Zon en water duo opnieuw present Den Blok-kermis voltreffer Aalst en het festival van Vlaanderen 4 Den Blok-Kermis een unicum Nieuwe Gazet van Aalst 15 juni 1984 5 Spel zonder grenzen 1984 De slogan van de Nieuwe Gazet van Aalst KOOP IN EIGEN STREEK Vorige zondag organiseerde AKV De Kornissesloipers voor de tiende maal Spel zonder grenzen voor karnavalverenigingen, een organisatie die van jaar tot jaar meer groepen schijnt aan te spreken. Voor deze editie mocht Michel Cleemput, bezieler van het hele gebeuren niet minder dan 20 voorinschrijvingen noteren. Daar drie groepen uitein delijk toch niet op de afspraak waren, werd het aantal effektieven herleid tot 17. 17 karnavalverenigingen, een overvloed aan zon en water en enkele goed doordachte spelletjesde ingrediënten voor een fijne namiddag waar de humor nooit ver was. *L mi lijke sfeer. Opvallend dit jaar was de prestatie van Weir dat er in slaagde in elke proef laatste te worden. (PVB) De uitslag I. Matotten 33; 2. Destereers 30; 3. Lodderoeigen 30; 4. Schoi- mers 28; 5. Ja Watte Jong 27; 6. Strootloipers 27; 7. Toerebi- joekes 26; 8. Per Total 25; 9. Snottebellen 23; 10. Eirg 23; II. Goldstars 21; 12. Kornisses loipers 20; 13. Toisers 20; 14. Sjiepeerekes 19; 15. Oesje- pot 16; 16. Schiefregtoever 16; 17. Weir 7 We mogen zondag weer eens ter stembus gaan Je kan nog vlug een blik op de affiches slaan en dan moet het nog maar eens gebeuren je moet proberen het juiste "bolleke,, te kleuren. Veel "papier,, kwam er nu niet bij te pas, zoiets vreet al dadelijk teveel aan de partijkas. Uytterspfot-reclame kregen we nog het meest Logisch, als je ,,'t Geld van de CVP" erop naleest. Toch kijkt hij nors-bedroefd op zijn foto vindt hij lachen niet goed meer voor z'n imago? Of keurt zijn tandarts het niet goed dat hij met zijn werk aan stemmenronselen doet? Verhofstadt liep op de markt ook al met z'n tanden bloot was 't om te lachen of beet hij weer naar "rood,,? Toch wou hij de "beestenmarkt,, niet bezoeken met de zijnen. daar zou men hem immers niet opmerken tussen d'ander konijnen. Ook Van Miert bezocht Aalst en deelde rozen rond en ook hij deed dat met een glimlach op de mond Of hij de prijs krijgt van de mooiste lach weten we echter pas volgende zondag. perversje Mei Pinksterenkermis traden de bestuursleden van de wijk Den Blok naar buiten met een rijkgevuld programma aan gezelschapspelletjes, kinderspelen en een showgedeelte. De fit rouge, zoals elk jaar een narre bedoening. EVdM Favorieten voor deze editie waren De Lodderoeigen die de twee vorige jaren de beker kon den veroveren. Bij een derde winst zouden zij de definitieve 'eigenaar worden. Dat de Lod ders duidelijk hun zinnen gezet hadden op dit kleinood, lieten zij reeds in het eerste spel merken. In deze variante op korfbal haal den ze de volle buit binnen. In dit eerste spel kwamen ook de Matotten sterk naar voor. Vrij snel werd het duidelijk dat deze twee groepen over een sterk team konden beschikken dat in vrijwel alle spelletjes op de voorgrond kwam. In het tweede spel, het stokschoifspel (een estafette waarbij men over een stok diende te springen) waren het de Matotten die de meeste punten konden scoren. LOD was echter niet ver. De fils rouge werd voor de jongens uit café De Corner niet zo'n meevaller zodat hier kostbare punten verloren gingen. Ook in het 'kinbalspel' bleken ze niet bij de besten te behoren. In de laatste spelletjes kwamen ook de Destereers, met kandidaat prins karnval 85 Loeken Tatjen, vervaarlijk opzetten. Zij konden zelfs de Lodderoeigen bijbenen. De Matotten werden noch in het «komoverbrengen» (hoe breng ik op handen en voeten met een kommetje op de rug water over noch in het flessenspel (een evenwichtsproef) echt bedreigd. Zij konden de leiding vrijwaren zodat zij de prachtige beker mochten meenemen naar hun lokaal 'De Zandput'. Spel zonder grenzen stond ook dit jaar borg voor een namiddag zorgeloze ontspanning. Dat de formule zeker nog niet versleten is, werd dit jaar bewezen met het grote aantal inschrijvingen. De meeste verenigingen pogen er elk jaar het beste van te maken in een sportieve en vriendschappe- Geen Oosterse yoga-oefening maar ongewoon watertransport. (EVdM) Als aanvang van de kermis wer den alle geburen in passende kle dij uitgenodigd op de bataljons feesten van Den Blok. Bonen soep en ajuinstoemp met boelet- Zo af en toe hoort men vooral oudere mensen wel eens vertellen over de kermissen van vroegen Toen scheen alles veel grootser, volkser ook. De mensen kwamen'nog op straat voor de kermis want het was een unieke gelegenheid om feest te vieren. De naoorlogse kermissen kenden echter vrij snel bloedarmoede. Het was typerend voor de laatste decennia dat de belangstelling voor deze volksfeesten in dalende lijn ging. Ook de vele wijkkermissen waren hetzelfde lot beschoren. In dit opzicht is de pinksterkermis van Den Blok dan ook een unicum. Het begon allemaal klein in een volkscafé onder impuls van de Kornissesloipers die tevens Spel zonder grenzen voor karnavalgroepen organizeerden. Na enkele jaren bleek het café veel te klein en werd een tent geplaatst. Er kwamen enkele foorattracties en de belangstelling groeide. Den Blok was niet langer een vergeten wijk tussen de Dendermondsesteenweg en de Dender maar verwierf in karnavalmiddens bekendheid. Ieder jaar lijkt de kermis nog te groeien, de initiatiefnemers rusten duidelijk niet op hun lauweren. Zo was er dit jaar de wedstrijd voor kindertekeningen, de showavond, spel zonder grenzen, de kinderspelnamiddag, de eierworp, enz. Het ontbreekt nog niet aan inspiratie. Den Blok, een wijk waar de kermis nog niet dood is. (PVB) ten, de legerkost bij uitstek, werd er geserveerd in gamellen. De beste kindertekeningen sier den de grote tent. Het onder werp «De landing van Den Blok», werd het best weergege ven door Steven Barrez, Jurgen 'Cooman, Ilde Cleemput, Katrien Jacobs en Katrien Anné. De win nende ploeg met de kinderspelen was deze bestaande uit Dimitri Van Hover, Gert Cleempüt en Sandra Daghuyt. De computer-jeugd werd de les gespeld door «de oudjes» tijdens het knikkertornooi. Bij het jagen werd Frans Van Der Spiegel win naar, in de 5 puttekes Jozef Coo- man, beste in het boegie-spel Marie-Jeanne Thienpont en het slab- of ringschieten, naar model van de wereldkampioen schappen werd gewonnen door Eric Cooman. Naar jaarlijkse gewoonte wertf ook het eierwerpen een waar sukses, niet minder dan 37 ploe^ gen namen deel aan dit onder deel. Meerdere kandidaat gooiers en vangers moesten geweerd worden bij gebrek aan het vereiste aantal eieren. Met een worp van 41 meter, 33 cm. en 2 mm. werd Ploeg 112 (Patrick en William) winnaar. Het centrale en ook belangrijkste deel van de kermis werd zoals elk jaar «Spel zonder grenzen» voor karnavalgroepen. In het avondprogramma noteer den we volgende gastoptredens Vanessa (Paul en Wilfried), Lee Towers (Jef), Bell The Devo tion (Marie-Jeanne, Myriam, Christiane), The Star Sisters (Baloe, Jempi, Michel), de 7 maagden (Marie-Jeanne, Bet- tina, Myriam, Christiane, Na- dia, Alfonsine, Martine), de Strangers (Wilfried, William, Paul, Jef), Loeken Tatjen, Prins Karnaval Goebby, Johny Mar- coen, Antoine en Michel. Tijdens de koffiekrans kregen we een optreden van Steven Van Der Spiegel op de drum en de gebroeders D'Herde, Frans en Julien, met accordeon. De Wings, een jeugdbandje, waren de vedetten tijdens de sur prise-party met nog een bisnum- mertje van Michel en Jef. Het kwisgedeelte voor koppels werd gewonnen door William Van Delsen en Bettina Van Den Bremt. De mysterieuse gast, Rudy Haleydt, werd geraden door Tony De Bruecker. Als slot van de 4-daagse werd Jaws opgeofferd tijdens de ver branding van de kermis, (c.m.) Je neemt in augustus vakantie Je wenst de Nieuwe Gazet van Aalst te ontvangen Waar je wilt Stuur zo spoedig mogelijk het vakantieadres naar de redaktie. Dan lees je, waar ook, jouw lijfblad. Sinds enkele jaren komt het prestigieuze Festival van Vlaanderen ook langs in Aalst. In 1984 wordt daarop geen uitzondering gemaakt. Het mogelijk nog aan veranderingen onderhevig zijnde lijstje van Festival van Vlaanderen-festiviteiten in deze streek ziet eruit als volgt. - 31 augustus - 1 september: Dendermonde. Jazz Festival. - 7 septemberHerzele. Jazzkroegen- tocht. Met medewerking van Milkshake Banana, Waso, Jegg Pap New Orleans Jazz Band, Retro Jazz Group e.a. - 12 september: Baardegem, Sint- MargarethakerkLondon Pro Musica, geestelijke muziek van de be langrijkste Vlaamse polyfonisten. - 21 september: Aalst, stadhuis. Hesperion XX, Spaanse barok. - 22 september: Liedekerke, Sint- Niklaaskerk. Cappella Concinite. Gregoriaans, religieuze volksliede ren. Schütz en Monteverdi. - 27 september: Aalst, Belfort. Strijkkwartet van de nationale opera. Solisten Suzanne Mildonian harp. Carlos Bruneel fluit. Hans Vanneste klarinet. Op het programma werk van Ravel, Debussy, Caplet. - 4 oktober: Aalst, Sint Martinuskerk. Vokaal ensemble Currende en instrumentaal ensemble. Leiding: Erik Van Nevel. Solisten, Agnes Mellon sopraan. Dominique Visse contratenor. Michel Laplénie tenor. Op het programmawerk van Schütz. (WDG)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 5