Aalsters Panorama Gazet \>cin Cjaiy Ludovic Moyersoen, 80 jaar Oud en nieuw gaven elkaar de hand SLAGERS Onafhankelijk weekblad vópf Groot-Aalst nfcucoo- 2 Nieuwe Gazet van Aalst 7 september 1984 Het werd een zeer gemoedelijke en informele bijeenkomst waarop genodigden aanwezig waren van de meest verscheidene strekkin gen. Ludovic Moyersoen, die meewerkte aan verschillende regeringen, o.m. als minister van justitie en als minister van defen sie, beëindigde zopas een manu script met herinneringen aan zijn vader, baron Moyersoen. Het materiaal moet nog wat uitge dund worden, en dan wordt het uitkijken naar een uitgever. Ludovic Moyersoen houdt er dus blijkbaar zelfs op zijn tachtigste nog niet'mee op. Elwee Ter gelegenheid van zijn SOsie verjaardag werd door de baron aan talrijke vrienden en prominenten een receptie aangeboden. (F. Bolleen vervolg van p. 1 Zijn kollega deed nauwelijks voor hem onder in zijn Rode Duivels treurmars. En het daar opvolgende nieuwe Eendracht Aalst klublied «Ai, ai, ai Baïta» over de ruzie tussen Baïta en De Maght over de nieuwe Eendracht tribune werd vlug door de zaal meegezongen. Dat de verkiezing van de jonge karnavalprinsen als Jempi en Balou een versterking van de Aalsterse avond betekende, werd duidelijk bewezen met nummers als «In 't Park van Oiljst», «Op den dop» en «Weir zen gezwoere kameroten». De tekst van dit laatste liedje werd zoals zovele andere geschreven door niemand minder dan Jean-Paul De Boitse- lier, een man die onafscheidelijk met de Aalsterse avond verbon den is. Playback Hel sterkst is Jean-Paul onge twijfeld in de playbacknummers. Eerst verscheen hij aldus in een mime-nummer met Karei De Naeyer, vervolgens als leider van de Blue Bel Girls, een show die jaren na de eerste vertoning nog niets van zijn spiritualiteit verlo ren heeft. Is het gebruiken van playback op zichzelf niet te verwerpen noch te vermijden, dan zouden de orga nisatoren toch moeten beseffen dat men niet veelvuldig van deze werkwijze mag gebruik maken. Het dansje van de kuisvrouwen door Vredon, de liedjes van Don Kroes en de Dolle Mina's, die men verleden jaar ook al in de show zag, en vooral de persiflage van Nico Haak door Jef Van Neck was toch wel van het «goeie» teveel. Deze laatste bracht zo maar eventjes drie lied jes van de beroemde Neder landse karnavalzanger in play back. Kandidaten Het spreekt voor zichzelf dat wij heel wat meer bewondering heb ben voor wat de drie reeds ge kende kandidaten prins karnaval 1985 brachten. Uitblinker in de reeks was ongetwijfeld Loeken Tatjen, die geholpen door een prachtige stem twee zeer origi nele liedjes bracht met name La Espagnola en «De Fillekes». Voor dit laatste werd hij bijge staan door de tweelingbroers Fil en Good uit de Waelestraat die niet alleen kwa gezicht maar ook kwa kledij, haartooi, enz. als twee druppels water op elkaar gelijken. En blijkbaar hebben ze allebei ook evenveel dorst. Loeken Tatjen kwam meteen naar voor als één van de te ver slagen kandidaten op de vol gende prinsenverkiezing. Maar de strijd zal zeer hard zijn met tegenkandidaten als Miel Van den Brouck alias Pacco Milou, voorzitter van het AKV en Johnny Marcoen, die niet alleen met «Zjeur Jong» maar ook als lid van het eveneens optredende stemmingstrio reeds een geves tigde waarde is in Aalsterse kar- navalmiddens. Retro Het gekende liedje van dit stem mingstrio «Op D'Hoeige Ves ten» was trouwens de aanzet voor tal van klassiekers uit het karnavalrepertoire. Wie kon er trouwens onbewogen blijven toen Frans Wauters «Wat is er na veirgevallen» en Odilon Mor tier «Men lenig Oilsjt» brach ten Alhoewel aangekondigd als een optreden van het Corum Alostum was het diezelfde Odi lon Mortier die alleen het nieuwe «De Pompiers» bracht. De tekst van dit bijwijlen dubbelzinnig, maar daarom juist typisch Aal- sters liedje zouden wij graag nog eens onder ogen krijgen. Onze beenhouwers hebben zondag voor de vijfde maal hun beste beentje voorgezet en in het stadspark een zonnige zondag opgeofferd voor onze gehandikapteninstellingen. Onze slagers zijn geslaagd in hun opzet, en wie zin had in een mals lendestuk, een zigeunerspies of een sappige worst kon zijn slag slaan. De karnivoren uit het omliggende wisten wel wat voor vlees men in de kuip zou hebben want er was meer volk dan ooit op de been om de benen onder tafel te steken. Vermits het vlees zwak is liet ik me voor de vijfde maal verleiden om het vleesfestijn mee te maken. Ik hoorde nergens steen en been klagen en niemand bleek met het verkeerde been uit bed gestapt te zijn. Integendeel. Van ver kon ik onze burgemeester zien die alle jaren present is op dit aantrekkelijk liefdadigheidsfeest en dus met beide benen op de grond staat. De alomtegenwoordige schepenen Bourlon en Doorns waren eveneens goed ter been maar andere schepenen of raadsleden heb ik op dat ogenblik niet opgemerkt. Wie er toch was zal mij nu weer een buitenbeentje noemen omdat ik zijn naam niet vermeld, alhoewel een schepen die op zijn laatste benen loopt daarin geen been meer zal vinden. De lezer vergeve mij deze lyrische inleiding want eigenlijk wou ik maar twee dingen zeggen. Vooreerst proficiat aan de slagers die meedoen aan zulke organisatie. Het getuigt van hun sociale bewogenheid en dat schept telkens een mooi voorbeeld voor anderen. Nog maar het feit van het herbruiken van oud drukwerk bewijst hoe zuinig onze slagers zijn teneinde zoveel mogelijk wint te kunnen afdragen aan de gehandikaptenzorg. Ten tweede wou ik eens zeggen dat, ondanks de groeiende opkomst van het publiek, er nog vele duizenden te weinig waren. Er zijn dingen waar we nu eenmaal moeten bijzijn, neem me niet kwalijk. En er was zondag voor de meesten geen reden om afwezig, dus onverschillig te blijven. Wie met zuivere bedoelingen iets inricht voor anderen heeft recht op waardering, ongeacht mogelijks onvolmaaktheden. Een mens van vlees en bloed moet mééleven met wat er in zijn stad gebeurt. Dat jaarlijkse feest in het stadspark is gegroeid tot iets dat niet meer mag gemist worden. Daarom, lezer en lezeres, hopp ik er in 't vervolg jaarlijks en nog vele jaren te ontmoeten, totdat wij allemaal de weg van alle vlees zullen gaan. De Panoramist Vaste waarden Liet het Corum Alostum het afweten op de Oiljstersen show dan was dit niet het geval met de New Chevaliers, die o.a. op fijne wijze de hoge bierprijzen met karnaval hekelden. Een vaste waarde op de jaar lijkse Aalsterse avond is onge twijfeld ook Netteken Van Poel voorde, die op 77 jaar bewees dat de ouderdom geen vat heeft op echte talenten. Of haar seks- genote Nicole Ringoir een even- grote waarde wordt in de toe komst is op dit ogenblik niet te voorspellen, maar met haar in tercityliedje bewees zij toch uit het goeie hout gesneden te zijn. Alles bij elkaar werd de der tiende Aalsterse avond opnieuw een topper van formaat, waarbij men als toeschouwer vaak ver geet dat er amateurs op het podium staan. Mits een grotere selektie in het aantal optredende artiesten en het aantal gebrachte nummers kan deze karnavalshow uitgroei en tot een spektakel waarvoor zelfs de meest vermoeide Aalste- naar urenlang wil voor recht staan. (MP) Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie, publiciteit en abonnementsdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 52, Aalst, tel. 053/7762 94. Burelen open van 8 tot 20 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 52, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr. JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit Naam en voornaam Adres Postnummer. Gemeente: Handtekening. schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 52, 9300 Aalst.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2