Aalsters Panorama Gazet van Qalst SM der Goedkope Woningen bouwde reeds 1429 woningen 2 Nieuwe Gazet van Aalst 25 mei 1984 Postkantoren gefusioneerd Sociale woningbouw blijft noodzaak Horebekeveld Inbreiding W.C.-reuk Onafhankelijk weekblad voor Groof-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie, publiciteit en abonnementsdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst, tel. 053/77 62 94. Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. niauaxL JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... DE NIEUWE R0NDA. DE MEEST GULLE WAGEN VAN EUROPA. Garage-Carrosserie FgIIX VERSTRAETEN Hoofdverdeler Gentsesteenweg 211, AALST 053/70 03 59 Sinds haar oprichting in 1920 bouwde de sociale bouwmaatschappij der Goedkope Woningen, met zetel in het Begijnhof te Aalst reeds 1429 woningen, waarvan er thans nog 620 in haar bezit zijn. In de periode van 1921 tot 1940 werden 737 woningen gebouwd, waarvan er nu nog 127 verhuurd worden. Deze woningen werden voornamelijk gebouwd in de wij- Vervolg van blz. 1 Moorsel en Erembodegem. Dit laatste kantoor zou instaan voor de uitreiking op het grondgebied van de vroegere gemeenten Erembodegem en Nieuwerker- ken. Teneinde de fusie te kunnen doorvoeren werd Erembodegem I, dat deel uitmaakte van het tweede gewest Leuven overgehe veld naar het derde gewest Gent, waartoe de overige kantoren behoorden. In 1981 gebeurde er dan een nazicht en oppuntstelling van beambten en postmannendiens- ten met het oog op de fusie Erembodegem-Nieuwerkerken. Deze fusie werd echter tot op heden geweigerd, lil 1984 kwam er trouwens een nieuw nazicht van alle diensten op basis van de 38-urenweek, zodat administra tief alles in orde is. Maar politiek werd de knoop nog niet doorge hakt. «De postmensen beginnen zich bepaalde vragen te stellen omtrent uw negatieve opstelling in deze aangelegenheid» aldus de senator uit Denderleeuw. Onder tussen moest het postkantoor van Erembodegem wel 285 hui zen afstaan aan het postkantoor Haaltert, teneinde de fusie Den ken Heilig Hart, Schaarbeek, Bergemeersen en aan de Diepe- straat, Guido Gezellestraat, Watertorenstraat, Immerzeel- dreef, Slotstraat en te Lede aan de Openveldstraat. In de periode 1945 toft 1960 wer den 220 huizen gebouwd waar van nog 85 verhuurd worden en 1 fungeert als bureel van de maatschappij. Tot deze reeks behoren de groepen Binnen straat, Boudewijnlaan, Dr. Gof- faertstraat, Begijnhof en Berge meersen. Tussen 1960 en 1972 verrees de wijk De Blieck met 258 huizen, waarvan nog 193 eigendom zijn van de maatschappij. De laatste reeks, gebouwd sinds 1976 is deze van de wijk Horebe- keveld. Hier betreft het een totaal van 214 huizen, nog alle verhuurd. Wat opvalt is dat in de eerste periode er zowat 82,77 van de huizen verkocht werden. In de periode van 1945 tot 1960 is dit percentage gedaald tot 61,36 en tussen 1960 en 1972 tot 25,19 Voor de wijk Horebe- keveld zijn er nu drie aanvragen tot aankoop. In de loop der jaren is er dus wel een verminde- TE HUUR GEZELLIG APP., 2' verdiep. Alle komfort. Rustige omgeving. Tel. 78 54 65 21 75 21. Prijs5.100 fr. derhoutem-Haaltert mogelijk te maken. Hierdoor werd echter te Erembodegem de dienst afge schaft van een titularis postman. De fusie van Erembodegem en Nieuwerkerken zou niet alleen voordelig zijn voor de staatskas, alhoewel de bestellers van Nieu werkerken dagelijks 30 minuten bonus krijgen voor de verplaat sing naar Erembodegem, maar bovendien voordelig voor de bevolkjng daar de loketten te Erembodegem een uur langer zouden open blijven van 16 uur tot 17 uur. Te Nieuwerkerken blijft de uurregeling onveran derd. Volgens de heer Van der Niepen is het merendeel van het personeel voor deze fusie gewon nen. Hij begrijpt dan ook niet waarom de staatssekretaris de uitvoering in de weg blijft staan. Tot slot van zijn goed gedoku- menteerde tussenkomst kloeg de SP-senator het personeelsfavori- tisme van Mevr. D'Hondt aan. Bijna alle 243 aangeworven eko- nomische stagiairs bij de regie van T.T. komen aldus uit het arrondissement Aalst. «Maar wat ons meer ergert is het feit dat bij deze nieuwe aangeworven er kwasi geen enkele bij is, die van een andere politieke of syndicale overtuiging is dan van de uwe of van deze van uw voogdijminister (De Croo)», aldus de heer Van der Niepen, die ook de willekeu rige detacheringen, zogenaamde sociale gevallen, bij de RTT aan- kloeg. «Aldus zijn er momenteel in het exploitatiecentrum Aalst elf getacheerden geplaatst, kwasi allen van CVP en PVV-strek- king», zi> meldde hij nog verder. Wegens (de politisering van Post en RTT keurde de senator zoals verwacht de begroting van zijn streekgenote niet goed. (MP) Vervolg van blz. 1 wachtlijst van de kandidaat huurders staan nog 546 families ingeschreven, na volledige her ziening van het vragenbestand. Hierbij zijn er nog veel ongeluk kige toestanden, ook op moreel gebied. In de loop van 1983 werd de omgeving van lot V door de fir ma Roegiers uit Assenede aange legd. De kostprijs van deze werken bedroeg 1.388.140 fr. waarvan 740.000 fr. ten laste van de staat. In de loop van de maand juni 1984 zal de voorlopige opleve ring gebeuren, dit om na te gaan of alle planten werkelijk goed in groei zijn. Voor wat het speelplein betreft, werd een volledig nieuw dossier opgemaakt, waarmee schepen Doorns zich an principe akkoord verklaarde. Het dossier werd op 26.8.1983 aan de Gemeenschaps minister voer de Huisvesting overgemaakt. De maatschappij wacht nu op de goedkeuring en de toelating om de werken in aanbesteding te geven. Zoals gemeld wordt op dit ogen blik gewerkt aan de opbouw van 45 nieuwe huizen, waarvan de werken startten in oktober 1983. De uitvoeringstermijn beloopt 600 kalenderdagen. Anderzijds werden de wegen- en rioleringswerken voor de nieuwe uitbreiding aanbesteed voor 24 miljoen frank aan de firma De Jonge te Aalst. De aanvangster- mijn werd voorzien voor april 1984 en de uitvoeringstermijn ring aan interesse voor de aan koop van een woning merkbaar. De maatschappij schrijft dit toe aan een mentaliteitswijziging, haar sociale huurpolitiek en vooral de laatste jaren aan de stijgende prijzen en het duurdere krediet. Op dit ogenblik worden 83 hui zen verhuurd aan alleenstaande, 123 aan gezinnen van 2 perso nen, 105 aan drie personen, 117 aan gezinnen van 4 personen, 87 aan gezinnen van vijf personen. Er zijn zelfs 6 woningen die door 9 personen bewoond worden en 7 woningen waar 2 gezinnen samenwonen. Het grootst aantal gezinnen (namelijk 100) heeft 1 kind ten laste, 86 hebben 2 kin deren ten laste, 57 drie kinderen, 22 vier kinderen, 11 vijf kinde ren, 3 zes kinderen en één gezin heeft 7 kinderen. 289 huurders of 46,69 heeft een belastbaar inkomen lager dan 300.000 fr. per jaar. 200 huurders of 32,32 hebben een inkomen begrepen tussen 300.000 fr. en 500.000 fr. en 130 of 20,99 een inkomen hoger dan 500.000 fr. Er zijn zelfs drie gezinnen met een belastbaar inkomen van meer dan één mil joen. De huurprijzen van de huizen varieert tussen 1.000 fr. en 9.999 fr. per maand, waarvan de twee winkelhuizen in de Pont straat onderscheidelijk tussen 8.000 en 8.499 fr. per maand en tussen 9.500 en 9.999 fr. per maand betalen. Al de andere huurders betalen minder dan 7.500 fr. per maand. (MP) bedraagt 150 kalenderdagen. In de loop van november 1983 werden nog twee nieuwe dossiers voor samen 52 huizen overge maakt aan de Nationale Maat schappij voor de Huisvesting. Na heel wat perikelen ging de Maatschappij der Goedkope Woningen in augustus 1983 over tot de aanbesteding van drie nieuwe huizen op de Boudewijn laan. Deze werden aanbesteed voor een globaal bedrag van 4.430.555 fr. Na goedkeuring door de Nationale Maatschappij kwam op 15 december 1983 het akkoord met Minister Buch- mann voor de uitvoering der bouwwerken. In de loop van de maand december 1983 werden 5 krotwoningen afgebroken en werden de funderingen reeds uit gevoerd. Op dit ogenblik is men met de bouw der huizen bezig. In de loop van 1983 werd eveneens een studie uitgevoerd voor het renoveren van drie oude huizen, gebouwd ongeveer 50 jaar gele den, die vrijkwamen. De kost prijs voor de renovatie bedraagt 771.045 fr. en de werken vingen aan op 16.8.1983. Het betreft de aanbouw van een keuken, bad kamer en bergplaats, evenals het vernieuwen van riool, vloeren en een deel van het pleisterwerk. Ook het sanitair, de elektriciteit en het schrijnwerk wordt aange pakt. Naast het huis gelegen Korte Lindenstraat 19, komen aldus een huis in de Openveld straat 19 te Lede en aan de Oude Gentbaan 15 te Aalst aan bod. (MP) Tot niet lang geleden kon men van in de Gentsestraat twee oude schouwen bij firma De Wolf-Cosijns zien, met bovenop een grote metalen vlag. In elke vlag waren de kenletters "WC., kunstig uitgesneden. lang voor men in Aalst wist wat een water closet is. Die schouwen zijn nu verdwenen en ik -weet waaromde vlag dekte de lading al te opvallend. Ik zeg niet dat gans de buurt daar met een WC-reuk zit. maar toch met een hinderende geur plus een storend lawaai, en daarbij nog een blauwe rook die in een normale WC eerder ongebruikelijk is. De brave buurtbewoners lieten vijftien jaar geleden mooie petities cirkuleren en zetten betrouwvol hun handtekening op lijsten tegen daverende motoren, zonder te beseffen dat De Wolf-Cosijns een lange arm heeft. En dat is zeer praktisch bij verstopte WC's. De Wolf-Cosijns had ook een ronkende naam, en daarenboven een privé-vertegenwoordiger in gemeenteraad en schepenkollege. Eigenlijk was deze firma van alle Aalsterse bedrijven ook het minst loon-intensief. maar in die tijd betekende zulks een 'pluspunt voor politiekers. Rond diezelfde tijd voerde aan de Fritz De Wolf-Cosijnskaai een partikuliereen verbeten oorlog tegen het gedaver van een andere vestiging van dezelfde firma, helemaal alleen want het Leefmilieu was nog niet uitgevonden. Zijn wapens bleken zo doeltreffend en' zijn geschut zo onuitputtelijk dat burgemeester De Bisschop tenslotte ingreep en gewoon de verplichting oplei om een geluidsisolerende installatie aan te brengen. Tot eenieders voldoening. Even tevoren had één van de eigenaars nog gezegd: "Geef mij twaalf miljoen en ik verhuis met alles naar het Wijngaardveld... In de brave Gentsestraat is men echter verder blijven uitbreiden, zonder op miljoenen te kijken. De brave Arbcidstraat en andere "genieten,, mee van de stenen triomf. Een ganse zo centraal gelegen woonwijk ligt er reeds verslagen bij, en vernam zopas dat nog een nieuwe uitbreiding werd toegestaan, en nog een volgende bouwaanvraag werd ingediend. Aalst beleeft opnieuw de afgang van de menselijkheid, en eens te meer zal zulks pas later ingezien worden. Ik wil daar geen grapje over maken want ik weet hoezeer de nochtans te vermijden hinder kan zorgen voor stress en slapeloosheid bij al die buurtbewoners, maar toch wou ik de vraag stellen: Wanneer gaan ze daar eindelijk eens wakker schieten? De Panoramist Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr. Onaittankeif. «eekttljd vooi Groot A»lst - te» wip.» Ik neem een abonnement van 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres; Postnummer: Gemeente: Handtekening. schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3,9300 Aalst Geen enkele andere wagen biedt zoveel waarde voor zo weinig geld. Vijf deuren, ver stelbare velourszetels met hoofdsteunen, vast tapijt, 5 versnellingen, elektronische ontsteking en zes jaar garantie tegen korro- sie; het hoort allemaal bij de standaarduitrus ting. Naar keuze benzine- of dieselmotor. Hieronder vindt U de naam van uw dealer bij wie U terecht kunt voor alle verdere informa tie over de meest gulle wagen van Europa.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2