V ST.-JORIS Dirk De Schrijver telt al 12 seizoenzeges Terjoden terug in grootse stijl Ledegen en De Pauw: zilveren duo Pascal Neirinckx in millimeterspurt Dirk Ledegen beste all-rounder «KASTANJEHOF» Jean-Marie De Nil (driemaal), Geert Ebraert (tweemaal), Roger Van den Bossche en Lieven Brackman op het hoogste schavotje Nieuwe Gazet van Aalst 3 augustus 1984 9 Juniores te Erembodegem F.C. Spokuon organiseert tornooi Nationaal kampioenschap tienkamp SERGANT Bij Willy Y vette Alloo Keizerlijk Plein 12 9300 AALST s 78 59 80 RIST0RANTE Dl ROMA DA BRUNO In de eerste wederuitgave van de N.G.v.A. na de vakantieonderbreking, lijkt het ons interessant de uitslagen van de voornaamste jeugdwedstrijden uit de streek te brengen. zich de snelste en veroverde meteen zijn twaalfde palm van het seizoen en de zesde zege op zij. De Nieuwerkerkenaar Dirk De Schrijver ontpopt zich de laatste weken tot de onbetwistbare zegekaper nr. één uit de streek. Nadat hij een paar weken terug, in Haaltert, de hele bende, met heel wat van 't lands beste nieuwelingen erin, had verslagen, herhaalde hij een paar dagen geleden in Denderleeuw, hetzelfde exploot. Zaterdag aan de Binnenstraat te Aalst, in de eerste grote prijs «Peken Moens» was het wederom raak. Van in de tweede van de tien af te leggen ronden lieten de op papier 2 besten uit het lot, het peloton in de steek. Dirk De Schrijver en Erik Mincke lieten de anderen niet meer terugkomen en verdeelden onderling de premies onderweg, om tenslotte in een spannende sprint het pleit te beslechten. Dirk De Schrijver toonde Wijzen we ook nog op de mooie prestatie van de Erembodegemnaar Vvo Asselman. die in de race van de wijk «Arend» alleen de achtervolging inzette op het ontsnapte duo. Hij slaagde wel niet in zijn opzet, daarvoor was de overmacht te groot, maar had tenminste zijn moed getoond en zich niet weerloos neergelegd bij het meesterschap van het tweetal. Dirk Van Mossevelde, die voor eigen deur reed, trachtte eveneens de groepssprint te ontlopen, maar toen dit niet lukte, vond hij toch nog de kracht om zijn metgezellen in de sprint te verslaan, wat hem meteen een eervolle 4e plaats opbracht. Dirk De Schrijver, die op 2 augustus jarig was en als 17 jarige dan de overstap naar de juniores deed, had zich dit jaar, 10 palmen tot doel gesteld. Een aantal dat dus nu ruim overschreden is. Vanaf deze week gaat hij zij ploeg - en dorpsgenoot Guy Piron vervoegen bij de juniores. Afwachten of hij, het groter aantal kilometers kan verteren. Eveneens bij de juniores, waren Frank Van den Abeele in het criterium van Hofstade en de renner uit Moorsel, Geert Ebraert, in Meldert en Lebbeke en T. Nerinckx in Erembodegem, de glansrijke triomfators. De amateurs Roger V.D. Bossche, in Deinze en J.-Marie De Nil uit Viane, verwierven hun zoveelste overwinning van het seizoen. Hierover meer elders op de sportbladzijden. GSX Het derby Terjoden - Steven Moorsel eindigde op een duidelijke zege voor de thuisploeg. Steven begon noch tans goed en liep tot 1-2 uit. Terjoden kaatste echter op bijzonder hoog niveau en was zowel in de opslag als in de terugslag grandioos. Er werden amper vijf ballen slecht opgeslagen. Vooral Dierickx en Van Den Broeck leverden perfekt. In de terugslag had De Wolf aanvankelijk last van de zenu wen, maar toen hij met Dauwe wis selde en op groot-midden uitkwam herpakte hij zich flink. Steven was nochtans verdienstelijk, maar faalde enkele malen bij een 40-40 stand, zodat de thuisploeg het afgetekend haalde. Herdersem liep tegen Hamme tot 12-3 uit, maar had toen zijn gewoontege trouwe inzinking. Janssens en Mar- coen vielen toen erg terug, zodat de bezoekers terug in de wedstrijd kwa men. S.V. won uiteindelijk met 15-13 cijfers dankzij Van Herreweghe die gelukkig het hoofd koel hield. Zele Loïs was geen partij voor Hoké Erembodegem. Hoké nochtans zon der De Man leidde aan de rust reeds met 3-8 cijfers. Cooman en Vinck waren de verdien stelijkste Erembodegemnaars. De thuisploeg haalde na de herneming het onderste uit de kan om alsnog een punt uit de brand te slepen en kwam terug tot 5-10. Luc Cooman was ech ter in een grote dag en keerde in de beslissende fase van de lutte twee maal over, zodat Hoké de volle buit kon binnenrijven. (JVL) De stand1Zele Durmen 37; 2. Terjo den 36; 3. Baasrode 34; 4. Hoké 33; 5. Opstal; 6. Steven 28; 7. Dender belle 26; 8. Herdersem 26; 9. Kerk- sken 16; 10. Puurs 16; 11. Zele Loïs 12; 12. Hamme 12. Programma voor 5 augustus Opstal - Hamme Kerksken - Baasrode Puurs - Denderbelle Terjoden - Zele Loïs Moorsel Steven - Herdersem Hoké - Zele Durmen De junioreswedstrijd te Erembode gem werd tegen de verwachtingen in nog een echte meevaller. Niet alleen de zon was er van de partij, maar er schreven liefst 52 renners in ondanks de concurrentie van de Ronde Van Vlaanderen die op dezelfde dag in het naburige Herzele plaats had. Reeds in de tweede van dezestien af te leggen ronden viel de beslissing. De Nederlander Evert Verplancke, Peter De Muynck, Dirk De Cauwer, Mare Galle en Pascal Nerinckx vreesden de hitte niet en gingen in de aanval. Enkel Gunther Nauwelaerts en Stany Peelman waren nog bij machte om terug te keren. Met zeven aan het kommando gingen de renners de finale in. Inmiddels was de Nederlander Charles De Caluwe geselecteerd voor de wereldkampi oenschappen en voordien reeds overwinnaar te Erembodegem uit de wedstrijd verdwenen na twee bandbreuken. In een boeiende finale konden Dirk De Cauwer, Pascal Nerinckx en Gunther Nauwelaerts zich nog loswerken zodat men een spurt met drie kreeg. Pascal Nerinckx haalde het tenslotte met erg miniem verschil voor Dirk De Cauwer en Gunther Nauwelaerts. Stanny Peelmans finishte vierde en Peter de Muynck werd vijfde f JVL) Op zaterdag en zondag 11 en 12 augustus organiseert FC Spokuon op het terrein van Patro Herdersem een voetbaltornooi. De deelnemende teams zijn Parking, AZ 67, Wembley, Alewin, De Kring, Sup RSCA, Efsee en de gastploeg, Spokuon. De wedstrijden vangen op zaterdag aan om 10 uur en op zondag om 13 uur. FC Spokuon heeft zijn lokaal in de H. Hartkring te Aalst. Op 21 en 22 juli hadden te Hechtel de Belgische kampioenschappen tienkamp plaats. Voor Dirk Ledegen, in 83 nationaal kampioen achtkamp bij de scholieren, een eerste test of hij het ook in de decatlon kan waarmaken. Een test waarin hij met brio kon overtuigen door de nationale titel der juniores in te pikken. De eerste dag realiseerde Dirk een indrukwekkende reeks prestaties die hem meteen aan de leiding van het junioresklassement bracht. Hij liep de 100 m. in 11"41, goed voor 708 punten en een derde plaats in de totaalstand. In het verspringen werd hij zesde met een jump van 6m73een winst van 763 punten. Ook in het kogelstoten werd hij zesde met 11m84 en 588 punten. Na de 400 m. in 54"47 wat 621 punten opbracht, werd de eerste wedstrijd dag besloten met het hoogspringen. Hier haalde Ledegen met 1m93 796 punten binnen. Na de eerste dag totaliseerde Dirk 3476 punten zodat hij in de totaalstand zesde was. De tweede junior had een achterstand van 150 punten, en de derde had reeds meer dan 300 punten in te halen. Ledegen nam ook zondag een goede start met een 110 m. horden in 16"38 en 714 punten. Het volgende nummer van het programma was het discuswerpen: niet bepaald een specialiteit van de Aalstenaar. Dat was ook te merken aan zijn resultaat: 28m98 en 451 punten. Even later kwam Ledegen wel aan zijn trekken in zijn specialiteit bij uitstek: het polsstokspringen. Met 4m40 haalde hij maar liefst 909 punten binnen. Het speerwerpen werd dan weer iets minder lonend34m60 en 407 punten. Nog voor dé ultieme proef, de 1500 m was Ledegen zo goed als zeker van de titel bij de juniores. Die 1500 werd afgehandeld in 5'16"37 wat nog eens 323 punten opbracht. In de totaalstand werd Dirk Ledegen met 6280 punten zevende. Bij de juniores haalde hij de titel met meer dan 300 punten voorsprong op zijn beste belager. Indien Ledegen er de komende jaren in slaagt nog enkele proeven zoals het discuswerpen, het speerwerpen en de 1500, bij te schaven, dan kan hij zeker meer dan 7000 punten scoren. Met andere woorden, ook bij de seniores kan Dirk Ledegen uitgroeien tot één van de betere tienkampers. Vergeten we bij dit alles niet dat Dirk ook volgend jaar nog bij de juniores uitkomt. Bovendien was de voorbereiding voor deze tienkamp eerder miniem. Niet alleen missen de Aalsterse atleten momenteel de noodzakelijke infrastructuur wegens de aanleg van de nieuwe piste, maar Ledegen zag zich ook nog gehinderd door universitaire inganqsexamens. (PVB) Twee Aalsterse atleten zijn er vorige zondag in geslaagd een zilveren medaille te behalen tijdens de nationale junioreskampioenschappen. Zowel Martine De Pauw als Dirk Ledegen konden op die wijze de verwachtingen inlossen. Voor Ledegen was het meteen de tweede nationale medaille op 8 dageneen unieke prestatie. De Aalstenaars deden het vorige zondag lang niet zo slecht. Alhoewel zij slechts met vijf de Aalsterse kleuren vertegenwoordigden, lukten ze toch enkele mooie prestaties. Katrien De Waegeneer, eerstejaars- juniore, kwam uit over 400 m. In de reeksen een nieuw persoonlijk record60"04. Slechts een zuchtje boven de 60 seconden-grens kon zij met de derde plaats in de reeks doorstoten naar de finale die in de late namiddag gelopen werd. In die finale werd duidelijk dat Greet in de reeksen het beste van zichzelf gegevenhad en niet bij machte was deze krachttoer nog eens over te doen. Ze nam een veel tragere start en kon de opgelopen achterstand niet meer goedmaken. Met 61 "85 werd hij zesde. Het moet voor De Vuyst nu wel duidelijk zijn dat zij binnen afzienbare tijd onder de minuut moet kunnen blijven over de baanronde. Luc Van Schoor kan eveneens tevreden terugblikken op deze kampioenschappen. Van Schoor, na een onderbreking wegens examens, slechts enkele weken opnieuw trainend liep de 400 m. horden in 60"50een persoonlijk record. Ook hij moet in staat zijn nog beter te doen. Volgens jaar mogen we hem zeker in de finale van deze wedstrijd verwachten. Luc deed immers pas dit jaar de tijd om zijn sterkte te bewijzen. Martine De Pauw die enkel voor de 200 m. opteerde won haar reeks vlot in 25"23. In de finale kwam zij slechts een tiende seconde tekort om het goud binnen te halen. Martine nam een erg snelle start en kwam ook als eerste uit de bocht. In de reohte lijn werd ze echter zeer nipt naar de tweede rang verwezen. Met 24"84 verbeterde ze niet haar eigen besttijd maar ook het Aalsterse clubrecord. In het polsstokspringen moest Dirk Ledegen zoals verwacht enkel Kris De Ridder van AC Lebbeke laten voorgaan. Wie as iesten oever de meit Zonder da ge a leve riskeirt Raidj tén op ne veioa van SERGEANT Want... SERGEANT SPORT... ze kénne ni kapot Moeirselboon 107-113, OILSJT wapens munitie Molenstraat 29 9300 AALST Keizerlijk Plein 22A AALST 053/70 36 86 VERZORGDE KEUKEN met de uitbater zelf aan het fornuis ITALIAANSE SPECIALITEITEN Dagschotel a 250 tr. (drank inbegrepen) FRANSE KEUKEN A la car,e aan ma,i9e P»|zen. Gesloten dinsdag vanaf 14 u. en woensdag. Tijdens de verlofperiode reden enkele streekrenners zich in de kijker. Bij de amateurs zegevierde Jean-Marie De Nil driemaal na elkaar in één week tijd. Jean-Marie had zich uitstekend voorbereid op het Belgisch Kampioenschap waarin hij overigens flink presteerde en als negende finishte. Te Strijpen- Zottegem haalde hij het in een spurt met twee voor Luc Ronsse. Te Viane diende hij tot het uiterste te gaan om een aanval van Jan Goessens en Jean-Paul Van Der Straeten te De Ridder won de kamp met 4m90 en Ledegen kwam samen met een andere concurrent uit op 4m50. Daar Ledegen een betere reeks sprongen kon voorleggen behaalde hij het zilver. Met deze medaille erbij veroverde Dirk dit jaar reeds drie nationale vermeldingen. Eerder werd hij reeds nationaal kampioen indoor en vorige week bleek hij de beste tienkamper der juniores. Tussendoor werd hij ook reeds een provinciale titel rijker. Kortom: Ledegen is goed op weg een indrukwekkend palmares te verwezenlijken. (PVB) De uitslagen Aalst: 1. Bart Heireweg 40 km. in 57 min., 2. Frank Van Lippeveld, 3. Eric Mincke, 4. Danny Van Bockstael, 5. Gunther Lievens. Herzele: 1Bart Heirewegh 52 km. in 1 u. 22 min. 2. Dirk De Schrijver, 3. Tom Schepers, 4. Dirk Soetens, 5. Geert Thyssen. De stand Trofee Mare Galle (na 11 ritten) 1. E. Mincke 58 p. 2. D. Van Mossevelde 50 3. P. Schiettecat 43 4. D. De Schrijver 38 5. H. Goessens 34 6. T. Neirinckx 26 7. D. Sigin 25 8. B. Heirewegh 20 9^. Asselman 18 T. Sctaepens 18 neutraliseren om uiteindelijk als eerste te finishen voor Van Der Straeten. Zijn derde zege behaalde hij tenslotte te St.-Maria-Lierde waar hij Marc Van Gijseghem in een spurt met zes voorafging. Dit betekende meteen zijn negende seizoenzege. Toch wel een indrukwekkend palmares. Roger Van Den Bossche sukkelde een tijdje met de konditie, maar lijkt er terug bovenop. Te Deinze waagde hij in de slotkilometers alles of niets door alleen aan de haal te gaan en hield enkele lengten voorsprong over aan de eindmeet. Vorig weekend deed hij het terug voortreffelijk. Te Itterbeek rijfde Roger een tweede plaats binnen achter de kampioen van Brabant Bruno Van Weverenbergh. Lieven Brackman die eveneens een moeilijke periode doormaakte, maar nu reeds een tijdje beter rijdt, behaalde zijn eerste palm van het seizoen in het Waalse Grand1Hallet. Lieven was er in de buurt in verlof en maakte van de gelegenheid gebruik er eens te koersen, niet zonder resultaat Het kan een nieuwe start betekenen voor de Aalstenaar. Bij de juniores zegevierde de Moorselaar Geert Ebraert te Meldert en te Lebbeke. Te Meldert won hij in een spurt met drie voor Van Schevensteen en De Bruyne. Vorig weekend finishte Geert als eerste van een omvangrijke groep voor Polfliet. Vooral te Meldert toonde de Moorselaar heel wat in zijn mars te hebben, hij was er niet alleen overwinnaar maar eveneens bezieler van de wedstrijd. (JVL)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 9