 jaar in Aalst te wonen. «Ik was van daag geprikkeld om mijn nieuwe vrien den iets te bewijzen» zei hij nog voor de plaatselijke micro. De rest van het overgebleven groepje sprintte voor de ereplaatsen. De uitslag: 1. Gustavo Rodriguez Tor res (Spanje); 2. Jan Molenaar (Neder land), eerste boven de 35 j.; 3. Gus tavo Guerrero Ordonez (Spanje); 4. Eddy V.D. Abbeele; 5. Peleton. (GSX) Aikido Japanse vechtkunst of sport? In het kader van de Aalsterse sportweek hadden in de Erembodegemse sporthal op maandag en dinsdag, demonstratietrainingen plaats, uitgevoerd door de plaatselijke Aikidoclub. We wilden het hoe en waarom weten en trokken erheen. Bodybuilding powertraining Schoolstraat, Nieuwerkerkenopendeurdag met demonstratie body-building. Om 17 u., 19u.30, 20u.30: beginuur demonstraties. InrichtingVerenigde Krachtmeters Prijsuitreiking: 20 uur in oefenlokaal, Schoolstraat, Nieuwer kerken Biljart om 19u 30: B.C. St. Anna, Roklijf 4, Aalst: 24° finales om de Blosobeker. Inrich ting Biljartverbond Aalst. Prijsuitrei king om 19u 30 in Sint-Annakring Overhandigen Stadsbeker; Beker van het Stedelijk Sportkomité; Blosobe ker Trofee van de Sportmaand Zondag 20 mei: Volleybal van 10 tot 1 7u,15Sportschuur Denderdal, Kortestraat, Erembodegem: 2de lentetor- nooi van V.K. Erembodegem. 5 reek sen van 3 wedstrijden. Inrichting Vol leybalclub Erembodegem Prijsuitrei king om 18 uur. Voetbal om 13, 14, 15u.45, 1 7 u.Voetbalterrein, Drapstraat, Gijzegem: 5de jeugdtornooi F.C.W. Gijzegem (pré-miniemen en beloften), troosting finale. Inrich ting: F.C.W. Gijzegem. Prijsuitrei king: om 19u.30 te Gijzegem, Drap straat. Voetbal om 14, 16 u.: Voetbalterrein, Overbroek- straat, Hofstade: 9de voetbaltornooi F.C. Nieuwe Wijk: 3de en 4de plaats; finale. Inrichting: F.C. Nieuwe Wijk Hofstade. Prijsuitreiking: 18 u., ter rein Overbroekstraat, Hofstade. Dames basketbal om 18u.30Sporthal Denderdal, Kortestraat, Erembodegem5de propagandawed- strijd D.B.C. Aalst; selektie Oost- Vlaanderen Antwerpen. Inrichting: Dames Basketbalclub Aalst. Prijsuit reiking om 20 u. Vrijdag 25 mei: Voetbal om 17 u.F.C. Wilskracht Gijzegem, Drap straat, Gijzegem 3de wisselbeker Minis ter Mare Galle F.C. Rode Roos - F.C. De Pluim. InrichtingF.C. De Rode Roos Prijsuitreiking om 19 u Zaterdag 26 mei Twirling om 13 u.: zaal Okapi, Burchtstraat, Aalst provinciaal kampioenschap. Inrich ting: Faluintjes Twirlers. Prijsuitrei king rond 20 u. Zondag 27 mei: Judo om 14 u Gemengde school, Kloosterstraat, Moorsel klubkampioenschapminie men, kadetten, beloften, juniores, seniores. 1/4 finale; 1/2 finale, om 16 u FINALE, om 16u .10: voorronde alle catego ries zonder gewichtsonderscheid; om 1 7 u.finale. Inrichting Judoclub Moorsel Prijsuit reiking om 17 u.. School Moorsel (gemengde) In één van de kleinere zalen troffen we een tiental Aikidobeoefenaars aan. Men sen van alle leeftijden en geslacht, ge kleed in kimono. Sommigen droegen een zwarte rok er bovenaan..wat is Aikido eigenlijk? In de jaren 1100 wou een ze kere Shinra Sabura Yoshimitsi, een Ja*- panse Generaal, zijn officieren met deze kunst in geestelijk en lichamelijk opzicht oefenen tot goede soldaten. Hij beoefen- wierp hij een eigen systeem, dat hij DAI- TORYU AIKI JU JITSU noemde. Aikido behoort tot de interne gevechtssporten t.t.z. men werkt met iemands geestelijke instelling. Al deze bewegingen worden geleid door de geest en niet door de spie ren. Men maakt weldoordachte bewe gingen, men beweegt met zijn geest. Een van de dingen die me opvielen op deze demonstratiedagen, was de rustige sfeer die in de trainingsruimte heerste. Geen angstaanjagende kreten of kapot geslagen planken en bakstenen. Niets van dat alles. Wel werden alle oefening en gedemonstreerd dQpr de trainer, An- toine Vermeulen, met één van de be oefenaars. Bij Aikido doet men niet aan competitie. Men vecht nooit tegen een tegenstander, wel oefent men met een partner. Zo werden alle aangeleerde be wegingen, verschillende malen door ai- len uitgevoerd. Soms als slachtoffer, een andere maal als aanvaller. Men helpt el kaar en jong of oud, zwak of sterk komen voldoende aan hun trekken. Er is geen sprake van «vedettisme». Bij wijlen wor den de stokken of houten zwaarden ge bruikt om zich tegen een aanval te verde digen. De club telt in zijn beginperiode, een 40- tal leden. De aangeslotenen ouder dan 16 jaar betalen een maandelijks lidgeld van 300 fr. en jaarlijks 650 fr. verzeke ring. De minder dan 16-jarigen houden het bij 200 en 500 fr. Men traint 2 maal per week, op maandag en dinsdag van 19.30 tot 21 uur en dat gedurende ongeveer 11 maand per jaar, in de Erembodegemse sporthal. De vereiste kledij is'kimono, die ongeveer 1000 fr. kost en gevorderden ko'pen zich (niet verplichtend) een zwarte rok of Hakama genaamd om hun kos tuum te vervolledigen. Inlichtingen lokaal Omego, Kapelleveld 3, 9440 Erembodegem - Tel. 053/ 70.54.86 (G.S.X.) Vorige zondag kon men te Aalst opnieuw een balboogschieting meemaken. Het is wel merkwaardig dat van de 8 bestaande balboogverenigingen er 3 te Aalst gevestigd zijn St -Servatius, De Klauwaarts en De Ware Vrienden, leder jaar organiseren zij samen het 'Kampioenschap van Aalst Op de foto herkennen we de leden van St. Servatius. (EvdM) In de hovingen van het Kasteel Terlinden hadden de TT-petanquekampioen- schappen plaats. (JC) Met de eerste parochiefeesten in Erembodegem, zaten meer dan 1000 smullers aan de dis. Smakelijk zag het er allemaal uit. (JC) Kampioenschap van Aalst halhoog Wielrennen 1ste grote prijs Beukenhof voor Wielertoeristen Vic NUELANT Dames-, heren-, kinder- en koersfietsen. Sportkledij. Sporttrofeeên Alfred Nichelsstraat 2 9300 AALST Tel. 053/21 15 75

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 10