FRANCIS SMET m m \U J'J'JÜ-Aiï-MLLDlIÊsi Gunther Jacobs en Jerry Cooman triomferen in ontgoochelende wedstrijd Peter Van Huffel op de Solotoer Erik Mincke, primus in Trofeerit Minister Mare Galle Ronald De Meyer na uitstekend werk Van Debaeremaker-team Guy Van Rossem sneller dan Streekrenners Jjiu 15J Sjli Li ii Nieuwe Gazet van Aalst 22 juni 1984 ^13 Immerzeeldreef 3 1AALST - Tel. (053)21.66.73 Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen dubbel glas Wielrennen Tweedaagse voor Juniores te Denderleeuw Amateurs te Erembodegem Profs te Terjoden Juniores te Moorsel Hg spurters als Mettepenningen, Van Rafelghem en Ongena geen kans maakte, probeerde het dan maar alleen en slaagde in zijn opzet. In een indrukwekkende stijl ging hij Ongena, Mettepenningen en Van Rafelgem, met meer dan een minuut vooraf. Voor de tweede plaats hoefde er eveneens niet gespurt worden want inmiddels was dit groepje ook al verbrokkeld. De spurt voor de vijfde plaats werd gewonnen door Frans Van Nuffel. (JVL) Ronald De Meyer: overwinnaar te trembodegem. (EVdM) Tijdens het weekeinde had, ter gelegenheid van de Leeuwbrugkermis, een tweedaagse voor Junio res plaats. Wat moest uitgroeien tot een boeiend spektakel, werd door het gering aantal deelne mers, gedegradeerd tot een troosteloze opvoering. Dat zaterdag de plaatselijke favoriet, Jerry Cooman, niet zou opdagen, wis ten de sportliefhebbers al vooraf. Jerry moest die dag, samen met een aantal toprenners uit zijn categorie, deelnemen aan een selektierit in het Luikse Aubel, dit met het oog op een eventuele selektie voor het wereld kampioenschap, dat dit jaar in Frank rijk wordt gehouden. Bruno Bruyère, de zoon van de ex- meesterknecht van E. Merckx, kwam wel aan de start en werd meteen tot grootste kanshebber op de zege gepromoveerd. Slechts 11 anderen wilden zich met hem meten. De koers zelf kreeg nog -een onverwachte ont knoping. Na een paar schijnaanvallen geraakten twee renners, Rik Mallefroi en Gunther Jacobs, voorop. Ze had den een halve minuut voorsprong, toen de slagbomen achter hen toe sloegen. Het peloton zag samen met de trein, een mogelijke bloemtuil voor bijtrekken. Vooraleer de kudde zich terug op gang had getrokken, waren reeds drie minuten verstreken. Een onoverkomelijke achterstand natuur lijk en de twee fortuinlijke vluchters konden sprinten voor de eerste plaats. Gunther Jacobs haalde het voor Rik Mallefroi. De yroepssprint werd gewonnen door Dirk Van Istendael. Zondag was J. Cooman wel van de partij. De anderen hadden het ditmaal laten afweten. Waren het de kas seien In elke ronde moest een strook straatstenen overwonnen worden. De verwachte aanwezigheid van één van de toprenners uit de leeftijdsgroep zal er ook wel voor iets tussen zitten. Nie mand rijdt graag voor de tweede plaats. Een andere mogelijke oorzaak is het feit dat eerstejaars juniores, geen twee dagen na mekaar mogen rijden en aangezien deze reglements wijziging juist voor de aanvang van dit wielerseizoen is kenbaar gemaakt, toen de kalender al was opgesteld, hebben veel inrichters zich laten ver rassen. In ieder geval, er melden zich slechts vier renners paraat. De organisatoren konden er niet mee lachen. Misschien kan men volgend jaar een koers geven voor seingevers, die waren tenminste met 36 aanwezig. De Aalstenaar Geert V.D. Berghe kon in laatste instantie nog overhaald wor den om alsnog in koersplunje te stap pen, zodat de wedstrijd dan toch door gang vond. De renners maakten er een betaalde oefengalop van en Jerry Cooman klopte zijn 4 medestrijders dan ook in de sprint. Zijn achtste zegepraal zal dan ook wel zijn gemakkelijkste geweest zijn. Er werd geen klassement voor de tweedaagse opgemaakt. De uitslagen Zaterdag: 1. Gunther Jacobs, Dender monde, 96 km. in 2u.33'; 2. Rik Malle froi: 3. Dirk Van Istendael; 4. John Heymans; 5. Patrick Moyaerts; 6. Mare Schelfout; 7. Danny Schei- fout; 8. Eric Colman; 9. Gelijk Johan Van Impe, Gunther Arijs en Patrick Van Vaerenbergh. Zondag: 1Jerry Cooman, 96 km. in 2u.34'; 2. Pascal Neirinckx; 3. Johan Jansegers; 4. Chris Van Den Berghe; 5. Geert Van Den Berghe. (GSX) De organisatoren van de trofee Minister M. Galle hadden deze week een rit in Bavegem uitgekozen. Toch was onze Keizerlijke stede in het senario niet vergeten. Immers, het parkoer lag gesitueerd langsheen de vuilnisbelt van het Land van Aalst. geen sprake meer was. De laatste kilometers konden geen afscheiding meer brengen en acht ambitieuse jongeren boden zich aan voor één palm en veel punten in het klassement van de trofee. Op de kasseien toonde Erik Mincke zich de snelste voor E. De Meyer en D. Soetens en de andere metgezellen uit de vuurlijn. Een weinig later won Aalstenaar D. Van Mossevelde, de groepssprint. De winnaar behaalde zijn eerste overwinning van het seizoen. Erik heeft zijn loopbaan meer op de piste uitgestippeld. Een paar weken geleden, veroverde hij Brons op de Belgische Baankampioenschappen s snelheid in Langerbrugge. Door allerlei materiële tegenslagen bleef hij tot hier toe verstoken van' een bloemtuil op de weg. Maar nu het deksel van de pan is, kunnen nog vele zegepralen volgen. (GSX) Veef zon en ditmaal 24 vertrekkers aan de start. Wim De Munck was de eerste eenzame aanvaller. Deze jongeman reed vandaag zijn laatste wedstrijd bij de jongsten en wou kennelijk jn schoonheid afscheid nemen van deze kategorie. Een duo bestaande uit de leider van het klassement Pascal Schietecat en Thiery Nerickx trachtten tevergeefs hem te achterhalen. Ze werden door het peloton tot de orde geroepen. De vluchter zelf bleef voorlopig buiten schot. Toch zouden een zevental renners er nog in slagen de ontsnapte bij te benen. E. De Meyer, D. Soetens, H. Cousserier, A. Verschraegen, K. Van Steenberghe, K.EIaut en E. Mincke waren de succesvolle achtervolgers. Nadat ze de koploper bij de lurven hadden gevat, bleven ze toch eendrachtig samenwerken, zodat van terugkomen uit de groep Na een erg snelle start waarin eerst Jan Baeyens en later het duo Ronald Van Avermaet-Johny De Nul lichtjes voorop reden, vormde er zich een kopgroep van veertien renners die het verdere verloop van de wedstrijd zouden beheersen. Het warenLuc De Smet, Ronan De Meyer, Gino Knockaert, Daniel Rossel, Jan Baeyens, Eric Salomon, Patrick Deneut, Johan De Lathouwer, Patrick De Vos, Willy Teirlinck, Johny De Nul, Heddie Nieuwdorp, Ronald Van Avermaet en Walter Schoonjans. Pechvogel Patrick De Vos viel vooraan weg door een lekke band en Salomon ging alleen op avontuur. Inmiddels wa s er van de rest van het deelnemersveld reeds lang geen sprake meer. Het peloton toeristen volgde in de derde van de zeven af te leggen ronde reeds op een viertal minuten. De moedige Eric Salomon werd ingerekend. Deneut en Van Avermaet ondernamen nog een lofwaardige poging, maar de sterkrijdende Willy Teirlinck zorgde voor een nieuwe hergroepering. In de laatste ronde ging de Liedekerkenaar dan zelf aan de haal, hij kreeg echter Ronan De Meyer mee in zijn spoor. Bij de achtervolgers zetten de Perlav- renners alles in het werk om dit duo vrijgeleide te geven. Jan Baeyens nam het zware werk in de achtervolging voor zijn rekening, terwijl Deneut en Nieuwdorp zich eveneens niet onbe tuigd lieten. De leiders hielden echter stand, zodat het tot een eindspurt kwam die vlot gewonnen werd door Ronan De Meyer voor een ontgoochelende Willy Teirlinck die in zijn eigen streek zeker nog graag eens zou gewonnen hebben. Ronald Van Avermaet die zich nog had kunnen loswerken uit het achtervolgend groepje finishte derde en Deneut won de spurt voor de vierde plaats. Overwinnaar De Mayer die aan zijn eerste zege toe was gaf na afloop toe dat Willy Teirlinck de sterkste indruk naliet, maar dat hij dankzij het ploegenspel de zegebloemen in de wacht kon slepen. (JVL) Peter Van Hutrei mocht te Erembodegem met de bloemen zwaaien. (EVdM) De grote prijs Forum voor liefhebbers groeide uit tot een boeiende en spannende wedstrijd. Na de gebruikelijke schermutselingen waarin Erwin Van Grembergen, Erwin Moock, Patrick Van Rafelgem, Rudi Baeyens en Lieven Brackman betrokken waren, kwam rond half koers de beslissende ontsnapping tot stand. We kregen toen elf renners aan het kommando. Jearv-Paul Van der Straeten, Frans Van Nuffel, Ludwig Van Tittelboom, Rudi Baeyens, Mare Van Nuffel, Peter Van Huffel, Patrick Van Rafelghem, Eric Vlaeminck, Walter Ongena, Dirk Verlee en Ronny Mettepenningen. Aanvankelijk gingen Lieven Brackman en Erwin Moock nog in de tegenaanval, maar het was vergeefse moeite. De elf koplopers waren buiten schot en het werd vrij vlug duidelijk dat de zegebloemen naar een van hen zou gaan. De kopgroep bleek nog wel te omvangrijk te zijn. Eerst gingen Danny Verlee en Ronny Mettepenningen aan de haal en even later kregen ze het gezelschap van Jean-Paul Van Der Straeten, Walter Ongena, Patrick Van Rafelghem, Peter Van Huffel en Frans Van Nuffel. Het hoge aantal kilometers en de drukkende hitte waren er waarschijn lijk de oorzaak van dat dit groepje eveneens gesplitst werd. Op een drietal ronden van het einde moesten Jean-Paul Van Der Straeten, Frans Van Nuffel en Danny Verlee afhaken zodat we nog vier renners aan het kommando kregen. De Hammenaar Peter van Huffel die tegen sterke Ter gelegenheid van Steven-Kermis mochten de organisatoren 23 renners aan de start begroeten. In de beginfase viel er enkel een spijtig ongeluk te noteren. Geert Joos reed tegen een auto aan en moest groggy afgevoerd worden naar het ziekenhuis. Guy Van Rossem bleek de snelste te Moorsel. (EVdM) De grote bezieler van de wedstrijd was ongetwijfeld Bruno Aelbrecht die heel wat kilometers alleen voorop reed. Rond halfkoers werd deze moedige man bijge- beend door Peter Van Brecht, Geert Eb- raert, Dirk Matthijs, Guy Van Rossem, Tony De Ridder en Rik De Ridder. Dit zevental had vrij vlug een veilige voor^ sprong op het peloton waaruit Gunther Arijs nog een poging ondernam om de kopkopers bij te benen, maar deze waren definitief buiten schot. Bij de koplopers toonde Dirk Mattijs zich bijzonder sterk en het was dan ook de Aalstenaar die orde op zaken stelde toen Peter Van Brecht er alleen probeerde op uit te trek ken. Inmiddels moest Rik De Ridder de rol lossen zodat we een spurt met zes kre gen. Uiteraard hoopten de supporters van Geert Ebraert, die voor eigen volk reed, op een derde zege van hun favo riet, maar een erg snelle Guy Van Ros sem dacht er anders over en won over tuigend voor Bruno Aelbrecht en Geert Ebraert. vijfde en Matthijs zesde, toch wel een Tony De Ridder werd vierde, Van Brecht sterke prestatie van Dirk. (JVL)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 13