5de OPENDEURDAGEN nrnjgiS,r SU «miss E3 ®t =- i WtiïI lAiLON^DèTR.jr" QRAtÜ KOPERSWÖwf8fjTDIJD ELEKTRO DISCOUNT FABE CVP- en PVV-jongeren publiceerden tijdschrift Wegwijzers naar industrieterreinen WLA feliciteert straatvegers Nieuwe Gazet van Aalst 25 mei 1984 LAOE PRIJZEN, PERFEKTE DIENST NA VERKOOR Ongeveer tegelijkertijd publiceerden de Aalsterse CVP- en PVV-jongeren hun tijdschrift. Daar waar 't Prikklokje, het tweemaandelijks blad van de CVP- jongeren reeds aan het tweede nummer toe is, wordt 't Ajuintje het nieuwe «volledig onafhankelijk blad» van de PW-jongeren. Dit blad kwam er onder impuls van voorzitter Johan Stijlemans en met de hulp van een aantal be stuursleden, waaronder Jan Moens, Mireille De Dobbeleer en Willy Dierickx. 't Ajuintje heeft niet de bedoeling king tot de medische tarieven, en de zich in de plaats te stellen van de Blauwjonk, het krantje van de libe raal geïnspireerde Jeugd. Daarom verschijnt de publikatie ook tussen twee edities van Blauwjonk in. 't Ajuintje wil niet louter politiek geïn spireerd zijn, maar terzelfdertijd ook informatief en ludiek. In het eerste nummer zelf wordt o.a. gehandeld over Burgerdienst, wor den een aantal persprikkels gepubli ceerd en verschijnt een recentie over de jongste voorstelling van «Voor Taal en Vrijheid». Ook op de happe ning 84 van de PW-jongeren in de Keizershallen wordt'even teruggeko men. Naast een artikel over de nieuwe overeenkomst met betrek rubriek Spetters, is er nog een korte agenda van organisaties van liberale verenigingen. Opvallend is dat aan Aalsterse toestanden zelf weinig aan dacht besteed wordt, terwijl ook de lay-out wat kan bijgeschaafd wor den. Het is anderzijds dat 't Prikklokje op dit ogenblik inhoudelijk hoger skoort dan 't Ajuintje. In het tijdschrift van de CVP-jongeren vindt men o.a. een interessant redaktioneel artikel, waar erkend wordt dat de CVP-nationaal op dit ogenblik in een krisis verwik keld is, en waar dan ook gepleit wordt voor een ernstige bezinning binnen de partij. Het hoofdartikel van 't Prikklokje is Zowat.335.000 fr. wordt door de stad uitgetrokken vooraankoop van een vijftigtal wegwijzers en aanduidingsborden voorde industrieterreinen. Ze zullen opgesteld worden op de voornaamste invalswegen en aan de toegangen van de terreinen zelf. Daarmee komt een einde aan een merkwaardige toestand, die begon in september '82 (net voor de verkiezingen). Toen werd "door een lid van het toenmalig schepenkollege,, - aldus burgemeester Uyttersprot, die hiermee doelt op zijn voorganger - een brief verzonden aan de betrokken firma's dat nieuwe signalisatieborden toegekomen zijn, en dat ze eerstdaags zouden geplaatst worden. De private borden naar Honda, Technocrome, enz. waren immers verwijderd. De aangekondigde officiële borden kwamen er echter helemaal niet... Voor de burgemeester is dit een argument om het materiaal niet door de firma's te laten bekostigen (zoals te Erpe-Mere het geval is, en zoals SP-fraktieleider Edgard Hooghuys suggereerde). Hooghuys had er ook nog op gewezen dat in diverse andere gemeenten een belasting op dat signalisatiemateriaal wordt gelegd. Schepen De Maght stelde dat de bedrijven zelf zullen instaan voor het bord voor hun gebouw; de paaltjes (alsook de voorsignalisatie op en het bord aan de ingang van de industrieterreinen) zullen door de st^d betaald worden. Lede ogen van belastingbetaler In zijn interpellatie bracht Hooghuys verder in dat "weer eens de belastingbetaler moet opdraaien voor dit opzet, terwijl diezelfde belastingbetaler met lede ogen moet blijven toezien hoe archi-slecht het gesteld is met de wegsignalisatie en de wegmarkeringen over gans groot- Aalst,,. Hij wees op de gebrekkige signalisatie van de in- en uitwegen, op het tekort aan aanduidingen naar parkings, politie, rijkswacht, brandweer, ziekenhuizen..., op verwarrende aanduidingen (bv. aan de Schoolstraat - Dirk-Martensstraat voor de richting Wieze; of te Erembodegem aan de Kapellekens- baan ter hoogte van de fabriek Schotte staat een gekke wegwijzer Geraardsbergen), en op het achterblijven van noodzakelijke wegmarkeringen. "Als het personeel er is, blijkt er geen verf te zijn. Als de verf er is, dan vindt men geen personeel. Als uiteindelijk verf en personeel aanwezig zijn, dan is er geen vervoer,, zo vernam Hooghuys van een beëdigd stadsambtenaar... Hij gewaagde van enige onwil inzake het synchronise ren van de diensten. "Niettegenstaande het aandringen van de politiediensten die met juiste statistieken^ aantonen dat duidelijke wegmarkeringen een daling van het aantal verkeersongevallen voor gevolg hebben, komt men er niet toe minstens tweemaal 's jaars de weg markeringen te herschilderen,,. Bij de stemming onthield de SP zich, om die reden; het initiatief op zich vond die partij wel positief. BTK afgeketst Schepen De Maght zowel als de burgemeester betreurden de uitspraak van de uiteraard niet ge noemde stadsambtenaar, en stelden dat de werkelijkheid anders gewijd aan het OCMW, waar de CVP-jongeren van oordeel zijn dat het politiek steekspel met inbeschul digingstellingen en vervolgingen bin nen het OCMW moest wijken voor de aandacht van de werkelijke pro blemen, in dienst van het Maat schappelijk Welzijn en «dat een grondig beleid de huidige moeilijkhe den had kunnen voorkomen». Verder kan de lezer nog kennisma ken met een interessante enquête over de verkeersveiligheid rond het stedelijk zwembad, een artikel over de Europese verkiezingen, de vaste rubriek «Deze leuke stad», de CVP- jongeren van Erembodegem helpen Levensvreugde en een interview met Burgemeester Raymond Uyttersprot. (MP) De Europese verkiezingen staan voor de deur Voor de partijen begint de «plakkers»-sleur. Overal zie je al foto's verschijnen van politici die wel naar Straatsburg willen verdwijnen. Uyttersprot is zo een reiziger in spe dat is wel fijn voor sommigen in de CVP. Want zoals in een bepaald blaadje staat hebben ze liever dat de ACW-top wat verkleinen gaat. Ook de VU heeft een Aalsters kandidaat alhoewel het niet de bedoeling is dat hij écht naar Straatsburg gaat. We hoorden echter beweren door stoute tongen dat ze voor d'affiche zochten naar een mooie jongen. De PyV-wagen is ook van start gegaan hij blijkt zelfs in z'n blauwe versnelling te staan. Niemand weet goed wat dat eigenlijk beduidt er is immers ook een versnelling in «achteruit» De SP zet landbouw-kenner Vernimmen in, Dat geeft voordelen voor de volgende Pikkeling Als hij verkozen is krijgen ze, behalve gesubsidieerde ovenkoeken, ook een grotere verkoop van rode-bollekens-halsdoeken. perversje De mysterieuze wegwijzer naar Geraardsbergen. (j.c.) is' is te wachten, tot de bijzondere Inzake de signalisatie (vooral in de verkeerskommissie tot een samen- binnenstad), werd gesteld dat het best hangend voorstel komt. Het zouden verloren kosten zijn, nu reeds tot deelwijzigingen te komen, die dan later moeten herroepen worden. Met de wegmarkeringen is het een ander paar mouwen. De ene ploeg die hiervoor instond heeft begin dit jaar versterking gekregen. Bitter nodig, als men bedenkt dat bv. in gans groot-Aalst 153 autobushal ten bestaan, en dat men volgens de burgemeester goed gewerkt heeft, als men er vier op één dag kan afwerken. Hij betreurde zeer dat een BTK- projekt hiertoe niet goedgekeurd was. Vandaar dat het inderdaad goed mogelijk is dat Nieuwerkerken in twee jaar tijd geen lekje verf gekregen heeft, zoals dat vroeger ook al eens in Moorsel het geval was (vanuit de oppositie is Uyttersprot hier dan over tussengekomen). Schepen De Maght was akkoord met Hooghuys, dat er prioriteiten dienen gesteld in funktie van de veiligheid. Zijn SP-genoot Monsieur wou nog een betere koördinatie tussen politie en technische diensten, maar volgens het schepenkoliege is er geen vuiltje aan de lucht, (p.d.) De Werkgroep Leefmilieu Aalst feliciteert de nieuwe generatie straat vegers, die Aalst nu telt. Hierbij wordt aangestipt dat deze mensen dikwijls werk doen dat in feite aan de bewoners toe behoort, zoals het op- kuisen van voetpaden. Nu nemen ze blijkbaar alles mee wat verdacht is, wat wel bij een aantal bewoners de reaktie zou kunnen uitlokken dat ze niets meer moeten opkuisen, daar de stadsmannen het toch doen. Terloops suggereert WLA wel dat men de straatvegers oranje of helgekleurde overalls zou laten dragen, zodat ze niet "overhoop,, zouden gereden worden. Ook de groendienst wordt gefelici- teert voor manier waarop difjaar de tientallen perkjes en plantsoenen onderhouden worden door de stad. Men verwijst o.a. naar de Kattestraat, Esplanadestraat, (Vrijheidsboom) Vredeplein, Grote Markt, enz. Ook het planten van bomen in de Acaciastraat wordt toegejuicht. Nieuwerkerken Nu Aalst pogingen onderneemt om ook op toeristisch gebied een woordje te laten meepraten, is de Werkgroep Leefmilieu Aalst van oordeel dat men ook op enkele storende details zou moeten letten, die zonder veel problemen kunnen verwijderd worden. Als voorbeeld wordt Nieuwerkerken aangehaald. Naast de geklasseerde en gerestaureerde kerk vindt men langs de ene kant op 5 meter afstand een frietkraam en langs de andere kant op minder dan 5 meter een glaskon- trainer. pit terwijl er een zee van ruimte is om beide storende voorwerpen ver genoeg van deze kerk te zetten en toch nog centraal te blijven,, aldus WLA. Deze vereniging neemt zich dan ook voor om samen met het WAK voor een komplete lijst van storende elemen- elementen te zorgen, en deze ter be schikking te stellen van de schepen van toerisme. (MP) vrijdag 25 mei wan 14-19 u. zaterdag 2© mei van 101 wan 12 tot 103 jaar HITACHI ZANUSSI jÜJ 0 (OOK VOOR ICEUKENS tot en met 1© Juni 1984 Alle wedstrijden met waardevolle prijzen zoals een wasautomaat, diepvries, strijkpers elektrisch mps knffipyp» ctoron -,n^H Wedstrijden onder toezicht ,ati gerechtsdeurwaarders Pau, Vaodetneulebroedke en Antoin De Troye-, vanAafsf k0t,,eZe,• 'nSlal,a,'e enZ' DE SPECIALIST VAN DE LECHTBESCHADIGDE HUISHOUDTOESTELLEN PVBAAMELEK Ninovesteenweg 116, 9440 AALST-EflEMBODEGEM Open. alle dagen van 14 tot 19 u., zaterdag van 10 tol 17 u. Zondag en mpandag gesloten.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 5