Gazet \>an qal^t Aalsterse jeugd vindt meer en meer de weg naar Seaside Marktanimatie 2 Nieuwe Gazet van Aalst 3 augustus 1984 Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie, publiciteit en abonnementsdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 52, Aalst, tel. 053/77 62 94. Burelen open van 8 tot 20 uur. degezins fodttati® profiel en doelgericht. Dit jaar worden enkele duidelijke publiektrekkers (Echo and the Bunnymen en New Order, resp. van 21u.30 tot 22u.30 en van 23u.l5 tot Ou. 15), gekoppeld aan het betere livewerk dat dit jaar het concertseizoen teisterde (Fad Gadget van 19u.45 tot 20u.45). Daarnaast zijn er ook de festival premières van Luc Van Acker (12u.45 tot 13u.45) als Belgische vertegenwoordiger, en van Paul Haig (14u.30 tot 15u.30) en Schriekback (18 u. tot 19 u.). The Fixx (16u.l5 tot 17u.l5) die drie jaar geleden reeds op Pallie- terpop aantraden, en The Room (llu.30 tot 12u.l5) krijgen de kans om hun reputatie op te bou wen hier in België. De voorverkoop loopt nog tot 3 augustus en hiervoor kan je terecht in De Bananes en natuur lijk ook Solbemol. Wie op 11 augustus naar De Panne met de trein reist, kan met de formule «Een weekeind aan zee» 50 korting op de reiskosten genie ten. Vermelden we nog dat de presen tatie bij Bart Peeters van Pop- Elektron berust en dat Gustaaf De Coster de acts door zijn favo riete plaatjes zal draaien. PBB nfeucoe JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van: 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres: Postnummer. Gemeente: Handtekening. schrappen wat met past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 52, 9300 Aalst. Op 11 augustus e.k. grijpt voor de vierde maal reeds het Seaside festi val in De Panne plaats. Een bepaald deel van de Aalsterse jongeren blijkt in steeds groter getale naar dit muziektreffen af te zakken. Reden genoeg dus om er even bij stil te staan in deze vakantieperiode. Maar er was meer. Uit de persmap bleek dit jaar zowaar iemand uit Aalst in te staan voor de techniek aldaar. Onze hoop was echter voor barig. Eric Decroos is een rasechte kustbewoner die enkel voor werk zaamheden in Aalst verzeild is geraakt. Waar Torhout-Werchter er jaar- ervoor dat dit gebeuren steeds lijks met succes in slaagt de gevestigde namen uit de rock- en popmuziek naar België te halen, daar afficheert Seaside zowat het alternatieve, maar daarom niet minder aktuele circuit. Opgelet echter, alternatief omvat hier niet een of andere vergeten hippymythe, of een greep uit het aanbod van de groene- en/of vredesbeweging. Neen, alterna tief heeft hier duidelijk een'meer culturele impact. Seaside is het festival van de zwarte lederen jekkers, de brede zwarte broeken voor jongeren en de ruime zwarte rokken tot onder knie hoogte voor meisjes. Het is zowat een verzamelplaats voor de opgeschoren schedels, de jeugdige felgekleurde hanekam- men, de glimmende puntschoe nen (Herkent U Aalst nog Maar in deze opsomming mag zeker ook niet de gewone, door snee, fervente muziekliefhebber ontbreken. En al bij al is het mis schien ook wellicht deze laatste die het meeste plezier aan Sea side beleeft. Een kort gesprek met Erik De croos, technieker van dienst, leerde ons het volgende. Alles is begonnen met kleinschalige optredens onder impuls van Werkgroep Jeugd Adinkerke in de plaatselijke jeugdklub. Enthousiasme, goeie organisatie en volgehouden ijver zorgden Vervolg van blz. 1 Nee, het (toevallige?) publiek had niet te klagen, de café-uitbaters al evenmin en de dienst van Schepen Chris Lievens-Borms verdient zeker een pluim voor de gelukkige keuze van het namiddag-programma. Doe zo verder in augustus, mogen wij gerust zeggen... In weerwil van de kritiek die opteerde voor de zaterdag als het centrum sowieso druk wordt bezocht, heeft het Stadsbestuur bewust gekozen voor een animatie op zondag, precies omdat het dan zo kalm is in de stad. Een visie die wij zeker kunnen bijtreden al ware het ideaal indien er elke vakantiedag iets zou te beleven zijn op onze markt Maar kom, ergens is de eerste stap goret en dit kunnen wij alleen maar aanmoedigen, vooral omdat het programma enorm verscheidener en kwalitatief hoogstaand is. Alle genres komen aan bod mime. poppenthea ter, dans, kinderclown, muziek,... en als apotheose is er in september de ambachtenmarkt. Maar«Zal de Stad ook volgend jaar nog kunnen rekenen op de financiële steun van het Ministerie?» Kan er geen sprake zijn van sponsoring door de horeca-sektor?. «Hoeveel mensen komen werkelijk voor de animatie, hoeveel gewoon omwille van het goed weer of het terras Vragen die stof genoeg leveren voor nog een jaartje kritiek en tot besluit moet er bij mij ook nog iets van het hart. De publiciteit rond deze marktanimatie lijkt mij heel pover te zijn. Natuurlijk liep één en ander mank door o.a. de verlofperiode van de periodieke pers, maar toch lijkt het aantal affiches mij onvoldoende (er werden er honderd verspreid voor het juliprogramma in café's en via de toeristische dienst). Erger is het gesteld met de affiche die het programma van augustus moet aankondigendeze werd pas de laatste week van juli verspreid... Wij kunnen enkel hopen dat dit één van de velé kinderziektes wasCL meer en meer uit zijn voegen is gegroeid. Het hoogtepunt stelde zich vorig jaar toen de kaap van 10.000 bezoekers werd bereikt. Eric, die wij hebben leren ken nen als een uitermate sympatieke kerel die van Aalst met plezier en overtuiging zijn tweede thuis heeft gemaakt, zorgt er dus voor dat er voldoende elektriciteit voorhanden is en dat deze ook op de juiste plaats kan gebruikt worden. Hiervoor werkt hij en zijn ploeg met mobiele groepen van dieselgeneratoren waarop alternators zijn aangesloten. Dit circuit werkt praktisch geruis loos en is enorm gestabiliseerd. Er rekening mee houdend dat op een festivalweide geen elektri citeitsnet voorhanden is, dan getuigt het wel van inzicht als je de bar-, WC- en reklameverlich- ting weet brandende te houden en daarnaast ook nog 30.000 W als muziekvermogen en 90.000 W voor de lichtinstallatie op het podium weet te kanaliseren. Wat brengt ons de affiche dit jaar Het programma ligt in de lijn van wat Seaside in de vorige edities heeft willen opbouwen een eigen imago, een herkenbaar Vanop de kiosk, opgesteld op het terras van de_ «Graat van Egmont» strooide de Oude Garde feestelijke muziek over het zonnige middaguur. En op het terras erachter konden onze prominenten rustig ontspannen na de volbrachte vaderlandse plichten, (gi) Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 52, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr. Ontwerpen, studies en uitvoeringen voor alle openvuurmogelijkheden, alle mate rialen, inbouwelementen, bouwpaketten Kgaa#' w wr_ lMm.m voor doe-het-zelvers, grote Keus in -Tnfè aa a voorzet-openhaarden, hoütkachels, Hoek Van der NOOtStraat open-haard-benodigdheden en origine- De Vilanderstraat AALST bart,ecue' '°ndue Tel. 053/21 31 25 mm Diskreet en steeds paraat. Een lust voor de kinderen, een ontspanning voor de ouders. De Florida barbecue zorgt hiervoor. En een bijpassende werktafel links of rechts is een praktische huip om gerechten voo.r te bereiden. En voor het grote gezin is de Florida Club, met zijn dubbel braadoppervlakte het ideaal. Het Belgisch Design Center heeft deze barbecues geselecteerd om zijn kwaliteit, zijn design en zijn prijs.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2