E lckertyc BOSCH Vergunning Moorselse pluimveeslachterij geweigerd FRED'S VIDEOCLUB Kamerlid Caudron ijvert voor vrijlating Aalstenaar Geslaagde Voerbetoging voor gevangenis Dendermonde Branden met een reukje aan Zware jongens MEERT wm LimBÉRaen Firma DE SOMER 3e jaargang nr 29 10 augustus 1984 25 fr. KUNSTPARADIJS 053/21 86 25 VERZEKERINGEN Stationsstraat 1 AALST Tel. 053/21 22 02 053/70 00 15, UW PARTNER IN VÓÓR- EN TEGENSPOED Gazet van Qaljt Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst - Een uitgave van v.z.w. Aalsterse mtormatie Reeds 63 dagen zit Jan Vandecauter te brommen in de gevangenis van Dendermonde waar hij een straf van drie maanden uitzit voor banale ongeregeldheden tijdens een Voerbetoging in 1979. Deze effektieve straf steekt schril af tegen de bijna simpatiserende houding van het Belgisch gerecht t.o.v. bendeleider Happart en zijn franskil jonse trawanten die zomaar ongestraft op Vlaamse Voerbetogers mogen schieten en de Vlaamse Voerbewoners voortdurend terrorize- ren. Verwonderd over het feit dat Vandecauter niet voortijdig werd vrijgelaten zoals dat de gewoonte is wanneer men een korte straf uitzit, is kamerlid Jan CAU DRON op 30.07 en 06.08 naar de gevangenis getrokken. Hij ver zocht de direkteur van de instel ling van zijn bevoegdheid gebruik te maken de gedeti neerde onmiddellijk naar huis te laten gaan waar hem een vrouw wacht die dringend een heelkun dige ingreep moet ondergaan. Nadien bezocht hij de gevangene zelf die heel tevreden was met de aktie en blijk gaf van moed, hoop en vertrouwen. INTERIEURVERZORGING VAM DER WAEBOEN Si«n«eri.pNin.ivih B Wil IJfcSDtRltfcl» lel05366*6*s MEUBEL- KEUKEN- BADARCH1TECTUUR Zie laatste pagina DE LEEUW De grootste keus in schilderijen, etsen, litho, spiegels, consoles, modern en klassiek. Alle inlijstingen op maat, hout, alu, enz. Gentsestraat 155, Aalst ■2 053/21 19 21 Mechelsestraat 52, Vilvoorde s 02/251 81 66 DEALER Electro Centrale L. De Ridder-De Neve Algemene elektriciteit Alle herstellingen Alle wisselstukken Naarstigheidstraat 67-69 AALST 9300 Om gans de aktie kracht "bij te zetten organiseerde het Hulpko- mitee voor Nationalistische poli tieke Gevangenen (H.N.B.) op donderdagavond 2 augustus een betoging voor de gevangenis van Dendermonde, waaraan een honderdtal manifestanten deel namen. Naast volksvertegen woordiger Jan Caudron bemerk ten wij ook de VU-raadsleden Van Mossevelde, Denayer en De Beul. Terwijl VU en TAK duide lijk in de meerderheid waren trachtten een paar enkelingen uit ultra rechtse groepjes zoals V.M.O., Vlaams Blok en Voor post vruchteloos de betoging naar hun hand te zetten. Onder het roepen van de slogan «Vlaanderen eist gerechtigheid Jan Vandecauter vrij», die ook op een spandoek werd mee gedragen, bereikte de betoging de gevangenispoort waar het een Lees door blz. 2 Kamerlid Jan Caudron (rechts) onderhandelde mei de gevahgenisdirekteur. Er zijn de laatste tijd rond het Aalsterse stadscentrum al enkele branden geweest met een «reukje» aan. Het Volkshuis, de «Wellington»... waar men gewaagt van brandstichting. Ue Jezuietenkerk zou een «eerlijke» brand geweest zijn. Maar nu blijkt dat er ook in de Sint Martinuskerk een begin van brand is geweest. Dit feit dateert uit de maand mei. Dagenlang had men daar een eigenaardige geur waargenomen, tot men erachter kwam dat er in een bergplaats waar oude doeken werden opgeslagen, brand is geweest. De brand is v anzelf gedoofd, waarschijnlijk bij gebrek aan zuurstof. W el was het omhulsel van de elektrische leiding op bepaalde plaatsen gesmolten. Schade werd verder niet vastgesteld. Over de oorzaak van dit begin van brand kan men zich nog niet uitspreken. Evenmin of het hier om kwaad opzet gaat. De gerechtelijke politie kwam ter plaatse de nodige vaststellingen doen. Elwee Reeds jarenlang wordt door de leefmilieuvereniging en door omwonenden aktie gevoerd tegen de hinder veroorzaakt door de pluimveeslachterij Van den Eede gelegen in de Kokstraat te Moorsel. ben eerste spoor van deze pluimveeslach- terii vonden wij terug in juni 1980 loen er een openbaar onderzoek plaatsgreep voor het verder inrichten van het bedrijf waar officieel minder dan 500 kippen per dag geslacht werden. Bij besluit van .8 november 1980 weigerde het toenmalig schepenkollege van Aalst de aangevraagde vergunning. In 1983 werd er dan een aanvraag ingediend voor het inrichten van drie koelinstallaties voor het opslaan van geslachte kippen en het voorsnijden ervan met een gezamenlijk vermogen van 3,68 KW. Blijkbaar stemde dit vermogen niet overeen met de werkelijkheid want in januari 1984 was er een nieuw openbaar onderzoek ditmaal voor een vermogen van 6.25 KW. Tegen deze nieuwe aanvraag dienden zowel de Werkgroep Leefmilieu Aalst als de Aktiegroep Leefmilieu Dender-en Schelde bezwaar in. In deze bezwaarschriften werd gewezen op de grote lawaaihinder die het bedrijf veroorzaakte, enerzijds door de koelinstallaties, het lossen van laden van bakken, en het gebruik van een hoge drukspuit anderzijds door aanhoudend hondengeblaf. Ook de hinder door allerlei ongedierte en de stank afkomstig van ver branding of verrotting van ingewanden. Lees door blz. 2 Op hun leren vesten staat het embleem van een lachend wormpje met een motor afgebeeld, en als ze hun helm afzetten is hun koppeke net als dat van Urbanus' zwaantjes al de helft kleiner... Een schets van een verkeerd beoordeelde hobbyklub in AalstMotorentoeristenklub Cobra's Aalst... We hadden een gesprek met Georges Draps, voorzitter van de in maart 1977 opgerichte vereni ging (weldra een vzw)... Waarmee houden jullie je zoal bezig 't Soet Huijs «Huwelijkslijsten» De gelukkige winnaars van de mooie ronde tafel en de 4 oude stoelen zijn Loes Van Uijtvanghe en Wouter de Koster die op 1 september a.s. in het huweiijk zullen treden. Hun adresHeirbaan 60 te 1890 Opwijk. Draps: «Wel, we zijn het best te vergelijken met een wielertoeris- tenklub, maar dan gemotori seerd. Net als zij leggen we voor al toeristische rondritten af, zoals bijv. de Scheldelandroute. Markant zijn ook de (internatio nale) treffens, waaronder het onze onlangs 1037 deelnemers telde (met 107 buitenlanders). Het had plaats in Vlierzele, omdat er in Aalst noch plaats noch medewerking te vinden was». Vroem, vroem Hoe ligt de verstandhouding met de stad Aalst Draps«Niet zo best. Er is nog steeds een enorm vooroordeel tegen ons in de publieke opinie, Getaardsbr9seS«aa«M-46 p.v.b.a. P. Corneliskaai 2 9300 AALST Tel. 053/78 33 55 Meer dan 700'm2 toonzaal Meer dan 4.500 films Alle systemen Alle genres HUWEUJKSLUSTEN voor jonge mensen die het van bij de start in orde willen 83/120 Kom hem bekgken-lfendaag nog. De nieuwe Mercedes 190D. ad waarvan u droomt waarover u droomt. en wellicht worden we daardoor een beetje in de hoek gedrumd. Letterlijk was dat zeker het geval op de week van de vrijetijdsbe steding, waar ons een veel te kleine ruimte vlakbij de toiletten werd toegewezen. Hoe kan je dan als motorenklub (vanaf 50cc) naar buiten treden We hadden toen trouwens ook voor gesteld om daar een treffen te plannen, met onze stand als aan komst, amar dat is ons toen ver boden. Je wil dan eens iets inrichten om Aalst te laten zien, maar neen... Ook bij de vzw Aalsterse Jeugd organisaties worden we nogal minnetjes bekeken. Onze aan vraag om lid te worden, werd negatief beantwoord omdat we niet «jeugdgericht» genoeg zou den zijn...». Lees door blz. 2 Kammenstraat 31 HOFSTADE ■3 21 93 93 Triplex spaanderplaten Plafonds Roofing Isolatie Hout

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 1