FRANCIS SMET A. Michiels, A. Moons en W. Van Elsirve triomferen te Moorsel Gaston V.D. Hoeck en Luc V. Herreweghe zijn de Oostvlaamse kampioenen bij de BWCL Godelieve Roggeman met Europese conditie Beter gemotiveerd Bsiris wint prestigeduel Mare Elias, reeds in uitstekende conditie jüiiïj-jiüimns i&js/iMouLins 10 Nieuwe Gazet van Aalst 24 augustus 1984 Wielrennen Gouden 800 te Lebbeke Basket Bsiris - Gkapi 81-69 FERRY CAMPBELL IN AALST AALST - Tel. [053)21 .66.79 Immerzeel dreef 3 1 Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen - dubbel glas y'i.T./mti.ifi Oe renners, aangesloten bij de Vlaamse Wielrijdeisbond waren ditmaal aan de slag te Moorsel. Deze wedstrijd gold als ultieme voorbereiding op het wereldkampioenschap die zondag II. in Temat plaatsgreep. Bij de B categorie (leeftijd 40 tot 49 jaar) werkte H. Bloem verder aan zijn terug keer. Pas hersteld van een bekkenbreuk, probeert de Hofstadenaar, de goede form terug te vinden. Vandaag eindigde hij reeds met de groep, wat er dan toch op wijst, dat met Hedwig in de nabije toe komst nog zal moeten afgerekend wor den. Freddy Van Impe, was na een tweetal maanden competitieonderbreking, eveneens aan een heroptreden toe. Hij klasseerde zich mooi tiende, gezien de omstandigheden, een eervol resultaat. In de laatste ronde hadden zich vijf ren ners afgescheiden. Aimé Michiels, de puntenleider, toonde zich andermaal de snelste en graaide meteen zijn 3e palm van het seizoen mee. In de C reeks (minimum 50 jaar oud) werden de ouderen aan het werk gezet. Alois Moons toonde zich hier de sluwste van het gezelschap. Van een lichte aar zeling in de groep, maakte hij gebruik om zijn tegenstrevers met een flitsende de marrage te verschalken en zodoende af gescheiden de aankomst te bereiken. Een paar seconden later, toonde J. Car- pentier zich de snelste van het peloton. De 56-jarige Alois Moons boekte dit sei zoen al elf zegepralen. Zijn totaal aantal overwinningen, behaalt over gans zijn loopbaan, dus van de nieuwelingencate gorie tot nu, loopt hiermede op tot 661 waardoor hij ontegensprekelijk de groot ste Belgische zegekaper is. Zijn meest succesvolle tijd beleefde hij in de periode 1957 tot 68, wanneer hij tot 50 maal per jaar, als ovenwinnaar werd uitgeroepen, bij de toenmalige corporatieven. Een winnaar uit gewoonte dus. De jongsten (vanaf 18 tot 39 jaar) boden zich met een zeventigtal vertrekkers aan. De felle wind en de lange brede wegstre ken van de omloop zorgden en/oor dat de groep gesloten bleef. Een valpartij, half weg de wedstrijd, ontsierde de race. Het voornaamste slachtoffer, de Neder landse L. Pedus werd met schaafwonden naar het ziekenhuis afgevoerd. Gelukkig zonder erg, zoals later zou blijken. Een massasprint moest tenslotte de win naar aanduiden. W. Van Ëlsuwe liet zijn concurrenten andermaal zijn achterwiel bewonderen. Meteen zijn 12e ovenwinning van het sei zoen. De rënner met de superversnelling sprintte ditmaal met een 55 x 12 of 9,79 m. bij elke omwenteling. Voor het W.K. van zondag kondigde hij aan met een 57 x 12 te zullen rijden. Hij meende het misschien ook nog De uitslagen A) 1W. Van Elsuwe, 2. D. Grieten, 3. Tonny Bogers, 4. W. Goris, 5. R. Dillen B) 1A. Michiels, 2. A. V.D. Bogaert, 3. F. Van der Eyck, 4. M. De Leener, 5. J. Van Muldert C) 1A. Moens, 2. J. Carpentier, 3. W. Botzén, 4. A. Van Geit, 5. P. Van As GSX In de Langestraat te Aalst hadden zondag II. de Oostvlaamse kampioenschappen voor onafhankelijken en liefhebbers plaats, aangesloten bij de U.V.W.F. (Vlaamse Vrije Wieier Liefhebbers), fadertussen is deze bond van naam veranderd en noemt zich nu BWCL of in de volksmond de «Liga van Bouchez» geheten. In de eerste wedstrijd reden de onaf hankelijken A en B. De categoriën worden volgens ouderdom ingedeeld. Zo zijn de A's ouder dan 45 jaar en de B's tussen 39 en 44 jaar. Er was in deze race slechts één kampioentrui te verdienen. De omloop strekte zich uit over Moorsel en Aalst en was 9 km. lang. In de derde van de zeven af te leggen ronden kozen 4 renners het hazenpad. Edward Vergau- wen, als enige A-vertegenwoordiger en J. De Cocker, André Sanders en Eric Van de Sompelekregen echter nooit meer dan een paar honderd meter voorsprong en werden dan ook even na halfweg terug ingelopen. Toen waagden enkele anderen hun kans. Het peloton bleef echter waakzaam en maakte de opgelo pen achterstand telkens weer gedaan. De gebaarde Alois Arijs was bij elke ontsnappingspoging betrokken, maar kreeg ditmaal geen loon naar werken. Volgende keer lukt het hem misschien wel. In de laatste hectometers kon André Sanders dan toch de groep ontlopen. De anderen aarzelden, wilden voor me kaar de kastanjes niet uit het vuur halen, zodat deze poging uiteindelijk de goede bleek. André Sanders kon nipt afgescheiden de aankomst bereiken, voor de aanstor mende bende waarin Gaston V.D. Hoeck zich de snelste toonde. De Assenaar André Sanders boekte zijn eerste zege van het seizoen. De kam pioenentrui mocht echter Gaston V.D. Hoeck omgorden. Deze 46 jarige Grem- bergenaar liet dit jaar al 11 ovenwin ningen optekenen. Zijn echtgenote, die eveneens wielrenster is, verloor een paar weken geleden, door een valpartij, de tricolorentrui. In de 2e wedstrijd van de namiddag, voerden de jongere liefheb bers hun spektakelstuk op. Nu moesten 72 Km. of één ronde meer over hetzelfde parkoers worden verreden. Deze reeks werd eveneens in 2 groepen, volgens ouderdom, verdeeld. Johny Dierckx slaagde erin, om ronden voor de groep uit te rijden maar moest zich bij de voorlaatste doortocht aan de aankomst- lijn, gewonnen geven, tegen de over macht van de bende. Luc Van Herreweghe bleek in de laatste kilometers nog over genoeg krachten te beschikken om zijn tegenstanders te verschalken en afgescheiden de geel zwarte trui te veroveren. Deze 23-jarige uit Hillegem voetbalde tot vorig seizoen en maakte dit jaar zijn debuut als wielrenner met 16 ovenwinningen. «Volgend jaar waag ik mijn kans bij de liefhebbers BWB» verklaarde hij na afloop aan de micro. Misschien horen we nog wel van deze knaap. De uitslagen Liefhebbers A. 1Johny Dierickx, 2. J. Scheeriinkx, 3. P. Buslot, 4. S. Van Gijseghem, 5. Fr. V.D. Bossche B. Luc Van Herreweghe, 2. H. De Gendt, 3. P. Allard, 4. E. Hanckaert, 5. E. De Schuiteneer Onafhankelijken A. 1. Gaston Van Den Hoeck, 2. J. Schaukens, 3. A. Sonck, 4. R. Van Wezemael, 5. D. Sonck B. 1. André Sanders, 2. F. Janssens, 3. R. De Maeseneer, 4. R. Cobaut, 5. M. Everaert. (GSX) De gouden 800, een organisatie van het provinciale comité van de atletieklfga, is goed op weg een klassieker in zijn genre te worden. Getuige hiervan de massale belangstelling voor deze meeting ook vorige zondag trokken meer dan 500 deelnemers de spikes aan voor de «trofee Roger Moens». Van Aalsterse kant, werden de beste prestaties geleverd door veterane Godelieve Roggeman en scholier Bart Meganck. Beiden mochten met een nieuwe persoonlijke besttijd als toemaatje op het podium. Voor Godelieve Roggeman was Leb beke de ultieme test voor haar afreis naar Brighton (GB) waar ze aan de Europese kampioenschappen zal deelnemen. Aandachtige lezers van de NGvA zullen zich zeker nog herinneren dat Godelieve bij een vorige Europese confrontatie, te Straatsburg, een zilveren medaille mee naar Herdersem bracht. Te Brighton zal zij zowel de 800 m, haar lievelingsaf stand, als de 1500 m. betwisten. Insiders verwachten dan ook dat Gode lieve zeker opnieuw strijd zal leveren voor de hoogste eer. De conditie waar van ze zondag jl. een staaltje liet be wonderen zegt genoeg. Zonder enige noemenswaardige tegenstand, liep zij zomaar 2'16"4, een persoonlijk record sinds zij bij de veteranen uitkomt. Het is dan ook duidelijk dat zij nog sneller kan in een wedstrijd die naam waardig. Haar optreden te Lebbeke had meer weg van een tijdrit, om het in wielertermen uit te drukken. Ook scholier Bart Meganck ontgoochel de niet. Het was afwachten of deze talentrijke jongere die vorig jaar wel de snelste was bij de kadetten ook bij de scholieren zou kunnen optornen tegn de verscherpte concurrentie. Bart is immers pas eerstejaarsscholier, en wij kunnen niet genoeg onderstrepen dat de leeftijd bij de jeugdreeksen een belangrijke rol speelt. Gestart in baan 1 nam Meganck een snelle start zodat hij na de eerste bocht, die in banen gelopen werd, zich aan de leiding van het peloton kon nestelen. Er zijn gemakkelijker posities in een 800 zodat wij even vreesden dat Meganck zijn inspanningen in de laatste ronde zou moeten bekopen. De snelle tussentijd aan de 400 m. sterktte dit vermoeden. Niets was echter minder waar. Bart Meganck slaagde erin de aanvallen succesvol te beantwoorden zodat hij als eerste in de ultieme rechte lijn kwam. Het zag er naar uit dat hij de overwinning zou halen, maar in de laatste meters bleek een sterk aandringende Piet Tang- he van AC Waasland de betere finisher. Met 1'57"2, pas een tiende trager dan de winnaar, verbetert hij wel zijn persoonlijk record. Het staat nu al vast dat Bart ook bij het nationaal kampioenschap aan zienlijke medaillekansen heeft. Ook kadet Pascal Poelman lukte een prachtige prestatie. Met 2'05"3 werd hij bij de kadetten vierde. De drie kadetten op het podium waren tweedejaars zodat Pascal alle kansen heeft om ook volgend jaar bij deze reeks tot de uitblinkers te behoren. Guy De Waen werd in zijn reeks 6de met 2'17"4. Ann Buyle kwam uit in de op één na snelste scholierenreeks. Met 2'25"7 was zij vijfde. De Aalsterse juniores Peter Lissens en Johan Paridaens werden met 2'07"6 en 2'08"9 respectievelijk teweede en derde van hun reeks. Dimitri Pottie liep ondanks zijn geringe training 2'05"9. Geert Verdoodt slaagde er dan toch in om officieel onder de 2 minuten- grens te blijven 1 '59"9. Bij de seniores won Johan Claus zijn reeks in 2'01"0. Ook hij blijft vechten tegen de schijnbaar magische 2-minu- tengrens. Jos Jacobs bleef daar met 1'58"8 wel onder. Hij sprintte zich in zijn reeks naar de zevende plaats. Ter omlijsting had ook een estafette wedstrijd 4 x 200 m. voor miniemen plaats. De Aalsterse meisjes werden met 2'03"2 zevende. De jongens werden zesde met 2'01"4 als totaaltijd. Het was vorige zondag opnieuw opval lend hoeveel atleten hun persoonlijke besttijd konden verbeteren. Op dit vlak is de gouden 800 een ideale organisatie. Iedere atleet wordt in staat gesteld te lopen met concurrenten van zijn klasse, wat zowel voor de atleet als voor het pu bliek een interessante zaak is. De gou den 800 is dan ook niet meer weg te denken uit het beeld van de Oost vlaamse zomeratletiek, laat staan uit de nationale atletiek. (PVB) Op halfoogst had in de zaal van Osiris Denderleeuw, de eerste confrontatie plaats tussen de plaatselijke ploeg en het Aalsterse Okapi. gelden. Van Okapizijde, kon slechts D. De Neve, in het basisvijftal gestart, zich in dit onderdeel onderscheiden, 27-22 na een kwartier. In het zicht van de rust konden de Aalstenaars dari toch de achterstand milderen en dit vooral dankzij een paar voltreffers van M. Elias. Ruststand 35- 32. Na de pauze kwamen de gasten zowaar op voorsprong, 39-40 na 3'. Niet voor lang echter, Osiris bemerkte het gevaar en kon het tij doen keren, 59-53 halfweg. Nu was het vooral G. Comand, die zijn nieuwe ploegmaats van zijn klasse over tuigde. Okapi's nieuweling Hall bleek alsnog te groen om zijn stempel op het gebeuren te drukken. Al bij al won Osiris nog vrij gemakkelijk de wedtrijd met overtuigende 81 -69 cijfers. Coach Marchand verklaarde na de match, tevreden te zijn over het bereikte resultaat. Op vraag of hij Osiris volgend seizoen bij de titelkandidaten klasseert, antwoordde hij ietwat ontwijkend«In derde klasse A zijn de ploegen zo sterk aan mekaar gewaagd, dat men met een paar verliesmatchen toch nog voor pro motie in aanmerking kan komen. «Een spannend seizoen wordt het in ieder geval voor de Osirisaanhang. Punten Osiris De Gheest 20, Veldeman 22, Famaey6, Temmerman 10, Comand 18, Raman 2, V.D. Weeën 3. OkapiMinnebo 19, P. Van Impe 4, D. Schellinck 7, Elias 15, Hall 2, D. De Neve 8, V.D. Bosch 14. De kalender van Osiris 25/8St.-Truiden- Osiris 1 /9Osiris - Royal IV begin 20 u. 9/9 Beker van België Leupegem - Osiris 15/9 Osiris - Bavi Vilvoorde 22/9 Beker van België Osiris - 23/9Tomooi van Osiris (ploegen nog niet bekend) 29/91 ste competitiematch Aalter - Osiris (GSX) De eerste oefenmatch (voor Okapi al thans, Osiris had de vorige dag al gewonnen te Waasmunster) bleek voor de aanvang toch niet van alle belang ontdaan. Vooreerst was er de derby sfeer, die altijd voor wat animo zorgt. Secundo liepen bij de thuisploeg spelers, die om uiteenlopende redenen wilden bewijzen, wat ze in hun mars hadden. Zo zagen de aanwezigen, een super- gemotiveerde Gunther Comand aan het werk. Deze blonde jongeman, in het tussenseizoen voor één jaar door Okapi aan Osiris uitgeleend, maakte deze zomer veelvuldig van de Osbroekterrei- nen gebruik om aan zijn conditie te werken. Het resultaat kon men in deze wedstrijd al bemerken. Luc Famaey, een andere ex Okapier, speelde zich mnder in de kijker. Luc maakt van de vakantieperiode gebruik om zijn batterijen volledig herop te laden en heeft telken jare moeite om opnieuw het goede ritme te vinden. Zijn tijd komt later nog wel. Veldeman was eveneens in goede doen. Komende van eerste klasser Melda Gent moet hij in lagere regionen toch stukken kunnen maken. Hij zit in ieder geval al in een voortref felijke conditie. D. Raman, een ploeggenoot van Velde man bij Gent, is dit seizoen eveneens afgezakt naar Denderleeuw. Hij heeft kenneljk nog wat overgewicht te torsen. Na de oefencampagne zal men hem beter kunnen beoordelen. Over de wedstrijd kunnen we ditmaal kort zijn. Beide ploegen kwamen gehandicapt op het terrein. Bij de thuisploeg ontbrak de Aalstenaar Ludwig Lievens door ziekte en de bezoekers moesten het stellen zonder milicien Chris Schmitt (op schietoefening in London Marc Van Nieuwenborgh verzorgde de Okapi spelers voor de 100ste maal in een officiële match. Osiris nam dadelijk het initiatief, 8-2 na 5 minuten, omdat het reboundoverwicht van De Gheest-Veldeman zich deed Okapi heeft niet te lang gewacht om een eerste overwinning te boeken. Zaterdag versloeg het in de Boomse sporthal de thuisploeg met overtuigende cijfers. De Aalstenaars hadden ditmaal al hun pionnen ter beschikking. Bij Boom, ver leden seizoen een hoogvlieger in derde klasse, ontbrak de ontslagnemende Van Gucht, één van de betere spelers. Voor lezers die niet zo van nabij de Bas- Bij het ter perse gaan, vernemen we dat op R. Hall geen beroep meer zal gedaan worden. Er bestaat wel belangstelling voor de Amerikaanse Belg Peny Campbell. Deze moet zeker in staat worden geacht het Aalsterse basket naar hogere sferen te tillen. Het blijft echter de vraag of Okapi deze troefkaart zal kunnen financieren. Volgende week wellicht meer informatie over deze alsnog duistere zaak. (GSX) ketwereld volgen, vermelden we dat een speler die deze overgangsprocedure volgt, van club kan veranderen met toestemming van slechts 2 bestuursle den van zijn ex-ploeg. Voor sommigen dus, een eenvoudige weg om van milieu te wisselen. Het begin van de wedstrijd verliep gelijkopgaand. Bij de gastheren brachten Dillen met 12 punten waarvan 8 op 8 vrijworpen en Horenmans (13 ptn.) de score op het bord. De gasten rekenden in de eerste helft voornamelijk op de grote jongens Schmitt en Minnebo. Als schut ters met dienst hielden ze stand in evenwicht. Ruststand37-39. Na de rust speelde vooral de tot kapitein gepromoveerde Mare Elias zich in de kijker. Met 6 gelukte op 7 ondernomen atstandsworpen, 5 gestolen ballen en kwistig assits uitdelend aan ploegmaats, bewees hij dit jaar reeds zeer vroeg over een uitstekende conditie te beschikken. Mare Minnebo bleek eveneens goed geïnspireerd en werd topscorer in deze partij. De oudjes doen het dus nog steeds bij Okapi. Zouden ze de hete adem van de jongeren in de nek voelen misschien Een gezonde na-ijver, zolang het met sportieve middelen gebeurt, kan nooit kwaad in deze crisistijd. Okapi zal alle hens aan dek nog genoeg kunnen gebruiken om het zinkend schip drijven de te houden. Het klasseverschil tussen beide ploegen deed zich, in de laatste minuten gevoe len, zodat de tweede klassers nog gemakkelijk en mt ruim verschil konden zegevieren. Eindstand 67-81

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 10