Burgerlijke De Swaef Het Reklaamblad Mmmk rsTPlYTPn Wij zijn veel meer dan alleen maar drukkers... Zaterdag opendeurdag HRITO Aalst Begrafenissen Crematies (scherpe) prijsberekenaars. MAAK U ZELF NIET DRUK OVER UW DRUKPROBLEMEN, LAAT ZE LIEVER AAN ONS OVER! Flanders' Printing een blauwdruk voor de toekomst De slogan van de Nieuwe Gazet van Aalst KOOP IN EIGEN STREEK 6 Nieuwe Gazet van Aalst 18 mei 1984 GEBOORTEN binnen de stad Aalst vanaf 30-4 tot en met 5-5-1984 Steven Vastenavondt, Osbroeckstraat 5, Aalst; Siska Hoebeeck, Karei Van de Woestijnestraat 30, Aalst; Annelies De Boom, Schoolstraat 6, bus 1Erembode- gem; Kirby Meersman, Verbrandthof- straat 1, bus 5, Aalst; Sven Steghers, Koeistraat 2, Aalst; Marijke Van Melcke- beke, St.-Annalaan 116, Aalst; Lana Van den Brulle, Oude Gentbaan 249, Aalst; Ben De Munter, Oude Dendermondse Steenweg 219 A, Aalst; Stijn De Meers man, Dorpsstraat 57, Meldert. HUWELIJKSAANKONDIGINGEN op 6 mei 1984 Ludovicus Florquin, Bruidstraat 18, Diest met Marie-Louise Van den Steen, Beek- veldstraat 30, Aalst; Jan Bauters, Rozen- dreef 167, bus 47 met Christianne Ver- straeten, zelfde adres; Koenraad Stas- sijns, Pinijzekets3B, Roosdaal, met Mar- tine Sack, De Gheeststraat 4, Aalst; Bart Heiremans, Ravenakkerstraat 50, Moor- sel, met Nora Meesens, Kouterstraat 2, Aalst; Luc Becqué, Watertorenstraat 65, Aalst, met Mariane Uyttersprot, Singel- weg 43, Dendermonde-Mespelare; Jo- han Lievens, Immerzeeldreef 122, Aalst, met Karine Van Hauwermeiren, Drap- straat 56, Gijzegem; Frangois De Sterck, Sint-Jobstraat 63, Aalst, met Sonja Van den Abeele, Koning Albertlaan 16, Lede; Raf Lambrecht, Bredestraat 231 Aalst, met Marleen Van Steenberge, Smissen- hoek 10, Zottegem. VOLTROKKEN HUWELIJKEN binnen de stad Aalst vanaf 30-4 tot en met 5-5-1984 Guido De Boeck, Driehoekstraat 2D, Erembodegem met Linda Coolen, Eiken laan 7, Erembodegem; Eddy Bogaert, Kruisstraat 19, Aalst met Rita Wauters, zelfde adres; Roland Roelandt, Babbe laarstraat 7A, Hofstade met Sonja D'Haens, zelfde adres; Luc Meganck, Lindenstraat 22, Aalst met Nicole Pode- vijn, Overhammekouter 11, Aalst; John ny Vermoesen, Groenstraat 26, Aalst met Chantal D'Haese, zelfde adres; Luc Franck, Terlindenstraat 4, Aalst, met Chantal Van der Veken, Landbouwers straat 14, Aalst; Guy Nevens, Zegershof 12, Affligem, met Nadine Vanderspinnen Welleweg 65, Erembodegem; Peter De Vriendt, Pater Rasschaertlaan 5, Erem bodegem met Karina Dierickx, Jan Frans Vonckstraat 10, Baardegem; Panagiotis Koutsiounis, Petroupoleos, Griekenland, Makedoniastraat 73 met Phyllis Manes, Boomgaardstraat 33 Aalst; Benny De Coninck, St.-Hubertusstraat 6, Aalst met Pascale Van Vaerenbergh, Brusselbaan 88, Erembodegem; Mare Gielens, Tulp straat 6, Hofstade, met Carine Claes- sens, Overbroekstraat 8B, Hofstade; Jo zef Matthys. Basiel De Cockplein 6, Den- dermonde met Chantal Pieters, Doment- straat 4, Meldert; Johan Van Damme, Nieuwstraat 68, Wieze met Anita Cassi- man, Bredestraat 1, Moorsel; Dirk Van Biesen, Drie Veldenweg 19, Aalst, met An Provost, St.-Janstraat 56, Aalst; Er- win De Leeuw, Korte St.-Janstraat 31 Aalst met Katrien Van Huychem, Steen weg op Aalst 55B, Hofstade; Mario Phi lips, Zwalmkoutestraat 8, Erembodegem met Carine Le Compte. Drie Sleutelstraat 32, Aalst; Patrick Roels, Lambrechtstraat 46, Aalst, met Marie-Paule De Bruyn. Parklaan 2, Aalst. Hoek Gentsesteenweg Welvaartstraat AAI Tel. 053/21 48 54 053/70 31 00 0VERLIJDENS binnen de stad Aalst vanaf 30-4 tot en met 5-5-1984 Leopoldine Van Rompay, gepensio neerd, 76 j, Merestraat 55, Nieuwerker- ken, wed van Hector Defraene; demen tia De Clippel, gepens 83 j., Gaston De Schepperstraat 5, Erembodegem. wed. van Alphonse Van Vaerenbergh; Frans Huylebroeck, gepens., 79 j., St.- Jobstraat 50, Aalst, wed. van Sophia De Moor; Malvina Matthieu. zonder beroep, 92 j, Rustoord St.-Lieven, Dr. De Moor straat, Aalst, wed. van Petrus Brulin; Al- fons De Coninck, gepens. 69 j., Affligem- dreef 33, Aalst, echtg van Maria Ba- ckaert; Maria Van der Fraenen, gepens. 70 jGuido Gezellestraat 73, Aalst, echtg. van Frans De Boom. Arthur Spaens, aannemer, 58 jDe Rid derstraat 9, Aalst, echtg. van Mariette Lanckaert; Clemens Buyst, schilder. 58 j., Rustoord St.-Lieven, Dr. De Moor straat. Aalst, wed. van Angela Osselaer; Josephus Van der Eist, gepens., 86 j., Churchillsteenweg 23, echtg. van Maria Mertens; Anna Stuyver, gepens 89 j., Hopmarkt 2. wed van Jan Verhulst. verhouding "Wat met de liefde?,,. Woensdag 23 mei Netwerk Cursus theaterteehniek 19.30 u. - 22.30 u. Vrijdag 18 mei Netwerk: 10 cn 14 u schoolvoorstelling I imburgs Project Theater met "Het korte leven van .Jan-VVillems Nieuwe Madeion: 20 u "Rode stroom,, door PACT Kei/ershallen I landers' Printing Netwerk 20 u. kwis - organiserende ploeg Val - Buggcnhout Feestzaal stadhuis: 20.30 u. Proklamatie provinciale wedstrijd in voordrachtkunst; org.Koninklijke Aloude Rederijkers kamer St-Barbara. Zaterdag 19 mei Sociaal centrum' Immerzeel8 u. "Langs de krekenroutc... touristische tocht georganiseerd door ACW Immerzeel. SMI, Park De Blieck: 10 u - 12 u Zelfhypnose voor studenten - organisatie intermenselijk Nieuwe Madeion: 20 u. "Rode stroom,, door PACT. Zondag 20 mei Nieuwerkerken, kerkplein: 14 u gezinswandeling georganiseerd door Lineaal Meldert: Café "Bij Steine,, Putstraat: 14 u. - Wandelnamiddag doorheen Kravaalbos; organisatie: Vakantiegenoe gens. Nieuwe Madeion: 20 u. "Rode Stroom,, door PACT. Maandag 21 mei Netwerk Cursus mime 19.30 u. - 22.30 u. Nieuwe Madeion: 20 u. "Rode stroom., door PACT. Dinsdag 22 mei Trouwzaal stadhuis: 20 u. "Overzicht van de bestaande knelpunten inzake Ruimtelijke Ordening en Verkeer.,; org. Aalst 2000. CSGO. CumontstraatDe man-vouw Netwerk Mechels Miniatuur Theater "De lotgevallen van de brave soldaat Sweik,, 20.30 u. Nieuwe Madeiongespreksavond over helderziend genezen. Wij zijn ook ontwerpers, tekenaars, lay-outmen, fotozetters en vooral... P.V.B.A. R. QUINTIJN &D. PRAET Nieuwstraat 19-125, 9310 LEDE - tel. 053/70.01.71 - 21.37.87 beschikt over meer troeven dan U vermoedt Naamloze brieven en brieven waar privépersonen worden in beledigd kunnen niet opgenomen worden. De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de lezersbrieven en behoudt zich het recht brieven in te korten Met de beurs Flanders' Printing, georganiseerd door het Dirk- Martenscomité in samenwer king met ons aller stadsbestuur, wedt ook de stad Aalst op de spitstechno logie-trein. Een trein die al enkele jaren in het buitenland rondtoert, vorig jaar met enige vertraging in Vlaanderen arriveerde, en nu met vlag en wimpel de Keizershallen wordt binnengeloodst. De voorstanders - en wie is dat niet - jubelen dat we allemaal samen op deze trein moeten springen en dat we dan met grote snelheid krisisland zullen uitgereden worden, een stralende toekomst tegemoet. Het Vlaamse bedrijfsleven zal opnieuw floreren, vervelend en afstompend werk zal verdwijnen en op termijn krijgen alle werklozen een job. En dat allemaal door de opkomst van mikro-elektronika, lasertechnologie, bio-engineering en nieuwe materialen. Helaas. In plaats van een hoopgeven de sneltrein is de spitstechnologie niets meer dan een aanhangwagen van een ekonomisch systeem dat ra zendsnel naar een diepe afgrond ijlt. Enigszins symplistisch voorgesteld komt de huidige ekonomische wereldorde hierop neer dat enkele tientallen multinationale onderne mingen de grondstoffen van de Derde Wereld roven, die naar het Westen transporteren om er daar op een totaal inefficiënte manier (de kosten aan energie, arbeid plus de sociale kosten zoals milieuvervuiling lopen steeds hoger op terwijl de opbrengsten steeds miniemer wor den) eindprodukten van de maken v/aar, waar niemand behoefte aan heeft. Maar geen nood, de behoefte wordt wel kunstmatig geschapen door grootscheepse reklamekampag- nes. Ofwel bestaan die eindproduk ten uit wapens, die in steeds groter hoeveelheden aan de nationale staten worden verkocht. Een ekonomie dus die niets dan slachtoffers maakt, zoals daar zijn - de tweederden van de wereldbevol king die in de Derde Wereld woont en hongert naar voedsel, drinkwater, medische zorgen,... maar wiens nationale ekonomieën op export moeten afgestemd blijven i.p.v. op de bevrediging van binnenlandse be hoeften. - de arbeiders hier bij ons die zinloos en afstompend werk moeten verrich ten. - de werklozen die door het systeem uitgespuwd worden en in een zinloze leegte terechtkomen. - de konsument die door de reklame en allerlei andere psychologische truuks verplicht wordt de nutteloze eindprodukten van dit systeem te kopen. - alle wereldburgers samen die bedreigd worden door de zinloze bewapeningswedloop, de toenemen de milieuvervuiling en de definitieve uitputting van onvervangbare grondstoffen, die bovendien psychologisch uit de bol gaan vanwege de toenemende vervreem ding. Traditioneel laat het HRITO (Welvaartstraat) zijn jaarlijkse open deurdag samengaan met kulturele manifestaties en demonstraties door bekende firma's. Zo ook morgen zaterdag 19 mei, vanaf 10 u. zamelingen (met kollekties over elektriciteit, checkletters, pool- post en afstempelingen), hobby stands voor doe-het-zelvers (met demonstraties), een proefstand van talrijke Belgische biersoor ten, tentoonstelling en video montages over het beroepson derwijs, infostands over de openbare Afvalstoffenmaat schappij OVAM en VELT en tot slot nog een Oostenrijkse bier en wijnstand met diamontage over de studentenreizen naar Wenen... Da's nog niet alles: om 19u.30, 20u.30 en 21u.30 voeren de meis jesleerlingen een koreografie op basis van The Wall van Pink Floyd, samen met de groep 'Jeugd en Ballet Tromjon'. Het is een produktie van de heer 't Is een eivol programma gewor den van 10 uur af is er een ruil beurs voor speelgoed, stripver- halen enz..., demonstraties met smidsvuren, en opening van de tentoonstelling «Aspekten van het dagelijks leven; van indus triële revolutie tot industriële archeologie». Tussen 12 en 15 u. en van 17 tot 20 u. zorgt de school voor een restaurant. Van halftwee tot zes kan U een kijkje nemen in de werkplaatsen, klaslokalen en paviljoenen (en tussendoor ook eens naar de nieuwbouw die met Pasen volgend jaar in gebruik wordt genomen). Verder is er nog een ekspositie van mini- treintjes door de vzw MSTB, een tentoonstelling van de Akademie voor Mineralogie, postzegelver- Rowan en de leerlinge An Van den Wijngaerde. Ook de Natio nale Vrouwenraad is aanwezig met een infostand en de film «Marie moet wijzer worden». Om 20 uur is er de trekking van de jaarlijkse tombola van de vriendenkring van het RTS, ten voordele van het Boekenfonds en de sociale werken. Bijna ver geten kunstschilder-kopiist Frans Baeyens en kunstsmid Jourquin stellen die dag ook werk ten toon. (k.n.) We stellen het te schematisch voor, maar de grond van de zaak is duidelijkde wereldekonomie zit fundamenteel fout. Het invoeren van nieuwe technologieën nu verandert niets aan de grondvesten van dit stervend ekonomisch systeem. Inte gendeel, het is er een laatste stuiptrek king van, die de symptomen alleen maar duidelijker zal maken en het einde zal versnellen. De nieuwe technologiën doen de Noordelijke onafhankelijkheid van grondstoffen nog toenemen en verscherpen bijgevolg de uitbuiting van de Derde Wereld. Ze scheppen een aantal nieuwe jobs maar vernietigen op andëre plaatsen een veelvoud ervan, zodat ze globaal de werkloosheid doen stijgen. Daarnaast verdwijnt het zinloze en afstompende werk in het geheel niet, integendeel, de gemiddelde kwaliteit van de jobs daalt fel. En ook het feit dat heel dit systeem in wezen zinloze eindprodukten oplevert, blijft onveranderd. De toekomst ziet er dus somber uit in de s'pitstechnologie-logika. Sommige (vakbonds-)middens zien dat in. Maar, zeggen ze, als we niet meedoen is het nog veel erger. We moeten kiezen tussen twee kwalen en bijge volg kiezen we de minst erge. En dat is juist, we zijn allen gedwongen op de spitstechnologie-trein te stappen, ook al hebben we onze twijfels over zijn bestemming. Tenzij men de moed en de verbeelding opbrengt de hele bestaande ekonomische orde in vraag te stellen. Dan is er wel degelijk een alternatief! Namelijk het overschakelen van aanbodekonomie (die zonder de minste logika, uitsluite gedreven door het streven naar winst, allerlei prutsen voortbrengt en daarna de konsument wijsmaakt dat hij die dingen nodig heeft) naar een vraagekonomie. D.w.z. dat men vertrekt vanuit de behoeften van de bevolking en daarna onderzoekt met welke middelen, met welke technologie deze behoeften kunnen bevredigd worden. Een ekonomie dus die eerst een doel vooropstelt en daarna, in funktie van dat doel de gepaste middelen ontwikkelt. Dat is het enige alternatief voor de huidige anarchie waarin Californische en andere wonderboys, vooral in dienst van het militair-industrieel kompleks, allerlei middelen (spitstechnologie dus) ontwikkelen waarvan men dan achteraf beweert dat ze in dienst staan van één of ander hoger doelhet oplossen van de krisis, het scheppen van arbeidsplaatsen enz. En het merkwaardige is dat politici, vakbonden en de overgrote meerderheid van de burgers met rode oortjes deze nonsens aanhoren. In derdaad, het geloof in spitstechnolo gie is het voorrecht van intellektuele onbenullen die niet in staat zijn, ondanks de naderende ruiter van Apocalyps, de ware aard van de krisis te snappen als zijnde een fundamentele krisis van het kapitalisme. Het merkwaardigste is, men kijke maar naar Flanders' Prin ting. dat deze onbenullen zich openlijk laten toejuichen voor hun gebrek aan hersens en heel het stadsbeeld bezoedelen met afschuwelijke affiches die deze kwakkel voorstellen als gold het iets om trots op te zijn. En dat met het geld van de belastingbetaler. Luc Schollaert

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 6