DRIVE IN m VAN LIERDE CLEANING sinds 1934 WASSERIJ - NIEUWKUIS Comar Sport wint eigen zeer geslaagd tornooi Finale op het scherp van de snee Steven wint beker en klopt leider FiSip Van Waile beresterk Jean-Paul Van Der Straeten, Jean-Marie De Nil en Geert Ebraert maken het zegegebaar Nieuwe Gazet van Aalst 15 juni 1984 9 Tornooi zaalvoetbalclub Comar Sport St. Jozefstraat 26 9300 AALST Telefoon 053/21 48 42 SERGANT Amateurs te Hekelgem Sportredaktie s 7851 66 Met de Pinksterdagen vond op de hovingen van de paters Kapucijnen te Aalst het tornooi van Comar Sport plaats. Net als vorig jaar namen zestien ploegen gedurende twee dagen het tegen elkaar op. Niet alleen het weer zat mee, maar ook de spelers zetten gedurende deze twee dagen hun beste voetbalbeentje voor. Zondagmorgen startten de schiftingswed strijden. FC 't Fnntointie. (EVdM) De ploegen werden ingedeeld in vier reeksen en elke ploeg diende zondag driemaal te spelen. Wedstrijdduur 2 x 20 minuten. Achteraf werd een rangschik king opgemaakt en 's anderendaags, Pinksterenmaandag, speelden de eer sten van elke reeks tegen elkaar in de strijd om de eerste vier plaatsen, de twee van elke reeks speelde voor een plaats van de vijfde tot de achtste plaats, enz... Om half vijf werd gespeeld voor de derde en de vierde plaats. Danny Shoe (met in zijn rangen o.a. de Eendrachters Milco De Rijck, Eddy De Bolle, René Peeters en diens broer Johnny van La Louvière, Rudy Haleydt, Hans Van Wilderode en ex-Eendrachter Jean Arnolis) speelde tegen L.S.W. Aalst (met hier o.a. vier spelers van Jong Lede Roland De Win- ne, Gerrit De Winne, Guy Droessaert en Patrick Van Impe). Deze laatsten haal den het met 5-3. Grote smaakmaker bij L.S.W. Aalst was zeker Roland De Win ne. Niet alleen in deze zgn. «kleine» fina le was bij de grote meneer, maar ook in de eerder gespeelde wedstrijden van dit tornooi. Als hij op een groot veld ook zo goed speelt als op een mini-voetbalveld dan zal Eendracht Aalst nog veel plezier beleven aan deze 23-jarige Een uur later, om half zes precies, begon voor - het dient gezegd - veel volk dan de eigenlijke finale. Fonteintje A (winnaar van vorig jaar) was ook nu doorgedrongen tot deze finale. Tegenstander was Comar Sport 1dat er niet zonder moeite was geraakt. Van meet af aan stond het vast dat dit een zeer tactische wedstrijd zou worden en dit dan vooral vanwege de organiseren de ploeg. Tegen het individuele talent van Luc Limpens, Johan Dierickx en Ro bert De Bruck waren de poulains van Dirk Wellekens niet opgewassen. Comar leg de het dan maar taktisch aan boord en liet Fonteintje komen. Een mannetje op Limpens en één in dekking en voorin en kel de sluwe Karei De Jaegher. Toch raakte Fonteintje na een kwartier op voorsprong met een indirecte vrijschop van ex-Ninovieter Robert De Bruck. 1 -0 was ook de ruststand. Na de korte pauze acteerde Comar offensiever en Fontein tje kreeg het nu moeilijker. Halverwege de tweede periode wist Karei De Jaegher een afstandschot even te doen afwijken, net genoeg om de bordjes in evenwicht te brengen: 1-1. Enkele minuten later stond diezelfde De Jaegher weer op de goede plaats en Comar leidde met 1 -2. ledereen zag Comar reeds als winnaar, toen Fonteintje in de laatste minuut toch nog gelijk maakte. Op naar verlengingen dus van 2x5 minuten. In de eerste ver lenging maakte Karei De Jaegher van een schoonheidsfoutje in de bezoekende verdediging (bij een vrijschop slechts twee man in de muur) gebruik om zijn ploeg op 2-3 te brengen. Verder dan een Comar Sport (EVdM) bal van Luc Limpens op de kruising kwam Fonteintje niet meer en zo behaal de Comar Sport de eindoverwinning in haar eigen zéér geslaagd tornooi Uitslag eindronde voor 1 e en 2e plaats Comar Sport 1 - Fonteintje A 3/2 voor 3e en 4e plaats L.S.W. Aalst - Danny Shoe 5/3 voor 5e en 6e plaats Broodkorfje - Wiiskracht Gijzegem 10/2 voor 7e en 8e plaats De Kluizen - Becton Dickinson Erembodegem 3/2 voor 9e en 10e plaats Mefertete Moorsel - Cosmos Aalst 4/5 voor 11 e en 12e plaats Comar Sport 3 - d'Ajuintjes 3/3 (8/7) voor 13e en 14e plaats Comar Sport 2 - Winnik 4/3 voor 15e en 16e plaats Affligem - Fonteintje B 12/4 Mini-voetbaltomooi O.C.M.W. Aalst Vrijdagavond vonden de finales plaats van de zesde editie «Wisseibeker sportkring personeel O.C.M.W.». Om 18.30 u. ging de kleine finale (strijd om de derde en vierde plaats) van start tussen de A-ploeg van het O.C.M.W. en het gemeentepersoneel van Erpe-Mere. In deze doelpuntenrijke wedstrijd opende Gunther Bomon de score voor de hospi- taalploeg, maar het gemeentepersoneel van Erpe-Mere vond in Ivan Smet een uitstekende dirigent én afwerker. Hij loodste zijn ploeg naar een 1 -3 en later een 2-4 voorsprong. Net vóór rust kon het O.C.M.W. evenwel nog milderen tot 3-4. Alles bleef dus mogelijk in de tweede helft. De plaatselijken drukten de Erpe- Merenaars van meet af aan tegen hun doel, maar vonden geen gaatje in de so- liede verdediging. Het was Erpe-Mere dat op een counter uitliep tot 3-5 Geluk kig voor het O.C.M.W. liet de aanslui tingstreffer niet lang op zich wachten. Naarmate de minuten verstreken, steeg de spanning. En het was pas in de laatste seconden dat Gunther Bomon uiteinde lijk de welverdiende gelijkmaker lukte. Voor Gunther meteen zijn derde treffer van de avond. 5-5 dus en we kregen een reeks van vijf strafcorners. Maar in dit onderdeel van het mini-voetballen brachten de Erpe-Merenaars er niets meer van terecht. Geen enkele strafcor- ner werd in een doelpunt omgezet en meteen had het O.C.M.W. aan één doel punt van Holvoet genoeg om de derde plaats te bemachtigen. Om 19.45 u. ging dan de grote finale van start. V.K. Post (ook reeds vorig jaar tot in de finale) nam het op tegen het Stads personeel. V.K. Post, met in haar midden spelers zoals Alain Merckx, Johnny Van Goethem en Freddy De Backer, was dui- Kaatsen Gew. Bevordering Wie as iesten oever de meit Zonder da ge a leve riskeirt Raidj tén op ne veloa van SERGEANT Want... SERGEANT SPORT... ze kénne ni kapot Moeirselboon 107-113, 0ILSJT Steven Moorse! is er na een korte inzinking bovenop. Zondag versloeg het leider Zele Durmen en maandag veroverde het de beker te Baasrode. enkele spelen kon ophalen, maar aan een punt raakten de Zeienaars echter niet. Hoké Erembodegem verging het slech ter. Tegen het jonge maar talentrijke Denderbelle akteerden De Man en Nelis beneden peil zodat de bezoekers vrij vlot- via 0/2 tot 5/8 uitliepen. Hoké herpakte zich nog wel dankzij Luc Cooman die in uitstekende doen was^ Het werd via 5/10 nog 10 gelijk, maar toen was de kous af en Denderbelle haalde het tenslotte met 15/10 cijfers. (JVL) Tegen Zele zag het er nochtans lange tijd slecht uit. Via 2/6 werd de rust met een 7/8 stand bereikt. Zele liep verder uit tot 8/12, maar onder impuls van de uitstekend spelende Fons Van Der Jeught kwam Steven terug en won tenslotte met 15-13 cijfers. In deze hoogstaande propagandalutte werden er in totaal liefst 29 ballen over- gekeerd. Zele nam er 16 voor hun reke ning en Steven 13 waarvan Fons Van Der Jeught het grootste gedeelte voor zijn rekening nam. Voor de beker startte Steven niet zo best, maar herpakte zich flink en ieidde aan de rust reeds met 4/8 cijfers. Na de herneming ging Moorsel op hun elan door en won vrij vlot. Terjoden is de nieuwe leider na een ge makkelijke zege bij Michiels Kerksken. Freddy Van Den Broeck trad voor het eerst aan voor Terjoden. Hij verving de gekwetste De Vroe en deed het voortref felijk. Via een 1 -8 ruststand werd er met 3-15 gewonnen tegen een toch wel ont zettend zwak Kerksken. Herdersem had het ook al niet moeilijk tegen Zele Lois. De rust werd eveneens bereikt met een 8-1 stand Na de herneming was de concentratie terug iets minder bij S.V. zodat Lois nog Stand 1Terjoden 24, 2. Zele Durmen 23,3. Herdersem 21X, 4. Baasrode 215. Steven 20, 6. Hoké 19. 7. Opstal 17X, 8. Denderbelle 16, 9. Zele Lois 10, 10. Kerksken 9, 11. Puurs 8, 12. Hamme 7. X één wedstrijd minder Programma voor 17 juni Steven - Denderbelle Terjoden - Baasrode Hamme - Hoké Opstal - Zele Lois, Puurs - Kerksken Zele Durmen - Herdersem 16 juni Opstal - Herdersem delijk de meest talentrijke ploeg. Maar het Stadspersoneel compenseerde dit door een tomeloze inzet. Die strijdlust ging dikwijls wat tever, wat reeds in de eerste helft de uitsluiting kost te aan één van hun spelers. Met vier te gen vijf had V.K. Post wel het meeste veldoverwicht kunnen afdwingen, maar van deze numerieke meerderheid kon den ze toch geen gebruik maken om uit te lopen. Freddy De Backer had V.K. Post nochtans eerst op voorsprong gebracht, maar het Stadspersoneel sloeg verras send terug en liep zelfs uit tot 1 -2. Even voor rust slaagde V.K. Post er echter toch in het evenwicht te herstellen. Ook na rust bleef het er op het veld bikkelhard aan toe gaan. V.K. Post acteerde bijzon der nerveus, het slaagde er maar niet in om de verdediging van de tegenstander te ontgrendelen. Daarbij moest het tel kens opletten voor de immer gevaarlijke counters van het stadspersoneel. Toen vijf minuten voor het einde een tweede speler van het Stadspersoneel van het veld gestuurd werd, kreeg V.K. Post de beker als het ware aangeboden. Met drie tegen vijf was het een hopeloze zaak voor het Stadspersoneel, ook al verdedigde Van Bremt zij doel nog zo knap. Twee minuten vóór affluiten diende hij zich toch gewonnen te geven 3-2. V.K. Post werd meteen de nieuwe beker houder. De «ereprijs Vleeshandel De Raes» kende een erg spannend en boeiend verloop. Op het eerder zware parkoers meldden Geert Van De Walle en de Moorselaar Ronny Pauwels zich als eerste aanvallers. Dit duo reed een tweetal ronden voor op toen tien renners hen vervoegden Mare De Visscher, Herman Van Lent, Jean-Paul Van der Straeten, Stefaan Van Rossem, Danny De Backer, Marc Hulstaert, Willem Ceulemans, Geert Verdeyen, Filip Van Walle en Johan Vincke Uiteraard bleef deze vrij omvangrijke kopgroep niet bij elkaar en na enkele demarrages konden Herman Van Lent, Jean-Paul Van Der Straeten, Filip Van Walle en Geert Verdeyen rond halfkoers de definitieve kloof slaan. Dit viertal had wel nooit een grote voorsprong op een achtervol gend groepje waar Geert Van De Walle, Willem Ceulemans en Stefaan Van Rossem deel van uit maakten, maar hield toch stand tot aan de finish. Jean-PauliVan Der Straeten, de enige streekren/iers van het viertal, die in de spurt1 geen kans maakte, demarreerde nóg wel in de laatste bocht maar Herman Van Lent liet niet begaan, zodat het tot een eindspurt kwam. Filip Van Walle toonde zich de sterkste in de licht hellende Kerkstraat voor Geert Verdeyen, Herman Van Lent en Jean-Paul Van Der Straeten. Stefaan Van Rossem won de spurt voor de vijfde plaats voor Geert Van De Walle en Willem Ceulemans Marcy Meeuws die samen met Patrick Roelandt terug gekomen was en nadien op zijn eentje een spektakulaire remonte deed werd nog achtste. (JVL) Jean-Paul Van Der Straeten is aan zijn eerste zege van het seizoen toe Na heel wat tegenslag, zo was hij nog betrokken in een valpartij te Mere, is Jean-Paul er terug bovenop, Te Hekelgem finishte hij vierde en te Len- nik won hij in de spurt van Van Ros sem wat toch wel als een verrassing beschouwd mag worden. Gino Verhasselt won er de tweedaagse met een tweede en een derde plaats. Jean-Marie De Nil is reeds aan zijn vijfde zege toe In de trofee de Wallo nië eindigde hij eerst vierde nadat hij op vijf seconden strandde en in de tweede rit Seilles-Eghezee won hij de massaspurt. In de puntenklassement staat Jean- Marie tweede geklasseerd Zondag wordt de laatste rit gereden zodat de overwinning in het punten klassement zeker nog binnen bereik ligt Bij de juniores zegevierde de Moorse laar Geert Ebraert te Zele. Hij ging er Wauters en Van Bondt vooraf. Toch wel een hartversterkende zege nadat hij eerder op het seizoen reeds voor eigen volk won Spijtig genoeg is er ook slecht nieuws op het wielerfront De Hekelgemnaar Johan Pauwels kwam in de trofee Wal lonië ten val en werd zwaar gewond naar het ziekenhuis afgevoerd waar hij onmiddellijk een heelkundige bewer king moest ondergaan. (JVL)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 9