Aalsters Gazet \>an Ral^t Het doktersproces tegen dit weekblad Raldes zit in stuurgroep stadsherwaardering linkeroever Leefmilieugroep kreeg op vele punten gelijk Deken De Vos Onafhankelijk weekblad Vpm* Groot-Aalst 2 Nieuwe Gazel van Aalst 15 juni 1984 De Nieuwe MadeionJ cr\ ro GROTE MARKT 25 AALST 21 11 48 Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie, publiciteit en abonnementsdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst, tel. 053/77 62 94. Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. niouaxL. nle van biz. I Naderhand zou ook de OCMW- raad een duit in het zakje doen. Hij schreef inderdaad in een motie omtrent de persperikelen "dat de werkgelegenheid van tientallen mensen in het gedrang wordt gebracht., Hoezeer ook deze beschuldiging aan ons adres v'als was bleek op de perskonferentie van begin december, toen voorzitter Richard Goossens uiteindelijk toegaf dat hij op dat ogenblik van zijn motie goed wist hoe de voor zitter van de Medische Raad Emiel Goossens reeds op 8 september geschreven had "...dat er 18 schoonmaaksters teveel betaald worden; dat er 19 administratieve personeelsleden teveel zijn; enz. Hospitaalramp Eén zinnetje uit de Nieuwe Gazet van Aalst werd duidelijk aangegrepen door de hospitaal- dokters- om een opeenstapeling van wantoestanden op anderen af te wentelen. Het verslag Goossens-De Waele van 6 september bevatte inderdaad nog andere krasse vaststellingen. We gens het wanbeleid kostte ons hospitaal tachtig miljoen aan de Aalsterse stadskas zodat wij het recht hebben onze lezers er een paar uittreksels uit voor te schotelen"Werkelijk onvoor stelbare toestanden... is er nog bestaanszekerheid in ons ziekenhuis?... indien we ons niet konkurrentieel kunnen opstellen (tegenover de kliniekn.v.d.r.) zijn we verloren... als we die (nergens voorziene n.v.d.r.) zijn we verloren... als we die (nergens voorzienen.v.d.r.) subsidies niet krijgen is het een ramp... dan is de kous af en moeten de geneesheren elders werk gaan zoeken... de werkelijk hachelijke toestand van ons ziekenhuis...,, enz. enz. Uit een klein rekensommetje i.v.nr. een afdracht van erelonen aan het OCMW leiden wij af dat door geneesheren reeds zestig miljoen per jaar verdiend wordt aan alleen maar konsultaties en toezicht. Over het fameuze maar wettelijk verboden "supplement,, dat zoveel méér bedraagt wordt nergens gerept, maar de katastro- fale wantoestand van het stede lijk hospitaal wordt er in al zijn naaktheid beschreven En gans die "kikkerpoel., zoals wij die toestand beschreven hadden, zou lekker op de rug van de Nieuwe Gazet van Aalst kunnen geschoven worden Huiszoekingen L)e gerechtelijke politie bezocht onze redaktie en vroeg of ze een huiszoeking mocht doen. wat haar toegestaan werd. Door Panoramist Pol De Paepe werd de gevraagde huiszoeking formeel geweigerd vermits daar toe geen bevel van de Onder zoeksrechter voorgelegd werd. Bij onze boekhouder Frans Jan- segers werden bladen in beslag genomen en zelfs drukker Roger Quintijn werd te Lede verhoord. Naar alle bladen, behalve Het Laatste Nieuws, werd door De Panoramist een recht op antwoord gestuurd dat noodgedwongen opgenomen werd. Enkel "Het Volk,, veroorloofde zich op onwettelijke wijze om drie belangrijke zinnetjes te schrappen. Het werd toen even stil rond het OCMW, en zelfs in de gemeenteraad kwam een voordien nooit uitgevaardigd en diktatoriaal verbod om er ook maar één woord over te zeggen. In december informeerde advo- kaat Van Eeckhaut nog een tweetal maal bii de Procureur te Dendermonde. Onder de genees heren rees steeds meer wrevel omdat de stunt van de Medische Raad geleid had tot zoveel wansmakelijke onthullingen. In mei jl. schaarden praktisch alle hospitaaldokters zich achter dokter De Cordier die dokter Goossens als voorzitter van de Medische Raad opvolgde. Verjaring Zes maand na ons "misdrijf,, kwam dan het bericht uit Dendermonde dat de Raadkamer van de Correctionele Rechtbank zou beraadslagen over de "strafvordering vervallen door verjaring... Wij verlangen daarover geen kommentaar te leveren in dit blad. Advokaat Van Eeckhaut liet zich vervangen en Meester Denis Gheys die de be langen van de aangeklaagden waarneemt kreeg uiteraard geen kans om te verklaren dat wij ons liever publiek zouden verdedigen over de grond van de zaak, zelfs vóór het Assisenhof waarmee ze fel was gezwaaid. Immers zonder enige diskussie werd de buiten- vervolginstelling "wegens verjaring,, uitgesproken. Aan de publieke (strafrechtelijke) behan deling van de grond van de zaak zal men dus nooit meer toekomen. Het is wel te voorzien dat van dergelijke sisser niets op de voorpagina's van de nationale pers nog zal terug te vinden zijn. ue redaktie in 1983 ucrd gedurende vele maanden een polemiek gevoerd tussen de Regionale Aktiegroep Leefmilieu Dender en Schelde (RALDES) en de schepen \oor leefmilieu André Doorns omtrent de stadsherwaarderingsprojekten. Ongeveer een jaar later blijkt nu dat Raldes op vele punten gelijk kreeg, en in feite profetische voorspellingen deed. Alles begon in april 1983 toen Raldes zich kandidaat stelde als lid van de stuurgroep linkeroever. Deze kandidatuur werd niet alleen gesteund op het feit dat de leefmilieuvérenigingen een belangrijke inbreng konden vormen in het uit te stippelen be leid maar ook door het feit dat het leefmilieucentrum van Raldes in het herwaarderingsgebied zeil gelegen was. Ondanks een schriftelijke belofte van de schepen op 28 april 1983 kwam Raldes niet voor in de ledenlijst van de stuurgroep linkeroever. Ook toen de samenstelling ter sprake kwam in de gemeenteraad kon de SP-VU oppositie schepen Doorns niet overtuigen om Raldes alsnog lid te maken van de stuurgroep. Groot is dan ook de verrassing nu blijkt dat het Aalsters schepen kollege een veertiental dagen geleden plotseling besloot om Raldes toch in de stuurgroep op te nemen als volwaardig lid. Onderlussen is het herwaarde- ringsprojekt echter al grotendeels uitgewerkt en werd een deel van de oorsprongkelijke afbakening aanvaard als herwaarderingsge bied door de Vlaamse Executieve. Winkelpanden Begin september 1983 wees Raldes in een schrijven aan schepen Doorns op een aantal procedurefouten bij de afbake- ning van de Aalsterse herwaarderingsgebieden. De ge bieden werden reeds afgebakend vooraleer de stuurgroepen géinstalleerd werden, terwijl anderzijds prioriteit gegeven werd aan winkelstraten vóór verkommerde centrumstraten. De schepen van leefmilieu bleek zelfs niet op de hoogte van een omzendbrief van minister Akkermans van 25 mei 1983 ter zake. Raldes kreeg ook hief grotendeels 15-6-84Optreden Jonan Verminnen, Norbcrt De Winneen Ina Bal. In het kader van de Europese verkiezingen. Gratis toegang. 16-6-84: Café Chantant "Chipka... Gratis toegang. 23-24-6-84: Tentoonstelling "Bonsai... Doorlopend 23-6-84Café Chantant "Luk Jongbloet.. Klassieke gitaar. Gratis toegang. gelijk. Het herwaarderingsgebied van Aalst Rechteroever werd aldus in belangrijke mate uitgebreid door de betrokken stuurgroep zelf, en deze nieuwe afbakening samen met de genomen opties zullen op de volgende gemeenteraad van 19 juni eerstkomende dienen beves tigd te worden. Zoals reeds eerder gemeld in dit weekblad kende de Vlaamse Executieve onlangs het herwaarderingsprojekt linker oever goed, maar ook hier haalde Raldes grotendeels haar slag thuis, vermits de winkelpanden niet weerhouden werden als te herwaarderen. Op dit vlak heeft de Vlaamse regering in feite een dubbelzinnige en diskriminatoire beslissing getroffen. Men heeft immers niet beslist dat alle winkelstraten uit de herwaarde ringszone dienden te verdwijnen. Als men de nieuwe beslissing naar de letter .toepast zijn gewone huizen, bankinstellingen, cafés, enz. niet uitgesloten als herwaarderingspanden en kunnen de eigenaars ervan een herwaarderingpremie aanvragen en bekomen. De winkeliers, die in dezelfde straten gelegen zijn kunnen dit echter niet. Studieprojekt Om dit probleem eventueel te kunnen ombuigen, heeft Minister Akkermans nu beslist een studie te laten uitvoeren door een "marketingbureau,, teneinde na te gaan in hoeverre de winkelhui zen van het stadscentrum wel in aanmerking komen als te herwaarderen panden. Opvallend is wel dat dit "marketingsbu- reau,, niets anders is dan de studiedienst van het Nationaal Christelijk Middenstandsver- bond (NCMV) waarvan Minister Akkermans vóór hij een Meer dan ooit is op het overlijden van de Deken van de Aalsterse hoofdkerk het gezegde van toepassing: zijn dood zal een grote leemte achterlaten. Het zal zelfs een schier onmogelijke taak worden om die leemte op te vullen zoals de Aalstenaars het verlangen: een verstandig, aktief, progressief en door idereen geliefd priester. Deken De Vos heeft een paar jaar geleden de voldoening gehad persoonlijk gevierd te worden, in een kerk die voor hém nog eens bomvol gelopen was zoals in de goede oude tijd. Het hem geschonken boek Liber Amicorum getuigde toen reeds van de grote waardering die hij in alle kringen genoot en dat boek zou nu ter beschikking moeten liggen van alle belangstellenden. Deken De Vos heeft altijd geleefd met het hoofd in de hemel maar met de voeten op de grond. Hij schuwde de vraagtekens niet die gelovigen zich stelden. Ik hoor hem nog zeggen"Er lag geen sneeuw in Bethlehem., en dat was in die tijd voor de aanwezigen een hele slag. Maar ook de dogma's en de logica ging hij met uit de weg. Hij heeft alles doorgemaakt wat een priester te hopen en te vrezen heeft, nl. de grootste revolutie die ooit plaats had in de geesten en de harten der mensen, een totale ommekeer in het ziels- en gevoelsleven. Vijfendertig jaar geleden waren alle kerken nog je klein voor de zondagsmissen. De doodzonden teisterden nog in- gedachten, woorden en werken,,. Met welke menselijke drama's werd priester De Vos niet gekonfronteerd, eerst ten tijde van de biechtstoel, nadien in de onophoudende kontakten die hiji zorgvuldig onderhield met zoveel verenigingen, met liefst de kleine weifelende gelovige, de minderbedeelden, de zieken waarheen hij duizenden keren naartoe reed per fiets? Tijdens de periode dat zoveel is ingestort en gekorrigeerd bleef Deken De Vos steeds de vader voor zijn kudde, maar ook voor wie er zich niet meer bijvoelde. Met overtuiging heeft hij helpen duwen aan de modernisering van oude strukturen. In Aalst zullen sommigen aan hem terugdenken voor zijn geestige vaardigheid bij de inzegening van ons stedelijk zwembad. Vele anderen die op de Rerum Novarum-dag van amper anderhalve week voor zijn dood zijn homilie toevallig opvingen in de radio, zullen nog lang de stem van de Deken horen nazinderen. Niet omdat het een mis was die vanuit Aalst werd uitgezonden, met omdat het om een vertrouwde klank ging, maar om de heerlijke inhoud en de edele diepmensehjkheid die eruit straalden over gans zijn geliefd Vlaanderen. De Panoramist ministeriële funktie waarnam jarenlang voorzitter was. Meteen krijgt het OCMW een duurbe taalde studieopdracht ten geschenke, die vermeden kon worden indien de Vlaamse Executieve, hetzij onmiddellijk alle winkelstraten van het Aalsters stadscentrum uit het herwaarderingsgebied zou uitgesloten hebben, hetzij al deze straten, inplusief de winkelpan den in het herwaarderingsgebied zou opgenomen hebben, zoals het stadsbestuur en de meerderheid van de gemeenteraad wenst. (MP) Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr. JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van 1.000'fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen-via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer Gemeente; Handtekening. schrappen wat met past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2