^S"m6°"^CHELS" F. VERSTRAETEN F. VERSTRAETEN ST.-J0RIS Testspeler Perry Campbell schiet net aan flarden B.B.C. Eurowas slaagt er niet in eigen tornooi te winnen. BEZOEK ONZE STAND Nr 54 OP DE JAARBEURS SERGANT RISTORANTE Di ROMA DA BRUNO Nieuwe Gazet van Aalst 31 augustus 1984 17 Technisch-artistieke studies en uitvoering i.v.m. alle openvuurmogelijkheden. Houtkachels en allesbranders Openhaardbenodigdheden Barbecues accessoires Tuinverlichting Decoratie-artikelen Keizerlijk Plein 22A AALST s 053/70 36 86 VERZORGDE KEUKEN met de uitbater zelf aan het fornuis ITALIAANSE SPECIALITEITEN Dagschotel a 250 fr. (drank inbegrepen) FRANSE KEUKEN carte aan matige prijzen Gesloten dinsdag vanaf 14 u. en woensdag. 83/46 Wie as iesten oever de meit Zonder da ge a leve riskeirt Raidj tén op ne veloa van SERGEANT Want... SERGEANT SPORT... ze kénne ni kapot Moeirselboon 107-113, 0ILSJT Okapi - Sgolba Aalter 101-65 Deze oefenwedstrijd, slechts door ingewijden bijgewoond, vertoonde niet de minste spanning. Daarvoor was de overmacht van Okapi te groot en dat was voornamelijk te danken aan de inbreng van testspeler Perry Campbell Vele basketliefhebbers zullen zich deze zwarte Amerikaan nog herinneren. Reeds jaren vertoevend in onze regi onen, eerst bij Black Boys, vervolgens bij Osiris Denderleeuw, daarna in de Neder landse eerste divisie, is Perry nu geland bij Racing Mechelen. Inmiddels tot Belg genationaliseerd en vorig jaar inactief na een operatie, probeerde hij het nu waar te maken voor de Maneblussers. Een administratieve formaliteit, door eigen vergetenheid en of door slechte begelei ding van zijn raadgevers, besliste er echter anders over. Campbell kan in de Belgische eerste klasse, voorlopig niet als Belg aan de slag, zodat hij nu noodgedwongen het land afspeurt om gebeurtelijk in een lagere reeks zijn talenten ten dienste van een club te stellen. Zo verzeilde hij'opnieuw in Aalst. Een stad die zijn voorkeur wegdraagt omdat hij er de mensen en hun mentali teit kent. Okapi van zijn kant, kan elke versterking goed gebruiken. Aanvankelijk werd hij in wedstrijd, door zijn gelegenheidsmaats, als een vreem de eend beschouwd en terzijde gelaten. Coach Acke liet echter niet betijen en gaf opdracht, de scherpschutter met munitie te bevoorraden, wat dan ook geschied de. Campbell liet de gelegenheid niet voorbijgaan en liet de aanwezigen zijn schuttersgaven bewonderen. Meteen 10 op 11 shotprestatie, telkens afstand schoten, overtuigde hij vriend en tegen stander. De bezoekende coach Poppe, nog een oude bekende van Okapi, had nochtans niet nagelaten, om zijn oude raspaard tegenover onze volbloed te laten opdraven. Etienne Dermaat was deze keer echter, een stapje te traag geworden, om deze opdracht tot een goed einde te brengen. Zelden zagen we een testspeler zo sterk uit de verf komen. Slechts echte klasbakken doen zo hun intrede. Rust 52-41 Na de pauze overspeelde Okapi verder zijn trainingspartner. Marc Elias, week na week, de uitblinker in deze oefencam pagne, leek een formule één wagen tegenover de oldtimers van de tegen standers. Een feit staat nu al vast. Okapi speelt met deze formatie, veel sneller dan vroeger het geval was. Iemand die eveneens zijn steentje tot het spektakel heeft bijgebracht, was Patrick Van Impe. Door steals en verdedigende inzet, be machtigde hij de bal en lanceerde met een de tegenaanval. Een wagen waar de vijand geen tegenzet op vond. Op die manier werd de demonstratie (van een match was nauwelijks sprake ge weest) met ruim verschil door de Aalste- naars gewonnen. Deze week traint Perry Campbell met de kern en zaterdag speelt hij met Okapi het tomooi van Sgolba en zondag misschien de ontmoeting tegen Haantjes Leupe- gem. Daarna zal het bestuur beslissen over zijn eventuele aanwerving. De punten :Okapi, Minnebo 6, P. Van Impe, 2. D. Schellinck 12, Elias 19, Schmitt 16, D. De Neve 6, V.D. Bosch 12, Campbell 28. Zaterdag 1 september Osiris - Royal 4 Osiris heeft in haar oefenprogramma een overwinning behaald op Baasrode en verloren tegen St.-Truiden. Vooral de nederlaag lag kapitein D. Temmerman zwaar op de maag. «Alhoewel wij ons goed verdedigd hebben, zijn we toch overklast geworden door het spelniveau van de tweede klasser». Een kwade tegenstander voor Okapi dus. Zaterdag a.s. speelt Oisiris in eigen thuishaven om 20 u. een oefenwedstrijd tegen Royal 4. De mananger van de bezoekers, Fons Kesteloot, verklapte ons dat hij in deze match een beroep zal doen op Kurt V.D. Spiegel (ex Okapi en ex Osiris) naast 4 Amerikanen. Abrams, Kenneth Haynes, (een nieuwkomer, die deze week de plas komt overgewaaid) en 2 gastspelers die in Frankrijk door de mand zijn gevallen en nu in België de markt afromen. Spektakel verzekert dus. (G.S.X.) P.V.B.A. Petroleumprodukten F. VERSTRAETEN onweerstaanbaar door de petroleumverbruiksperiode heen, steeds tot uw dienst. Stand nr 29. Fr. De Wolfkaai 3, AALST 053/214173 De feestelijkheden begonnen reeds vrijdag, in het bedrijf van de sponsor, waar een geslaagde ploeg voorstelling werd gehouden. Het bijbehorend programma- en publi- citeitsboek mag als voorbeeld voor velen worden beschouwd. De ploeg, die voorheen Magnetrol en Olfit werd genoemd, krijgt nu de naam B.B.C. Eurowas. Dit wasbedrijf uit Aalst was vorig jaar reeds cosponsor van de club, maar heeft nu de rol van hoofd geldschieter overgenomen. Het tornooi zelf werd naar jaarlijkse traditie op de terreinen van het HRITO gehouden. In de eerste schiftingswedstrijd stonden de inrichters en de ploeg van B.B.C. Cockpit-Di Roma tegenover elkaar. De eindstand 81 -58 laat vermoeden dat de thuisploeg het vrij gemakkelijk haalde. Meer spanning was er in de tweede match van de dag, toen Berger Du Nord - Bristol en St.-Antoon Norge tegenover elkaar stonden. Hier was de eindstand 61-54. De namiddagwedstrijden werden slechts geleid door één scheidsrechter. Jaak Léfèver moest de klus alleen klaren, doordat zijn collega het liet afweten. Al bij al een ondankbare taak voor de «comingman» in de scheidsrechterij, temeer als men weet dat de verhouding referee-speler, één van de grootste problemen van het liefhebbersbasket is. Spelers proberen maar al te vaak hun flaters in de schoenen van de grijze man te schuiven. Sportmensen in het al gemeen zouden wat meer respect en eerbied moeten opbrengen voor de fluitenier, die tenslotte ook maar zijn hobby komt uitoefenen, meestal nog tegen een kleine vergoeding en in slechte omstandigheden. De troosting of de strijd tussen de Horeca bedrijven Cockpit en St.-Antoon werd gewonnen door laatstgenoemde met 74- 79. De finale dan. Berger Du Nord kon niet rekenen op de diensten van D. Podevijn en dit wegens een kniekwetsuur, die hij eerder deze week had4 opgelopen op de oefenstonde van Ronse. De eerste minuten kon B.B.C. Eurowas nog gelijke tred houden met de te genstanders. Dit was vooral te wijten aan de prestatie van Walter Van Cromphout, zonder twijfel één van de betere spelers uit het Aalsterse liefhebbersbasket 21 - 21 na 10 min. Toen maakte een-, sneller Berger Bristol team een eerste kloof. P. V. Keymeulen en D. De Schaep- drijver konden enkele fastbreaks afron den, rust 29-43. In de tweede helft liepen de bezoekers verder uit. Met uiteindelijk vijf spelers in de dubbele cijfers bleken ze homogener dan de wasserijjongens, waarbij slechts P. Van Steenhout en J. V.D. Bulcke nog enige weerstand boden. Eindstand 60-81. wapens munitie Molenstraat 29 9300 AALST ««•OlM ITKACHELS ESBRANDFRS IRA «RNQOTSTRSAT LANDERSTRAAT Hoek Van Der Nootstraat-Vilanderstraat, Aalst. Tel. 053/21 31 25

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 17