Behoud verzekerd met overwinning A. Moons, H. Bloem en R. Dillen triomferen Uitstekend Terjoden wint derby CD II y#^|C dtJHET nAN wld 9ME, Tweede korfbaltornooi K.C. Ago Aalst Aalst blijft in eerste nationale Nieuwe Gazet van Aalst 18 mei 1984 9 Interclubkampioenschap dames derde nationale 2e Grote Prijs St.-Jobkermis SERGANT Kaatsen Gew. Bevordering Immerzeeldreef 3 1AALST - Tel. (053)21.66.79 Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen - dubbel glas Finale Interclub Veteranen Atletiek De dames van Eendracht Aalst zijn er vorige zondag te Vilvoorde op een overtuigende manier in geslaagd het behoud in derde nationale te verzekeren. Zij slaagden erin de wedstrijd zonder veel problemen te winnen. Wielrennen Ter gelegenheid van de plaatselijke kermis, werd in de St.-Jobstraat een wielerwedstrijd voor ren ners, aangesloten bij de Vlaamse Wielerbond, ingericht. De deelnemers werden naargelang hun leeftijd in 3 reeksen ingedeeld. Ex-wereldkampioen Rik Van Steenbergen, nog steeds erg populair bij de wielerfans, gaf telkens het vertreksein. Me ne veloa van Sergant Es 't noeit ni ambetant Want twiewielers Sergant Sport kénnen ni kapot Moeirselboon 107-113, OILSJT Ook de oudere renners brachten op St. Job een aantrekkelijke wedstrijd. Op enkele wijzigingen na kregen we dezelfde ploeg aan de slag als tijdens de schiftingen. Wel kon men nu beroep doen op de diensten van Mieke Seminck en Martine De Pauw. Seminck liep de 100 m. in 14"5 en werd hiermee vijfde. Martine De Pauw won de B-reeks in 13"0. De 400 m. werd eveneens een meevaller. Greet De Vuyst was tweede in de A-reeks in 64"1 en Veerle Pas kon in de B-reeks met 64 "8 de derde plaats binnen halen. Na deze twee eerste nummers kwam Eendracht aan de leiding van het klassement, om deze niet meer af te staan. In de 1500 was er geen con currentie voor Marie-Jeanne De Rid der, en Godelieve Roggeman. Met 4'47"6 en 4'49"5 hielden ze de volle buit in Aalsterse handen. In het speer werpen werd de gekwetste Ingeborg De Decker vervangen door Linda Troyekens. Een ongelukkige keuze, want zij kwam nietverder dan de voor laatste plaats. Inge Eemans had hin der van een schouderblessure, maar werd met 25m.16 toch nog zesde. In het hoogspringen ging Mieke Seminck .over 1m,35 en haalde zo de negende plaats. Potinka Pottie was niet in haar beste dag. Zij haalde met 1m.40 de vierde plaats. Ook in het verspringen kon ze vroegere prestaties niet hele maal bevestigen. Toch werd ze met 4m.65 nog vierde. Hilde De Saedeleer bezette de achtste plaats met 4m.25. In het kogelstoten slaagde Linda Troyekens er in 8m.10 te werpen waardoor zij zesde was. Hildegarde Eemans was met 6m.08 elfde. Voor de aflossingen stond Aalst nog Eendracht nam een goede start in de 2 eerste proeven. Francois Cornelis liep ondanks een beukende tegenwind 13 "08 over 100 m., wat hem de tweede plaats opleverde Jozef De Roock deed het in de 400 m. zelfs nog beter Hij won met de uitste kende tijd van 57 43 In de 1500 sleepte Frans De Wolf een vijfde plaats uit de brand met 4 54 5. Paul Van Den Abbeel realiseerde in het speerwerpen zijn beste worp in jaren34m.66 Aalst werd dankzij deze prestatie opnieuw vijf punten, verbonden aan de tweede plaats, rij ker. Gustaaf Ledegen scoorde met 10m.10 in het kogelstoten hetzelfde resultaat. In de 3000 m. deed Wilfried Chiau zijn wederoptreden met een derde plaats en 9'48"0 als resultaat. Het hoogspringen blijft voor Een dracht één van de zwakkere num mers. Rene Mievis was zo bereidwillig hier opnieuw zijn kans te wagen. Met zijn vijfde plaats leverde hij ook zijn steentje bij tot het welslagen van de Er stond een dubbele konfrontatie tus sen Terjoden en Steven Moorsel op het programma. Zaterdag speelde Terjoden aan huis tegen Steven voor de halve finales van de beker. De Moorselaars haalden het met 12- 15 cijfers. Aan de rust leidde de thuis ploeg nochtans met 8-5 cijfers. Onder impuls van de goedkerende Steels kon Steven echter nog een overwin ning uit de brand slepen. Te Moorsel steeds afgescheiden aan de leiding. Zowel de 4 x 100 als de 4 x 400 waren zeer boeiend. In de eerste esta fetten was Mieke Seminck vrij traag gestart, maar een ontketende Martine De Pauw bracht Aalst resoluut naar de leiding. Veerle Pas kon de voorsprong behouden en het zag er naar uit dat Katinka Pottie hetzelfde zou doen. In de laatste meters slaagde Vilvoorde er nog in de overwinning in eigen rang te houden. Met 52"8 liet Aalst nochtans een goede indruk. De 4 x 400 was, zo mogelijk, nog spannender. Katrien De Waegeneer, Greet De Vuyst en Marie- Jeanne De Ridder hadden een tiental meter voorsprong bij elkaar gelopen zodat Inge Eemans als eerste aan de ultieme pisteronde begon. Die voor sprong was wel noodzakelijk want Oudenaarde, in tweede stelling, deed beroep op de snelheid van Bourd- head'huy. Inge Eemans kon de snel terugkerende Oudenaarse in de laatste bocht goed opvangen, maar ging in de rechte lijn toch onderuit. Met 4'18"8 werd het Aalsterse kwar tet eervol tweede. In de eindstand bleef Eendracht op de eerste plaats. Het zal voor Aalst zeer belangrijk zijn zich vooral op het vlak van de kampnummers te versterken, wil men ooit opnieuw naar tweede afdeling promoveren. Een optie voor de toekomst (PVB) De eindstand 1Eendracht Aalst, 123 punten; 2. Ajax 113,5 punten; 3. Vilvoorde, 108,5 punten; 4. Tildonk 106,5 pun ten; 5. Oudenaarde 104 punten; 6. ZOVA 95,5 punten. interclubcampagne. Hetzelfde kan gezegd worden van Erik Coppens die het verspringen voor zijn rekening nam. Met 3m.98 was hij zesde. Mara thonspecialist Jan Marcelis werd derde in de 5000 m. met 17'04"0. Alfons Schelfthout behaalde dezelfde plaats in het discuswerpen met 29m.50. De 4 x 400 met Cornelis, Chiau, De Roock en Coppens leverde eveneens een derde plaats op, al ble ven de veteranen met 4'05"01 ver boven hun eigen clubrecord. Met 43 punten kwam Aalst op gelijke hoogte van het als tweede geklasseer de Beerschot dat echter wel meer indi viduele cjyerwinningen op zijn aktief had. Volgend jaar zijn ze er opnieuw bij, in eerstenationaleonze vetera nen schijnen nog jonger te worden. (PVB) De einduitslag 1KAA Gent, 51 punten; 2. Beer schot, 43 punten; 3. Aalst, 43 punten; 4. Racing Gent, 38,5 punten; 5. Daring Leuven, 34 punten; 6. Has selt, 31,5 punten. kende Terjoden een formidabele dag. De Wolf was bijzonder goed in de terugslag en Dauwe deed het op ach terman eveneens uitstekend. Moorsel krasselde maar wat aan en mocht zich gelukkig prijzen één punt in de ultieme spelen te kunnen halen. Van Der Jeught wisselde met Steels die in een mindere dag verkeerde en deed het op achterman vrij goed, maar de rest van het geheel draaide niet. Aan de koord werd eveneens enorm #zwak gespeeld. Aan de rust zag het er naar uit dat Ste ven moéilijk zeven spelen zou halen, maar de kwetsuur van De Vroe en de mindere opslag van Dierickx waren er de oorzaak van dat de thuisploeg bij een 5-14 stand alsnog kon terugko men zodat de volle inzet niet naar Erembodegem ging. Hoké startte niet al te best tegen het zwakke Ze Ie Loïs. De ingeschrevenen van de B-reeks, allen tussen 40 en 49 jaar oud, moes ten reeds vroeg hun middagmaal gebruiken. Om 13 uur werd het start- Nelis toonde zich erg regelmatig in de terugslag en lag aan de basis van de 8-3 voorsprong bij de rust. Loïs kon nog terugkomen tot 11-7, maar toen achtte Erembodegem het welletjes en maakte de wedstrijd op een 15-8 stand uit. Jef Van Den Broeck onder scheidde zich bij Hoké vooral in de op slag. Herdersem kende bij Hamme de gewoontegetrouwe inzinking niet en won deze maal wel overtuigend. Met deze driepuntenzege neemt S.V. meteen een mooie plaats op de rang lijst in. sein gegeven voor een koers over 50 km. of 15 ronden. Dadelijk na het ver trek ontsnapten H. Bloem en Paul Aan de rust luidde de stand reeds 1 -8. Chris Janssens was andermaal in zijn dagje eri Van Herreweghe deed het ook voortreffelijk. Hamme kwam nog wel dichtbij een puntje toen de stand 5-14 en 40 gelijk was. Van Den Abbeele keerde echter de beslissende bal over. (JVL) Programma voor 20 mei Zele Loïs - Terjoden Herdersem - Moorsel Steven Zele Durmen - Hoké Hamme - Opstal Baasrode - Kerksken Denderbelle - Puurs Boel. De anderen probeerden te rea geren, maar moesten zich dra gewon nen geven. De man uit Hofstade was iedereen te sterk en zegevierde dan ook met sprekend gemak. Zijn mede vluchter, Boel, was al blij dat hij in het wiel van de winnaar, de wedstrijd kon beëindigen. R. Lampaert was de snelste in de groepssprint. H. Bloem, die slechts zijn derde wed strijd bij deze bond reed, werd zater dag eveneens winnaar in Buggen- hout. In het begin van het seizoen reed Hedwig bij een konkurrerende bond, waar hij van de 8 koersen waar in hij uitkwam, er 5 op zijn naam schreef. Dus toch wel een klasseren ner. Nadat schepen Bourlon talrijke bloem stukken en herdenkingen aan de ere- genodigde en andere vedetten had uit gereikt, trokken de C-renners, vetera nen van meer dan 50 jaar, de weg op voor hetzelfde aantal kilometers. Wie dacht dat de ouderen de zaken wat kalmer zouden aanpakken had het verkeerd voor. Van in de beginfase kregen we een spervuur van demarra ges, waarbij de meestgekende ren ners zich niet onbetuigd lieten. Zo waren J. Adriaenssens en R. Van Menen in talloze uitlooppogingen betrokken. Het peletoriliet echter niet begaan en hield de vluchters binnen schot. Bij de laatste doortocht aan de aankomstlijn hadden we 2 leiders, Belgisch Kampioen, W. Butzen en Karei Alen, achternagezeten op 100 m. door A. Moons. Deze laatste slaagde erin om in de eindsprint bij de vluchters te komen en ze zelfs nog te kloppen voor de eerste plaats. Een ontgoochelde W. Butzen verklaarde aan de micro dat A. Moons nooit aan de leiding had gereden, waarop de winnaar replikeerde dat hij te laat aan sluiting had gekregen, om ook nog kopwerk te kunnen doen. De jongsten, van 18 tot 39 jaar, moes ten 60 km. afhaspelen. Reeds in de eerste kilometer ging W. Goessens aan de haal. Gaandeweg dreef ie zijn voorsprong op. Toen begon het over het parkoer te regenen, een prijzenre gen wel te verstaan. Schroothande- laars Fr. Sack gaf het goede voor beeld. Talrijke neringdoeners volgden in zijn voetsporen en zo konden de organisatoren bij elke doortocht aan de streep, de deelnemers gelukkig maken met een nooit geziene prijzen- pot. Zowel de eersten als de laatsten deelden in de winst. Zo kregen bv. 6 gelosten, elk 200 fr. toegestoken door een bierhandelaar uit de omgeving. De omroeper van dienst kreeg zelfs niet de gelegenheid om aanmoedigings premies aan te kondigen. Ondertussen had de groep de een zame vluchter achterhaald. In de eind fase lieten R. Dillen en D. Grieten de groep in de steek. In de ultieme rechte lijn kwam E. Jacobs nog aansluiten, maar dan waren zijn beste krachten verbruikt en kon R. Dillen als laatste primus van de dag worden afgevlagt. De winnaar, die 27 jaar is, was jaren lang een gewaardeerd helper van L. Van Impe. Deze zege was zijn derde dit seizoen. De uitslagen: Cat. A 1Rene Dillen (Schelle) 60 km. in 1u.29'; 2. Daniel Grieten, 3. Eric Jacobs; 4. René Goessens; 5. Luc Van Goethem. Cat. B: Hedwig Bloem (Hofstade) 50 km. in 1u.12'; 2. Paul Boel; 3. Raoul Lampaert; 4. August de Troetsel; 5. Etienne Lievens. Cat. C: 1Alois Moons (Bevel) 50 km. in 1u.18'; 2. Willy Butzen; 3. Karei Alen; 4. Jos Carpentier; 5. Louis De Boeck. (GSX) In het kader van de Sportweek van de Stad Aalst organiseerde Korfbal club AGO Aalst vorige zaterdag in het Osbroekstadion haar tweede korf baltornooi uit haar nog prille bestaan. Pas vorig jaar gepromoveerd naar eerste nationale, zijn de Eendracht-veteranen er te Merksem toch in geslaagd zich te handhaven. Zij deden het vorige zaterdag heel wat beter dan tijdens de schiftin gen, zodat zij de wedstrijd konden afsluiten met een gedeelde tweede plaats. Korfbalclub AGO organiseerde opnieuw een tornooi op de Osbroekterreinen. Een unieke gelegenheid om met deze gemengde sport kennis te maken. (EvdM) Het tornooi werd ingedeeld in twee reek sen. In de eerste reeks speelden Leb- beke. Temse en de organiserende club Ago Aalst. De tweede reeks bestond uit de clubs van Appels. Neerlandia Gent en Rapid Eeklo. De ploegen uit de beide reeksen speelden onderling hun schif tingswedstrijden gedurende 2 x 20 mi nuten. Nadien werd een rangschikking opgemaakt om over te gaan tot de finale ronde. In groep A haalde Lebbeke het vóór Temse en AGO, terwijl in groep B Eeklo winnaar werd vóór Appels en Neerlandia. Voor de vijfde en de zesde plaats werd gespeeld tussen AGO en Neerlandia. Temse en Appels speelden voor de derde en de vierde plaats. Leb beke en Eeklo tenslotte betwistten de finale. In deze finale haalde Rapid Eeklo het vrij gemakkelijk met 1 -4. Na de wed strijd spraken we met één van de inrich ters. Hij sprak over een geslaagd tornooi ondanks het slechte weer. AGO ziet het voor de toekomst alvast zitten. Het gaat nu officieel aantreden in competitie. De volgende competitie zal het aantreden in de overgangsklasse. Ons viel, net als vo rig jaar trouwens, die de zéér geringe publieke belangstelling op. Echt jammer dat - buiten enkele toevallige wandelaars - niet meer mensen voor deze toch wel aantrekkelijke sport belangstelling tonen. Uitslagen schiftingen Reeks A AGO Aalst - Lebbeke AGO Aalst - Temse Lebbeke - Temse Reeks B Appels - Neerlandia Appels - Eeklo Eeklo - Neerlandia Uitslagen finaleronde Vijfde en zesde plaats Neerlandia - AGO Aalst Derde en vierde plaats Appels - Temse Eerste en tweede plaats Rapid Eeklo - Lebbeke 1-5 0-4 5-0 4-3 2-2 3-1 5-2 9-0 4-1

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 9