SPORT In AALST Ondanks minder deelnemers, toch geslaagd BERNARD grasmaaiers Garage carrosserie Felix VERSTRAETEN IJZERWAREN Tony De Geyter M. Swinnen, gekeurd en goed bevonden 't Kloksken wint eigen tornooi Jog-perikelen 8 Nieuwe Gazet van Aalst 15 juni 1984 Tweede jogging Stad Aalst AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT Moorselbaan 157 AALST DE KEUZE VOOR ALLE TUINEN. Gentsesteenweg 211 9300 AALST Tel. 70 03 59 N Zele - Okapi: 78-73 Nlaarteni Uitslag van de 2de jogging der Stad Aalst Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-12 u. en 13-18 u zaterdag 8-1 2 u en 13-1 5u 30 De specialist die zelf monteert. i Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST 053/77.33.77 Eigen hersteldienst 21.13.10. Nieuwe en okkassiewagens carrosseriewerken MAZDA - AALST Basketbal In het kader van de overgang, voor één jaar, van R. Hendrickx naar Zele, had in deze gemeente een wedstrijd plaats tussen de plaatselijke klub en Okapi. Beide ploegen maakten van de gelegenheid gebruik om een paar spelers te testen. Zele stelde naast R. Hendrickx ook D. Ongenaet op. Deze laatste speelde vorig seizoen bij Osiris Denderleeuw, waar hij definitief is aangesloten. Een transfer is in dit geval onwaarschijn lijk. De thuisploeg wordt de volgende com petitie gecoacht door Jef Piron, de ex- coach van O. Denderleeuw. R Hen drickx, the King, heeft 2 jaar terug, bij dit team zijn sporen reeds verdiend en wordt na één jaar Osiris, alhier verwel komd als de verloren zoon. Okapi probeerde deze avond Frank Bauwens, afkomstig van Melda Gent. Deze speler van 23 jaar, 2 m. groot, was vorig jaar soldaat. Was dat mis schien een belemmering om verder door te stoten bij de eerste klasser Het vorige jaar lukte hij 40 punten of 2,6 per wedstrijd De test viel, volgens de meeste aanwezigen, eerder matig uit. F. Brauwens is zeker geen top schutter en zijn fysische gesteldheid bleek in deze konfrontatie, ook al geen pluspunt. Een andere jongere, binnenkort 22 jaar, Michel Swinnen, is ons beter bekend van o a. The Best of Six. Deze vleugelspeler is enorm veerkrachtig, heeft een mooi en doeltreffend shot en lukte verleden seizoen met Kontich. 255 punten of 11,5 gemiddeld. Over de wedstrijd zelf kunnen we dit maal kort zijn. Door de veelvuldige ver vangingen en uitprobeersels, was er van een eigenlijke match geen sprake. Hendrickx aan de ene en Mare Elias aan de andere kant toonden hun klasse en kregen dan ook de handen van de schaarse aanwezigen op elkaar. Michel Swinnen bevestigde al het goed dat reeds over hem bekend was en overtuigde ook nu vriend en tegenstander. D^ze speler zou voor Okapi een enorm,e versterking beteke nen. Vooraleer het tot een overgang komt, zal er echter nog veel rook door de Burchtstraat waaien. Michel Swinnen zelf is bereid om de overstap te wagen, maar eerst moeten de beide clubleiders een overeenkomst berei ken en pas dan kan een oplossing gevonden worden voor het probleem van de verplaatsingen. De jongeman woont namelijk nabij de Nederlandse grens en dat is nu niet bepaald bij de Aalsterse deur. Hij is werkzaam in Antwerpen en aangezien ook P Van Den Broeck in die stad woonachtig is, kan misschien in die richting gezocht worden. Voorlopig afwachten dus. Punten: Okapi: De Neve 2, Swinnen 24, V.D. Bosch 6, Bauwens 2, Elias 6, D. Schellinck 8, P. Van Impe 4, Schmitt 8, Minnebo 13 ZeleHendrickx 19, Ongenaet 20, Ste vens 17, Putteman 10. (GSX) Voetbal Met het pinksterweekend richtte 't Kloksken een tornooi in dat dat op een klein incidentje In de schiftingen hadden zowel Breugel als Boterhoek strafschoppen nodig om Zandput en Sportief uit te schakelen. Adelaars en 't Kloksken haalden vlot van Bartan en Heipias. Deze twee ploegen bereikten de finale nadat ze respectieve lijk Breugel en Boterhoek uitschakelden. De finale tussen de inrichtende club 't Kloksken en Adelaars kende een sensa tioneel begin toen Van Stijvendael de in richtende club onmiddellijk op voor sprong knalde. Frans De Pauw bracht met het hoofd de stand terug in even wicht, maar in dezelfde minuut kon Danny Van Stijvendael 't Kloksken ver dat in de MTSA zaterdagkompetitie uitkomt na volledig geslaagd was. der uit langs Hugo Van Audenhove. Ade laars kwam terug in de match na een doelpunt van Jan Van Lysebeth, maar moest toch het onderspit delven. Boter hoek eindigde derde na een 6-1 overwin ning tegen Breugel. Bartan won de beker van de fair-play. (JVL) Heipias - Sportief 1 /1 Strafsch. 4/2 Bartan - Zandput 1/1 Strafsch. 4/5 Adelaars - Breugel 3/1 't Kloksken - Boterhoek 4/2 •toEKERK MI f« KI rl moorsdtxra ff po* j Schepen van Sport zoek Bij de huldiging van de laureaten bleek dhr Bourlon, Schepen van Sport, niet aanwezig, wat door de organisatoren ten zeerste betreurd werd. Het betrof hier ten slotte de jogging van de stad Aalst. Was de Schepen misschien zelf op sportschoenen onderweg naar de aankomst 14 km. IBaeyens Roland; 2. Volkaert Jaak; 3. De Koek Mare; 4 Van Damme Jozef; 5. Simoens Luc; 6. Van Damme Willy; 7 Devriendt Pierre; 8. De Ridder Marie-Jeanne; 9. De Rouck Jozef; 10. Storme Eddy; II. Walgraeve Hans; 12. De Braeke- leer Petrus; 13. Hanssens Joris; 14 De Meester André; 15. Van Simay Herman, 16. Troch Geert; 17 Troch Willy; 18.Braeckman Herman; 19 Nelis Frangois; 20. De Groot Cyriel. Jogging, een sport voor iedereen. (EVdM) Gezien men vorig jaar reeds meer dan 600 deelnemers mocht verwelkomen, had men gedacht dit jaar zeker 700 starters te begroeten. Dit viel echter anders uitbij nr 423 mocht men de inschrijvingen stoppen Een verkla ring voor dit fenomeen is moeilijk te zoeken Het feit dat ook te Hekelgem en te Burst gelopen werd zal zeker wel een negatieve invloed gehad hebben Ook het inschrijvingsgeld kan sommi gen afgeschrikt hebben. Voor de aan wezige lopers geen feiten om zich zor gen over te maken. Zij genoten met volle teugen van een heerlijke sport- voormiddag. De deelnemers waren opnieuw van zowat overal naar Aalst afgezakt. Toch waren de atleten van At'etiekclub Een dracht Aalst, meestal in clubtrui, waarschijnlijk met de grootste delega tie tegenwoordig. Daarnaast waren heel wat gelegenheidslopers en de echte joggers. We kunnen ons niet ontdoen van de indruk dat de joggings heden ten dage meer en meer evolueren naar verkapte wegwedstrijden. Zo ook te Aalst. Na afloop werd een klassement opgesteld en de eersten mochten een prijs in ontvangst nemen. We dachten dat dit een contradictie isjogging was oor spronkelijk bedoeld voor de non-com petitieve sportbeoefenaar. Dhr Verhulst van het organiserend Uitslag Philippe Adam van Excelsior Brussel was de snelste over 21 km Hij bleef vrij vlot voor de Aalstenaars Parmen- tier en Fransaert. Adam kan trouwens ook beschouwd worden als eigen aan de stad want sinds enige tijd is hij uit bater van een sportwinkel in de Zout- straat Het is trouwens met uitgeslo ten dat hij zich ook op atletiekgebied in onze stad zal vestigen. Roland Baeyens opteerde voor 14 km. en bleef voor Eendracht-clubgenoot Jaak Volkaert Marie-Jeanne De Rid der was de eerste dame over deze af stand. De 7 km werd snelst gelopen door Hans Reynaert Na afloop werden de laureaten in aan wezigheid van de Schepenen Doorns en Vinck gehuldigd. (PVB) 21 km. 1 Adam PHilippe; 2 Parmentier Her man; 3. Fransaert Jean-Paul; 4. De Ridder Eddy, 5. Van Doren William; 6. Guilmin Jean-Marie; 7 Vermaeren Lucien, 8 Permentier Willy; 9. Moe renhout Dirk. 10. Baas Luc; 11 Fer- Lelong buiten strijd Lelong van AC Lebbeke, vorig jaar nog de snelste over 21 km., moest zich dit jaar wegens kwetsuren beper ken tot een ommetje langs het stads centrum. Toen de lange sliert voor de tweede maal over de St.-Annabrug draaide verkoos hij de kortste weg naar de kleedkamers. Marina Steppe: 7 km. De Eendracht atlete Manna Steppe deed haar wederoptreden met een jogging over 7 km. Over deze afstand was zij trouwens de snelste dame. Het wordt nu afwachten of we dit talent ook opnieuw in wedstrijdverband zul len mogen begroeten. Wegwijzers zoek De organisatoren van de jogging had den dit jaar af te rekenen met de regen van de afgelopen weken De woens dagavond aangebrachte bewegwijze ring was donderdag bijna weggere- gend Voor het overige hadden ook enkele kwajongens hun beste «beentje» voorgezet om de joggers op een verkeerd spoor te helpen. Uitslagen Bartan - Adelaars 3/5 Zandput - Breugel 1/1 Strafsch. 3/4 't Kloksken - Heipias 3/0 Boterhoek - Sportief 2/2 Strafsch. 4/3 Vorige zondag had voor de tweede maal de 'Jogging van de Stad Aalst' plaats. Een initiatief van het Handelscentrum Moorselbaan ter gelegenheid van de jaarlijkse braderij. Algemeen beschouwd was deze jogging qua organisatie soberder dan vorig jaar, maar daarom niet minder geslaagd. nandez Roger; 12. De Mey Frans; 13. Van Boxstael Patrick; 14. Pode- vijn Fons; 15. Matthijs André, 16. Van De Meerssche Petrus; 17. Hofman Luc; 18 Marcelis Jean-Louis; 19. Caeyman Dirk; 20. Stevens Paul. 423 joggers namen de start voor de 7, Een jogging organiseren kost geld, veel geld De initiatiefnemers hadden van de editie 1983 dan ook één en ander geleerd Om de jogging finan cieel leefbaar te houden opteerden zij dit jaar voor een inschrijvingsgeld van 100 fr per deelnemer te vragen Dit was wel noodzakelijk om de balans in evenwicht te houden In tegenstelling tot vorig jaar dienden de lopers niet urenlang te wachten op de tombolauitslag, maar ontvingen enkel de 20 eersten van iedere af stand een naturaprijs. Iedere deelne mer ontving bij de aankomst wel onmiddellijk een herdenkingsmedaille met het embleem van de jogging Daarnaast was ook een gratis drink en waardebon voorzien. De omloop was dit jaar vrijwel identiek aan deze van de eerste uitgave De 7 en 14 km.-lopers bleven bijna uitslui tend binnen de stadsgrenzen, zij die voor 21 km. opteerden deden een ommetje langs Herdersem en Moor- sel. Vooral het parcours van de 21 km is aantrekkelijk. Niet alleen loopt men er vaak over landelijke wegen, ook de moeilijkheidsgraad is groter Vooral de helling naar het dorpscentrum van Moorsel werd achteraf aangehaald als «een moeilijk stuk» «het bleef maar klimmen». 14 of 21 km (EVdM) comité is wel akkoord dat het opma ken van een uitslag en het honoreren van de besten ergens tegenstrijdig is met de principes van de jogging, maar km. 1 Reynaert_Hans 2 De Ro Paul; 3 Roelandt Rik 4 Fransaert Patrick; 5 Verdoodt Geert 6 De Schepper Patrick 7 Follet Rudy. 8 Van Damme Filip: 9 Lanckman Gunther; 10 Boschmans Pierre Jean-Paul Fransaert (3de) in gezelschap van winnaar Philippe Adam. (EVdM) toch denkt hij dat dit noodzakelijk is. Het zijn immers de lopers die voor spektakel zorgen; het zijn zij die publieke belangstelling met zich mee brengen Jean-Paul Fransaertwereldrekord3 km. Na afloop van de jogging verklaarde onze sympatieke dagbladverkoper onomwonden het wereldrekord over de 3 km. te hebben gebroken Vanaf het bordje 18 km tot de aankomst had hij nauwelijks zeven minuten nodig... Het bord stond inderdaad op de ver keerde plaats.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 8