G O O O/YEA R COPPENS Setok hield feestvergadering M. De Leener, W. Butsen en W. Van Elsuwe, zegekapers in Aalst Dirk De Schrijver pakt ritzege en tweedaagse vluv 12 Nieuwe Gazel van Aalst 22 juni 1984 Wielrennen Kaatsen Sportliefhebbers wens je tijdens je verblijf in binnen- of buitenland je Nieuwe Gazet van Aalst te ontvangen Wij zorgen er voor Geef je tijdelijk adres door aan de redaktie De nieuwe All Weather band van Goodyear. De enige band geschikt voor vier seizoenen. S AUTOBANDEN VRACHT WA pBJSONHs(v(ws6NS Nieuwelingen te Erembodegem-Terjoden In de Geraardsbergsestraat werd een wielerkoers voor renners aangesloten bij de Vlaamse Wielrij- dersbond gehouden. De deelnemers uit Groot-Aalst kregen allen een gratis abonnement op de N.G.V.A. aangeboden. Een reden te meer om er hard in te vliegen. Vorige week werd definitief een punt achter het seizoen '83-'84 gezet in het setok. Een seizoen dat volledig beheerst werd door AZ '77 dat zowel de beker als de titel veroverde. Uiteraard werd deze ploeg dan ook op deze vergadering gevierd. Arendzo nen mocht de ereprijs volksvertegen woordiger W Van Renterghem in ontvangst nemen. Tijl Snas dat de supercup won werd bedacht met de ereprijs Schepen Bourlon. Verder werd Leeuwerik als tweede De Pluim als derde en Groen Wit als vierde in de bekerkompetitie gelauwerd. Als sportiefste speler kwam Ignace Ledegen uit de bus. Vervola blz. 11 Panters - Tip-Top 15-8 Niets liet in de aanvangsfase een afge tekende Tip-Top nederlaag voorzien 0-2. Panters herstelde het evenwicht 3-3 en ging door naar een 8-5 ruststand. Wellekens die bij Tip-Top ongekoncentreerd kaatste liet het helemaal afweten, terwijl bij Panters De Saedeleer Chris en Baetens Dirk op volle toeren draaiden, met als ïfêmU5&end 13-5 Spannende wedstrijd van het begin tot het einde. Den Blok kwam het best uit de startblokken 4-0, en bleef leider tot aan rust 8-6. Na rust ging het verder gelijkopgaand met wisselende kansen met voor Den Blok Van Delsen en Van Snick in de hoofdrollen en voor Arend kon Hobbels op een prachtige verrichting die over de uitslag besliste terugblikken. Goede wedstrijd. Drie Velden - Dressel 15-10 Drie Velden had meer moeite dan verwacht met het bescheiden Dressel dat de grote verdienste had te vechten voor elk spel- en het op die manier drie velden behoorlijk moeilijk maakte. Bal Op - Belskens 6-15 Een onkennelijk Bal-Op kon op geen enkel ogenblik zijn goede klassering wettigen. Belskens daarentegen speelde waarschijnlijk zijn beste wedstrijd uit de kompetitie en won dan ook probleemloos deze topper van de elfde speeldag. Wedstrijd van 1-5-84 Gespeeld op zondag 17-6-84 Belskens - Drie Velden 15-5 De ambities van nieuweling Drie Velden om het vijftal te zijn dat eventueel Rapid kon bedreigen werden in deze achterstallige wedstrijd de kop ingedrukt. Terwijl de Belskens hun reputatie van thuis een moeilijk te koppen ploeg te zijn alle eer aandeed, hiermee is Rapid nu voorgoed de ruimte in. Informatief: Op 23-6-84 - Ballodrome Tip-Top - DAMES KAATSTORNOOI Aanvang 14 uur - met Tip-Top, Appolonia en de Rode Lantaarn, Erpe Uitslagen 10e speeldag Dressel - Haaltert I 15-9 Haaltert II - Bal Op 5-15 Tip Top - Rapid 9-15 Belskens - Den Blok 15-10 Kerksken - Arend 15-6 Panters - Drie Velden 6-15 Uitslagen 11e Speeldag Haaltert I - Rapid 9-15 Kerksken - Haaltert II 15-7 Panters - Tip-Top 15-8 Den Blok - Arend 13-15 Drie Velden - Arend 15-10 Bal Op - Belskens 6-15 Klassering - na 11 speeldagen Rapid - 11 - 165 - 84 Belskens - 11 - 148 - 97 Drie Velden - 11 - 148 - 104 Bal Op - 11 - 144 - 123 Kerksken - 11 - 126 - 115 Haaltert II - 11 - 125 - 136 Dressel - 11 - 122 - 138 Panters - 11 - 118 - 144 Tip-Top - 11 - 114 - 146 Haaltert 1-11-113-123 Arend - 11 - 94 - 154 Den Blok - 11 - 81 - 163 Einde eerste ronde. Hij haalde het met ruime voorsprong op Hugo Korte en Gino Van Biesen. Spijtig genoeg denkt Ignace aan stoppen nadat hj in een wedstrijd een beenbreuk opliep Als sportiefste club was Tijl Snas dat Groen Wit en Blauw Wit vooraf ging. Apostelken, Moorselbaan en Opwijk schreven voor volgend seizoen niet meer in. Tinne Boys Haaltert en New Alcazar zijn de nieuwe clubs in het setok. Tinne Boys is ontegenspreke lijk een erg sterk team dat volgend seizoen waarschijnlijk AZ sterk zal bedreigen. New Alcazar is een jong team dat doet denken aan Tijl Snas. Verder wees voorzitter Van Goethem erop dat sportiviteit het belangrijkste is in het setokverbond en dat de scheidsrechters streng moeten optreden bij eventuele onsportiviteit. Er is ook nog plaats voor een nieuwe club. Eventuelegëinteresseerdeclubs kunnen nog altijd contact opnemen met voorzitter Van Goethem (JVL) Om 13 uur vertrokken de pedaalrid ders uit de B-reeks voor 18 ronden of 45 km. Door wegeniswerken op het Keizerlijk Plein hadden de inrichters de omloop gewijzigd. De stenen van de A. Goffaertstraat werden op het menu toegevoegd. Door een onoplettendheid van een signaalgever werden 2 renners, waar onder de latere winnaar, de verkeerde weg opgestuurd. Met medeweten van de organisatoren mochten ze in de tweede ronde, de groep vervoegen. Na een paar opwarmingsronden ging Maurits De Leener aan de haal. Hij hield het tempo zodanig strak dat de groep hem niet meer kon bijbenen. Temeer omdat één van de verdienste- In de Nieuwe Wijk te Erembodegem-Terjoden werd maandag een wielerkoers voor wielren ners tussen 15 en 17 jaar verreden. Het werd een grandioos sukses, zowel de kwantiteit als de kwaliteit was ditmaal onder het wielervolkje aanwezig Ondanks de konkurrentie van een «Gouden Fiets»-rit, waren niet minder dan 56 renners aan de start Onder hen was Dirk De Schrijver, uit het naburige Nieuwerkerken, present. Zaterdag behaalde hij de dichtste ere plaatsen omdat vandaag zowel de pri meurs als de derde van dit rit afwezig bleven, werd hij meteen als de grootste kanshebber op de mooie tro fee, verbonden aan de tweedaagse, aanzien De plaatselijke vedetten Yvo Asselman en Wim Arijs waren eveneens bij de deelnemers te vinden. Er moesten 7 ronden gereden worden over Haaltert, Nieuwerkerken en Ter joden of een totale afstand van 50 km Het waaltje Steve Cardon en Bart De Wolf waren de eerste aanvallers. Hun uitlooppoging werd echter vlug teniet gedaan. In de derde ronde, kozen Dirk De Schrijver en Patrick Van Buggen- hout het hazepad. Ze sloegen de han den in mekaar en een omloop verder hadden ze al 40 seconden boni. De anderen werden opgehouden door een gesloten overweg, zodat de 2 lei ders hun voorsprong tot 1 minuut 35 seconden konden opdrijven. Toch gaven de overigen zich nog niet alle maal gewonnen. Met 7 renners werd lijkste achtervolgers, kampioen van Belgiè, J. Van Miert, wegviel met bandbreuk. De laatste ronden pro beerde een trio, bestaande uit A. Van Woensel, E. Lievens en B. Wieles, de leider nog te achterhalen. Zonder suc ces, M. De Leener behaalde afge scheiden zijn eerste bloementuil van het seizoen. Na de wedstrijd was er een kleine redetwisting omdat enkele tegenstrevers de winnaar verweten van een ronde te weinig te hebben gereden. De klacht werd echter niet door de officielen aanvaard, een terechte beslissing overigens. De oudsten betwisten hun wedstrijd over dezelfde afstand. F. Nees werd onbetwistbaar de strijdlustigste uit dit de achtervolging ingezet. C. Sleewa gen, Steven Cardon, P. Schietecat, W De Coppel, J. Albrecht, P Dekens en Wim Arijs kwamen bij de eindafre kening slechts enkele meters te kort om de aansluiting te bewerken. Vooral Wim Arijs en P. Schietecat deden hier bij hun duit in het zakje. In de sprint voor de eerste plaats won D. De Schrijver nipt voor P. Van Bug- genhout en een weinig later versloeg C Sleewagen zijn medestrijders voor de derde plaats D. De Schrijver mocht dit jaar al vier maal met de bloemen zwaaien en door zijn 2de plaats van zaterdag won hij natuurlijk ook de prachtige trofee ver bonden aan de rangschikking van de tweedaagse. Dirk blijft nog tot in augustus bij de jongsten rijden en had zich dit jaar 10 overwinningen tot streefdoel gesteld. Een aantal dat hij zeker nog in zijn bereik heeft. Zijp medevluchter P. Van Buggenhout behaalde reeds 9 overwinningen, dit seizoen. De uitslag: 1Dirk De Schrijver, 50 km. in 1 u.34'; 2. Patrick Van Buggenhout; 3 Chris Sleewagen; 4. Steven Car don; 5 Pascal Schiettecat; 6. Wim De Coppel; 7 Jos Albrecht; 8. Pascal Lekens; 9. Wim Arijs; 10. Gino Wil- lems. Eindstand tweedaagse1Dirk De Schrij ver 3 p., 2. Chris Sleewagen 8 p.; 3 Steven Cardon 12 p. (GSX) lot. Van in den beginne ging hij er tegenaan, werd gegrepen, maar trok er dan opnieuw vandoor. Hij woekerde echter teveel met zijn krachten. In de laatste ronde was zijn figuurlijke pijp uit, zodat een compleet peleton zich aanbood in de ultieme rechte lijn. Bel gisch kampioen W. Butsen toonde, zich de snelste en zegevierde nipt voor J. Carpentier. De Wilrijkenaar boekte zijn 2de zege van het seizoen. Zaterdag had hij nog in het Antwerpse Kapellen, de bloe men veroverd. De nu 51-jarige sport man won als amateur ooit 2 ritten in de Vredeskoers. Een wedstrijd waar we nu met onze liefhebbers niet meer naar toe durven. Als beroepsrenners was hij primus in de klassieker «De Scheldeprijs». Dit om maar te zeggen dat we hier niet met de eerste de beste te doen hadden. De jongsten, tot 40 jaar, kregen 22 ronden of 55 km. af te pedaleren. Van bij de start koos P. Van Duyse het hazepad. Na een paar omlopen kon D. Van Grieten hem vervoegen. Toen wakkerden enkele neringdoeners uit de straat het vuur aan door een paar geldprijzen en geschenken uit te loven. Zo schonk «Het Hoefijzer» wegens het 80-jarig bestaan van de zaak, aan de winnaar, een koffieser- vies ter waarde van 2.500 fr. aan. Drie man hadden de boodschap begrepen en gingen in de achtervol ging. W. Goris, P. Bogers en W. Van Elsuwe vielen de vluchters op de hals. Niemand kon zijn wagonnetje nog aanhaken en de blauwe trein vertrok. Deze benaming heeft niets te maken met de Europese verkiezingen van die dag, maar met het feit dat alle koplo pers toevallig een blauwe trui droe gen. In de achtergrond was R. Caet- hoven het slachtoffer van een valpar tij. Met schaafwonden werrd hij van het strijdtoneel afgevoerd door de hulpdienst van het Vlaamse Kruis. Bij de laatste doortocht had locomotief W. Van Elsuwe zijn aanhangwagens achtergelaten en sttevende alleen op de bloemtuil af. De Denderleeuwenaar was dit jaar reeds 7 maal het feestvarken. Zijn beslissende demarrage had hij geplaatst met een 56 x 12 versnel ling. Anders gezegd een afstand van 9,97 m. bij elke trappersomwenteling. Een gewone sterveling heeft minstens 4 benen nodig om zulk reuzerad draaiende te krijgen. De uitslag Cat. A: Willye Van Elsuwe, 60 km. in 1u.26; 2. Tony Bogers; 3. D. Grieten; 4. P. Van Duyse; 5. W. Goris. Cat. B: Maurice De Leener, 56 km. in 1u.33; 2. A. Van Woensel; 3. E. Lie vens; 4. B. Wieles. Cat. C: 1W. Butsen; 2. J. Carpentier; 3. L. De Bouak; 4. A. Moons; 5. R. Van Meenen. (GSX) M S verkrijgbaar bij De grootste en modernste bandencentrale der streek AELBRECHTLAAN 52 - 9300 AALST - TEL. 053/21.24.62 (vlakbij de kliniek) GOOD/YEAR

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 12