B.C. Alloo-Blomberg- Juwelen De Meersman 2de nationale C B.C. Alloo-Blomberg opnieuw ambitieus Steven Moorsel nog erg verdienstelijk bij kampioen zele Godelieve Roggeman wint twee maal goud Sportieve primeur voor Alosta Klein duimpje P. Roelandt sneller dan R. De Brucker Benefietsportavond voor Polen 10 Nieuwe Gazet van Aalst^— 7 september 1984 Europese Veteranenkampioenschappen De reeksindeling 84-85 in de bowlingsport is bekend. De Aalsterse kampioen B.C. Alloo-Blomberg, zoals zij voortaan zullen heten, kent zijn tegenstrevers. Een B.C. Alloo-Blomberg, die het op een nieuwe en jeugdigere leest gaat proberen. De oudere garde met Roger Cardon verliet de kampioenenploeg (naar B.C. Donk) en jeugdige versterking kwam er van B.C. Irtas Aalst, waar de kampioen van België C- reeks, Chris Everaert, wegge haald werd. De basisploeg voor komend sei zoen zal er dus als volgt uitzien Willy De Ridder, die tevens kapi tein wordt, Bruno Rossi, die voorzitter blijft en Johny De Bock, de man van het sterke sei zoeneinde. Verder zal de kern bestaan uitRoland Van Vae- renberg, Chris Gorteman, Chris Everaert, Iwein Haerens, Wil- fried Van Delsen en het kam pioenenduo dames Marie-Jeanne Thienpondt, die sportleider wordt en Yvette Pieters, die de taak van sekretaresse zal waarne men. Mogelijk komt hierbij nog Peter Pieters, indien zijn werk zaamheden zulks toelaten. De schatbewaarderplaats blijft in de goede handen van Frieda De Schrijver. Ook de sponsoring Zele Dunnen is zoals verwacht de nieuwe kampioen. Moorse! Steven bood nochtans nog flink weerstand, maar vermits Durmen aan één punt voldoende had was er vlug zekerheid. blijft met Alloo-Blomberg-De Meersman-La Ferrarèse. Arzoni zorgt voor de uitrusting en Covesa komt het sponsorship versterken. B.C. Alloo-Blomberg valt in een niet zo moeilijke reeks waar de meesten afkomstig zijn uit het Brabantse en het Antwerpse. De grote favoriet wordt ongetwij feld Esperanto Brussel dat reeds drie jaar opeenvolgend in de eerste drie speelde. De Aalste- naars worden ongetwijfeld de grote opponent. Tegenslag voor B.C. Alloo-Blomberg is dat van de vijf eerste wedstrijden er vier buitenshuis gespeeld worden. Op 21/09 start de kompetitie onmid dellijk met DE TOPPER Espe ranto Brussel-B.C. Alloo-Blom berg. De beker van België start een week voordien met de derby tegen Zilverspar Erondegem, dat zakte uit eerste nationaal. De nieuwsgierigen kunnen B.C. Alloo-Blomberg in zijn nieuwe vormen gaan supporteren op zaterdag 14/09 in Bowling De Kat, Vredeplein. De toegang is gratis (AVH) Steven dat zonder Van de Velde en met De Plecker aantrad liep wel tot 0-4 uit en stond aan de rust met 6-8 voor. Achterman Steels was in zijn dagje, maar Fons Van Der Jeught speelde eerder zwak. Het werd tenslotte 14 gelijk. In het laatste spel liep de thuisploeg tot 40-15 uit en De Plecker, die nochtans een erg goede beurt maakte in de opslag, sloeg toen de bal enkele centimeter buiten zodat de kampioenenviering kon beginnen voor de Zeienaars. Terjoden dat tweede eindigt op twee punten van de kampioenen won erg gemakkelijk van Kerksken. Terjoden kaatste perfect en vooral De Wolf was in erg grote doen. In Terjoden kaatste» perfect en vooral De Wolf was in erg grote doen. In Terjoden hoopt men nog als eventuele derde stijger over te gaan. Op 2 en 9 september wordt er tegen tweede geklasseerde uit het Gewest Geraardsbergen-Ninove Idegem ge- sDeeld. Er wordt eerst uit gespeeld en op 9 september wordt er dan op de eigen baan beslist over de eventuele derde stijger, dit enkel in geval er om de een of andere reden een ploeg uit hogere er de brui aan geeft. Hoké deed het ortdanks een flinke start te Denderbelle erg slecht. Aan de rust prijkte er een 8-5 stand op het bord. Luc Cooman haalde toen nog enig niveau, maar na de herneming kaatste het Erembodegemse vijftal zo slecht dat er met moeite slechts een punt uit de brand gesleept werd. Herdersem dat zonder Van Den Abbeele speelde bleef ook lang beneden peil te Zele Loïs dat nog een waterkansje had om zich te handhaven. Aan twee punten hadden de Zeienaars echter onvoldoen de, zodat ze samen met Hamme degra deren. (JVL) De Europese Veteranenkampioenschappen atletiek, die vorige week te Brighton (GB) plaats hadden waren voor de Herdersemse veterane 6odelieve Roggeman bijzonder succesvol. Zowel in de 800 al in de 1500 m. bleek de Eendracht-atlete de snelste te zijn. Voor Roggeman was het niet de eerste maal dat zij aan dergelijke Europese wedstrijden deelnam. Eerder slaagde zij er reeds in te Straatsburg twee medailles te halen. Het was echter een vraagteken of Godelieve, die in België voorlopig nog steeds autoritair haar leeftijdsreeks do mineert, ook op internationaal vlak nog steeds de sterkste is. Tijdens de «gouden 800» te Lebbeke had zij wel blijk gegeven van een uitstekende conditie, doch er zijn voldoende andere factoren die een ne faste invloed kunnen hebben op het wedstrijdverloop. Het werd voor Gode lieve wel een taaie klus om de twee Europese wedstrijden tot een goed einde te brengen. In de 800 m. had ze o.a. af te rekenen met de Duitse Theissen een atlete waarmee de Herdersemse ook tijdens haar relatief korte senioresloop- baan nog wedstrijd had gelopen. Ook nu bleek deze dame een erg sterke tegen stander want zij werd tweede. In die 800 kwam Roggeman reeds vroeg in de wedstrijd aan de leiding, wat haar coach Cyriel De Vuyst - ooit Belgisch kampioen 1500 - verontrustte. Toch kon Godelieve alle a'anvallen met succes afslaan zodat zij met 2'17"43 het goud binnen haalde. Voor de 1500 m. had Godelieve andere richtlijnen gekregen zeker niet aan de leiding gaan lopen. Zij nestelde zich dan ook in tweede stelling zodat ze in ideale omstandigheden aan de eindspurt zou kunnen beginnen. Zij leek die sprint vlot te zullen gaan winnen, maar in de laatste rechte lijn kwam de concurrentie erg sterk aandringen. Aan de aankomst bleek haar voorsprong nauwelijks drie tiende seconde*de tweede gouden plak was een feit. Haar tijd van 4'42"37 kan voortreffelijk genoemd worden vele seniores dun/en van dergelijk resultaat enkel te dromen. Voor Godelieve Roggeman kon haar Europese campagne niet beter slagen, al vereist een dergelijke wedstrijd niet enkel een sportieve inspanning. De Atletiekliga laat de veteranen financieel in de kou staan. Daardoor moeten de veteranen vaak zelf voor alle kosten opdraaien. Gezien de medailleoogst - België haalde 13 gouden medailles te Brighton - een erg spijtige zaak. (PVB) Zestien ploegen van respektievelijk drie herentripletten en drie damesdoubletten Kwalificeerden zich in april jl. voor deelname aan de eerste dag van de «Belgische Interclub Beken». Hieronder, en dit voor beide categorien, vijf clubs aangesloten bij de Vlaamse Liga. Vorige zondag werd de eerste dag afgewerlct met als inzet vier tickets voor de finaledag. Een relaas. Aangesloten bij de V.L.P.S. wist Alosta zich (traditiegetrouw) te plaatsen voor de eerste dag van het kampioenschap samen met Artevelde, Schorpioen, De Evers (dé revelatie) en Verbroedering. Bij de dames eisten respektievelijk Alosta, De Evers, Olympia, Schorpioen en Verbroedering hun plaats op bij de vooraanstaande zestien. Alosta nam met sprekende 7-2 cijfers de maat van Visé en diende in de tweede ronde het Brusselse PUC van repliek te dienen. Petanqueinsiders zullen zich herinneren dat het treffen PUC - Alosta onderhand een traditie geworden is. Al even traditio neel was het dat de aalstenaars steeds de mindere bleken van hun opponenten. De herenploeg, zondag ongetwijfeld in haar sterkste opstelling, bleek echter in uitermate goede doen en kon, gedreven door een bewonderenswaardig enthou siasme via een 2-1 voorsprong en een 4- 2 tussenstand na de tweede ronde een serieuze optie nemen op een finaleticket. Alosta slaagde in haar opzet en met sterk petanquemachtsvertoon haalde de aal sterse tripletten de derde ronde integraal binnen en plaatsten zich hierdoor, en dit voor de eerste maal in het bestaan van de club, voor de finaledag van zondag aanstaande. Ongetwijfeld een sportieve revanche ten overstaan van de franco fone liga die Alosta op sportief vlak jarenlang in de underdogpositie maneuvreerde. De herenploeq van Alosta heeft haar opdracht met schwung en overtuiging volbracht. VAN DAMME, DE MOL, VAN DAMME, VAN DE MEERSSCHE, VAN HAUDT, CALLEBAUT, VAN DEN BOSSCHE, MEERT en VAN BELLE zijn de auteurs die het scenario van de fel bevochten finaleplaats kleur en vorm gegeven hebben. Waar tot vorig jaar de B.I.B. enkel een aangelegenheid bleek voor de he ren, werd de editie '84 tevens open gesteld voor de dames. Een kwalitatief terechte keuze van de liga menen we, temeer daar uit de statistieken blijkt dat de dames een niet onaardig percentage uitmaken van het ledenaantal van de overkoepelende bond. In tegenstelling tot het heren gemengd dienden de dames in doublette aan te treden. Ook hier wist Alosta door te drinaen tot de eerste dag van ae B.I.B. Dat de Aalsterse dames terdege hun «mannetje» konden staan bleek vorige zondag. De dames kwamen in hun offensieve intenties door in de eerste ronde via 3-0, 4-2 en 6-3 tussenstanden de maat te nemen van het damesteam van Wandre. Een uitermate gemotiveerde dames- ploeg hield er tegen La Cambre in de tweede ronde van bij de aanvang het vuur in. De Aalstenaars draaiden op volle toeren en lieten het te duchten La Cambre niet toe enigszins vat te krijgen op het wedstrijdverloop. De doublettes VAN DAMME-VAN VAERENBERGH en VAN BELLE-DE LAENDER behaalden hun wedstrijdoverwinningen met de vingers in de neus. Doublette VAN DER BORGHT-DE NEEF, ingevallen ter ver vanging van de ondertussen getrans- fereerden DE WOLF-IMPENS, kweten zich van de in hen gestelde verwach tingen en droegen overtuigend bij tot het behalen van het finaleticket. Via het behalen van een finaleplaats werpt Alosta zich wederom op als een van de toonaangevende clubs in petan- quemiddens. Na een kwalitatief matig zomerseizoen bewijzen de aalstenaars over voldoende sportieve ingesteldheid te beschikken ofri in de komende winter- kompetitie een rol van betekenis te gaan spelen. Vooreerst dienen zondag echter nog de finales van de interclubbeker afgewerkt te worden, dit op de terreinen van het Luikse Mélen. Sportbestuurder VAN DAMME maant zijn spelers en speelsters hierbij aan tot gemilderd optimisme. Het staat immers buiten kijf dat het zondag niet zo'n simpele walk-over zal worden als tijdens de eerste dag. De spelers van hun kant zien de wedstrijden echter ontspannen tegemoet. Sportief valt er immers niets te verliezen... zij zorgden er immers voor dat Alosta zich voor (ten minste) een jaar bij de meest vooraan staande clubs van België mag rekenen. (JMC) Finales B.I.B. zondag 9 september te 9.30 u. Heren en gemengd La Cambre - Alosta - Bruyeres - Sambre Ville Dames PUC - Alosta - Wandre - Carolos De inrichters van de 36e Grote Prijs WSC Baardegem Sportief zagen niet alleen 44 Belgen maar ook 7 Nederlanders, 3 Zweden, 2 leren en 1 Engelsman aan de vertreklijn verschijnen. Een bont internationaal gezelschap dus. De plaatselijke favoriet Gino Verhasseit behoorde tot het lot en was vastbesloten zich in eigen gemeente te laten gelden. Roger V.D. Bossche, die de laatste weken sukkelde met voetkwetsuren deed een voorzichtig wederoptreden. De 118 af te leggen kilometers, verdeeld over plaatselijke ronden en een sterke wind moesten voor de afscheiding zor gen. Reeds na een derde van de wedstrijd viel het peloton in stukken en brokken uiteen. Een dozijn renners, met alle kopstukken uit de streek namen het commando in handen en trokken op avontuur. Rond halfweg bleven uit deze kopgroep nog tien manschappen over. Rony Pauwels had moeten loslaten en verliet dan ook ontmoedigd het strijd toneel. De anderen sloten een aanvals- pact, zodat het peloton steeds verder achteruit werd geslagen en geen rol van betekenis meer kon spelen. In het laatste wedstrijdgedeelte begon men zich bij de leiders eveneens te roeren. Telkens nieuwe aanvallers pro beerden hun tegenstanders te verras sen. Zo sprong Patrick Roelandt, klein van gestalte maar met een groot vechtershart, in de voorlaatste ronde weg. Toen hij werd gegrepen, ging Gino Verhasselt weg. Hij nam dra een paar honderd meter voorsprong, zodat zijn aanhang al aan het jubelen sloeg. De andere sireeKgenoten lieten echter ook ditmaal niet betijen en vooral J.M. De Nil, de vorige dag zelf winnaar in Twee- Akren, gooide al zijn krachten in de achtervolging en trachtte de vluchter bij te benen. De laatste meters hielp R. De Brucker hem de achterstand overbruggen, zodat een sprint tenslotte over het resultaat moest beslissen. R. De Brucker en J.M. De Nil, op papier de snelste mannen in deze groep, vochten op de licht hellende aankomst strook een allesgevend duel uit, dat leek te eindigen op een overwinning van de Gilalsrenner. Dit was echter zonder de waard gerekend. Zoals reeds zo dik wijls het geval was, ging ook deze keer, een derde hond met het been lopen. In de ultieme meters kwam P. Roelandt nog van achter de rug van het duo snelle jongens om zo een nipte maar verdiende 8e zege van het seizoen mee te graaien. Dat deze palm geen toevalstreffer was bewees P. Roelandt dit weekeinde, door in Ninove nogmaals G. Verhasselt te verslaan voor de eerste plaats. R. De Brucker werd nog maar eens tweede, nu te Denderwindeke. De uitslag 1. Patrick Roelandt, 2. R. De Brucker, 3. J.M. De Nil, 4. Gino Verhasselt, 5. Garry Moore, 6. R. Thomas, 7. Mare Van Gyseghem, 8. Roger V.D. Bossche, 9. Erwin Moock, 10. Patrick Vermoes GSX kerken, school, ziekenhuizen. Vorig werkjaar wist de VZW niet minder dan 9 miljoen frank te vergaren als steun voor zijn on derscheiden akties, die zich ver der uitstrekken dan Polen alleen. Geld dat ook gebruikt werd voor massale aankoop aan mini- prijzen van voedsel en kledij en dat tevens dient voor vergoe ding, eveneens minimaal, van de nodige transporten. S.P.E.S. wijdt zoveel aandacht eerherstel. Polen werd te Yalta door de overeenkomst door de Westersen in de rug geschoten en aan het Oosten overgelaten. Uiteindelijk is het bovendien een zuiver humanitaire daad waarbij de Polen de overtuiging krijgen «niet vergeten te worden» door het Westen. S.P.E.S. financiert in Polen ook de inrichting van katecheseloka- len en verschaft didaktisch mate riaal voor het godsdienstonder- Zaterdag 08.09.1984 organiseert de VZW S.P.E.S. haar tweede grootse benefietsportnamidadg voor Polen. In het vooruitzicht van het 11de konvooi hoopt deze VZW via deze sportmanifestatie de nodige fondsen te vinden om haar akties verder te kunnen zetten S.P.E.S. VZW met promotor en gangmaker Kanunnik Staf Van De Vreken, staat reeds sedert 1961 op de bres voor Polen, aktie die sinds 1980 uiteraard fel werd geïntensiveerd. Een 65 ton goederen werden inderdaad 'sedert 1980 in liefst 10 expedities ter plekke bezorgd. Ook geldelijke steun wordt in ruime mate verleend voor o.m. het bouwen of vernieuwen van aan Polen uit de evangelische ingesteldheid «God is liefde», tastbaar maken van het evange lie. Tevens is het een uiting van dankbaarheid t.o.v. de vele jonge Polen die tijdens wereld oorlog II aan de zijde van de geallieerden hebben gestreden waarbij heel wat van hen het leven lieten opdat wij vrij zouden zijn. Bovendien een vorm van richt. Ook wordt theologische literatuur er ter beschikking ge steld. De opbrengst van de sportmani festatie komt ditmaal ten goede aan een KINDERTEHUIS in het Noorden van Polen. Dit tehuis herbergt kinderen tot 15 jaar. Dit sportief gebeuren wordt U aangeboden op zaterdag 8 sep tember e.k., om 15 uur, in de Aalsterse Sportzaal «Ten Rozen» in de Rozendreef.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 10