SPORT m the best onè^ willocx video club Videofilms 100 fr./3 dagen DERBY SPORT Vernieuwde ploeg lukt ingangsexamen maar zoekt nog naar de nodige samenhang Ook vlugge jongeren uit Baardegem actief op transfermarkt Voetbal feesten Hoste doet groene trui alle eer aan Bart Heirewegh oppermachtig bij nieuwelingen EENDRACHT AALST GROTE BELOTTING GROTE VERKLEDE DANSPARTIJ D.J. WEDSTRIJD GRATIS PANNEKOEKEN- SLAG voor alle klanten. V.J. Baardegem-Aalst AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT jönljiËi De videoclub die weet wat video is Moorselbaan 78, AALST 78 56 74 8 Nieuwe Gazet van Aalst 3 augustus 1984 Alhoewel de Beker van Vlaanderen enkel bedoeld is als voorbereiding op de kompetitie en trainer Gilbert De Groote nog volop aan het bouwen is aan een elftal mag men toch wel stellen dat Eendracht Aalst versterkt uit de transfertperiode komt. Liefst zeven nieuwe spelers komen in aanmerking voor het eerste elftal, het spreekt dan ook vanzelf dat het nog wel een tijdje zal duren vooraleer iedereen zich zal aangepast hebben. Trainer De Groote staat voor de moeilijke opgave van Eendracht een elftal te maken dat één geheel vormt. Hij beschikt over een kern waarvan trainer Borremans vorig seizoen slechts kon dromen. De kern is zowel kwantitatief als kwalitatief verbeterd zodat het er nu enkel op aankomt elke speler op zijn beste plaats uit te sp- spelen. Van de aanwinsten is Joél Crahay overgenomen van Vorst ontegenspre kelijk de meest opvallende figuur. Hij is keihard in de mandekking en kan er offensief geweldig sterk uitkomen. Het duo Guy Droessaert-Roland De Winne moet zich nog aanpassen in het elftal maar bewezen technisch erg goed te zijn en koppelen dit aan een tomeloze inzet. De Moor is geen groot voetballer, maar kan als spits naast Van Roy wel nuttig werk verrichten. Hij kan gestalte geven aan de aanval en het de verdediging behoorlijk lastig maken. Hij plooit echter nog te veel terug en zou meer specifiek in de spits moeten kunnen opereren. Jacky Debougnoux zoekt nog naar de goede konditie. Hij wordt als defensieve middenvelder achter Luc Limpens uitgespeeld. Door zijn hard labeur kan Luc zich volledig offensief uitleven. Limpens bewees dat hij de rol als spelverdeler aankan en wanneer hij er werkelijk zin in heeft de grote patron van de ploeg kan zijn. Zowel op Gent als aan huis tegen Oudenaarde schitterde hij met zijn verre lange passes die telkens uitgemeten waren. Van de gevestigde waarden deden het centrale verdedigingsduo De Bolle- De Rijck het voortreffelijk Vooral Milco De Rijck heeft reeds vroeg de forme te pakken. Trainer De Groote zit evenwel ook met problemen opgescheept. Doelman Wim Moyson bewees wel talent in huis te hebben, maar was bijwijlen erg onzeker zodat Van Wilderode terecht een kans kreeg. Hans liet een zelfzekere indruk na en liet zich op Lokeren op geen enkele fout betrappen Aan huis tegen Luc Van Holsbeek (S.K Aalst) komt definitief naar Baardegem Verschillende voorspelers stonden op de verlanglijst van V.J. Paul van de Winkel (E Meldert) in de laatste seizoenen spelende te Voorde, kreeg de voorkeur. Op hem wordt gerekend om de V.J aanvallen meer kracht bij te zetten. Danny De Troyer (H O Merchtem), Van Mulders Christiaan (Opwijk) en Nelson Kevin (Beigem) komen eveneens voor 1 jaar bij de Vlugge Jongeren Met Opwijk werd er nog geruild Jan De Rop komt definitief naar Na het geslaagd voetbalseizoen 83-84 werd er door het V.J. bestuur, samen met trainer Van der Straeten Fons uit Opwijk, naar versterking uitgezien. Vooreerst werden alle spelers die voor 1 jaar bij V.J. verbleven opnieuw aangekocht. Mare Wouters, Louis Van Pulver, Gilbert De Coster en trainer Van der Straeten blijven dus nog 1 jaar langer bij V.J% Baardegem, terwijl Gunther deZutter, na 3 jaar R W D M naar Opwijk gaat. Jean Everaert verlaat voor 1 jaar V.J., hij wordt actief te Nieuwerkerken. Colson blijft nog 1 jaar bij Schroevers Moorsel Ook bij de jeugd zijn er verschillende verschuivingen. Naar de nieuwe 1ste klasse R. Jette gaat doelman Nelson Kenny. Voor 3 jaar vertrekt Johan van der Straeten naar H O. Merchtem. Verder gaan de jeugdspelers Sieben Franky, Saeys Fhilip en Luc en Andy Cassaer naar T.K. Meldert. Terwijl Van den Eede en Fieremans Tom naar E. Meldert vertrekken, dit alles voor 1 seizoen. Na deze durkke transfertdagen zijn de Vlugge Jongeren volop bezig met de voorbereidingen van hun jaarlijkse Voetbalfeesten, dit op 3-4 en 5 augustus. Hoogtepunten van deze feesten worden zeker het optreden op vrijdag van Paul Roelandt en orkest, met het gastoptreden van de jeugdige Pascal Molly en de imitator Luigi. Zaterdag gaat er een sportieve strijd op het V.J. terrein geleverd worden, dit tussen de veteranen en een artiestenploeg en 's avonds is er spektakel en sport met de grote damescatch, hier zullen de heren zeker op de eerste rijen plaatsnemen. Op zondag komt Frans Babbelaar met een 5 uur durende show naar Baardegem, waarin we Paul Severs en danseressen, Danny Fabry, Jerry Blondel en Roy Payne aan het werk zullen zien De barbecue op deze V.J. Feesten is ondertussen wijd en zijd gekend. 10 varkens en honderden kippen zullen weer in de hongerige magen verdwijnen. Verder hoeft er niet gezegd te worden dat er op deze voetbalfeesten ook zal gevoetbald worden. Alle V.J. ploegen, van miniemen tot veteranen komen aan bod De 1ste ploeg speelt op zondag te 17 u. voor de beker van de Denderstreek tegen gebuur Lebbeke. Alvast tot 3-4 en 5 aug. op de grote voetbalfeesten van de Vlugge Jongeren uit Baardegem Café-Feestzaal WEMBLEY Bredestraat 78, AALST Tel. 053/7713 90 KERMISPROGRAMMA 1984 vrijdag 10 augustus te 20 u. 5.000 fr. vooruit plus inleg zaterdag 11 augustus te 19u.30: Prijzen voor de beste ver kleden. zondag 12 augustus 14 uur: Schiftingen. 19u.30: Finale. maandag 13 augustus te 18u.30: Oudenaarde begon hij terug erg goed, maar ging niet vrijuit bij het eerste Oudenaardse doelpunt. Gebrek aan ervaring zal beide doelmannen wel parten spelen. De doelman met het meeste zelfvertrouwen zal waar schijnlijk nummer één worden. Het wordt vast en zeker een moeilijke keuze voor de kersverse Aalsterse trainer. Wie er als rechtsback titularis zal zijn blijft eveneens een open vraag. Yves Moock kreeg telkens de kans om het te bewijzen. Hij is verdedigend goed, maar is soms slordig in de opbouw. Yves is echter nog erg jong en kan nog veel bijleren. Of hij echter dit seizoen reeds zijn vaste plaats in het elftal zal hebben durven we betwijfelen. Gilbert De Groote zou De Winne willen als back uitspelen, maar Roland is erg offensief ingesteld en denkt te weinig aan verdedigen. De Rijck komt eveneens in aanmerking voor de rechterback- plaats. Droessaert of Van Kemseke zouden dan als voorstopper kunnen fungeren. Dat de plaatsjes duur zullen zijn hoeft niet gezegd. Deroy (gekwetst), Ferrera, en Cornelis (gekwetst) komen eveneens in aanmerking voor het eerste elftal. Vooral Gerard Deroy moet toch een vast plaats kunnen opeisen. Moerman, Piron en Baeyens zijn ontegensprekelijk de talentrijkste jongeren. (JVL) Vrijdag 3 augustus 1984 15 u., gratis koffietafel voor de 3de leef tijd van Baardegem en omliggende. 18 u., E. Meldert - R. Lebbeke. 19 u.: PAUL ROELANDT en orkest. Zang, dans en spektakel. Gastoptreden van Pascal Molly en Lugy. Toegang 50 fr. 20 u.V.J. Veteranen - F.C. Wieze. Vanaf 19 u., eetgelegenheid varkens en kippen aan 't spit, kalkoenfilet. Zaterdag 4 augustus 1984 13u.30: V.J. Miniemen - S.K. Opwijk 15 u.V.J. Meisjes - Alewin 16u.30: Artiestenploeg - Veteranen 18u.30: 1/2 finale veteranen. 19 u.T.D. met RADIO DENDER. D.J.'s Mare Hermans en Ben van Praag. Toegang 50 fr. 20 u.Finale vetranen. Varkens en kippen aan 't spit, kalkoenfi let. Volksspelen, muziek en dans. 22 u.: MODDERCATCH VOOR DAMES. Zondag 5 augustus 1984 10 u.V.J. Scholieren - Schroevers Moorsel Vanaf Hu.30, eetgelegenheid in het res taurant. 15 u.V.J. Baardegem II - R.C. Leb beke. 17 u.V.J. Baardegem I - R.C. Lebbeke (match tellend voor de beker van de Den derstreek). 19 u.T.D. met Frans BABBELAAR en zijn vedettenparade. Paul Severs en danseressen, Danny Fabry, Jerry Blondel, Roy Payne. Toegang 50 fr. Met V.J. Baardegem doorlopend barbe cue, volksspelen, muziek en dans. In onze Keizerlijke Stede was reeds om 15 uur, een groot aantal toeschouwers op de Grote Markt te vinden. Nieuwerkerken had blijkbaar al de beschikbare manschappen opgetrommeld om hun idool D. De Schrijver naar de overwinning te schreeuwen. Ook D. Van Mossevelde en B. Heirewegh verzamelden een grote troepenmacht langs de omloop. Een dertigtal vertrekkers moesten 20 ronden rijden op hetzelfde parcours als de groten. Elke ronde werden prijzen' uitgedeeld, zo was een uurwerk, ter waarde van 10.000 fr., verbonden aan enkele klassements sprinten. De eerste premie nam D. Van Mosse velde alvast mee naar huis. De volgende ronden namen steeds andere vluchters, het commando in handen Ze namen echter nooit Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-12 u-en 13-18 u zaterdag 8-12 u en 13-1 5u.3C De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST s 053/77.33.77 MOORSELBAAN 86 AALST 053.ZI2475 Kom onze nieuwe ploeguitrusting bekijken Speciale voorwaarden voor klubs Criterium voor beroepsrenners te Aalst Het hoeft nauwelijks gezegd, de wie lersport maakt erg moeilijke tijden door in ons land. Ronderijders heeft ons Belgenland niet meer. Enkel Claude Criquillion kon zich behoorlijk klasseren in de Tour, maar voor de rest was het huilen met de pet op. Gelukkig kón Frank Hoste het punten klassement winnen, zodat de groene trui van de partij was te Aalst. Geen gele trui dus, dit in tegenstelling met Ronse waar een sponsor ettelijke dui zenden over had voor Fignon. De Columbiaan Witches, De Nul en Dal- gal, nochtans ingeschreven, versche nen niet aan de start. Uiteraard geen grote publieke belang stelling. De opgekomen toeschouwers waren nochtans getuige van een boeiend koersverloop. Sergeant uit het naburig Teralfene toonde zich enorm bedrijvig en ging zelfs op de solotoer. Hij werd echter vlug ingerekend. Er volgden nog enkele schuchtere pogingen en bij een ontsnapping van de anciens Van Impe-Pollentier wera net puuuerv ^.u waar enthousiast. Menens werd het toen Van Holen, Teirlinck, Vanderaer- den, Hoste en Sergeant in een boeiende finale de definitieve kloof sloegen. Sergeant die gebrand was op een zege in eigen streek probeerde het nog alleen, maar het kwam uitein delijk tot een spannende eindspurt die gewonnen werd door de sterke Frank Hoste voor Eric Vanderaerden. Willy Teirlinck finishte derde, Van Holen werd vierde en Sergeant vijfde. W alter Planckaert, die de klassements purt voor het uurwerk won, haalde het voor zijn broer Eddy in de peletons- purt. Meteen een mooie overwinnaar voor het eerste na-tourcriterium, maar waar is toch de tijd toen Eddy Merckx, Roger De Vlaeminck, Walter Gode- froot e.a. de wielerfans in de watten legden. (JVL) De voorbije weken hadden 2 belangrijke selektiewedstrijden tellende voor de trofee Minister Mare Galle plaats. Op maandag, als voorspel van het Aalsterse criterium en zondag II. als opwarming voor de junioresklassieker «Ronde van Vlaanderen» te Herzele. genoeg voorsprong om de koers definitief te beslechten. Marnix Van Impe, klein maar dapper, zoals zijn oom Lucien, deed zich in de beginfase, gunstig opmerken. Steeds was hij vooraan te vinden. Voorwaar, een knaap waar we nog zullen van horen. fn de sprinten voor het armbanduur werk, toonde D. De Schrijver zich de regelmatigste. Hij weet nu hoe laat het is. Na een paar ronden raakte één van de topfavorieten, door een lekke band achterop. Bart Heirewegh liet zich echter niet ontmoedigen en luidruchtig gesteund door zijn fans, zette hij een succesrijke achtervolging in. Verstomming bij de Nieuwerkerkse klan als hun beschermeling in de zeventiende ronde, met enige achterstand op het peloton doorkomt. Dirk De Schrijver, door krampen geplaagd, verliet de wedstrijd. Zenuwen of had hij zich geforceerd in de klassementssprinten? Wie zal het ooit weten Ondertussen had Frank van Lippevelde, de groep ontlopen en ging de laatste ronde in met enkele seconden boni. Wie schetst onze verbazing, wanneer niet hij maar de geslagene van het eerste uur, Bart Heirewegh als eerste uit de laatste komt en afgescheiden de aankomst- lijn bereikt? In Herzele vormde zich halfweg de wedstrijd, een kopgroep van een zevental renners, waaronder heelwat snelle mannen. In een millimeter sprint haalde Bart Heirewegh het voor D De Schrijver (die vandaag afscheid nam van deze jeugdkategorie) en Tom Schepers D. Van Mossevelde klopte E. Mincke in de pelotonsprint. De robuuste kerel uit Hamme, B. Heirewegh behaalde hiermede zijn achtste zege op de rij. Als student aan de sporthumaniora te Gent, heeft hij geen tijd om te oefenen, zodat hij slechts in de vakantiemaanden aan wielrennen doet. Volgend schooljaar zet hij zijn studies verder in Dendernïonde, waardoor hij meer ruimte hoopt te krijgen om zich aan zijn favoriete hobby te wijden.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 8