ARZONI Gezellig weekend O nieuw op de Hogeweg naar... Gestort Zand erover Geen foef! Onze filosofie kleden is een kunst Verkoop aan partikulieren Nieuwe Gazet van Aalst 7 september 1984 7 KOOP STEEDS IN EIGEN STREEK Steun uw handelaar Je wenst een goede service KOOP DAN IN GROOT-AALST Zoveel beter Molenstraat 23, Aalst - 21 47 77 Broeken, Vesten Kostuums, Blazer, Smoking Windjakken, Vrijetijdskleding Vesten en windjakken in schaapsvel Geklede- en sporthemden grote keus Halsdoeken, Dassen, Gordels Dekenij Hogeweg Erembodegem heeft er vorig weekeinde een leuke bedoening van gemaakt tijdens de jaarlijkse dekenijfeesten. De zon kregen ze gratis, maar voor ai de rest had men de handen uit de mou wen gestoken... De kinder- en prondelmarkt lokte heel wat 'exposanten' soms nog piepjonge deelnemers die hun oude speelgoed, uitgele zen boeken, te klein geworden kleren of voetbalschoenen, enz... met het vakmanschap van doorgewinterde middenstanders van de hand deden. De winst werd gespaard of... gebruikt om op de stands van andere kinde- ren iets nieuws aan te schaffen. jr.- 1 In elk geval een plezierig einde mm S van een lange vakantie. KE Dekenij Hogeweg pakte verder uit met een muziekkorps, een amusante playbackshow en bier- krattenprijskamp, de brandweer zorgde voor demonstraties cn jazz-muziek, de café's leverden verfrissing en de bakkers versna pering. Paul Roelandt was er ook, straatmuzikanten, een au toshow; allemaal dingen die maakten dat heel wat mensen de Hogeweg beklommen en afdaal den, genietend van de gezellig heid. Dekenij Hogeweg verdient een pluim voor de geslaagde organisatie, dat moet gezegd. Rechtover café Bij Stinne in de Putstraat te Meldert, bevindt zich een natuurgebied... Een oude zandgroeve met vijver. In mei stelde een natuurwandelaar vast dat het volgestort was met afbraakmateriaal en ander vuil. Via RALDES werd de stedelijke leefmilieudienst gealarmeerd, die op haar beurt naar OVAM schreef. «Openbare Vlaamse Af valstoffenmaatschappij», weet- jewel. Zoveel was immers al zekerhet betrof een niet-ver- gunde, dus illegale stortplaats. Hoewel in het verleden reeds zgn. saneringswerken plaatsvon den (afdekken met zand) bleef men maar door exploiteren. Op 17 augustus nu deelde OVAM aan de stad mee dat opgetreden werd. I.p.v. op dracht te geven tot herstel van het terrein in zijn oorspronke lijke staat, betekent «saneren» evenwel nog steeds nivelleren en een dunne laag aarde erop aan brengen Dat OVAM zich hierbij zélf schuldig maakt aan illegale re liëfwijziging is een detail waar over allicht niemand zich nog kopzorgen maakt tenzij de mi lieubeweging... (pd) Opnieuw naar de speelplaats, maandag. De speelplaats waar teveel ruiten rond zijn opdat voetbal zou toegelaten zijn. De WC's waar stiekem toch nog altijd een sigaret opgestoken wordt, zij het vooral bij meisjes in deze tachtiger jaren. Opnieuw naar de haagschool, die in de Korte Nieuwstraat en de stationswijk gevonden wordt boven de videospelletjes en een enkele flipperkast. Opnieuw wekkers en bel voor de schooljeugd, die meer dan eens per dag wakker zal schieten. De volle doos krijt naast het ongerepte bord. Ons koningspaar tussen het kruisbeeld. De graffiti op de banken. De om nieuwe posters schreeuwende klasmuren en de leerkrachten die de grapjes over hun vakantie flink beu zijn. Opnieuw naar de dorpsschool. De nonnekes. De grote school. De papschool. Type 1. Type 2. Opnieuw naar hetzelfde jaar met andere gezichten in de klas, of opnieuw naar het volgend jaar met andere gezichten in de klas, of opnieuw naar het volgend jaar met dezelfde gezichten. Naar een schoolpoort 's morgens vroeg, achter versgeverfde zebrastrepenRoekeloos als schooljeugd. Spitsuren vormend op het ritme van open- en dichtzwaaien- de schoolpoorten. Na schooltijd naar alweer een jaar ouder wordende ouders toe. Of wachtend met de eerste verhalen op de koer, omdat prikklokken niet zo vlug zijn als schoolbellen. Opnieuw hels gegiechel rond het hoofd van de buschauffeur. Opnieuw een opstel over een prettige vakantiedag. Maar toch een nieuw schooljaar dat begon maandag. De moeite om op tijd te komen. Toch die eerste dag... (Pd) Op 8 september, nu zaterdag, is het weer zover. Na de Heksenketelfuif in Terlinden vorig jaar, belooft de "Foefelfuif,, alweer een ambiance-festijn te worden. André Van Schuylenbergh opende op vrijdag de tentoonstelling van zijn werken in het Belfort. Kenmerken van het huidige werk van de kunstenaar zijn de hedendaagse onderwerpen, en zijn overgang van een realististische naar een meer expressionistische stijl De tentoonstelling is nog toegankelijk tot volgende week (F. Bollaert) "Wij krijgen geen geld meer om met onze kinderen naar buiten te treden! Zo wordt de integratie van die, toch al kansarme, jongeren steeds moeilijker. Aldus J.M. Heyman, voorzitter van "De vrienden van Capelderij,, en opvoeder in datzelfde instituut voor gerechtskinderen. Om aan die nood te verhelpen werd in Restaurant "Atlanta,, een eetfestijn aangericht. Ook "De Witte van Zichem,, Paul Roelandt en 17 Aalsterse kunstenaars verleenden, ieder op eigen terrein, hun medewerking. (F. Bollaert) Specialist van klederen op maat binnen de kortste tijd. Buiten voorziet men een boerentafel, met mogelijkheid voor een rustige babbel bij een kampvuur (of had je liever een exotisch foefeldrankje?), en binnen wordt het volop "Fuf El Fiësta,, met een spetterlindenfuif als nooit tevoren. Het wordt tevens de voorstelling van het nieuwe interieur, zoals dit de laatste weken door de jongerenkern in het jeugdhuis ontworpen werd... Tot overmaat van ambiance is de toegang gratis en worden de demokratische prijzen behouden. Dus "fuif es als er een fuif is zoals nu in Jeugdhuis Terlinden... Nieuwe Steenweg 8, 1730 Zellik tel. 02/465 68 63. De fabrikant-meester-kleermaker.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 7