Cellulitiseen niet te onderschatten probleem Claudine DELBAERE schoonheidsinstituut Enkele vragen van lezers Doe er wat aan voor het te laat is Kapucienenlaan 35 Deze week in NËTWErK Night in New-Orleans 10 Nieuwe Gazet van Aalst 25 mei 1984 «zij heeft tijd voor U 9300 AALST 053/78 80 54 Kattestraat 5A Tel. 053/78 76 11 Totaal nieuwe afslankings- anti-cellulitis methode Totale behandeling van 6 beurten. De Nieuwe Madeion j GROTE MARKT 25 AALST 21 11 48 Naar aanleiding van enkele vragen door lezers omtrent cellulitis wil ik hier eerst even duidelijk uiteenzetten wat celiulitisof appelsienhuid of pannuculose nu eigenlijk is. Misschien wordt het wel wat weten schappelijk op een bepaald moment maar het is toch steeds veiliger zelf ook goed op de hoogte te zijn van het probleem vooraleer je aan de behandeling begint; zo kan je ook meteen duidelijk laten voelen dat men je geen sprookjes hoeft wijs te maken want jammer genoeg is het zoer bestaat geen enkel wondermiddel dat cellulose kan doen wegsmelten het ontstaanhet is een storing in het lichaam die ontstaat vóór de puberteit en zich reeds op zeer jeugdige leeftijd kan openbaren maar ook op rijpere leeftijd. Het is werkelijk niet leeftijdsgebon den. Laten we even kijken hoe deze stoornis verloopt De vetdepots zijn voorbeschikt om in de hypodermis of het bindweefsel bepaalde afbraak- produkten op te vangen die door het bloed niet op normale wijze kunnen geëlimineerd worden (bepaalde levensomstandigheden kunnen dit nog verergeren). Het bindweefsel (ook vulweefsel genoemd), dat sterk doordrenkt wordt door de lymfe, levert de organen de nodige voedingsstof fen en zorgt voor de afvoer van afbraakpro'dukten. Om talloze redenen die soms moeilijk te ach terhalen zijn kan het lichaam de schadelijke stoffen niet meer af stoten en deze hopen zich op in de lymfe waardoor deze verdikt en ongeschikt raakt voor de stof wisseling die levensnoodzakelijk is en zorgt voor een evenwichtige gezondheidstoestand. Het li chaamsvocht, dat toxisch en niet geregenereerd wordt veroorzaakt een samentrekking op het bind weefsel wat leidt tot een abnor male waterretentie. Het bind weefsel dat zijn elasticiteit ver liest, wordt min of meer plakaat- vormig en dat doet soms pijn bij het aanraken. Zenuwvezels en bloedvaten in het bindweefsel worden samengedrukt. Cellulitis is dus een afweerreaktie van het organisme op een stoornis in de lymfecirculatie. Opdat een afslankkuur werkelijk effekt zou hebben moet het ver bruik van glucose in de voeding absoluut worden verminderd om het organisme te verplichten te putten uit zijn niet-mobiliseer- baar reservevet. Ik zou nog een heel eind verder kunnen gaan in het uiteenzetten van dit proces maar ik veronder stel al voldoende aangetoond te hebben dat cellulitis niet zo een voudig is en werkelijk serieus moet bestreden worden met medewerking van uzelf. Goede instituten zullen U nooit verzekeren in hoeveel tijd uw probleem zal worden opgelost, want dat is onmogelijk, het ene individu reageert namelijk snel ler dan het andere. Voor enkele bestrijdingsmetho- deszie onder «vragen van lezers». 1. Wat te doen bij hardnekkige cellulitis In dit geval kun je het best terecht bij een schoonheidsspe cialisatie, die je zal begeleiden en tevens voor 100 je medewer king zal vragen. Men zal je voor zien van een dieet speciaal voor cellulitis want het heeft echt NIETS met algemene zwaarlij vigheid te maken: ook slanke vrouwen kunnen last hebben van plaatselijk cellulitis. Er bestaan heel wat methodes die goed op punt zijn gesteld waar mee men, onder goede begelei ding, een goed en bevredigend resultaat kan bekomen o.a. Bal- neotherapie, methode J. de Piaubert, Methode Maria Gal- laud (zelfverwarmde maskers), M 120 plasti-thermie... Deze kunnen samengaan met nog in tensere behandelingen zoals Manuele Massage, G 5 apparaat massage, Acupressuur, Passieve massage (Slendertone), Ionisa- tie, Algenpack, Body wrap, lymfendrainage, Algenbaden, enz... Eén der meest komplete metho des is de «Ionithermie Medica 120». Deze omvat een groot deel van bovengenoemde methodes in 1 enkele behandeling. Nog een tip zonder medische te- genindicatie, drink minstens 2 liter water per dag; het laat de nieren beter werken en helpt heel wat toxinen elimineren; het is tevens heel goed voor de huid. Mijdt zoveel mogelijk alcoholi sche dranken, suiker en overda dige vetstoffen. Drink tijdens uw kuur een vochtafdrijvende thee (2 a 3 kopjes). Denk eraan volhouden en mee werken zijn belangrijk eet groenten en fruit met veel enzymen behoud er je goed humeur onder 1 2. Is het mogelijk er zelf iets aan te doen bij een nog niet te ver gevorderde cellulitis Dit is zeker mogelijk bv. dage lijks een goede vermagerings- créme inmasseren (plaatselijke), maar dan volhouden want mira kelmiddelen bestaan er niet. Ook steeds weer herhalen bij de eerste tekenen van terugkomen. 3. Ik vond dit receptje voor een cellulitiscrème voor na de mas sage. Zou dit helpen «2 drup pels rozemarijnolie, 4 gr. zee wierpoeder, 3 gr. wilde kastan- jeextrakt, 1 gr. tarwekiemolie, 100 gr. bindcrème». Dit recept is zeker niet over het hoofd te zien maar dan wel bij mannen en vrouwen waar het om een beginstadium gaat, of zeer jeugdige personen. Nog enkele hulpmiddelen (ook ter voorkoming BADENwanneer U een bad neemt, neem er dan één met algen in plaats van een schuim- bad. Het geeft een goede bloed circulatie zodat de toxinen beter geëlimineerd worden. MASSAGEdagelijks een goede doorbloeding provoceren, hetzij met de hand (kneden, knijpen, rollen, drukken, trillen...) of nog beter met een apparaatje of een paardeharen handschoen. Steeds laten volgen door een afslan kingscrème of iets dergelijksuw produkt zal nu beter werken. Draag bij voorkeur geen al te nauwe of spannende kledijhet remt de bloedcirculatie en is dus zeker niet aan te bevelen bij cel lulitis. 4. Ik las een artikel over de colla geen behandeling (inspuitbaar collageen) tegen rimpels. Wordt het hier in Aalst toegepast Wat zijn de bevindingen Zijn er geen andere mogelijkheden Bij mijn weten nog niet in Aalst toegepast, maar heb wel reeds enkele resultaten gezien spekta- kulair maar niet voor lang, na 41 6 maand was er reeds een toe name van de rimpelvorming die na de ingreep totaal waren ver dwenen. Dus wel duur voor een zo kort resultaat. Ook nog dithet is en blijft een huidvreemd produkt dat naar mijn mening tamelijk vlug wordt geëlimineerd. Meer baat heeft men volgens mij bij een goede laserbehandeling die de huidfunkties stimuleert (liefst infra-rood lasersysteem). Een laserbehandeling met levende diepvriescellen is ideaal, mits een dagelijkse goede verzor ging. Je mag natuurlijk niet gaan verwachten er aan 40 jaar terug 20 te gaan uitzien. 5. De huid van mijn benen en handen is zeer droog ondanks het feit dat ik ze steeds goed in wrijf met hydraterende crème. Bestaat er een (niet te duur) mid del om weer een gladde huid te krijgen Wanneer de huid van je benen droog is, heeft dit in vele geval len te maken met een slechte bloedcirculatie. Geef bijvoorbeeld je handen en benen 2x per week een goede beurt met een exfoliantcrème (korrel) welke de dode huidcellen (schilfers) wegneemt en tevens een aktieve bloedcirculatie pro voceert. Breng dagelijks een hydrate rende crème aan, bij voorkeur op basis van vit. F. Mijdt overdadig zonnen en warmtebronnen. Wanneer je toch wil zonnebaden of op de zonnebank gaat gebruik dan een beschermend produkt dat de schadelijke stralen tegenhoudt. Inplaats van een schuimbad gebruik oliebad of crèmebad. Het reinigt, verzacht en is min der agressief dan schuimbad. Natuurlijk bestaat er tegenwoor dig tegen elk schoonheidsfoutje wel een middel ter bestrijding maar waarom wachten tot het opduikt en dan veel geduld, moeite en geld moeten besteden zonder altijd het gewenste resul taat. Ik persoonlijk vind dat er meer aandacht zou moeten besteed worden aan informatie ter voor koming van vele schoonheids problemen, de mensen informe ren over aanleg tot bepaalde pro blemen, over de eerste sympto men, hen wijzen op een ver keerde levenswijze aansporen tot verzet tegen het zich laten gaan in een tijdelijk moeilijke perio de... zou al een hele stap vooruit zijn. Als we zelf daarbij dan nog steeds goed voor ogen houden dat op voorhand bestrijden dankbaarder is en meer voldoe- ning zal'geven dan moeizaam herstellen van. Met onze snelbruiner in 3 x bruin aan zonnige prijsjes. Vergeet niet het meest elemen taire voor het behouden en be vorderen van een jeugdig, mooi lichaamveel beweging, frisse lucht, schoonheidsslaapje, veel water, weinig eten. Geef je-daarbij eens per week je lichaam een grondige schoon heidsbeurt en een grote schoon maak vóór de zomer om de droge doffe winterhuid te verwij deren het zal zeker zijn vruch ten afdragen. Vergeet ook niet: gezondheid en een goed humeur zijn nog steeds de schoonheids- bepalers bij uitstek. Volgende maand: zonnebaden zonnebank voor- en nadelen, verzorging, wenken. Heb je vragen, ideeën, ervarin gen (positief of negatief)... in verband met komend onderwerp of om het even welk ander schoonheidsprobleem dat je kweltschrijf ons gerust, ons antwoord zal eerlijk, objektief en zonder enig reklamedoeleind zijn. de ridderstraat 28, 9300 aalst - tel. 053-78.89.81 RESERVATIE 9 -17 uur Wannes Van de Velde's poesjenellentheater: water en wijn Wannes Van De Velde en het poesjenellentheater brengen twee eenakters. In "George gaat naar zee,, wil George, een dichter, naar zee om daar een soort bevrijding te vinden, weg van de stad en de beschaving, op zoek naar het aards paradijs. Overpeinzingen over de conditie van de mens en de stad, en korte, speelse dialoogntomenten in poesjestraditie. Het tweede stuk is van Michel de Ghelderode, "Christoffel Colombus,,. Colombus is ook een dromer op zoek naar verloren werelden met zuivere mensen. In Amerika ontmoet hij Montezuma, een Indiaanse keizer, die spreekt over de terloorgang van de Indianen. Van het ogenblik dat Colombus Amerika ontdekt heeft, gaat zijn droom stuk. Colombus gaat terug naar Europa, hoewel hij graag met die Indianen was gestorven, en sterft er in de gevangenis. In de twee stukken komen een 35-tal poppen voor. Ze brengen avontuur, poëzie en een lichte dromerigheid die geprangd zit tussen het pessimisme en de humor ais noodzakelijk tegengif om te overleven. Vrijdag l juni te 20.30 uur Toegang: I80 fr. VV en red. BGJB: 150 fr. Org. Netwerk i.s.m. De Nieuwe Maan vzw en BGJG. Vr., za., ma. om 20 u. DE RODE STROOM PACT-produktie RegieA. Cogen. VertalingC. Dejonckheere za.PLAYBACK-SHOW KLAKSON The Rudy Balliu SOCIETY SERENADES Featuring THOMAS JEFFERSON legendarische trompetist en zan ger uit New-Orleans, U.S.A. Voorprogramma The Barber's Four Vocal Group 6de tuinfeesten RIBSO-RLSBO in het kasteel, Zijpstraat 36 te Hofstade (Aalst)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 10