£en pul/liciteitsuitqave Ereprijs dekenij Geraardsbergsesi ATLETIEK OOK IN AALST OP NIEUWE WEGEN Braderij straat op juni 1984 Geraardsbergse- 15, 16, 17 en 18 niGuco^* le halve marathon raw Herman Parmentier zeker aan de start Publiciteitseditie 11 juni 1984 55 Verantwoordelijke uitgever: R. Van de Plas Redaktieadres Geraardsbergsestraat 44/3 9300 AALST 053/776294 Een uitgave van vzw Aaisterse Informatie PROGRAMMA Vrijdag 15 juniom 14 uur officiële opening en braderij tot 19u.30 Zaterdag 16 juni van 9 uur tot 19u.30 braderij om 18 uur.: HALVE MARATON in de Geraardsbergsestraat en omliggende straten. Een organisatie van de dekenij Geraardsbergsestraat, de Nieuwe Gazet van Aalst en Atletiekklub Een dracht Aalst. Zondag 17 juni de winkels zijn open Maar de welbekende standjes staan niet buiten. Terwijl U gaat stemmen, profiteer ervan en loop eens langs de Geraardsbergsestraat. om 13 uur: WIELERWEDSTRIJD VOOR VETERANEN met o.a. JAN ADRIAANSENS. OmloopGeraardsbergsestraat, Keizerlijk Plein, Vlaanderenstraat, Gentsestraat, Nieuwbeekstraat, Die- pestraat. Maandag 18 juni van 10 uur tot 19 uur braderij om 18 uur: verloting LEVEND VARKEN onder de aanwezigen geschonken door Slagerij JAN. Per lot50 fr. De braderij- en dekenij feesten worden traditioneel gesloten met de JACQUETTENKERMIS. Gazet van ^al^t Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aaisterse informatie Het zag er naar uit dat de atletieksport in Aalst dit jaar organisatorisch op een laag pitje zou branden. Door de werken aan de Osbroekpiste is Koninklijke Atletiekclub Eendracht Aalst niet bij machte baanwedstrijden te orgiseren. Desondanks krijgt Aalst de gelegenheid om van een aantrekkelijke wegwedstrijd te genieten. De atletiek kreeg de laatste jaren een extra dimensie. Naast het veldlopen en de klassieke zomermeetings kregen de wed strijden eindelijk hun verdiende aandacht. Het langeafstandslo- pen, voorheen door zovelen geschuwd, was nooit zö populair. De medische wereld heeft aan deze evolutie zeker zijn bijdrage geleverd. Het werd meer dan eens wetenschappelijk bewezen dat uithoudingssporten, zoals het langeafstandslopen, voor het menselijk organisme een zeer heilzame werking hebben. Ook de recreatiesporten had deze boodschap snel begrepen, zodat velen op een totaal nieuwe manier leerden genieten van sport. Ontstaan in de USA, ver overde de jogging ook het Europees continent. Alhoewel we het joggen gedeeltelijk wel als een rage kunnen bestempelen, is het nog steeds een veel beoefende sport. Getuige hiervan de populariteit van de 20 km. van Brussel en andere grote en minder grote initiatieven. Vrijwel ieder dorp of stad die zichzelf respecteert komt naar buiten met een massaloop. Sociaal-economisch heeft de nieuwe rage heel wat gevolgen. De sportindustrie kreeg nieuwe kansen, want de recreatiesporter bleek een vaak gemakkelijk te manipuleren commerciële buit te zijn. Dat hadden de organisato ren van de joggings eveneens vrij snel begrepen. Deelnemen is bij dergelijke initiatieven niet langer gratis, en bovendien is de recrea tiesfeer vaak ver te zoeken. Ging het aantal gelegenheidslo pers peilsnel de hoogte in, ook de competitieloper opteert de laatste jaren meer en meer voor de langere afstanden. Heel wat meer atleten blijken plots interesse te hebben voor het marathongebeu- ren, zodat deze atletiekdiscipline in een ware stroomversnelling terecht kwam. Marathonlopen werd voor zovelen geen jaarlijkse uitschie ter, maar een dagdagelijks trainingsobjectief. Zowel internationaal als nationaal ont stond een circuit met klinkende namen zoals de marathon van Londen, New-York, Amsterdam, Stockholm... en in eigen land de Berchemmarathon, de marathon van Antwerpen en enkele andere organisaties. In het spoor van deze wedstrijden vonden ook de kortere stratenlopen een hernieuwde be langstelling. De halve marathons veroverden stilaan het statuut waarvan de vroegere kermis- koersjes voor wielrenners genoten. Een langeafstandsloop blijft immers aantrekkelijk, combines zijn vrijwel onmogelijk. Atleten lopen voor wat ze waard zijn, en het is nog steeds zo dat de beste wint. Het organiseren van een halve marathon was voor de Dekenij Geraardsbergsestraat een enorme uitdaging zonder voorgaande. Nochtans heeft het dynamisch bestuur van de Dekenij niet lang geaarzeld om de knoop door te hakken. Zowel de Nieuwe Gazet van Aalst als Koninklijke Atletiekclub Eendracht Aalst werden bereid gevonden aan dit unieke initiatief mee te werken. Voor de Aaisterse langeafstands- lopers is 16 juni een enige kans om zich in eigen stad competitief te meten. Hopelijk zal het publiek hun prestaties naar waarde weten te schatten. Een week na de jogging van de stad Aalst komt de atletieksport opnieuw aan zijn trekken, zij het dan op competitieve basis. Een afspraak die U niet mag missen. Patrick Van Boxstael Technische gegeven: Omloop: Geraardsbergsestraat, H. Lefèvrestraat, Watertoren straat, Scherreveldstraat, St.- Janstraat, Felix De Herdtstraat, André Goffaertsstraat, Diepe- straat, Nieu wbeekstraat, Arbeidsstraat, Keizerlijk Plein, Colinetplein. Start en aankomst in de Geraardsbergsestraat. De start heeft plaats om 18 uur. De wedstrijd loopt over 4 ronden en een aanloop; totale afstand 21 km. InschrijvingenCafé Sunset Prijsdeling: Café Amapola Kleedruimte: St.-Lutgardis- school Aandachtdeze wedstrijd is voorbehouden aan atleten aangesloten aan de KBAB. Het is ons nog niet mogelijk te weten welke atleten aan de start zullen verschijnen. Wel staat het vast dat Aalstenaar Herman Parmentier zeker zal van de partij zijn. Enkele jaren terug werd Herman Belgisch marathonkampioen en ook internationaal kwam hij goed uit de verf. Hij veroverde ereplaatsen in de marathons van New-York, Boston en won de Berchemmarathon. Kortom, Herman Permantier zal op 16 juni een voorname rol kunnen spelen in de spits van de wedstrijd. Het feit dat hij voor eigen publiek loopt zal zeker een extra stimulans zijn.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 1