Dames van Maria IWM1 Kapellekesdagen '84 te Erembodegem V.V.A.K. 10 jaar jong Gezocht Erembodegemnaars van jaargang '44 Nieuwe Gazet van Aalst 3 augustus 1984 5 Onderwijsstraat 2 AALST Tel. 053/21 1 3 46 77 47 06 (technische afdeling) BASISSCHOOL: kindertuin lagere afdeling. TECHNISCHE AFDELING boekenfonds in alle klassen HANDELlagere en hogere cyclus12 tot 18 jaar TECHNIEK-WETENSCHAPPEN hogere cyclus15 tot 18 jaar SECRETARIAAT-TALEN hogere cyclus 15 tot 18 jaar. Kledinglagere en hogere cyclus12 tot 18 jaar (op technisch en beroepsniveau) SCHOONHEIDSZORGEN Esthetiek3de jaar lagere cyclus en hogere cyclus Haartooi3de jaar lagere cyclus en hogere cyclus HUMANIORA: Oude Humaniora Latijn-Grieks Latijn Wetenschappen Latijn-Wiskunae Moderne Humaniora: Algemeen vormend Wetenschappelijke A Wetenschappelijke B Economische NIEUW ADRES Geraardsbergsebergsestraat 52 Aalst (papierboetiek DE KAFT) Tel. 053/77 6294 Om U beter te dienen Vrijdagavond 3 augustus starten te Erembodegem opnieuw de Kapellekesdagen rond het kapelleke van Termuren. Het thema van dit jaar, «Maria, engel van vrede», speelt in op de aktuele vredesproblematiek en de vrede van het hart, en op de ikonografie (afbeeldingen) in de kapel zelf waarbij de betekenis van de engelen wordt aangegrepen om de eigen opdracht als kristen te belichten. Het programma tot en met 15 augustus- Vanavond 3 augustusopening van De Vereniging voor Aalsters Kultnurschoon (V.V.A.K.) kan in 1984 de tiende jaargang van haar kringblad «Mededelingen» vieren. In april 1974 werd het eerste nummer hoven de doopvont genouoen en nu, zomer '84. is men reeds toe aan het tweede lustrum. «Mededelingen» is een uitgave de noveen met om 19.15 rozenkrans aan de kapel, en om 19.30 u. viering «Maria, Koningin van de vrede». Zaterdag en zondag 4 en 5 aug. rozenkrans na de avondmis in de hoofdkerk. Maandag 6 aug.: om 15 u. zegening van de kinderen en moeders, om 19.30 u. viering met toewijding van de vormelingen '84 aan Maria. Dinsdag 7 aug.: om 15 u. ziekenviering in het parochiehuis, en om 19.30 u. gezinsviering met toewijding aan Maria. Woensdag 8 aug.: 15 u. eucharistie voor de derde leeftijd en KBG, om 19.30 u. voor alle parochiale organisaties. Donderdag 9 aug. om 19.30 u. plechtige dienst voor de overledenen (mensen van de parochie en weldoe ners van het kapelleke). Vrijdag 10 augustus om 19.30 u. eucharistie als dank van de Lourdesbedevaarders. Zaterdag 11 en zondag 12 aug.: om 18.45 u. rozenkrans aan de kapel na de avondmis in de hoofdkerk. Maandag 13 augustus: eucharistie viering voor de jeugd. die vorm-technisch een tamelijk amateuristische indruk nalaat, maar inhoudelijk zeker geen mal figuur slaat. Het huisorgaan van Dinsdag 14 aug. rozenkrans aan de kapel om 18.45 u. Woensdag 15 aug.sluitingsdag van de Kapellekesdagen met om 18.45 u. slotrozenkrans aan de kapel, om 19 u. plechtig lof en daarna processie met het H. Sakrament naardeOLV- Hemelvaartkerk. Verder zijn er tijdens de weekdagen van de noveen in de kapel van Termuren nog eucharistievieringen om 7 7.30 u. en 8 u., rozenkrans om 19.15 u. en avondeucharistie om 19.30 u. (k.n.) In enkele Vlaamse flitsen een 1 l-|uli-impressie (gi) (de praktijk haartooi wordt door beroepskapsters gegeven) Na het beëindigen van de studie zijn de leerlingen in orde met de vestigingswet. de V.V.A.K. heeft daarenboven nog het voordeel dat het zich niet voordoet als een archetypisch heemkundig blad. Die bieden door de regel veelal erg interes sante informatie, maar bewande len niet zelden iets té specialisti sche paden, waarop het voor buitenstaanders moeilijk volgen is. Daaraan 'bezondigt' het blad van de V.V.A.K. zich niet. Neem nu het artikel over Aalst- Kermis anno 1784. Het betreft hier wel geen 100 eigen bij drage men ging de mosterd halen bij Petrus Van Nuffel maar het is amusant om lezen hoe het er 2 eeuwen geleden tij dens feestelijkheden aan toe ging. Toen al «werd er een ste vige kan geledigd en vooral lek ker gegeten. Dat is waar, eten en drinken kan een Aalstenaar». De Ajuin is op dat vlak nog geen haar veranderd, mag men wel stellen. Van de andere kant moet men nu niet meer naar de Dender afzakken om een «tornoy op de vaert» of waterspelen mee te maken. Ook de bijdrage over de beroemdste aller Aalstenaars, Dirk Martens, is het lezen waard. Het is een overname van een stuk dat in 1923 verscheen in het Maandblad van het Konink lijk Letter- en Toneelkundig ge zelschap voor Taal en Vrijheid, maar dat mag de pret niet druk ken. Op amper twintigjarige leeftijd drukte onze illustere stadsgenoot zijn eerste boek «Spiegel van de bekering der zondaars» en hij zou aktief blijven tot zijn tachtigste. Brug pensioen was in die dagen blijk baar nog een onbekend begrip. Indien we het artikel helemaal au sérieux mogen nemen zou Dirk Martens destijds nogal een pot senmaker geweest zijn. Het zomernummer van «Mede delingen» biedt verder nog een nieuwe aflevering van de serie «Aalsterse straatnamen». Die serie is eigenlijk breder van opzet dan de titel zou laten vermoeden. Bij straten die naar een heilige genoemd werden, geeft men ook nadere uitleg omtrent die heilige én eventuele naar hem genoemde kerken of scholen. Verder vindt men in «Mededelin gen» nog een artikel van Fritz Courteaux, een boekbespreking van V.V.A.K.-voorzitter Jan Van Der Hulst en korte kulturele nieuwtjes. Wie wenst mee te werken aan «Mededelingen» of geïnteres seerd is in de werking van de V.V.A.K., kan kontakt opne men met het redaktie-sekreta- riaat. Dat is gevestigd in de Tulpstraat 1, 9308 Hofstade. Tel. 702179. WDG Zo gaat dat in Vlaanderenmen steekt met vijf of tien mensen de koppen bij elkaar, men broedt enkele uren over wilde ideeën - liefst met een feesttintje - slaat de handen aan de ploeg en... sticht een vereniging, een gezelschap of wat anders. Zo kreeg Erembodegem er onlangs een «klub '40» bij. Het doel van de klub is eenvoudig: zoals dat elders te lande links en rechts ook bestaat, willen de initia tiefnemers gewoon de 40-jarigen van Erembodegem verzamelen voor een feestje, om de vriendschapsbanden te hernieuwen. Het evenement heeft plaats op zaterdag 8 september in het Gerstenhof, maar de Klub 40 is nu al aktief. Men wil immers iedereen bereiken die in 1944 te Erembodegem werd geboren, ook wie er al lang verhuisd is (inwijkelingen zijn overigens even welkom, als ze maar van 't jaar 44 zijn, en de halve trouw boeken natuurlijk ook). Wie opgespoord kon worden kreeg inmiddels al een persoonlijke uitnodiging, maar via de pers worden de voortvluchtige 40-ers eveneens opgeroepen om er bij te zijn. Ze hoeven enkel kontakt op te nemen met Pierre Luyts (Kromme Elleboog straat 28, tel. 77.84.48), die hen alle verdere inlichtingen zal verstrekken. Eventuele winst van het initiatief wordt de avond van het feest zelf «opgemaakt» - men plant een receptie, etentje, gezellig samenzijn met dansgelegenheid enzomeer. De overige initiatiefnemers heten Rigo Eeckhout, Jozef Goetvinck, Bert Muylaert, Robert Schouppe, Ronny Van Vaerenberg, Erna De Bruyn, Denise Van Den Broeck en Anita Boel. Allemaal mensen die de gezegende leeftijd van 40 jaar bereikten, of wat dacht u? (k.n.) Vakantiespeelpleinen. Een bekend begrip geworden voor de Groot- Aalsterse jongeren. De uitbreiding tot 15-jarigen is beslist een goed initiatief. Op de foto een leuk waterspel met de meisjes en jongens van «Kerrebroek». (gi)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 5