SPORT m AALST Droessaert en De Winne definitief bij E. Aalst Garage carrosserie Felix VERSTRAETEN BERNARD grasmaaiers Eendracht verspeelt een punt in de slotfase ZVV Sporting Aalst in eigen tornooi Nieuws van het Okapi front IJZERWAREN Tony De Geyter Thuisploeg met overtuiging Vierde bewegingsfestival Turnkring Aalst Transfertnieuws MTSA Strafcomité 8 Nieuwe Gazet van Aalst 18 mei 1984 AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT (8n/Iz& Gentsesteenweg 211 9300 AALST Tel. 70 03 59 Nieuwe en okkassiewagens carrosseriewerken Moorselbaan 157 AALST DE KEUZE VOOR ALLE TUINEN. Sjoelbak ?Schuifbak U.E.F.A.-junioren S.V. Waregem - Eendracht Aalst2-2 De laatste competitiewedstrijd van het seizoen 1983-1984 leverde de Aalsterse U.E.F.A.'s geen overwinning op. Zaterdagmorgen gaven de Eendrachters op het veld van S.V. Waregem een 0-2 voorsprong in de laatste tien minuten prijs. De Gaverbeekploeg wist toen nog een on verhoopt gelijkspel uit de brand te slepen. Het was een typische eindeseizoenwed- strijd, die in de eerste helft vrij gelijk op ging. Echte doelkansen kwamen er ech ter langs weerszijden niet. Het gebeuren speelde zich in die eerste vijfenveertig minuten hoofdzakelijk op het middenveld af. Ruststand 0-0 dus. Ook in de tweede helft kregen we het zelfde spelbeeld, met Eendracht Aalst als de iets gevaarlijkere ploeg. Rond het uur leidde dit tot de openingstreffer. Bij een poging om twee tegenstanders voor bij te gaan werd de immer meeoprukken- de voorstopper, Wim De Wolf, net voor het zestienmetergebied foutief gestopt. Eddy Moerman trapte de hieropvolgende onrechtstreekse vrijschop keurig in de winkelhaak en het stond 0-1Amper tien minuten later verdubbelden de wit-zwar- ten hun voorsprong op een tegenaanval. De bal kwam bij Emilio Ferrera die vanop de rand van het strafschopgebied naar doel trapte. De bal caprioleerde over de Waregemdoelman 0-2. Eendracht con troleerde nu rustig het gebeuren en leek rustig het einde te zullen halen en ook de zege. Maar bij een Waregemaanvaller alleen voor Geert Tombeur en deze liet de Eendrachtdoelman geen schijn van kans1 -2. Eendracht Aalst blijft zich roeren op de transfertmarkt. Deze week kwam het tot een overeenkomst tussen Eendracht en V.C. Jong Lede voor de definitieve overgang van Droessaert en De Winne. Droessaert is 22 jaar en speelde vorig seizoen libero bij Lede. Hij kan evenwel op alle plaatsen in de verdediging uitgespeeld worden, zelfs als defensieve middenvelder kan hij zijn man staan. De 24-jarige De Winne is een uitstekend middenvelder die vorig seizoen reeds in contact was met Aalst. De beide clubs konden toen tot geen overeenkomst komen. Maandagavond is het tot een overeenkomst gekomen tussen trainer Borremans en het Eendracht- bestuur om vroegtijdig een einde te maken aan de tweejarige verbintenis die tussen hen bestond. Borremans zal volgend seizoen Union trainen. Er werd nog geen nieuwe trainer aangeworven. Vanzelfsprekend zijn er kandidaten genoeg. Oud- Eendrachtspeler, André De Nul, is één van de kandidaten, maar er is nog niets definitiefs beslist. Een nieuwe hulptrainer is er inmiddels wel aangeworven. Het betreft Pierre-Louise Van Bree, een trainer met Duits A-diploma, die in Duitsland trainer was in de regionale Liga. Een man boordevol ambitie die er vast van overtuigd is Eendracht in de eindronde te kunnen lood sen. Of dit zal lukken blijft echter een open vraag. Tot nu toe werd er geen enkele speler van de hand gedaan. Er is wel belangstelling van Jong Lede voor Rudi Vermeulen, voor Bart De Bruyn, vorig jaar voor een jaar afgestaan aan Winnik, van S.K. Aalst en voor Johan Dierickx van Nieuwerkerken. Deze week wordt er met de eigen spelers gepraat over een eventuele kontraktverlenging. Men is ook nog aan het uitkijken naar een doelman. Zo werd doelman Thijs van Boom vorige week getest. Deze liet een gunstige indruk en er wordt met het Boomse bestuur onderhandeld over een eventuele overgang. (JVL) Voor drie speeldagen geschorst: Benny Schalck (Rode Roos), Patrick Staelens (Cobila's), Jan De Vriend (Apostelken) en (Koszen). Voor vier §peeldagen geschorst: Patrick ue Neve (Real Familial) en (Excelsior). Voor zes speeldagen geschorst Hans Van Den Broecfc (Adelaars). Voor zeven speeldagen geschorst Lucien Van de Keere (G M.I.C Dirk De Geyndt (Cobila's en IJsboerke). Voor acht speeldagen geschorst Mare Sterck ('t Duifken) Geschorst voor min. 3 jaar: Geert De Jaeger (G M.I.C.) en Adolf Cooreman (Cobila's) wegens handtastelijkheden tegenover de scheidsrechter Strenge blaam voor scheidsrechter Valere D'Herde wegens uitlatingen tijdens de wedstrijd Rode Roos-Lada Boys Boete van 500 fr. voor Pano wegens het niet opsturen van het scheidsrech terblad van de match Pano-IJsboerke (JVL) Zaterdag 19 mei organiseert Zaalvoetbalvereniging Sporting Aalst in de sporthal «Ten Rozen» een zaalvoetbaltornooi. De ingeschreven ploegen zijn Criva Hamme, FN Oudegem, D'ajuintjes, WB Erembodeqem BD Aalst Nieuwerkerken De Kluizen en Sporting Aalst. Reeds vanaf 9 uur kan men in Ten Rozeen tal van spannende wedstrijden meemaken, al zal de finale die om 19 uur gespeeld wordt wel de meeste aandacht verdienen. De Westvlamingen trokken zich aan dit doelpunt op en werden op twee minuten van het einde voor hun strijdlust beloond met de gelijkmaker. Bij een doorbraak van een thuisaanvaller infiltreerde deze in het bezoekende strafschopgebied. Hij wrong er zich tussen drie Eendrachtver- dedigers en ging plots gezwind neer. De scheidsrechter liet zich jammer- genoeg vangen aan het nummertje en paste de zwaarste sanctie toe. De straf schop werd keurig omgezet en het was 2-2. Eendracht was meteen een puntje armer. De ploeg Geert Tombeur. Marc Van Oost, Bart Temmerman, Wim De Wolf, Peter De Neve, Chris Baeten. Emilio Ferrera-Caro, Eddy Moerman, Bart Corthals, Dirk Raes en Kris De Saede- leer (Chris De Waegeneer). Continental, Uniroyal, Michelin. Open: 8-12 u. en 13-18 u. zaterdag. 8-12 u en 1: De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST x 053/77.33.77 MAZDA - AALST Programma: 9 u.Sporting Aals - Willy Boys Erem- bodegem. 10 u.BD Aalst - FN Oudegem 11 u.D ajuintjes - Criva Hamme. 13 u.Nieuwerkerken - De Kluizen 14 u.Winnaar 9 u. - Winnaar 10 u. 15 u.: Verliezer 9 u. -'Verliezer 10 u. 16 u.: Winnaar 11 u - Winnaar 13 u 17 u.: Verliezer 11 u. - Verliezer 13 u. 18 u.Kleine finale (derde en vierde plaats) 19 u.Finale De prijsuitreiking is voorzien om 20u.30voor de mensen van Sporting Aalst wordt het een lange voetbaldag Eigen hersteldienst 21.13.10. In het kader van de sportmaand van de stad Aalst richtten De Golfbrekers van Nieuwerkerken een schuifbak-tor- nooi in. De aangekondigde ploegen van St. Anna, Piasken, Zandberg en Wildwa- terwerpers gaven forfait maar werden op waardige wijze vervangen doorDe Kessel, een tweede ploeg van Romeo, Den Blok en De Golfbrekers. Alle ploegen, bestaande uit 3 spelars, moesten in 3 reeksen van-5 beurten, uitmaken wie zich de beste schuifbak- schieters van Aalst mogen noemen. Dat deelnemen belangrijker kan zijn dan winnen bewezen de zwakkere ploegen van Romeo, Zandput en Den Blok, die reeds na de eerste ronde geen uitzicht meer hadden op een ere plaats. De titelstrijd zou gespeeld worden tus sen de beide thuisploegen, met De Kessel als scheidsrechter. Na 2 beurten telden De Golfbrekers I (Mare Deprijck, Lieve Uyttersprot, Hedwig De Koninck) 393 punten, De Golfbrekers 2 (Willy Swalens, Denise D'Haeseleer, Marie-Louise Roelandt) 367 punten en De Kessel (Jean-Pierre De Greve, Erwin De Saedeleer, Rony Daeleman) 345 punten. In de beslissende derde ronde faalde Denise D'Haeseleer van Golfbrekers 2, zodat hun teamgenoten een eerder gemakkelijke overwinning konden boeken. Bij de Golfbrekers I speelde Lieve Uyttersprot zich in de kijker door de hoogste individuele score te laten noteren. (CM) De uitslag: 1Golfbrekers 1633 punten; 2. Kes sel, 533 punten; 3. Golfbrekers 2, 528 punten; 4. Romeo I, 404 punten; 5. Blok 1303 punten; 6. Romeo 2, 285 punten; 7. Blok 3, 234 punten; 8. Zandput 212 punten; 9. Blok 2, 192 punten. Zoals elk jaar rommelt het ook nu op de Aalsterse Basketmarkt. Volgende spelers werden op de transferlijst geplaatst. H. Van Den Broeck vind 3 trainingen per week teveel en zal dus in lagere regionen moeten uithollen. L. Famaey na een ontgoochelend sei zoen, wil hij andere basketlucht opsnui ven. Misschien een goede zaak voor bei de partijen. G. Cornand de overgang op uitleenbasis voor 1 jaar naar Baasrode is alsnog niet in orde. Voorlopig blijkt de huurprijs nog te hoog. L. Lievens er is kans dat zijn verblijf bij Osiris Denderleeuw verlengd wordt, te meer nu Ludwig er ook zijn hart verloor. R. Hendrickx Zele, waar hij 2 jaar gele den een uitstekend seizoen speelde, wil hem terug in zijn rangen. G. Thijs was afgelopen competitie bij T.T Aalst. Doet hij er daar nog een jaartje bij 7 E. Schorreelblijft bij Asse en zou kans maken als jeugdtrainer bij Okapi. R. Veiliefon de winningcoach van de Okapi beloften-juniors. Toch zou zijn kontrakt niet verlengd worden. Er is wel interesse van andere clubs. G. Van MiegoetJeugdtrainer, hij wordt oefenmeester-coach bij Laarne. In deze crisistijd is er meer sprake van ruilen dan van kopen. In dat verband wor den o.a. de namen van D. Temmerman (Osiris) en Deelen (Maccabi Brussel) vernoemd. Spreekt men binnenkort van de ruilmarkt in de Basketwereld P. V.D. Bosch testte reeds bij Maccabi. De Brusselse ploeg is nog steeds op zoek naar een spelverdeler, nu ze Moortgat verliezen. C. SchmittAntwerpse, dat terug na een speelloos jaar, de draad opneemt in 2e klasse, heeft belangstelling voor deze blonde knaap. Chris is volgend seizoen bij het leger als dienstplichtige en zal in september één maand in Suriname ver toeven met de militaire ploeg. De Okapi-juniores zijn nu ook doorge drongen tot de halve finales van het Bel gisch kampioenschap. In de kwartfinale versloegen ze zaterdag II. Sunair Oos tende met overtuigende cijfers. Volgend weekeind komen ze uit tegen Sobabee, de Kampioen van de provincie Antwer pen. (GSX) Zaterdagavond vond het vierde bewegingsfestival van de Turnkring van de Stad Aalst plaats. Om vijf na acht precies en vunr een nnkvnlle Okapizaal ging de eerste demonstratie onder het licht van de kleurrijke spots van start. Elk nummer werd «dichterlijk» geïntroduceerd door B.R.T.-reporter Jan Borms, die instaat voor het commentaar bij de ver schillende internationale turnkampioenschappen. ue Ukapizaal werd ingepalmd door de Aalsterse Turnkring voor hun Bewegings festival. Een eerste ovatie kregen de kleineren, die dansten op het welbekende «Thriller» van Michael Jackson, Terecht, want de videoclip van dit lied was bijzonder ge- imiteerd Ook de allerkleinsten van de turnkring hadden het enthousiaste pu bliek al meteen op hun hand, toen zij hun «showtje» opvoerden op de muziek uit «Sneeuwwitje en de zeven dwergen». Het werd stil in de zaal toen vijf jongere meisjes aantraden voor hun demonstra- tieturnen op de evenwichtsbalk. Deze nochtans moeilijke oefening werd op en kele schoonheidsfoutjes na keurig uitge voerd Tussen bovengenoemde oefe ningen hadden een groep jongens de handenstand''gedemonstreerd en kon men ook het trampolinewerk met salto's aanschouwen. Het eerste deel van de avond werd afgewerkt door de meisjes met het ritmisch dansen. Het was toen half tien, meteen de tijd om een klein kwartiertje te pauzeren. Na de pauze was het de beurt aan de ouderen. Zij «slingerden» aan de brug en ook hun werk aan de brug mocht er zijn. Het was toen turnen van de bovenste plank Een daverend applaus bleef dan ook niet uit. Op de «Bolero» van Ravel (gedurende meer dan een kwartier) werd er weer ritmisch turnen voorgeschoteld. Ook op dit nummer reageerde het pu bliek erg enthousiast. Nadien was het weer de beurt aan de kleineren, die het begin van de handenstand toonden. De meisjes gaven nog wat trampolinewerk ten beste en het geheel werd afgesloten met een dans. Het was toen omstreeks kwart na elf. Het was mooi geweest. Eenieder verliet dan ook tevreden de zaal... Oefeningen op de evenwichtsbalktoekomstige Olympische medaillewinnaars

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 8