Aalsters rrnmarm Gazet \>an Qalxt Firma De Geyndt mag verbrandingsoven exploiteren Aalst karig bedeeld door openbare werken Sint-Paulusparochie in feeststemming Teledienst op beide oevers Britse mijnwerkers 2 Nieuwe Gazet van Aalst 24 augustus 1984 Opening jaarbeurs Onafhankelijk weekblad Voof Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie, publiciteit en abonnementsdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 52, Aalst, tel. 053/77 6294. Burelen open van 8 tot 20 uur. ntauccxL. JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 52, 9300 Aalst. Via een parlementaire vraag van CVP-volksvertegenwoordiger Hubert Van Wambeke krijgt men een overzicht van de werken die door het Ministerie van Openbare Werken dit jaar in het arrondisse ment gepland zijn. Opvallend is dat Groot-Aalst vrijwel totaal ont breekt op de lijst. Inzake waterwerken worden steenbestortingen en grondaan- vullingen uitgevoerd op de lin- ker-Denderoever te Hofstade. Deze werken, die 8 miljoen kos ten zijn gestart op 15 mei 1984, en zullen normaal beëindigd zijn op 1 oktober 1984. Alle andere waterwerken situeren zich in de streek van Geraardsbergen en Ninove. Opvallend is dat men volgens de Minister van Openbare Werken in 1984 ook zal overgaan tot een aanbesteding voor herstellings werken aan de St.-Annabrug te Aalst. Hoeveel maal werd deze brug al niet hersteld Tevens kan men zich de vraag stellen wanneer de langbeloofde bouw van een nieuwe Zeebergbrug ein delijk eens zal aanvangen. Wat de wegenwerken betreft voorziet men eind 1984 de aanbesteding van de herinrich ting van de Albrechtlaan. Deze werken worden geraamd op 12 miljoen, en zullen mede inge volge de opening van het nieuwe zwembad beslist niet te vroeg komen. Op de nieuwe rijksweg 731 Aalst-Ninove werd op 18 juni 1984 gestart met het aanpassen en aanvullen van veiligheids- stootbanden ter hoogte van de brug over de spoorweg te Erem- bodegem. Het inschrijvingsbe drag voor deze werken bedroeg 886.997 fr. Het is nu enkel nog wachten .op de officiële opening van deze nieuwe weg, die voor zien is voor september eerstko mende. Verrassend is de aanbesteding van de aanpassings- en herstel lingswerken van de brug over de Dender te Erembodegem, gele gen op de autosnelweg Brussel Oostende. De raming van dit werk, die aanbesteed wordt in september eerstkomende bedraagt 23 miljoen. Hier kan men van een straatje zonder einde spreken, gezien de herstel lingskosten in het verleden reeds het tienvoudige bedroegen van de oorspronkelijke kostprijs van deze autostradebrug. Meteen is men het lijstje rond van de werken die in Groot-Aalst door het departement van open bare werken in 1984 zullen uitge voerd of aanbesteed worden. De andere wegenwerken, voor een bedrag van 161 miljoen situeren zich vrijwel allemaal in het zui den en het oosten van het arron dissement Aalst. Uitschieter is wel de aanleg van een nieuw vak van rijksweg Nr 80 te Ninove en Rijksweg Nr 60 te Geraardsber gen, waarvoor 122 miljoen voor zien is. (MP) Daar waar de sociale woningen bloeien op het Horebekeveld en de appartementenblokken aan de Rozendreefwaar Levensvreugde zich heeft genesteld en de Aalsterse bevolking nog hef sterkst aangroeit, dat stukje Aalsterse buiten met de Botermelkstraat als centrale as... daar ligt de jonge St.-Paulusparochie. Dit weekeinde gaan er de vierde Qm 21u.30 nodigt de disco-bar parochieffeesten door, in een tent of het plein voor de nood kerk aan de Botermelkstraat. Vanavond vrijdag 24 augustus om 20 u. is de volkskunstgroep Alkuone te gast met een avond vullend programmadans, rit miek, vlaggezwaaien, muziek en kleurige beweging. De toegang is gratis. Zaterdag 25 oogst gaat om 14 uur een belotwedstrijd door, toegankelijk voor alleman, en met prachtige prijzen wat dacht je anders Vanaf 18u.30 een eetfestijn met mosselen en friet of brood, en als alternatief stoofvlees voor de mosselhaters. ten dans. Zondag 26 oogst wordt het eet festijn voortgezet, van llu.30 af tot 's avonds, als alles op is. Tus sen 13u.30 en 15 u. kan je je in de tent inschrijven voor een wan delzoektocht, met kans op prij zen als je voor 18 u. terug bent. Zowel zaterdag als zondag zorgt men voor de kinderen voor bal lonwedstrijd, kraampjes, pony ritjes, enz... Er wordt veel volk verwacht, schrijven de organisa toren en in elk geval is 't een kans om een (voor velen onbe kend) stukje Aalst te ontdekken bij hopelijk zomers weer. (k.n.) Met een reuzegrote rode affiche deelt het stadsbestuur zopas mee dat de Vlaamse Executieve in beroep gunstig besliste over de aanvraag van de PVBA De Geyndt, 3de Industriezone te Erembodegem om een verbrandingsoven voor houtafval te exploiteren. Deze beslissing is het gevolg van het beroep dat ingesteld werd door de firma De Geyndt zelf en door tal van omwonenden tegen de beslissing van de Bestendige Deputatie van Oost- Vlaanderen van 17 februari 1984 tot het uitbaten van de bovenvermelde verbrandingsoven. In haar besluit verklaarde de Vlaamse Regering het beroep van de firma zelf ontvankelijk doch ongegrond. Het beroep van de omwonenden werd echter gedeeltelijk gegrond verklaard. Met dit besluit komt zeer vlug een einde aan de betwiste uitbatingsvoor- waarden voor de verbrandingsoven van de deuren- en ramenfabrikant. Ten gevolge van de ingestelde beroepen organiseerde Ovam op 27 april jl. een hoorzitting op het stadhuis, waar naast het stadsbestuur en de betrokken partijen, ook afgevaardigden van Ovam, Gomov, Arol en de Arbeidsinspektie aanwezig waren. De betrokken ministeriële diensten namen op de hoorzitting geen standpunt in, maar het stadsbestuur van Aalst verklaarde achteraf op een perskonferentie dat er omwille van de bestwiste inplanting van het bedrijf en het feit dat er hieromtrent nog geen arrest van de Raad van State is geveld een wetenschappelijk onderzoek nodig was in funktie van de aanvaardbaarheid van de installatie in deze industriezone. Met dit onderzoek diende men informatie te bekomen omtrent het lawaai, de aard, samenstelling en de hoeveelheid van de luchtpolluërende stoffen, het verspreidingsgebied gekoppeld met immissiemetingen en de toxicologische effekten en gevolgen op het menselijk gedrag van die hinder. Rekening houdend met dit zeer gedetailleerd advies van de stad Aalst is het verrassend hoe vlug de Vlaamse Executieve uiteindelijk een beslissing nam. Het stadsbestuur meende anderzijds dat indien er uit het bovenvermeld onderzoek zou blijken dat er redenen bestaan om de vraag van de PVBA De Geyndt in te willigen er toch strenge exploitatievoorwaarden in de vergunning dienden opgenomen te worden. Naar wij zopas van één van de buren, die ook beroep instelde, vernamen zij de uiteindelijke voorwaarden van de Vlaamse Regering een lachtertje geworden. Aan de firma De Geyndt werden dergelijke vage normen opgelegd, dat deze in feite nooit in overtreding kan zijn. "De nieuwe voorwaarden zijn nog slechter dan deze van de Bestendige Deputatie,, aldus deze man. Als verduidelijking van zijn bewering citeerde hij volgend voorbeeld: "In geval van brand is men verplicht de brandweer te verwittigen,,.!! (MP) Wegens het starten met een werking op de rechteroever in buurthuis 't Spieken zijn de openingsuren van Teledienst iets gewijzigd. Deze organisatie (waar je terecht kan voor allerlei hulp, begeleiding, advies... gaande van regelmatig bezoek aan langdurig zieken tot wegwijs maken in de juridische doolhof) is voortaan bereikbaar: - In Withuisstraat 4 (77.61.61): elke werkdag van 9.30 u. tot 12.30 u. en op woensdagnamiddag van 14 tot 18 u. - In 't Spieken (Botermelkstraat 177 (78.35.35): maandag en vrijdag van 10 tot 12 u. en woensdag van 10 tot 12 u. en van 14 tot 18 u. Op beide adressen kan men ook terecht voor "levens- en gezinsbege leiding,,. Een arts, psycholoogjurist, priester en maatschappelijk werker zijn aanwezig. Hiervoor kan men terecht in de Withuisstraat op maandag, woensdag en vrijdag van 14 tot 18 u. en op afspraak (maandag van 18 tot 23 u., vrijdag van 18 tot 20 u. en zaterdag van 10 tot 12 u.). In de Botermelkstraatwoensdag en vrijdag van 14 tot 18 u. en op afspraak woensdag van 18 tot 20 u. Ook vrijwilligers, die de handen uit de mouwen willen steken zijn welkom. Verslag van de openingsplechtigheid die zaterdag e.k. zal plaatshebben: Alle genodigden verdrongen zich rond de gevulde tafel van hostess Nora. Het was niet duidelijk of er naar haar gelonkt werd dan wel naar het bier dat vroeger van de Jaarbeurs werd weggehouden. Raadslid Gracienne liep gracieus met koekjes rond terwijl de roddels over de recente stadhuisbenoeming van de dochter van schepen Chris op gang kwamen. Daarbij viel het op hoe vaderlijk afzijdig de heren Hooghuys, Doorns, Carlier, Bourlon en De Gols zich gedroegen en hoe broederlijk afzijdig de heer De Neve bleef. Toen kwam de "burgemeester helemaal uit Straatsburg breedlachend binnen, arm aan arm met zijn geliefde brandweerkommandant. Eerste schepen Annie volgde moeizaam op de voet want ze zat nog met een steen in de maag. Voor één keer speelde minister Galle zijn rol van gemeenteraadslid maar parafraseerde voortdurend iets over le gouverneur c'est moi. Pas zat kamerlid Caudron in zijn zetel of enkele jongeren wilden hem die zetel afpakken om hem aan Agalev kadeau te doen maar de nieuwe kwestor liet even zijn Vlaamse tanden zien, en zij dropen af naar 't Land van Riem. Na de zevende spreekbeurt werd de show plots gestolen door de blijde intrede van een groep eerbiedwaardige grijzen, dansend met tomahawk en stetoskoop. Alle aanwezigen hielden spontaan hun portefeuille vast want zij herdenken een troep Aalsterse eskulapen die aan een spontane skalpendans begonnen. Dokter Frans Matthieu slingerde met bloedzakken terwijl dokter Herman Le Comte hetzelfde deed met de toverstaf van een kongolees opperhoofd. Zo te zien was laatstgenoemde goed op weg naar zijn ouderdom van duizend jaar. Dokter Paul Ghysbrecht psychiaterde over proletarische plutokratie waarop dokter Marcel De Brabander zijn sindikaal leiderschap demonstreerde door rond te lopen met dèTcöp van kollega Wynen op een zilveren schotel. Oud-voorzitter van de medische hospitaalraad Emiel Goossens zocht daarop koortsachtig óm de aandacht nog eens op de propere toestanden in het stedelijk hospitaal te vestigen in zijn oorlogje tegen het Aalsters weekblad. Plots pikte hij de schotel van de brabander, gooide het hoofd van Wynen naar de aanwezige fiskussen en begon op zijn beurt aan een ereronde met op de zilveren schotel het hoofd van De Panoramist Vervolg van blz. 1 Aalst tijdens de kantooruren of op vrijdag- en zaterdagavond). Een eerste lading vertrok reeds naar Londen op 1 augustus en omvatte 200 kg. eetwaar, 20 zakken kleren en een check van 70.000 fr. Een tweede zending vertrok op 20 augustus naar Zuid-Wales. Aan alle mensen van goede wil Het bestuur van de KP roept ook alle "werkersorganisaties, politieke partijen die zich beroepen op de werkerswereld en op de solidariteit, de sociale organisaties, de Aalsterse brandweer en alle mensen van goede wil,, op om door eveneens hulp te bieden. Zo verwijst men naar het ACV- Limburg dat een 50-tal kinderen van Britse stakers op vakantie heeft uitgenodigd. Dit is maar één van de vele mogelijke blijken van solidariteit... (pd) Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie - Roel" Van de Plas, Geraardsbergsestraat 52, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr. ilhankeh|k weeköljd voor Giool Aalsl - ten uiioivf Ajipcsf-p -j-r Ik neem een abonnement van: 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. D lk stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente: Handtekening. schrappen wat met past)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2