Z.E.H. Jozef De Smet benoemd tot deken te Aalst meucoe Marktanimatie op zondag of de allures van een grootstad FRED'S VIDEOCLUB 3e jaargang nr 28 3 augustus 1984 25 fr. BLANCQUAERT Adresverandering redaktie op 1 augustus AALSTERSE DIEPVRIES CENTRALE N.V. RING MOTORS DE VIDTS AALST g 70 23 151 VOOR HUWELyHSLySTEH fxet ene goede idee, na Het andere ir\ 't èoete Ttëuys Leo de Bethunelaan 45 Gentsestraat 70 AALST AALST S 214726 2? 703832 open elke dag van 10 u. tot 12 u. en van 14 u. tot 19 u. niet op zondag. Gazet \>an Qaht inl/aliil/ aiQal/hllH imnr Hrnnt A olrt «.i.ii Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aaisterse informatie Vorige vrijdag werd Z.E.H. Jozef De Smet door de bisschop van Gent benoemd tot pastoor-deken van de St.-Martinuskerk te Aalst. De precieze datum van zijn aanstelling, in september, is nog niet bekend. Bij zo'n gelegenheid opgebeld worden door de kranten behoort tot de geplogenheden, en die neemt de nieuwe deken er alvast zonder problemen bij. De eerste vraag lag voor de hand een korte levensschets. «Ik ben geboren op 22 oktober 1928 te Noirlieu, in Frankrijk,-de streek van de Marne. Drie jaar later zijn we dan verhuisd naar Boekhoute (een dorpje boven Assenede), waar ik opgegroeid ben in een gezin met zeven kinde ren. Ik heb gestudeerd in Eeklo en ben tot priester gewijd in 1953 /zoals o.m. ook de pastoors van Erembodegem en Nieuwerker- ken, E.H. Colpaert en E.H. De Bodt, en deken De Pelecijn van Lede). Daarna heb ik in Leuven Romaanse Filologie gestudeerd en in '57 werd ik leraar Frans en godsdienst aan het St.-Vincen- tiuscollege te Eeklo. In februari '68 werd ik dan benoemd tot direkteur van de vrije landbouw school van Oudenaarde dat had misschien iets te maken met mijn liefde voor de natuur, wie weet en in augustus '74 tot principaal van het St.-Aloysius- college van Ninove. Dat was het zo ongeveer, en nu wordt het Aalst... NGvAHet wordt vermoedelijk wel een hele overstap, van tien tallen jaren in de wereld van school en onderwijs plots naar werk in parochie en dekenij Een verrassing voor U E.H. De SmetOch, eigenlijk heb ik nooit iets gevraagd of geweigerd. Als mijn overheid denkt dat ik geschikt ben voor die opdracht neem ik die graag ■aan en probeer er het beste van te maken. NGvAHier in Aalst werd, na het overlijden van deken De Vos, toch met enige spanning uitgeke ken naar zijn opvolger... Hebt U hem goed gekend E.H. De SmetJazeker, en voor al de laatste jaren, want deken De Vos was voorzitter van de regionale koördinatiekommissie voor onderwijs, waar ook Nino ve toe behoorde, en daar heb ik hem dikwijls ontmoet en ook dikwijls met de auto terugge bracht naar Aalst. Ik heb veel mooie herinneringen aan hem. Hij was een man die bijzonder goed kon luisteren naar zijn ge sprekspartners, die helemaal niet autoritair was, maar ontvanke lijk en open. Vooral wist hij mensen te engageren door hen ALLES VOOR HET KANTOOR Commodore 64 ^"Familiecomputer-basic Vrijheidstraat 41 AALST a 053/21 40 82 vertrouwen te geven en de nodige armslag om een taak op een per soonlijke manier te vervullen. NGvAHoe staat U zelf tegeno ver "deze visie van 'samen-kerk- zijn' E.H. De SmetWel, die visie heeft mijn volle steun, en deken De Vos was, als oudere man, zeker met zijn tijd mee. Het delen van verantwoordelijkheid beantwoordt aan een steeds gro ter wordende nood, en die gedeelde verantwoordelijkheid moet méér zijn dan een teorie het vraagt.ruimte opdat leken en priesters die in de praktijk samen opnemen. Ik heb dezelfde erva ring in het onderwijs, dat men sen vertrouwen geven een voor waarde is opdat zij zich gelukkig voelen in hun engagement én in de manier waarop zij hun enga gement waarmaken. Dat was ook mijn streven hier op het col- Het begint er op te lijken dat Aalst zich stilaan de allures van een grootstad wil aanmeten. Kwazi in het spoor van onze Noorderburen, heeft de «Gids voor Uithuizigen» blijkbaar de aspiraties om - altans kwa opzet - te konkurreren met zijn grote broer: de Amsterdamse «Uitkrant» en wil men nu onze markt omtoveren tot een «Leidseplein» in zakformaat. De marktanimatie is op de goeie weg. Zondag 22 juli kon u de Chileense groep «Canto Libre» aan het werk zien. Deze groep, samengesteld uit 5 Chileense politieke vluchtelingen en 2 Belgische assistenten, bracht een aangename Zuid-Amerikaanse sfeer op onze - jammer genoeg schaars bevolkte - Grote Markt. Bij een volgende gelegenheid beslist allen daarheen(gi) Alleszins koestert onze Schepen van nieuw en onbekend projekt. v v/0SBE Grooihandel Kuituur de hoop en ligt het in de lijn van de verwachtingen van haar dienst dat er «ook op onze markt» een spontane animatie zou op gang komen, desnoods door deze zelfs kunstmatig te aktiveren of minstens door als katalysator op te treden in dit proces. Een animatie zoals die, inderdaad reeds jaar en dag bestaat op o.a. het Leidseplein in Amsterdam en op het voorplein van de Centre Pompidou te Parijs. Of dit zal lukken in ons provinciestadje blijft natuurlijk de hamvraag, niettemin zijn alle troeven voorhanden om zoiets mogelijk te maken. «We hebben nu een stukje verkeersvrije markt, er zijn nu voldoende terrassen en als het weer nog wat mee zit, waar blijven dan de artiesten, waar blijft dan het spektakel?». Een ballonnetje dat reeds meerdere malen werd opge laten... maar het was vooral de tiek in de pers op het "kuituur-arm beleid van onze keizerlijke stede, die de gevoelige snaar raakte. Aldus lanceerde de dienst van de Schepen Chris Lievens-Borms - via een 300-tal brieven - een oproep tot alle Aaisterse verenigingen die aangesloten zijn bij de Culturele Raad, om tijdens de vakantieperiode «iets» te gaan doen of te organiseren op de markt. De respons hierop was eerder lauw - niet zozeer omdat deze periode van het jaar buiten het voorstellingsseizoen zou liggen - maar wel, volgens een woordvoerder ten stadhuize, omdat de verenigingen blijkbaar geen raad wisten met dit Zo komen wij tot de eigenaardige toestand dat het - in theorie - de Culturele Raad is die organiseert, maar in de praktijk het hier gaat om enkele medewerkers van de Schepen van Kuituur. In deze ambigue situatie kon wel een beroep worden gedaan op een tussenkomst in de uitkoopsom van de artiesten vanwege het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap, dit in het kader van het samenwerkingsver band met haar dienst Volksontwik keling. Dit komt neer op een budget van een schamele 150.000 fr. waarmee alle zondagen van juli en augustus moeten opgevuld worden. Zondag 29 juli, 16 u. Stralend weertje, de termometer in de wagen wijst 52 graden aan, gelukkig is er op het terras wat schaduw. Op het podium is de «Komische Mime» iets uitgelopen op de pro grammatic. De laatste twee opvoeringen - de gesimuleerde marionet en het concerto voor vrouw en orkest - zijn subliem wat laat vermoeden dat het ganse optreden kwalitatief hoogstaand was. De terrassen zijn goed - dan wel niet tot barstens toe - bezet maar de aandacht van het zondags volkje voor het podiumgebeuren is intens. Geregeld wordt er geestdriftig geapplaudisseerd. Na dit prachtig staaltjewan komische mime is het de beurt aan een organist. De ambiance lijkt me goed op temperatuur, het weer doet hierin niet onder, maar het bier is lekker koel. lege in Ninovezorgen dat ieder een zich in zijn nopjes voelt, gelukkig is in zijn werk, een open milieu scheppen waarin men vrij kan handelen en alles gesmeerd loopt. Dat veronderstelt overi gens ook een goede infrastruk- tuur; op 25 mei werd hier de laatste nieuwbouw ingezegend, en ik ben blij dat ik die bekro ning nog heb mogen meemaken. Een soortgelijke zorg zal er in Aalst ook wel zijn met de paro chiale lokalen, de magnifieke St.- Martinuskerk en de Begijnhof kerk. Maar het voornaamste blijft het houden van de mensen, vind ik. NGvAU houdt van het platte land en de natuur, maar komt nu in een stenen stadscentrum terecht... E.H. De Smet: Ja, maar dat went wel hoor, en als ik nu en dan eens naar Boekhoute op bezoek ga en daar is groen genoeg vormt dat geen pro bleem. NGvADank voor dit gesprek, en... tot in september, (k.n.) We willen onze lezers er attent op maken dat onze redaktie op 1 augustus 1984 verhuisde naar Geraardsbergsestraat 52 te 9300 Aalst (Papierboetiek «De Kaft»). Het telefoonnummer blijft ongewijzigd, nl. 053/ 7762 94. Het nieuwe redaktielokaal zal vanaf 17 augustus picco bello geïnstalleerd zijn. Kom gerust even langs ROOMIJS en DIEPVRIESP Nestor de Tièrestraat 42 Aalst 053/21 43 35 Open 9-12 en 14-17 u. zaterdag 9-12 u. p.v.b.a. P. Corneliskaai 2 9300 AALST Tel. 053/78 33 55 Meer dan 700m' toonzaal Meer dan 4.500 films Alle systemen Alle genres INTERIEURVERZORGING VAM 0§R WA E ROEM Stfcnwcy"P Ninove6 B ««Hl DLNDERLI fcl'W Tel053 66 R64< MEUBEL- KEUKEN- BADARCHITECTUUR Zie laatste pagina Huurwagens per dag, FIESTA per weekend, per week enz... ESCORT Enkele okkasles aan gunstige prijzen. SIERA Zaterdag open vanaf 10 u. ZATERDAG OPEN I ALBRECHTLAAN 50, AALST.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 1