Verhuring jeugdlokaal lokt hevige reakties uit NIEUWKUIS SUPER SHOP TOT EIND SEPTEMBER: REGENMANTELS, ANORAKS - 20 4 Nieuwe Gazet van Aalst 7 september 1984 De terugkeer van een bevrijder doet het beter Kattestraat 78, 9300 AALST 033/2138 65 Wat op het eerste zicht een onbenullig agendapunt was van de gemeenteraad, groeide tenslotte uit tot een hevige diskussie tussen meerderheid en minderheid. Het betrof namelijk de vaststelling van de voorwaarden voor verhuring aan het Jeugdcentrum Klakson van een lokaal dat deeluitmaakt van het nieuwe sanitaire gebouw nabij de sporthal Ten Rozen. Schepen van grondbeleid André Dooms (PVV) deelde mee dat de jeugdgroep Klakson een huis huurde dat gelegen was in het herwaarderingsgebied Aalst lin keroever (De Ridderstraat), en dat voor herwaardering in aan merking kwam. Er werd een nieuw lokaal gevonden waarvan de huurprijs 1.000 fr. per maand plus 500 fr. voor verbruik van water, elektriciteit en verwar ming bedraagt. Onmiddellijk kwam VU-raadslid Danny Denayer tussenbeide met de opmerking dat de tekst van het voorgelegde gemeenteraads besluit niet juist was. Klakson had immers zelf vrijwillig af stand genomen van de lokalen in de Ridderstraat. Anderzijds was de huurprijs voor het nieuwe vrij grote lokaal laag. Dit lokaal zou enkel gebruikt worden als bu reelruimte voor een BTK-er. Teneinde de jeugdgroepering de juiste verbruikprijs voor verwar ming en verlichting te laten beta len, stelde Denayer voor een aparte meter in het lokaal aan de Rozendreef te installeren. Tot slot pleitte deze Volksuniër nog maals voor het toekennen van een stadslokaal aan de Vlaams- nationale jeugdbewegingen. Speelplein SP-raadslid Patrick De Smedt was nog heel wat scherper in zijn kritiek. Vooreerst was hij van oordeel dat door de verhuring de stad Aalst een jaarlijkse subsidie van minstens 150.000 fr. zou verspelen. Het vorige stadsbe stuur had immers bij de bouw van een nieuw sanitair blok aan de Rozendreef, doelbewust een jeugdlokaal voorzien, en dit met het oog op het inrichten van een aantal erkende en gesubsidieerde speelpleinen in Aalst. In 1977 bleek uit een inspektiebezoek dat het speelplein Ten Rozen niet meer beantwoordde aan de ge stelde normen, en hierdoor werd dit plein niet meer gesubsidieerd in 1978, daar waar men het jaar voordien nog een toelage ontving van 134.869 fr. Hierbij verwees Patrick De Smedt nog naar de wettelijke normen, die terzake gelden, en waarbij men over een lokaal moet beschikken dat dienst kan doen als kleedkamer, schuil plaats, bergplaats en speelzaal. Door de bestemmingswijziging van het lokaal zal de stad meteen elke erkenning en subsidiëring verliezen. Nochtans betreft hier een zeer kindrijke buurt, zodat het verlies van de stad volgens de vervolg van p. 1 van de familie Schellinck. Roger had me staan opwachten in de stromende regen en ik kon hem toen echt niet voor de zoveelste keer teleurstellen. Daarna ging ik iedere avond bij de familie over nachten tot ons konvooi verder trok. Een andere reden waarom ik er aanvankelijk geen behoefte toe had om bij Aalstenaars te gaan overnachten, hield verband met mijn funktie binnen het leger. In mijn hoedanigheid van chauffeur was ik beter geëqui peerd dan gewone soldaten, die dan ook sneller kontakt zochten met de burgerbevolking. De tweede maal dat ik te Aalst aanbelandde was tijdens de win ter van '45. Mijn eenheid bevond zich op dat ogenblik in Nijmegen en ik werd naar Gent gestuurd om er een trailer te gaan halen. Maar toen ik in Gent aankwam bleek iemand anders die reeds meegenomen te hebben. Ik was dus genoodzaakt onverrichter- zake terug te keren, maar besloot eerst een ommetje te maken langs Aalst. Toen ik daar arri veerde bleek vader Schellinck net enige dagen eerder overleden te zijn. Dat tweede bezoek was evenwel maar van korte duur. Ik bleef overnachten en de volgende dag vertrok ik terug naar Nijme gen». En dan zou het lang duren voor aleer de Schellincks nog iets hoorden van 'hun' Engelsman. Tot er, ergens halfweg de zesti ger jaren, een brief van Jack in de bus viel. Zonder veel overtui ging had hij die geschreven. Meer met de bedoeling zijn ge weten te sussen dan om de vriendschapsbanden strak aan te halen. Een maand later ontving hij echter weerwoord vanuit Aalst en sindsdien heeft men elkaar nooit meer uit het oog verloren. Om beurten gaat men bij elkaar op bezoek en een paar jaar geleden kreeg Jack het voor elkaar dat Gaston en Roger Schellinck samen met hun echt genotes door de burgemeester van zijn woonplaats op het stad huis ontvangen werden. Wat herinnert Jack zich nog van het toen net bevrijde Aalst «Toen wij de stad binnenreden was het zeer regenachtig. Het park en het meertje zijn me steeds als zeer mooi bijgebleven. Ik weet nog goed dat mijn kamion er onder de wilgen opge steld stond. Toen wij in Aalst arriveerden werden we niet opge wacht door massale volksmas sa's. Men kroop ook niet op de legervoertuigen. Je moet name lijk weten dat ik niet bij de aller eerste Engelse bevrijders was. Die waren misschien een dag vóór ons aangekomen en hen was wel een hysterisch onthaal te beurt gevallen. Soms heb ik het wel moeilijk om me alles nog terug voor de geest te halen. Het is per slot van rekening 40 jaar geleden. En een'dagboek bijhou den doe je ten andere niet in oor logstijd. Tenzij je een veldmaar schalk bent, natuurlijk 1 Wat Jack zich echter wel nog goed herinnert is dt men in her bergen steeds «It's a long wav to Tipperary» begon te spelen wan neer er Britse soldaten binnen traden. «Van zodra men zelfs nog maar een schijntje kaki gezien had, was het van dat En het gekke van de zaak was dat wij, Engelsen, aanvankelijk het melodietje niet herkenden. Het werd trouwens telkens gespeeld op zo'n groot orgel». De heer en mevrouw Jack Davies logeerden sinds halfoogst bij Roger en Gaston Schellinck. Eerder deze week reisden ze terug af naar Wales. (WDG) Wij halen af en En steedshemdendienst, bestellen bij U thuis verhuring van tapijtreinigers, enz. interpellant kan geschat worden op 150.000 fr. Volgens hem overtrad het stads bestuur ook de kultuurpaktwet, die voorziet dat een infrastruk- tuur van de overheid slechts voor één filosofische overtuiging mag ter beschikking gesteld worden als ook de andere strekkingen hetzelfde voordeel kunnen beko men. Anderzijds mag de termijn van terbeschikkingstelling slechts gelden tot de vernieuwing van de vertegenwoordigde verga dering van de overheid. Nochtans stelde de stad Aalst een kontrakt voor van negen jaar. Op zijn beurt wees het jonge SP-raadslid op de onjuist heid van de dossiertekst. Ook hij herinnerde eraan dat Klakson zelf het vorig huurkontrakt opgezegd had in De Ridder straat. Daar deze vereniging gebruik maakte van het stedelijk trefcentrum Kreja, was er van huisvestigingsproblemen geen sprake. Ook de huurprijs van 18.000 fr. per jaar, verwarming, elektrici teit enz. inbegrepen vond de heer De Smedt het zoveelste cadeau van het stadsbestuur aan een pri- véinstelling. Hierbij herinnerde hij aan de verhuring van het Een- drachtstadion voor 100.000 fr. per jaar en aan het huurgeld van 500 fr. per jaar voor 11 are villa- grond te Nieuwerkerken om er een parochiaal centrum op te richten. Deze nieuwe huurprijs vond hij onverantwoord laag. Naar zijn oordeel diende alles zins prioriteit gegeven te worden aan het polyvalent gebruik van de infrastruktuur. Hij verzette zich niet tegen het gratis gebrui ken van het lokaal door Klakson voor haar jeugdatelierwerking, maar een wijziging van de be stemming, en het verliezen van de speeipleininfrastruktuur en meteen de subsidiëring ervan vond hij onverantwoprd. Kreja In zijn antwoord stelde schepen Doorns, dat het plaatsen van afzonderlijke tellers onverant woord was. Anderzijds blijft de overige infrastruktuur ter be schikking van de sportverenigin gen. Hij herinnerde van zijn kant aan het gunstig huurkontrakt dat Kreja onder de vorige legislatuur gekregen had. Dit lokte natuur lijk hevig protest uit bij Patrick De Smedt, die poneerde dat 140.000 fr. huurgeld per jaar 1/2 van de grondbelasting heel wat anders was dan een gunstig kontrakt. «Ik dacht dat we over Klakson bezig waren» merkte Burgemeester Uyttersprot droogweg op. Lees door blz. 6 De Verenigde Vleeshouwers waren dit jaar zeer ölij, de zon was nu immers ook van de partij. Dit fenomeen zorgde voor een ware volkstoeloop in het Stadspark dat een van zijn grootste momenten van 1984 beleefde. Hoeveel koeien en varkens hier naar binnen werden gewerkt valt zo direct nog niet te schatten, heelwat zouden we zeggen. De opbrengst ervan gaat naar goede werken zoals Levensvreugde. Bedankt vleeshouwers. (JC) veten, dan zouden zij In de Keizershallen moest Johnny Cooman "As nen Oilsjtneer boite goot,, aan 't zingen geweest zijn toen twee grote ruiten van GRILLAERT aan stukken werden gereden door een wagen die even daarvoor een ander voertuig fel beschadigde. Het glasspoor was te volgen tot op de KAT. De bestuurder pleegde immers vluchtmisdrijf maar kon later door de politie toch worden opgebracht. De schade werd in nachtgewaad geschat. (JC) In Baardegem ging vorige zondag het muziekjestival door ingericht door de plaatselijke Koninklijke Harmonie St.-Cecilia. Dat de opkomst voor dit gebeuren aan de magere kant lag mocht de muzikanten niet deren, zij bliezen er duchtig op los, waarna aan de toog gezellig verbroederd werd met de andere aanwezige muziekmaatschappijen uit Moorsel (2). Meldert en Baardegem. Op de foto de Moorselse Koninklijke Fanfare St.-Cecilia. (JC) Hadden de visjes in de spiegelvijver dit geweten, dan zouden zij de zondag niet uit hun bed zijn gekomen. Honderden vissers deden er immers hun best om het watervolk te verschalken en dit voor de kampioenstitel van Aalst (JC)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 4