Gazet van Qalst Dertien leningen voor meer dan 22 miljoen De zon als triomferende partij Nieuw benzinestation aan Boudewijnlaan in versneld tempo afgewerkt War zijn de kasseien DIRK MARTENS- KOEK IN PREMIERE Onafhankelijk weekblad vóór Groot-Aalst niGuoxz- de gezins barbecue! 2 Nieuwe Gazet van Aalst 22 juni 1984 VciAOlg \an hl/. I verbazingwekkend. Maar het dient onmiddellijk vermeld te worden dat we er slechts een willekeurig aantal kiezers uitgepikt hadden. Een representatief staal van het kieskorps was het allerminst. De kans bestaat dat ook dat we. geheel toevallig, tamelijk veel personen aanspraken die sowieso pro-kiesplicht zijn. Want dat brede lagen van de Aalsterse bevolking kiezen eerder als een plicht dan een recht beschouwen, lijkt een stellige zekerheid. Wat in het oog sprong, was dat vooral vrouwen het nut van deze verkiezing - en van anderen - niet inzien. "Ik heb toch geen verstand van politiek,, was een veel voorkomend argument. De feministen zullen wel knarsetanden. Aalstenaars die niet zo te spreken waren over de kiesverplichting, moti veerden hun ongenoegen met al even voor de hand liggende argumenten. "Ongeacht wie er ook aan het roer staat, veel verschil maakt het toch niet uit. Politici zijn I pot nat, meneer...,,. Een enkeling niet te na gesproken, bleken de door ons ondervraagden niet bewust Europees gestemd te heb ben. Eng nationalisme was doorslag gevender in de stemverrichtingen dan Europees eenheidsstreven. Het is natuurlijk maar goed dat ieder zijn mening heeft over de verplichting om naar de stembus te trekken. Maar wanneer men een paar uur in de omgeving van een kiesbureau rondhangt, begint men zich toch af te vragen of het echt nodig is dat ouderlingen, personen die slecht te been zijn,... nog opgetrommeld moe ten worden. Een versoepeling van het huidige kiessysteem dringt zich op dat vlak op. We denken dan aan kiesplicht toch een bepaalde leeftijdsgrens, laat ons zeggen 60 jaar. Het zou veel mensvriendelijker zijn om 60-plussers voor zichzelf te laten uitmaken of ze nog naar de stembus wensen te gaan. Van bepaalde kanten was kritiek hoorbaar i.v.m. het kiesbureau. Soms bleek dat nogal ver van de woonplaats verwijderd te zijn. Zo bleek een jongedame uit de Welvaart straat met erg opgezet over het feit dat ze haar stem diende te komen uit brengen in de Keizershallen. Het dient toegegeven dat de kiesbureaus, ondergebracht in het Klein College, voor haar inderdaad een meer logische en dichter-bij-huis-zijnde oplossing zouden zijn geweest. Maar op dit vlak zal men iedereen Vervolg van biz. I steun bij jubileums van verenigingen. Vervolgens ging de Aalsterse raad de dorpspolitiektoer op met interpellaties van SP-er Louis Saerens over de Eerdegemstraat te Baardegem, de Rommelineweg te Moorsel en de beveiliging van de kasseien over de Klaashaag te Meldert. Kuituur Bijzonder interessant en gedetailleerd was de interpellatie van VU-raadslid Willy Van Mossevelde over het huidig kultuurbeleid. Hierin kwamen o.a. de censuur, het stedelijk mu seum, de monumentenzorg, de Academie, de Heilige Geestkapel en het Dirk Martenskomitee ter sprake. Het was dan ook niet te verwonderen dat zomaareventjes vijf leden van het Schepenkollege dienden te antwoorden. Of hun antwoord de interpellant steeds voldoening schonk en duidelijk was is een andere vraag. En toen kwamen Dany Denayer, met zijn vraag over de kasseien van het keizerlijk Plein. Het was hierbij duidelijk dat zowel Dédé als Schepen De Maght meer wisten dan zij in het openbaar vertelden. De Maght reageerde voor de zoveelste maal als een stier op een rode lap en dreigde met klachten tegen Denayer. Alleszins een zaak die wel nog in de aktualiteit zal komen. (MP) waarschijnlijk wel nooit tevreden kunnen stellen. Alhoewel dan weer kan gekonstateerd worden dat het oude systeem - waarbij men. ten gevolge van alfabetische kriteria, niet zelden zijn stem diende uit te brengen in een kiesbureau aan de andere kant van de stad - al sinds een paar verkiezingen tot het verleden behoort en men dus het excuus "kinderziek ten,, nog moeilijk kan inroepen. Op nationaal vlak is er de afgelopen weken nogal wat te doen geweest rond de onwil van vele burgers om hun taak van bijzitter of lid van een telbureau te vervullen. Aalst onderscheidde zich op dat vlak niet van andere regio's. Op het Vredegerecht heeft men immers kunnen konstateren dat het aantal ziekmeldingen van bijzitters of teller hoger lag dan bij nationale verkiezin gen. Men verzekerde ons echter dat Aalst op dat vlak nogal veel door de vingers kijkt. Zij die zich ziek meldden, werden gewoon door anderen vervangen. De volgende Europese afspraak komt er in juni 1989. In theorie, althans. (WDG) De gemeenteraad van 19 juni jl. diende zomaar eventjes 13 leningen goed te keuren voor een totaal bedrag van 22.761.000 fr. Zowat de helft ervan (11 miljoen) wordt geleend voor verwerving in der minne van een groot deel van het natuurgebied Osbroek. Voor de aameg van bijkomende akkomodaties aan de atletiekpiste in het sportcentrum van de Osbroek wordt 2.095.000 fr. geleend, terwijl de aanleg van een voetbalterrein achter de sporthal Denderdal te Erembodegem 300.000 fr. kost. Allerlei werken aan kerken en kapellen vragen een uitgave van 1.443.000 fr. Hiervan wordt 763.000 fr. toegekend aan de kerkfabriek St.- Martinus voor het uitvoeren van herstellingswerken aan de Begijnhof kerk, terwijl 144.000 fr. nodig is als voorschot op het ereloon voor de restauratie van het orgel in de Baar- degemse St.-Margarethakerk. De Vrienden van de St.-Jobskapel tenslotte krijgen een buitengewone toelage van 526.000 fr. voor de res tauratiewerken aan deze kapel. Zoals steeds moet ook heel wat geleend worden voor het departement van openbare werken. Het stadsaandeel in het herstel van het Keizerlijk Plein vergt aldus 1.120.000 fr., terwijl 2 miljoen nodig is voor de aankoop van een partij gietasfaltbroden. De stedelijke werkhuizen zullen weldra voor de aanleg van een afvalwaterkollektor vergt 420.000 fr. Aan de nieuwe weg Bosveld wordt de openbare verlichting aangepast en uitgebreid, wat 618.000 fr. kost. Tenslotte zijn er nog twee belangrijke leningen op de agenda: een van 1.8 miljoen voor de kommerciele schade vergoeding ingevolge het oprichten van het kultureel centrum en 1.5 mil joen als doorlening aan het OCMW voor de aanleg van de omgeving van het nieuw ziekenhuis. (MP) Vervolg van blz. 1 Normaal zou de Dirk Martens- koek vanaf maandag 25juni in de Aalsterse bakkerswinkels - aangesloten bij de gilde-verkrijg baar moeten zijn. Maar helemaal zeker is dat nog niet. Er is immers vooralsnog een tekort aan planken waarop de koek kan worden gebakken. Deze plank werd ontworpen door Mark De Brujn, leraar aan de Stedelijke Akademie, en vervaardigd door de afdeling Beeldende Kunsten van diezelfde Akademie. Maar de produktie kan voor het ogenblik de vraag nog niet bijbenen. Naar alle waarschijnlijkheid zal het peter- en meterschap van de nieuwe Aalsterse koek waargenomen worden door schepenen Bourlon en Lievens- Borms, maar helemaal zeker was dit vorige zaterdag nog niet. De Vlaaiengilde, die eerder reeds de ajuintaart en de Aalsterse vlaai introduceerde, wenst het niet te laten bij deze Dirk Martens-koek. Een volgend projekt - waar men reeds druk mee bezig is - wordt de Dirk Martens-taart. Maar die stelt voorlopig nog de nodige problemen. Men wil een taart bekomen die meerdere dagen houdbaar is - wat toeristisch gezien interessanter zou zijn - maar voorlopig werd een afdoende oplossing nog niet gevonden. Het feit dat men de Dirk Martens-taart eveneens volgens een origineel en speciaal recept wenst te bereiden maakt er de zaken natuurlijk niet eenvoudiger op. Maar wie zoekt die vindt, natuurlijk. (WDG) Reeds in september 1978 werd aan de PVBA De Kegel uit Aalst een vergunning geweigerd voor het oprichten van een benzinestation aan de Boudewijnlaan te Aalst, ter hoogte van de Asserendries. Ongeveer vijfjaar later, in mei 1983 werd er een nieuw openbaar onder zoek georganiseerd voor een nieuw station, ditmaal met een kapaciteit van 50.000 liter superbenzine, 30.000 liter diesel, en tweemaal 10.000 liter normale benzine en verwarmings- gasoil. Ditmaal kreeg de aanvragende firma wel een vergunning van de Bestendige Deputatie op datum van 2 december 1983. Zoals in het verleden waren een aantal aangelanden niet akkoord met deze vergunning en tekenden zij beroep aan bij de hogere overheid. Voor zover wij konden achterhalen is dit beroep nog steeds niet behandeld maar toch kan iedereen reeds merken dat de werken aan de Boudewijnlaan voor de oprichting van het nieuwe benzinestation reeds volop aan de gang zijn. Een beroep bij de hogere overheid schorst nu éénmaal de eerst- genomen beslissing niet op, zodat de firma met de bouwwerken mocht starten. fMP) Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Kedaklie, publiciteit en abonnementsdienslRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst, tel. 053/77 62 94. Burelen open van 16 tol 18 uur en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr. Onjihankflip weekblad voor Groot Aalst - te» u<im» imi». JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van: 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst: 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente: Handtekening. schrappen wat met past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst Diskreet en steeds paraat. Een lust voor de kinderen, een ontspanning voor de ouders. De Florida barbecue zorgt hiervoor. En een bijpassende werktafel links of rechts is een praktische hulp om gerechten voor te bereiden. En voor het grote gezin is de Florida Club, met zijn dubbel braadoppervlakte het ideaal. Het Belgisch Design Center heeft deze barbecues geselecteerd om zijn kwaliteit, zijn design en zijn prijs. Ontwerpen, studies en uitvoeringen voor alle openvuurmogelijkheden, alle mate rialen, inbouwelementen, bouwpaketten voor doe-het-zelvers, grote keus in voorzet-openhaarden, houtkachels, Hoek van aer NOOtStraat open-haard-benodigdheden en origine- DB Vilanderstraaf AALST ,e tafe'9ezell'9heden barbecue, fondue en alle toebehoren. Tel. 053/21 31 25

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2