Geen bier meer in kaarthuisjes Onder de Belforttoren p.v.b.a. AMELEK 200.000 fr. aan prijzen te winnen voor de kopers vanaf nu tot en met 16 juni 1984 Wordt Nieuwerkerks natuurgebied gered? 4 Nieuwe Gazel van Aalsl 18 mei 1984 Beroep gouverneur Elektrodiscount FABE specialist lichtbeschadigde huishoudtoestellen. Ninovesteenweg 116, 9440 Erembodegem-Aalst Het was vooral voormalig schepen Eddie Monsieur (SP) die zijn twijfels had omtrent de zinvolheid van het nieuwe "reglement van orde en inwendige dienst voor de klubhuisjes voor bejaarden,,. In het recente verleden kwamen hier misbruiken aan het licht, waarop dit reglement een antwoord wil zijn. Vraag is of hiermee geen nieuwe problemen geschapen worden... Teveel bezoek van jongeren? Het kaart huisje aan de Vismijn, (j.e.) De diskussie omtrent het nieuwe regelement begon juridisch. VU- raadslid Danny De Nayer en SP- raadslid Patrick De Smedt vroegen zich af of het stadsbestuur wel dran ken mag verkopen. Het stadsbestuur mag immers wettelijk geen daden van koophandel stellen. Schepen Bourlon stelde dat de juridische dienst hierover gekonsulteerd werd en dat gezien er geen alkohol meer zou verstrekt worden, men niet BTW-plichtig is. Door de burgemeester werd aangevuld dat het kan, als de opbrengst van de dranken aangewend wordt voor het onderhoud van het kaarthuisje. Het zou hier overigens om geen "geldver- handeling,, gaan. zodat de bemerking van De Smedt. dat bij het feestkomitee gesteld werd dat geld- verhandeling via de stad moesten gebeuren, niet opgaat. Schepen Doorns: "Het buurtkomitee beslist of er al dan niet dranken verkocht worden,,. Volgens De Smedt was een "stedelijke v.z.w.,, een betere formule geweest. Zijn voorstel om de verantwoordelij ken eventueel ook te kunnen afzetten en het opleggen van een min of meer algemene lijn inzake de prijzen, werden door de burgemeester aanvaard. Is enquête gehouden? Eddie Monsieur wierp als oud- verantwoordelijke van de sektor enige fundamentele vragen op. "Vandaag maken wij een institutie van de kaarthuisjes,, stelde hij, "en dat kan de verbondenheid tussen stad verloren gaan,,. Een konkreet probleem is er al als de kas zou verdwijnen; in het verleden was er een bestuurtje, nu treedt de stad in de plaats... Volgens Monsieur is onvoldoende onderzocht (bv. via een enquête) of de gebruikers (nl. bejaarden, die tegen gunstige prijzen al eens een pintje kwamen drinken) wel akkoord zijn met de maatregel van alkoholverbod. Hij drong aan op verdaging. Dolores Ba'ita (SP) zou het "institutionaliseren,, wel sterk in de verf zetten, toen ze inbracht, dat volgens dit reglement zelfs het lidmaatschap zal moeten aange vraagd worden bij de Vrijetijdsbeste- dienst, die er dan een onderzoek zal over houden. Schepen Bourlon antwoordde dat alle kaarthuisjes bezocht werden. De verantwoordelijke van de "Schiet baan,, (volgens Schepen Doorns teloorgegaan wegens moeilijkheden tengevolge van een invasie van jonge ren, zoals trouwens ook aan de Vismijn) vroeg trouwens zelf om geen bier meer toe te laten. De inspraak geschiedde via de adviesraden (Mon sieur: "zijn de gebruikers hierin ver tegenwoordigd?) en de "zitdagen,, (sic.). Bij de stemming keurde de VU het ontwerp goed, samen met de meerderheid. De SP onthield zich omdat aan de bezwaren van Patrick De Smedt enigszins tegemoetgeko men was. (pd) ZI' Ma deze krant (27 april) al ■»cci stond de Bestendige Deputatie op 6 april jl. een uitbatingsvergun ning \oor het storten van bouwafval toe in het Nieuwerkerks natuurge bied "vallei van de Edixveldebeek en de Siesegembeek... De heer Firmin Cherreté kreeg voor twee jaar vergunning om steengruis, herbruikbare stenen, zand, zavel, grind en teelaarde te storten. Natuur gebied naar de vaantjes, mét gunstig advies van het stadsbestuur, ware er niet de mogelijkheid van een beroep. Niemand minder dan de gouverneur zelf blijkt nu in beroep gegaan te zijn, waardoor de beslissing van de Bestendige Deputatie opgeschort wordt. Tot de uitspraak van Minister Lenssens mag er niet gestort worden... Het was VU-raadslid Danny Denayer, die dit punt op de dagorde van de jongste gemeenteraad bracht. Blijkbaar had hij het dossier grondig nagepluisd, want hij kreeg zelfs de felicitaties van schepen Doorns voor zijn omstandig verhaal. Aan de kaak stelde hij dat het Schepenkollege op 12 maart ondanks het Gewestplan een gunstig advies uitbracht. Dit gebeurde met 6 stemmen vctèr, één onthouding en één schepen, die wegens vermeende familiale banden buitenging. Merk waardig is wel dat 6 plus 1 plus 1 maar 8 is, terwijl negen personen als aanwezig in de notulen vermeld staan. De Nayer"Was dit soms een tegenstemmer?,,. Hieraan ging een "zeer degelijk gemotiveerd negatief advies,, vanwe ge de dienst leefmilieu vooraf, terwijl de hoofdverantwoordelijke van openbare werken gunstig adviseerde. Volgens Denayer mag zwaar getild worden aan deze negatieve houding van het schepenkollege t.o.v. het leefmilieu. Hij riep alle raadsleden, inzonderheid die uit de meerderheid, op waakzaam te blijven om te verhinderen dat in de toekomst nog beslissingen zouden worden genomen waardoor de komende ge neraties voor onomkeerbare negatie ve gevolgen zouden komen te staan. Gelukkig achtte hij dat "de milieugroeperingen zeer waakzaam zijn en door hun juridische kennis en hun gevat reageren konden voorko men dat de "zaak kon doorgaan,,. Het feit dat de waterhuishouding op dat terrein in kwestie aan de Rijdent- straat reeds duidelijk in de war is, noemde schepen Doorns een overdrijving, maar voor het overige kon het College weinig meer dan zwijgen, (pd) Wie een voetweg wil verleggen, moet daar voor betalen. Ongehoord zou immers zijn dat de gemeenschap voor de soms vrij hoge kosten zou opdraaien, terwijl de eigenaar de baten geniet. Zoveel is duidelijk na een interpellatie van Danny Denayer op de gemeenteraad van 7 mei. Het verzoek te Erembodegem een deel van de voetweg nr. 131 ("Hinnenbezenwegel,,) te verleggen, wordt ingewilligd. De kosten (voor het verleggen van duikers waar het pad de beek kruist) worden op de eigenaar-aanvrager verhaald. Bovendien is er ook de zgn. "welvoeglijkheidsvergoeding,, die per gemeente vrij willekeurig vastgesteld wordt. In Aalst beloopt deze 50 fr./m2 (voor 28 decemher '80 slechts 25 fr.). Ter vergelijking: in Haaltert wordt 2000 fr./m2 gevraagd. De politie krijgt een nieuwe automatische klasseerkast, ter waarde van 180.000 fr. De oude is versleten. Hun twee nieuwe combi's krijgen ook elk een mobiele radiopost. Raming: 2 keer 50.000 fr. Al de kerkfabrieken vertoonden in 1983 een batig saldo, behalve deze van Sint-Jozef Aalst, Sint-Margaretha Baardegem en O.L.Vrouw- Hemelvaart te Hofstade. Voor de stedelijke Groendienst wordt een serre aangekocht. Raadslid Danny Denayer achtte de aankoopprijs (500.000 fr.) "goedkoop en dus duur,, gelet op het ontbreken van isolatie, waardoor de brandstofkosten hoog zullen oplopen. Schepen De Maght stelde dat het om een eenvoudige serre gaat, niet voor polyvalent gebruik, en niet te vergelijken met die van bloemisten. Dit had ze reeds op de kommssievergadering geantwoord, maar Denayer moet geoordeeld hebben dat het publiek dit ook mag weten. De nieuw-ontworpen straat tussen de Albrechtlaan en de Berkekou- terstraat heeft nog steeds geen naam. "Zwembadlaan,, stelde het College voor, nadat eerst aan "Bergekouterlaan,, gedacht was. Dit zou topografisch juister geweest zijn, maar schept verwarring gezien de "Bergekouterstraat,, reeds bestaat. De raadsleden Denayer (VU) en Van de Sijpe (CVP) hielden een pleidooi voor historisch verantwoorde benamingen. Niet-onbelangrijk in dit verband is dat de Bergekouter eigenlijk onder en rond het nieuwe zwembad ligt, terwijl de Bergekouterstraat er alleen maar naartoe leidt. Schepen Van Vaerenbergh kon alleen maar stellen dat de procedure goed gevolgd was. De burgemeester ging uiteindelijk in op het verzoek van zijn partijgenoot Van de Sype om de zaak te verdagen tot volgende zitting. De VU en de SP onthielden zich bij het punt "overeenkomst tot advisering ter voorbereiding van de funktionele afwerking van het Kultureel Centrum,,. Het komt erop neer, dat met-de Vereniging van Belgische Steden en Gemeenten een overeenkomst afgesloten wordt, waarbij deze 3 deskundigen (inzake management, financiering, theateruitrusting en - techniek) afvaardigt om advies te verlenen inzake de verdere afwerking van het Kultureel Centrum. Het gaat hierbij zowel om technische als funktionele aspekten. Kostprijs: 600.000 fr. Vanwege de S.P. (vooral raadslid Dolores Ba'ita) werd enig voorbehoud gemaakt. Gevraagd werd of onze stadsadministratie niet kundig genoeg is (antwoord van de burgemeester: het is een zeer gespecialiseerde materie, en het is niet de eerste keer dat beroep op buitenstaanders gedaan wordt; ook privé- bedrijven doen dit meer en meer). De deskundigheid van de VBSG werd bovendien in vraag gesteld. Ook wou men inspraakgaranties. Schepen Chris Lievens-Borms nodigde de geïnteresseerde raadsleden uit deel te nemen aan de besprekingen en bezoeken aan andere kulturele centra. Ook de kulturele raad is gevraagd een afgevaardigde aan te duiden. De bevolking zelf zou voor het "technische,, luik (dat urgent is: binnen de 3 maanden moet het dossier naar de subsidiërende overheid) geen systematische inspraakkans krijgen, maar de burgemeester stelde dat dit voor de funktionele werking wel het geval zou zijn. De afwerking is immers over 3 jaar gespreid. De V.U. onthield zich omdat ze zich voor een voldongen feit gesteld zag, al opperde schepen Borms dat het bedrag op de gewone begroting voorzien was. Onthouden we nog dat het om geen echte sociologische behoeftenstudie gaat, maar om een pragmatischer onderzoek. Baita achtte zich gelukkig dat voor het eerst een studie (niet enkel technisch) gemaakt wordt van het concept. open: alle dagen van 14 tot 19 u. - zaterdag van 10 tot 17 u. zondag en maandag gesloten. Zie ook advertentie volgende week.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 4