Slachthuis verkocht voor 45 miljoen Moet ergi iaat óp? Zwembad was in juli gesloten Pendelparking Aalst en Erembodegem verkocht aan NMBS Aan de heer J. van Overstraeten dank en 'vaert wel' Erevoorzitter VTB-VAB Nieuwe Gazet van Aalst 7 september 1984 3 Kontrakt ter goeder trouw JOMMO-SEG, PICCOBELLO De jongste gemeenteraad keurde unaniem de verkoop goed van het Aalsters slachthuis aan de firma Verbist uit Aarschot. Bij de zeer lange diskussie kwamen in feite weinig zaken aan het licht, die nog niet eerder vermeld werden in dit weekblad. Aldus deelde schepen van finan ciën en regies, Bogaert, mee dat de verkoop een gevolg was van de faling van de firma Goossens. Op dit ogenblik wordt onder curatele verder gewerkt, maar om de sluiting op 1 september 1984 te vermijden, werd naar een andere oplossing gezocht. Het uiteindelijk resultaat na tal van onderhandelingen was de ver koop voor een bedrag van 45 miljoen, zijnde 8 miljoen meer dan het schattingsbedrag van de registratie. Nogmaals werd eraan herinnerd dat er een nieuw vlees- uitsnijbedrijf zal opgericht wor den, die werk moet bieden aan minimum 50 mensen. Namens de oppositie kwamen achtereenvolgens Monsieur, Arijs, Caudron en Denayer tus senbeide. Hun kritiek situeerde zich vooral op het vlak van de verkoopprijs, daar de aangebo den 45 miljoen mogen betaald worden met 10 jaarlijkse schij ven van 4,5 miljoen, zodat de koper in feite slechts 25 miljoen moet betalen. Anderzijds werden tal van garanties gevraagd o.a. inzake het niet terugbetalen van vroegere subsidies, inzake het noodzakelijke waterzuiverings station, inzake het personeel, de zelfstandigen, de landbouwers, de noodslachtingen, enz. Burgemeester Uyttersprot en schepen Bogaert stelden de oppositieraadsleden echter gro tendeels gerust. De subsidies zul len bijna zeker niet moeten terugbetaald worden. Op de watervervuiling komen ernstige kontroles; voor de zelfstandigen volgen nog onderhandelingen; het personeel blijft voorlopig behouden, enz. Men zei ook duidelijk dat het een kontrakt ter goeder trouw betrof, waarvan een aantal modaliteiten nog moesten uitge werkt worden. De stad is alles zins een belangrijke verliespost kwijt, en krijgt meteen een nieuw bedrijf bij. Om het bereikte resultaat werd de meerderheid dan ook uitvoerig geprezen door PVV-fraktieleider Oscar Redant, die het trouwens nog aan de stok kreeg met zijn SP-tegenpool Monsieur inzake de voor- en nadelen van een openbaar en een privébedrijf. (MP) De gemeenteraad van 28 augus tus jl. keurde de verkoop goed van de pendelparkings van Aalst en Erembodegem aan de NMBS. Deze parkings werden aangelegd op gronden van de stad, maar in het kader van haar huidige poli tiek wenst de NMBS zoveel mo gelijk parkings ter beschikking te stellen van de treinreizigers. Na harde onderhandelingen (dixit schepen Bogaert) is het Ministe rie van Verkeerswezen zelfs bereid supplementair een vergoe ding van 6 miljoen te betalen aan de stad Aalst. Na overname zal de parking gratis ter beschikking staan van alle pendelaars. Als tegenprestatie moet Aalst wel verder instaan voor het klein onderhoud, de openbare verlich ting en het politietoezicht. Alle raadsleden waren het met deze verkoop eens, uitgezonderd VU-er Denayer. Hij vond niet alleen de verkoopprijs te laag, daar de aanleg van de pendelpar king te Aalst 10 miljoen kostte, en men voor Erembodegem niets betaald. Anderzijds had hetstadsbestuur volgens hem een slechte beslis sing getroffen door de prijs te verhogen van 10 fr. naar 40 fr. per dag. Vroeger maakten 8000 mensen per maand gebruik van de parking, nu nog 2400 per maand. Nu de parking gratis wordt, zal deze overvol zijn, wat problemen voor sommige pende laars zal stellen. Daarenboven moet Aalst verder opdraaien voor onderhoud en het politioneel toezicht. In dit verband wees Denayer nog op het feit dat de ruiten van bepaalde wagens ingeslagen wer den. Volgens schepen van openbare werken was er geen cadeau ge weest aan het ministerie. Er wa ren twee oplossingenofwel diende de stad verder de investe- ringslast te dragen en geld te vra gen aan de gebruikers, ofwel konden de pendelparkings ver kocht worden, konden deze gra tis ter beschikking gesteld wor den van de treingebruikers, en kon men er bovenop nog geld voor krijgen. Deze laatste optie haalde het uiteindelijk met kwasi unanieme meerderheid. (MP) Hooggeachte Heer van Overstraeten, Ik verneem met gemengde gevoelens dat U op 1 september in alle stilte onze stad verlaat met al uw boeken, met al uw herinneringen schone, minder schone en pijnlijke met al de verdiensten van uw lang, rechtlijnig leven in dienst van uw volk, het Vlaamse. U behoort tot de weinige overlevenden van een generatie die Pater van Isacker in zijn beste laatste werk genoemd heeft'degene die door haar geloof en haar levenskracht de schoonste uit onze ge schiedenis was'. De schoonste wanneer men er tegenoverstelt al het kleine gedoe, de lafheid en de zwakheid van Vlaamse verantwoordelijken; ook de offervaardigste en de sterkste in de ongelijke strijd tegen alle machten van een vijandig gezag; ook de verdienstelijkste en de moedigste in haar bijna verloren strijd tegen de onverschilligheid enerzijds en het triomfantelijk verdrukkende België anderzijds; ook de meest beproefde, berooide en beroofde uit de schanda ligste poging om Vlaanderen op de knieën te krijgen. Hooggeachte Heer van Overstraeten, U hebt in uw leven een schone droom gehad, maar U bent geen dromer geweest. Meer dan zestig jaar geleden hebt U zonder hulp of steun met een handvol naamlozen een Vlaams-culturele organisatie uit de grond gestampt die tot doel hadeen schoon en Vlaamser Vlaanderen. Van deze organisatie bent U de werker, de drijver en de bezieler geweest, konsekwent Vlaams, onafhankelijk tegenover wie en wat ook, met een persoonlijke belangeloosheid boven en buiten dis cussie. U hebt uw droom tot een blijvende werkelijkheid gemaakt. In Aalst, in mijn generatie, zijn er niet veel die U kennen en ont moet hebben, alleen hier en daar is er toch een schaars iemand wiens grootvader tot uw medestrijders en vrienden behoort of behoord heeft. Ik heb het geluk' er een van die te zijn en als dusdanig zeg ik U dank voor alles wat U hebt verwezenlijkt tijdens die lange Aal- sterse jaren van uw leven in de overtuiging dat U nog jaren zult leven en werken temidden van uw schone familie voor uw vrije dierbare Vlaanderen. Vaert wel Reinoud D'Haese 't goo veir hein Naa beginne z'er toch 'n betjen noyg meh te rammelen, zee'k Klap hier oever da spel meh dennen boeit die dor 'n bosjink g'had heit lanst de kanten van Ostende. Da frans schip dat dor nen dzoef gekreigen heit en meh ghiel zennen annekesnest ondergegoon es. En 't es zjust meh dennen annekesnest da ghiel 't spel begost es. Da kwamp ooit Frankerèk en da most nor Risland. En da was van dad uraane jomdinges, ja'k weit ni hoe da 't zjust hoeitj, mor 't schantj da 't iet vried danzjereis es. Eh vried vergif en doboy tèn nog azoei iet van 'n begin van 'n atoembomme... En dat er dor gien drippelken woter mog oonkommen of't es pataatEn kwestje van 'n drippelke woter... 't lei 'k weit-ni hoe diep onder 't woter... Naa es 't 'n kwestje van da boeven te kroygen... zonder dat er woter oonkomtMor dad 'n es allemol niet zee... Zegge-zeMor wad hemme z'ons allemol al ni gezeid oever da spel Allei, iest nimmendalen. 't Es mor noor dat er ienegte groene jonges en maskes da geval ooitgebrocht hemmen da'z ons drippelken per drippelken iet beginne woysmaoke zen. 't Es begost meh de fransmans die denne smeregen bicht verzonnen hemmen, zonder dor iet van te smoezen teigen de belzjen. Novolges da'z ons zeggen toch. En tèn? - Oei, da kaan gi kood zee. Alles es in orde. 't Er zitten dor wel ienegte voten in mor oeik veil leige voten... En wajjer zen der boy, 't er kaan niet gebeiren of wajjer weiten't't W oter es nog attoyd goed, zaat en ni vergiftegd. De dooikers 'n kennen der ni goed oon, ze moeten iest 'n hol boeiren. En da goo ni meh 't slecht weir. 't Goo wel. Mor ze'n kennen nog on de voten ni oon. Of toch... z'hemmen der al ien ooitg'holdj. Mor 't es eh leig. Of nie, 't was ni leig, 't er zat wel iet in, dadooitliep. Mor wajjer hemmen 't noogezing en 't kaan gi kood... En azoei goot da zwontjesspel voesj. En peize ze na woorlèk dammen dor nog 'n rotte sjik van geloeiven? Dammen allemool tèppes zèn en nog zu dom as oever honderd joor? En da mag allemol gebeirenDa z' azoei meh deh smeerlapperoy flak onder onzen neis meige kadoensjten ooitholenGe moetj goy mor ne kier probeiren van ne kier teigen nen boeim stoon te pissenze maoken a 'n ghiele rèk proses-verieken. Ver zeidenschennes en miljeubedoezelink of wad es 't dor allemol..'. Mor reskeiren van ho derden en honderden vierkante kilomeiters zjie te vergeiven dat aal de vissen en aal de planten steirven, zonder tèn nog te klappen oever 't gevoor ver de mensjen woor da'z ons naa nog jakken teiven oever zeggen, da magHemme z'ons na nog ni genoeg gekoejoneird? Wedje wa da'k ik weit: dat er gin iene minister nog op den teivei teift lachen, of ze zollen moete loten heer tanne zing... En door 'n stoo ginien horekes opAs 't er in a gebieren eh koppel traad en ge wiltj nog ne kier doeng gelèk as in den toyd en bommekes afschieten, moeje dad iest schoein gon oonvraogen en ne ghielen hoeip papieren invillen. As 't er nen boeim in anne weg stoot in annen oygenen hof en ge wiltj hem afzaogen, moeje dad iest gon oonvraogen enzuvoesj. Mor binsjt meigen de groeite koppen lanst alle kanten raketten plaseiren en meh vergif zjongleiren... Mor ge zieg'het hein, al mosten 't de krooin ooitbringen... as 't te loot es... Mor ja, 'k hem 't nog al gezeid heinwajjer hemmen 't praten PETJEN Wordt het oude zwembad een nationaal turncentrum? (t. Bollaert) Via een interpellatie, die pas rond half vier 's morgens ter sprake kwam, vroeg VU-raadslid Willy Van Mossevelde uitleg over een aantal gebeurtenissen die de jongste tijd in het nieuwe zwembad plaats hadden. Vooreerst was er het feit dat het zwembad gedurende een ganse periode van de maand juli gesloten was. Van Mossevelde vond dit spijtig, en wenste nadere uitleg hierover op de jongste raadszitting. Tevens was het zwembad gesloten op 17 juni 1984, zijnde de dag van de Europese verkiezingen. Tijdens de Olympische Spelen werden er in de zwemhal ook TV-toestellen geplaatst. Ook dit riep vragen op bij het oppositieraadslid, die zich moeilijk kon inbeelden dat men al zwemmend naar de spelen kon kijken. "Ik vraag mij af wie de geestelijke vader was van dit initiatief en wie verantwoordelijk was voor het aanbrengen van reklame in de zwemhal,, aldus de interpellant, die in een hoek van de zwemhal een opblaasbaar, waterhoudend rond plastiek ding aangetroffen had met ongeveer 10 cm. water. Dit was blijkbaar het kinderopvangcentrum. Van Mossevelde pleitte eerder voor een degelijk instruktie kinderbad. De plaats hiervoor was alleszins beschikbaar. Tenslotte wenste hij nog te weten hoever het staat met het oprichten van een fitness-centrum, aan de Aelbrechtlaan. (MP) Restaurant Franse keuken Molenstraat 63 AALST •2 053(78 45 52 dinsdagavonden woensdag gesloten

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 3