De Loof vrijgesproken in konflikt met orde De Wolf-Cosijns wil uitbreiden langsheen de Dender UW STEM VOOR EEN ECHTE EUROPEAAN 2e kandidaat VERNIMMEN W MEER EUROPA EUROPA MEER IEMAND DIE AAN EUROPA BOUWT OOK NA DE VERKIEZINGEN DAAROM UW STEM VOOR W. VERNIMMEN Wordt woonzone een park? Het zijn geen gemeente raadsverkiezingen. Slechts 1 kandidaat uit het arrondissement kan verkozen worden. Méér Europa... of geen Europa meer 4 Nieuwe Gazet van Aalst 15 juni 1984 Zoals Li reeds eerder in deze krant kon lezen, raakte de Aalsterse dokter Jef De Loof bekend van o.a. Medici tegen kernwapens een paar maanden geleden verwikkeld in een konflikt met de Orde van Geneesheren. Aan de basis van dat konflikt lagen door De Loof gedane uitspraken dat er in dit land minstens 50 teveel én verkeerde geneesmiddelen worden voorgeschreven. Reeds vroeger hebben wij in dit weekblad melding gemaakt van de plannen van de firma De Wolf-Cosijns tot uitbreiding van haar opslagplaatsen langsheen de oevers van de Dender. De firma beschikt er reeds over een aantal belangrijke silo's en machines, die zorgen voor het lossen van schepen. Deze machines veroorzaakten jaren geleden heel wat lawaaihinder, maar ondertussen werd hieraan verholpen door de bedrijfsleiding. De hinder van de bekende Aalsterse mouterij situeert zich nu vooral, zoniet uitsluitend, in en rond de bedrijfsgebouwen aan de Gentse- en Arbeidsstraat. Een paar weken geleden heeft De Loof nu gelijk gehaald in het dispuut. Te Gent werd hij immers vrijgesproken door de provincia le raad van de Orde. Als motivatie voor de vrijspraak die er kwam na een zitting die hooguit drie kwartier duurde werd opgegeven dat men De Loof in feite niets ten laste kon leggen. De door hem gedane verklarin gen aanvechten was gewoon zinloos, aangezien de beschuldig de ze kon staven met soortgelijke meningen die eerder in gezaghebbende internationale vaktijdschriften verschenen wa ren. Overigens dient gezegd dat de Orde van Geneesheren nooit expliciet ontkend heeft dat onze maatschappij door overmedikali- satie wordt gekenmerkt. Men had het De Loof vooral kwalijk genomen dat hij dit in het openbaar verkondigde, wat volgens een aantal kopstukken van de Orde schadelijk kon zijn voor de vertrouwensrelatie arts patiënt. Wat volgens dokter De Loof waarschijnlijk meegespeeld heeft in de vrijspraak, is het feit dat hij in geval van veroordeling in beroep zou zijn gegaan bij de nationale raad. En op dat niveau is de openbaarheid in deze voor haar op voorhand al verloren Wat volgens dokter De Loof waarschijnlijk meegespeeld heeft in de vrijspraak, is het feit dat hij in geval van veroordeling in beroep zou zijn gegaan bij de nationale raad. En op dat niveau is de openbaarheid van de zitting verplicht, daar waar men op provinciaal niveau de zaak achter gesloten deuren mag behandelen. Openbaarheid in deze voor haar op voorhand al verloren zaak zou de Orde van Geneesheren, die de afgelopen jaren al heel wat tegen wind te verwerken kreeg, nog meer ongewenste negatieve publiciteit bezorgd hebben. Langs de telefoon verklaarde dokter De Loof ons voorts nog dat hij zijn vrijspraak wel gedeel telijk verwacht had en dat hij zich verder zal blijven inzetten voorde kritische bewustmaking van de patiënten. (WDG) Reeds maanden heeft de firma de bedoeling haar bedrijfsruimten uit te breiden langsheen de Josse Ringoirkaai. Eerst was er sprake van het oprichten van drie nieuwe silo's. Maar groot was de verras sing van het huidig stadsbestuur toen men uiteindelijk drieënder tig silo's wou bouwen op gronden gelegen tussen de bovenvermelde kaai, de IJzerenwegstraat en de Walstraat en die nu al eigendom zijn van de firma. Naar wij nu uit welingelichte bron vernamen zou er uiteindelijk een kompromis uit de bus komen, waarbij De Wolf- Cosijns de toelating zou krijgen tot het oprichten van acht silo's. Een probleem is wel dat het betrokken gebied ondertussen opgenomen werd in het herwaarderingsgebied Aalst- Rechteroever. In dergelijk herwaarderingsgebied wil men in de eerste plaats de woonfunktie aanwakkeren. Park Ook de stuurgroep Aalst- rechteroever kreeg kennis van de plannen tot uitbreiding van het bedrijf. Omdat de zone tussen de Dender- en de spoorweg reeds uitermate te lijden heeft van de hinder van de firma Amylum, aan de overzijde van het water, en mede omdat de woontoestand er reeds zeer sterk verkommerd is, stelde de stuurgroep voor het betrokken gebied in de toekomst om te vormen tot een park. Op langere termijn zou men aldus een nieuwe bufferzone kunnen vormen tussen enerzijds Amylum en anderzijds de dichtbevolkte wijken van Aalst-rechteroever. In de nieuwe bestemmingsoptiek zag men meteen een mogelijkheid om de uitbreiding van de firma De Wolf-Cosijns langsheen de Dender te dwarsbomen. Nu blijkt echter dat de stuurgroep Aalst-rechteroever niet volledig rekening hield met een aantal be langrijke elementen. Aldus is het betrokken gebied in het gewestplan aangeduid als woonzone. Om dit gewestplan te wijzigen zou de stad een nieuw BPA moeten opmaken dat het ge bied transformeert als parkzone.. Dit BPA zou dan op zijn beurt dienen bevestigt té worden door een Koninklijk Besluit, maardeze gans procedure loopt zeer lang (minimum twee jaar) aan. Ondertussen blijven de voorschriften van het huidige gewestplan geldig. Een ander element is het feit dat men door de zone aan de rechteroever van de Dender om te vormen in een park, iedereen meteen expliciet toegeeft dat de hinder van Amylum onvermijdelijk is. Het houdt onrechtstreeks ook een toegeving in aan de almachtig heid van Amylum, en haar eeuwige aanwezigheid in het centrum van Aalst. Sommigen zijn tevens van oordeel dat indien men de woonwijk tussen de Ringoirkaai en de IJzerenwegstraat in parkzone omvormt, men ook de andere woongebieden rond Amylum in park dient te transformeren zoals het' Begijnhof, de Molenstraat, de Alfred Nichelsstraat, enz. Waar kan zoiets eindigen, want ook dé? Pontstraat, de Houtmarkt, het Priester Daensplein enz. ondervinden regelmatig hinder van Amylum. Deze personen menen dat men de leefbaarheid van het stadscentrum en het centrum van Aalst-rechteroever slechts kan herwaarderen indien de bron van de huidige hinder weggewerkt wordt. Alleszins zou men moeten vermijden op hun huidige inplantingsplaats langsheen de Dender verder zouden kunnen en mogen uitbreiden. Of dit haalbaar is zal de toekomst uitwijzen. (MP)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 4