Herdersem vierde weer kermis Show of niet Amerikanen weldra welkom E.H. Jozef De Smet zondag opgehaald /i, KERHOEKEN Nieuwe Gazet van Aalst 7 september 1984 5 Hoe het niet moet De slogan van de Nieuwe Gazet van Aalst KOOP IN EIGEN STREEK Arbeidsstrual 31 9300 AALST (053)784 754 Een seintje... Onze publiciteitsadviseurs staan paraat s 77 62 94 In Herdersem heeft men dit jaar terug een serieus kermisprogramma achter de rug. Totaal voorbij zijn de evenementen nog met, gezien de parameeting van volgende zondag op de wijk Harding. Verder zijn er dan trouwens ook nog jeugdspelen en een prondelmarkt. Alles over de gebeurtenissen ter Reus Benedict bestond reeds gelegenheid van kermis Herder sem vertellen is niet mogelijk. Het is echter wel goed even stil te staan bij enkele belangrijke ini tiatieven. Tentoonstelling «Werk der Volkstuinen» Het werk der volkstuinen is een der grootste verenigingen van de gemeente. Zij verenigt allen die interesse hebben voor werk in de tuin en dan voornamelijk voor produktief werk in de vorm van kweken van groenten, fruit en bloemen voor huishoudelijk gebruik. Elk jaar met kermis wordt er een tentoonstelling gehouden in het muzieklokaal bij Philip Mar- coen. De presentatie van de tuinop- brengsten gebeurt steeds onder leiding van Paul Stockman wiens ontwerpen elk jaar opnieuw ieders waardering krijgen. Hij wordt natuurlijk bijgestaan door een groep werkers zoals daar zijn de voorzitter Arts Gustaaf, ver der Maurits De Saedeleer, Van Der Stockt Robert, Vinck Mong, De Meyst Louis, Louis Janse- gers, Walter De Corte en de vele die ik vergeet op te noemen. Een dergelijke tentoonstelling is zeer leerrijk. Daar wordt aange toond tot welke opbrengsten men kan komen in een tuin. De variatie is ongelooflijk groot. De scholen van Herdersem komen met hun kinderen deze tentoonstelling bezoeken. Dat is misschien een goede tip voor andere scholen. Er zijn boven dien steeds mensen aanwezig die alle mogelijke uitleg kunnen ver schaffen. Met de uitverkoop per opbod van de tentoongestelde waren sluit de aktiviteit. Die gebeurte nis is steeds spektakulair. Extreem was het bod voor een rabarber van 28 fr. en het geven van vijf frank aan Frans Boel opdat hij een lot perzikken zou willen meenemen. Op dit afslui ting is steeds zeer veel volk. Het is trouwens een gebeurtenis die een echte Herdersemnaar niet mag missen. Het huwelijk van de reuzen Falie en Benedickt De dorpsraad van Herdersem houdt zich bezig met de organi satie van de twee kermissen, namelijk deze van september en St.-Antonius. Waar de St.-Antoniusfeesten reeds jaren flink geherlanceerd zijn had men het lastiger in sep tember. Er zijn de moeilijkheden met de kermiskramers die on danks aandringen weinig geïnte resseerd blijven naar hun zeggen gezien de te lage rendabiliteit waarmee de stad Aalst o.a. geen rekening houdt voor de bereke ning van hun standgeld. De dorpsraad is trouwens zin nens om daarover in de toekomst een diskussie te starten met het stadsbestuur. Om dus de septem- berfestiviteiten op te krikken heeft men dan maar gedacht aan de trouw tussen Falie en Bene dict. Twee gekende figuren uit het Herdersem uit het begin van jaren en reuzin Falie werd ge creëerd. Het laswerk werd ver richt door Pol Van Langenho- ven en Paul De Cock. Voor de kleding zorgden de dames Lochefeer en Van Der Stockt. De kop werd gemaakt door de gebroeders Verbeek. Het reuzenpaar werd afgehaald door de harmonie «Concordia etDocilitas», de dansers van de Bond van de Grote en Jonge Gezinnen en de voltallige dorps raad. Na een paar shows werd het reu zenpaar naar het gemeentehuis geleid. De voorziene getuigen, de reuzen Fabourg Pee, Faubourg Melle en zoon Camilleken kon den helaas niet mee aangezien hun voerder te laat opdaagde. Jos Lambrecht probeerde nog wel de traktor in gang te krijgen maar tevergeefs. 'Aan het oud gemeentehuis wer den de reuzen opgewacht door een massa volk en o.a. de sche penen Vinck en Chris Lievens- Borms. De voorzitter Lochefeer gaf dan uitleg in verband met het huwe lijk en betreurde dat de uitgeno digde Aalsterse reuzen niet bui ten Klein Aalst gaan om bijvoor beeld aanwezig te zijn op de trouw. Naderhand trouwde schepen Vinck het koppel en werd het de beste wensen toegestuurd door pastoor Musche. De dorpsraad nodigde dan alle aanwezigen uit op een drink. Ondertussen wordt er reeds druk gesproken over de aktiviteiten voor volgend jaar. Sommigen suggereren de scheiding van het koppel te vragen. Benedict heeft daar alle redenen voor aangezien Falie hem de dag van de trouw reeds verliet. De dorpsraad heeft dus weer materie voor vergaderen en wer ken. Op dit ogenblik bestaat de dorpsraad uit: Louis Lochefeer, voorzitter; René Saeys, onder voorzitter; Albert Pieters, sekre- taris; Robert Van Der Stockt, penningmeester en verder als leden Paul De Cock, Marcel De Leeuw, Hubert De Neef, Albert De Rop, Roger De Moor, Rudy De Troch, Frans Jansegers, Jos Lambrecht, Guido Van Den Brempt, Paul Van Langenhove en Robert Veldeman. Aangezien er hier en daar wel eens gedacht wordt aan het oprichten van dorpsraden vertel len we er hierbij dat deze dorps raad origineel bestond uit men sen die door de afdelingen van de plaatselijke politieke partijen werden aangeduid. Later werden de niet geïnteresseerden van de eerste lichting vervangen door mensen met interesse met of zon der kleur. De werking bestaat hoofdzakelijk uit het organise ren van de kermissen. Gezien aan de ingang van de Kei- zershallen, vorige vrijdag om streeks 21u.05 een paar mensen die de zaalwachter de oren van de kop zeurden om toch nog de jaarbeurs te mogen betreden. Te vergeefs poogde de zaalwachter het kliekje diets te maken dat de jaarbeurs haar deuren sluit om 21 uur. Met het argument dat al flink wat standen dicht zouden zijn, waren de té late bezoekers evenwel niet te vermurwen. Ze wensten toch maar 'een korte rondgang' te maken. Uiteinde lijk bond de zaalwachter in en liet de bezoekers binnen. Aalste- naars zullen het wel niet geweest zijn want die zijn minder koppig en meer voor rede vatbaar. (WDG) Het zit de feestcomitéleden van de PVV nog maar eens niet mee. Na de pech met de blauwe versnelling maken ze nu ook nog ruzie onderling. Simon D'Hondt. ja, diegene die zo graag feestleider wou zijn, spoot tegen de huidige feestleider zijn. venijn. Het ene woord bracht het andere mee, en het ontaardde in een scheldpartij tussen die twee. D'Hondt, geweldig op zijn dikke teen getrapt, is dan maar naar de telefoon gestapt. Hij belde de politie en legde klacht neer tegen Cornand die echter onmiddellijk tegenmaatregelen nam. De verrassing was dan ook heel groot, toen een sterke politiemacht zich naar Simon D'Hondt schoot en voor men goed wist wat er eigenlijk gebeurde zag men de arm der wet die Simon de combi in sleurde. Simon verzette zich en riep ,,'t is Cornand die je moet arresteren!" maar tegen zo'n overmacht kon hij zich niet weren. Hij vertoefde dus een tijdje in het politiebureel en da's een halve blauwe minder, en er zijn er al niet veel Perversje In de Keizershallen is men druk bezig met de bergingswerken van de jaarbeurs, de «mon chichi» van het feestcomitee. De jaarbeurs, na karnaval moeders mooiste, ligt weer voor een jaar in het dok. Voor feestleider Albert Cornand'en Jan Dooms (sekretariaat) is het een zware karwei geweest, en ik versta dat ze blij waren dat er einde lijk land in zicht kwam. Zware slagzij is er anders niet geweest, dit jaar. Wel rees natuurlijk weer de vraag of deze handelsbeurs nu al of niet moet gekoppeld blijven aan avond spektakels. Een reeks eksposan- ten vindt dat men op deze manier geen kopers aantrekt, maar kijk- lustigen die voor 50 frank in de showtent binnenglippen. De beurs zou met andere woorden aan zijn handelsdoeleinden voor bijstevenen. Anderen zijn er dan weer van overtuigd dat het wel de goeie formule is. Toch leek, bij navraag, de eerste soort in de meerderheid. Het is moeilijk hier een scheidingslijn te trek ken. Voor wie de wind in de zei len had, is het allemaal goed. Maar wie van de koers is afge dwaald gooit de enterhaken uit. De heren Cornand en Doorns zijn evenwel formeelde tendens bij de eksposanten is overwegend zeer positief. Ook technisch gezien is het allemaal zeer vlot verlopen. De revelatie was wel de kinderopvang. Daar heeft men de bezetting van twee kinderver zorgsters moeten verdubbelen. Er schijnen ook iets meer bezoe kers dan vorig jaar geweest te zijn. Aan het einde van de jaarbeurs werden formulieren uitgereikt aan de eksposanten waarop die hun bevindingen kunnen meede len aan de inrichters. Eens benieuwd wat daar uit de bus gaat komen. Elwee Nog niet zo lang geleden logeerde een Amerikaan in Aalst bij kennissen. Toen hij de wens te kennen gaf iets te willen zien van de stad, begaf zijn gast zijn gastheer zich met hem naar de Toeristische Dienst. Dit met de bedoeling daar enkele engelstalige folders te vragen, waarmee de rondleiding van de leergierige Yank verduidelijkt zou kunnen worden. Maar men ving bot, want andere dan nederlandstalige folders bleken niet voorradig te zijn. Onverrichter zake terug naar af dus. Is dat lot ook de Japanners beschoren die tijdens de zomer geregeld op de Grote Markt rondkuieren? Wenst de Toeristische Dienst haar aktieradius uitsluitend te beperken tot de nederlandstalige bezoekers? Wel neen, momenteel wordt nog gewerkt aan de duitse, franse en engelse vertaling van de folder. Tot zolang men daar nog aan bezig is, zullen buitenlandse bezoekers die iets meer wensen te weten over Dirk Martens, het belfort of de sint-Martinuskerk een beroep moeten doen op polyglotte Aalste- naars. (WDG) Ne krokodilu Verboden je moedertaal te spreken, waar Esperanto hoort... Dit was de regel het voorbije weekend in het kapucijnenklooster. (De Esperanto- woordenschat heeft zo ook zijn grappige kantjes Op zondag 9 september wordt te 15 uur E.H. Jozef De Smet aangesteld tot pastoor-deken te Aalst. Vanaf de grens van de Sint- Martinusparochie (afrit autostrade Rond Punt)1 Heken omstreeks 14.15 u. afgehaald worden, en via Parklaan en Pontstraat naar het stadhuis worden gebracht. Daar zal hij door de burgemeester verwelkomd worden, waarna het te voet naar de S.nt- Martinuskerk gaat voor een plechtige Eucharistieviering. VMJLXk kanloormachines

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 5