Flanders' Printing Gazet \>an Qalst FOTO CENTER Rijkswacht voortaan selektief gemoduleerd beteugelen Aalst naar Jongerenmars mssAP CUVELIER -elna -einapress 2 Nieuwe Gazet van Aalst 18 mei 1984 Bezoek ons30 mei -> 3 juni BEURS HAALTERT stand n' 20 DB VOS -YBRNAUX FOTOCENTER Onafhankelijk weekblad vóór GrooF Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie, publiciteit en abonnementsdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalsi, lel. 053/77 62 94. Burelen open van 16 lol 18 uur en van 19 tol 21 uur. nieuoDo. Vervolg van blz.l huis door eeuwen heen terug te vinden. Wie zich niet door de moeilijkheden van het kaartlezen laat afschrikken vindt achter de wereld van verdwenen, verlegde rechtgestrokken, omgeploegde en gesaneerde wegen, bossen en gehuchten een kloppende wereld die ver boven de engheid van geschiedenis en cartografie uitstijgt. Een tentoonstelling waar u vandaag 18 mei nog tot 19 uur heen kan. 2. Academische Zitting en Opening Het zijn hoogdagen voor de stad. Nadat een week geleden heel Chique en Groot België aanwezig was voor het huideconcert van Cantate Domino, reden zaterdagvoormiddag de P-autoplaten andermaal de stadhuiskoer op. De initiatiefnemers van Flanders' Printing, wellicht de meest prestigieuze manifestatie van het iaar konden het zenuw- In 't Belfort gaat een tentoonstelling door van kindertekeningen onder het motto "Aalst gezien door kinderen,,. (JC) aftelnagelbijten meteen achterwege laten. De personaliteiten vulden te gen de 10-uurklok de feestzaal, waar Karei Baert, - denker en stuwer - goed voor andermaal een extrapluim van de burgemeester - de plechtigheid leidde en rigoureus het tijdschema eerbiedigde. Kristiaan Van Ingelgem (clavecim- belj en Frank Hendrickx (dwarsfluit) omlijstten de woorden met Bach en Benda. a. Burgemeester Uyttersprot - Een tweejaarlijkse herhaling van deze manifestatie is vanzelfsprekend. Ih de inleidende woorden heeft de burgemeester het over de toepassing van de spitstechnologie als redding uit de malaise. Fl. Technology kan daarbij model staan. Deze vakbeurs samen met de ervaring die de stad bij de viering van het Dirk-Martensjaar opgedaan heeft, gaf de stoot naar Fl. Printing. Deze tentoonstelling kreeg als opzet de nieuwste technologieën te demonstreren inzake informatie en tekstverwerking. Alleen zij die het beste hebben zullen vooraan blijven. Meer vernieuwing dus, meer weten schap. meer marktonderzoek. Ondanks alle verschuivingen zal het geschreven woord, de gedrukte informatie een belangrijke rol blijven spelen. Weekbladen, folders en kranten blijven voorzien in een dagelijkse behoefte. De concurrentie van elektronische media wordt hard maar de trend is, dat gedrukte informatie de overhand houdt, het blijft belangrijke voordelen houden. Deze vakbeurs is dan ook bedoeld om vaklui en gewone belangstellen den samen te brengen. Deze uitgave mag beslist als een succes beschouwd worden, ondanks de crisis is het aantal inschrijvingen relatief hoog. Het D Martenscomité heeft het gedurfd initiatief verwezenlijkt, onze grafische nijverheid heeft dus duidelijk nood aan zo'n toonveld. De burgemeester dankt vervolgens Minister Geens voor de bescherming en de promoting van het project, b. Gaston Geens, Voorzitter Vlaamse Regering: Voor het grafisch beroep riskeert men over 10 tot 20 jaar een katastrofaal tekort aan bekwaam per soneel. In de Belfortzaal kan men nog ter gelegenheid van Flanders Printing, oude Aalster se drukwerken en affiches bekijken. (JC) Merkwaardig genoeg is de grafische nijverheid een ondergewaardeerde sector, ook al is, grafiek en papier de op één na gezondste industriële sector in Vlaanderen. Fl. Printing zal een enorme impact hebben op het bewust zijn en de publieke opinie. De 2e industriële revolutie (t.v., telefoon, radio) heeft de beperking van het gedrukte woord weggehaald. Bij de 3e revolutie zullen drukwerk, beeld en klank één totaal media-pakket gaan vormen. Alle bedrijven moeten dit aanbod kunnen aannemen. Het volstaat niet meer goed te produceren om te verkopen. De wereldkrisis van 1974 heeft andere leefpatronen, werkomstandigheden en patronen Persmededelingen vanwege de Rijkswacht zijn zo talrijk als de dagen, waarop ze werkloos zijn. Uitzonderlijk is dus wel het bericht, van kapitein Millecam onlangs aan de pers. Vanaf 15 mei zal het rijkswaehtdistrikt Aalst de gevaarlijke of zware overtredingen stren ger beteugelen op de grote verkeersassen. Deze distriktsaktie pakt in het kader van de nieuwe verkeersrichtlijnen aan het personeel, in easu de selektief gemoduleerde beteugelingsopvatting. Tegenover ongevaarlijke inbreu- Bij overdreven snelheid en rijden ken zullen de Rijkswachters zich milder nideten opstellen, maar waar een potentieel gevaar be staat wordt strenger opgetreden. In het centrum van de gemeenten Aalst, Ninove en Wetteren zal de Rijkswacht geen verkeerstoe zicht meer houden, aangezien de politie over voldoende personeel en middelen blijkt te beschikken en ze de lokale toestanden het best kent. Wanneer bestuurders dus opzet telijke risiko's nemen en het leven van zichzelf of anderen in gevaar brengen, zullen ze minder tolerantie mogen verwachten. onder invloed zal geen inschikke lijkheid moeten verwacht wor den. Met de aktie zullen de echte ver keersproblemen aangepakt wor den het voorkomen van ver keersongevallen met lichamelijk letsel. Zwarte punten zijn in Aalst het kruispunt van de Gentsesteen weg met respektievelijk de Volksverheffingstraat en de Zeeldraaiersstraat. Ook in Ninove, Haaltert, Denderleeuw, Erpe-Mere en Sint-Lievens-Hou- tem zijn «Zwarte Punten» ont dekt, die bijzondere aandacht zullen krijgen, (pd) In een opvallend sterke schitterend geconstrueerde maar teoretisch beschouwende redevoering licht de minister de verbinding tussen eeu wenoude en vernieuwde drukkunst toe. De mentale schok die deze "kunst., teweegbracht in Martens' tijd was even groot als die van de micro-electronica hedentendage. Het juiste aantal Aalstenaars, dat vorige zondag opdaagde aan de startplaats van de Jongeren- mars, kan moeilijk achterhaald worden. Van vakbondszijde (ABVV en ACV) vernamen we dat er zes bussen nodig waren om 240 deelnemers uit het arron dissement naar onze hoofdstad te voeren. Een aantal deelne mers, waaronder ook jeugdgroe pen, verkozen echter eigen ver voer of stapten de trein op. Het verloop van die Jongeren- mars (die naar het einde toe ont aardde door incidenten tussen extremistische betogers en de rijkswachters) kent U reeds via radio, T.V. of dagblad. Feit is dat ook in Aalst 's avonds nog op verschillende plaatsen werd nagepraat... Voor een groot aantal Aalsterse jongeren begon de maandag met de klassieke stempel aan het doplokaal... (WG) geschapen. De eindproducten moeten getuigen van creativiteit, die hebben we, we zijn ervoor gekend, en toch blijft de grafische handelsbalans negatief. Het beleid van de Vlaamse Regering wil complexloos een betere Vlaamse zelfbevestiging van het eigen kunnen koppelen aan een grotere internationale openheid. De 3e revolutie moet de stempel dragen van "Printed in Flanders,,. De drukkerstad Aalst zal daar aan meewerken. c. Ir. Herman De Cu y per (ondervoorzitter Febelgra) - Overleg tussen overheid, bedrijven en syndicale organisaties zal van levensbelang zijn. Ons land heeft zich gerangschikt bij de beste beroepslui van Europa - Onze produkten worden gegeerd. We hebben - verhoudingen in acht genomen - de grootste exporterende sector. De omstandigheden waren dikwijls niet gunstig, maar de grafiek heeft zich kunnen bevestigenDe overheid heeft ons'niet gespaard, de concurrentie is moordend, maar de grafische ondernemer weet zich aan te passen, heeft beroepslui die zich nuttig voelen, die kwaliteit afleveren. In de tentoonstelling krijgt U een beeld van onze ernst en geloof in de toekomst. Overleg zal van levensbelang zijn. Talloze bedreigingen voor onze nijverheid kunnen door de overheid ingevoerd wordenpubliciteit op TV, vrije ra dio's, taksen allerhande. De periode om aan struisvogelpolitiek te doen is voor iedereen voorbijDe belangen van werknemer en werkgever zijn identiek. Ook onze kinderen moeten nog een toekomst krijgen, d. Het Markt-onderzoek der notabelen De genodigden begeven zich daarop met de zaterdagvoormiddagzon langs de schaduw van de bloemen- kraampjes op de tonen van de Oorde- gemse Kon. Harmonie St.-Cecilia naar de Keizershallen. Daar krijgt de minister de Aalsterse officiële lintschaar. Flanders' Printing spuwt electronica. In de standen strikt men de dassen recht. De politici interesseren zich voor het linkse en rechtse gebeuren. Op de achtergrond kom-kommeren de broodjes, geel-ogen de appelsiene- sapjes en lonken de Faluintjes- borrels. F.C. LEWENSTEIN Naaimachines voor moeiteloos strijken Breimachines Reparaties van alle merken naai- en breimachines. LEWENSTEIN COMPACTA 70E Hoek Pontstraat en Stoofstraat 2 9300 AALST Tel. 053/77.69.23 Kattestraat 37, AALST 053/70 06 06 de echte 1-dag FOTOSERVICE MORGEN... OF GRATIS IJZERWAREN H. Hartlaan 54 AALST Tel. 21 11 19 esree Verantwoordelijke uilgever: v.z.w. Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraal 44/3, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr. |lnan*f!n> weekblad VOO' Groot Aalst - te* uHu.r .*<- liuif.ir JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van 1.000 fr en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres: Postnummer. Gemee.nte: Handtekening. (n schrappen wat met past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2