SPORT m AALST Verdiende puntendeling in de slotfase nog in het gedrang Puntendeling dankzij jeugdig enthousiasme Sportkring klopt kampioen Amapola Jan Marcelis haalt brons Eendracht mist start niet S.B. MEDICAL EQUIPMENT Amylum schiet met scherp 8 Nieuwe Gazet van Aalst 7 september 1984 MTSA AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT IN DE FRUITK0RF oud huis MEERT SERGANT MTSA-uitslagen U.E.F.A.-junioren Eendracht Aalst - F.C. Boom2-2 Vorige zaterdag startte - net als voor de andere jeugdploegen - de competitie voor onze Aalsterse U.E.F.A.-junioren. De wit-zwarten spelen dit seizoen met een grotendeels gewijzigde ploeg. Van de basiself van vorig seizoen schieten enkel nog doelman Geert Tombeur, verdedigers Wim De Wolf en Chris Baeten en de middenvelders Bart Corthals en Emilio Ferrera over. Voor de rest doet trainer Jean-Pierre Van Liefferinge het met overgekomen scholieren en een aantal aangeworven spelers. Deze nieuwkomers zijnJan Den Dauw (Doggen Erembodegem), Broché Ronny (De Pinte), Troch Peter (FC Mere), Pascal Vanderstockt en John De Taeye (beiden van Geraardsbergen) Na een weinig hoopgevende oefencampagne is Kamillekes er toch in geslaagd een punt uit de brand te slepen tegen het pas gepromoveerde, maar hoog aangeschreven Kuurne. Het new-look Eendracht Aalst speelde alvast een goeie eerste competitiewed strijd. Het was een evenwichtige start. De eerste reële kans was voor de Ajuinen. Na een combinatie op het middenveld verscheen Pascal Vander stockt alleen voor doel maar de Boomse keeper redde. Ook de aalvlugge Johan De Taeye liet meerdere keren zien dat hij een gevaarlijk puntspeler is. Hij is zeker een versterking voor de aanval Eendracht kwam nog in de eerste helft op voorsprong. Bij een hoekschop werd de bal in eerste instantie afgewend, maar Chris Baeten speelde de bal lateraal naar de zijlijn. En na een verre voorzetrichting tweede paal knikte John De Taeye tussen twee Boomse verdedigers met het hoofd binnen 1 -0. De Steenbakkers sloegen echter nog voor rust terug. De snelle Boomse kapitein, die de Aalsterse achterhoede reeds verschillende keren voor problemen had gesteld, kreeg de bal op het middenveld toegespeeld. Hij ging ermee in één ruk tot in het Aalsterse strafschopgebied, waar hij door Jan Den Dauw enkel ten koste van een strafschop werd gestuit. Doelman Tombeur werd hierop tegenvoets geno men en het stond meteen 1 -1 Even na rust liepen de bezoekers zelfs uit tot 1-2. Een Boomse speler rukte snel door het centrum op met de bal en trapte toen verrassend de bal van op zo'n 20 meter van het doel in de linkerhoek binnen. Hierop nam de thuisploeg on middellijk het initiatief in handen op zoek naar de gelijkmaker. Deze kwam er een klein kwartiertje later toen Wim De Wolf met een verre dieptepass John De Taeye lanceerde en deze alleen voor de In de zondagsreeks zorgde Sportkring ongetwijfeld voor de grootste verras sing door kampioen Amapola te klop pen. Real Familial mocht zich gelukkig ach ten met een punt tegen Koszen en Rode Roos haalde het erg nipt van Sportief 81 Sportief 81 moest in de allerlaatste minuut de enige treffer slikken. Luc Maesschalck kopte toen een hoek schop van Marc Van Boxelaer tegen de touwen; Rode Roos werd hierdoor voor ziin slotoffensief beloond_lea£H een te verdedigend ingesteld sportief 81. In de hoogste afdeling versloeg Rayo Espanol Leeuwerik met zware cijfers. Rayo wandelde over hun tegenstan ders heen en stond aan de rust reeds 3-u voor langs Jesus Navarro itwee- maal) en Vicente Pedrogosa. Na de koffie was opportunist Navarro terug bij de zaak en kon Juacunta Diaz de forfaitcijfers tegen het net prikken. In de slotminuten kon Leeuwerik mil deren uit strafschop, maar de Rayo- doelman stopte de penalty. Even later maakte Jesus Navarro zijn vierde doelpunt uit strafschop en kregen Hugo De Bie en Renaat Bruylandt geel wegens protest. In de tweede afdeling miste nieuwko mer Edo Shoe de start van de kompe titie niet. Het won vrij probleemloos van Piasken. In tegenstelling tot vorige week kende deze wedstrijd een sportief verloop. Scheidsrechter Stadtfeld hield de touwtjes stevig in handen zodat er geen enkel incident te noteren viel. Patrick Ceupens zette nog voor de rust Edo Shoe op rozen na voorzet van Mare Wauters. De wedstrijd was ges peeld toen Gabrièl Van Goethem de Boomse portier opdaagde. Rustig plaat ste hij de bal naast de vergeefs dui kelende doelman. Ook na de gelijkmaker bleef Eendracht gevaarlijk en de beste kans was nog voor invaller Koen Bam- bust, die totaal afgezonderd pal op de Boomse doelman trapte en de terug gekaatste bal ook een tweede maal niet voorbij de bezoekende goallie kreeg. Sensatie in de laatste vijf minuten nog. Na balverlies op het middenveld bij Eendracht recupereerde Emilio Ferrera de bal. Hij speelde hem echter slordig terug op de Aalsterse achterhoede. Daar profiteerde de Boomse spits handig van om alleen op doel af te gaan. Doelman Tombeur greep naar de benen van de doorgebroken speler, zonder hem evenwel te raken. De uitgeslapen spits liet zich gewillig vallen. De scheids rechter had het nummertje ongelukkiglijk voor Eendracht niet door en wees naar de witte stip. De strafschopbal belandde echter op de rechterpaal. Opluchting alom bij Een dracht De ploegGeert Tombeur, Franky Meuleman, Chris Baeten, Jan Den Dauw, Wim De Wolf, Ronny Broché (Peter De Neef). Emilio Ferrera-Caro, Peter Troch, Bart Corthals (Koen Bambust), Pascal Vanderstockt, Johan De Taeye. Kamillekes Aalst/Kuurne 1-1 Kamillekes moest het rooien zonder de gekwetsten Roelandt, Stoppie en Eeck- hout. Met een erg jonge ploeg, waarin Nicole Verhofstadt met haar dertig jaar de oudste is, staat de Aalsterse formatie een erg moeilijk seizoen te wachten. Wanneer er echter met dezelfde inzet en kampgeest gespeeld wordt als zaterdag tegen Kuurne zit er muziek in voor de toekomst. Kuume toonde zich de eerste helft de betere ploeg en had onkans toen zowel op de dwarslat als op de paal ge knald werd. De bezoeksters kwamen dan ook ver diend op voorsprong na prachtig voor bereidend werd van internationale Tijd gat die werkelijk de pannen van het dak speelde. De tweede helft verliep eerder gelijkopgaand en na een kwartier spel Voor het opmerkstelijke resultaat van de eerste speeldag zorgde ongetwijfeld Amylum. Intercom, dat vorig seizoen ook al het zwakker broertje was, werd op zeven goals getrakteerd. Cleerbaut toonden zich samen met Bo- gaert het schotvaardigst met elk drie treffers. Nevens scoorde het overige doelpunt. Voor Intercom redde D'Haese de eer. Callebaut haalde het zoals verwacht van het B-team. Aan de rust prijkte er reeds een 3-0 stand op het bord. De match kende nochtans een evenwichtiger ver loop dan de uitslag laat vermoeden. Callebaut A werkte echter erg goed af langs André Van Den Steen (2), Gustaaf Van Goethem en Jozef Van Den Steen. kon Sandra Van Der Linden na pas van Greta Van Hauwermeiren een aarzeling in de bezoekende verdediging uitbuiten om gelijk te stellen. Hierop reageerde Kuurne met een non stop offensief, waarin de Aalsterse ver dediging uitstekend georganiseerd door Georgette Van Den Steen erg onder druk kwam te staan. De Aalsterse goallie Brenda Van Den Eeckhoudt verkeerde echter in een uitzonderlijke dag en hield haar netten ongeschonden. Het eerste punt is meteen binnen, zij het eerder moeizaam. Zaterdag a.s. moet Kamillekes de moei lijke verplaatsing op Gent trachten tot een goed einde te brengen. Dat het een keihard duel zal worden hoeft nauwelijks gezegd als men weet dat Veerle De Wint en Trees Van Geert bij Gent van de partij zijn. (JVL) WTTA, dat amper met negen spelers cm wei in moest tegen Saf, hield stand tot iets na de rust. Gilain Roelandt schonk Saf toen de zege met een own-goal. Het hoeft niet gezegd te worden dat Saf erg zwak presteerde tegen het moedige TT. Post haalde een eerder gevleide zege bij Bouw. In een gelijkopgaande eerste helft knalde Van Hecke Bouw nochtans op voor sprong. Net voor de herneming kon De Smedt echter gelijkstellen. Na de koffie was Bouw de meest aanvallende ploeg, maar Brijs trapte Post tegen de gang van het spel in uit hoekschop op rozen. Bouw deed nog wel enkele lofwaardige pogingen om de Postdoelman in gebreke te vinden, maar deze gaf geen krimp. (JVL) Vorige zaterdag had te Landen het Belgisch kampioenschap marathon voor veteranen Dlaats. Aan dit kamDioenschap is een potsierlijke voorgeschiedenis verbonden waardoor de atleten (te) lang in het ongewisse Dieven over piaats en datum van hun titelstrijd. Uiteindelijk werden zondag jl. dan toch medailles ge deeld. Eendrachter Jan Marcelis werd met een voor hem weliswaar matige tijd van 2 uur 54'27" vijfde in de totaaluitslag. Hiermee veroverde hij de bronzen medaille als derde van de A-categorie (40-45 jaar). De lopers hadden zondag af te rekenen met een golvende omloop en een subtro pische warmte. Voor Marcelis wordt het nu afwachten of hij zal geselecteerd worden voor het WK dat later dit jaar in de USA zal gelopen worden. (PVB) Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-12 u. en 13-18 u. zaterdag 8-12 u en 13-1 5u 3C De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST v 053/77.33.77 <9n/JïËl DE VULDER Frans Moorselbaan 195 Tel. 701642 Boek- en dagbladhandel LOTTO-depot Wie as iesten oever de meit Zonder da ge a leve riskeirt Raidj tén op ne veloa van SERGEANT Want... SERGEANT SPORT... ze kénne ni kapot Moeirselboon 107-113, 0ILSJT St.-Truiden/Eendracht Aalst 0-1 Eendracht heeft de start van de kompetitie niet gemist. Zoals verwacht had Aalst het erg moeilijk op Staaien. Zonder het trio Van Roy-Ferrera-Deroy en op het halfuur met tien man zou zelfs de meest fervente Aalsterse aanhanger nog iets geven om de kansen van de wit- zwarten. In voetbal is echter alles mogelijk. Men was voor een punt afgereisd naar Limburg en men keerde er met twee terug. De match kon niet beter startten voor de Aalsterse formatie. Reeds na vijf minuten kopte De Winne een voorzet van Limpens mooi in de hoek binnen. Na dit vroege doelpunt luidde S.T.V.V. de aanvalsklok en Eendracht trok zich terug in verdediging. Droessaert en De Rijck kregen een geel bal in eigen netten devieerde. Edo Shoe liep tenslotte verder uit langs Patrick Ceupens. (JVL) Zaterdagkompetitie Eerste afdeling Boterhoek - Excelsior 0-3 Melckenbeeckvr. - Camu 0-3 Endoka - Giwo 1-2 Lada Boys - Bartan 4-2 Onderden Toren - Breughels 4-0 Rayo Espanol - Leeuwerik 6-0 Rode Duivels - Heizijde 3-1 Volharden - Rita Boys 2-1 Tweede afdeling Alexander - Den Hert 0-0 Blauwe Vlam - Rood Zwart 1 -2 Cobilas - Musica 2-4 Heipias - Cambrinus 3-6 Jong Timarcha - Royal Sportief 1 -9 Piasken - Edo Shoe 0-3 Sparta Pinti - De Kring 2-2 Eendrachtboysvrij. Zondagsceeks Gipak - 't Duifken 2-4 IJsboerke - Sunset 2-2 Koszen - Real Familial 1 -1 Sportief 81 - Rode Roos 0-1 Pano - Adelaars 1 -5 Star Boys - Zandput 4-1 Sportkring - Amapola 3-0 Nieuwe Wijk - Park 2-1 Programma voor 8/9 en 9/9 Zaterdagfeeksen Eerste afdeling Bartan - Rode Duivels Floris Breughels - Volharden D'Herde Excelsior - Rayo Espanol Van Campenhout Giwo - Camu De Sutter Heizijde - Onderden Toren Meert Leeuwerik - Lada Boys Van Belle Melckenbeeckvr. - Boterhoek Garcia Rita Boys - Endoka Van Der Veken Tweede afdeling Cambrinus - Jong Timarcha Van Schuylenbergh De Kring - Piasken V.D. Eeckhout Den Hert - Blauwe Vlam Roels Edo Shoe - Corthals Kiekens Eendracht Boys - Alexander Degrieck Musica - Heipias Levingsbird Rood Zwart - Sparta Pinti De Meyst Zondagsreeks Adelaars - Nieuwe Wijk Van Campenhout Amapola - Starboys 't Duifken - Koszen Park - IJsboerke Real Familial - Pano Rode Roos - Sportkring Sunset - Sportief 81 Zandput - Gipak Meert V.D. Veken De Sutter Van Belle Boterbergh Uvin D'Herde karton onder de neus geduwd en even later werd Joël Crahay uitgesloten voor een fout die wel een gele kaart verdien de, maar geen rood. Als scheidsrechter Laemens op dergelijke strenge wijze gaat verder arbitreren, zal hij nog heel wat spelers moeten uitsluiten. Naar het einde van de eerste helft toe kreeg Eendracht het erg moeilijk en Dame Fortuna stak toen wel een handje toe. Na de koffie kon de thuisploeg echter zijn wil niet meer opdringen en Aalst kwam zelden in de problemen. Het ganse team mocht op een uitstekende prestatie terugblikken. De Winne, Limpens, De Moor die een voorhoede op zichzelf vormde en de jonge Moerman die 90 minuten liep te voetballen alsof hij reeds jaren in het eerste elftal stond citeren we toch graag als uitblinkers. Trainer Gilbert De Groote stond ons na de wedstrijd te woord «Ik speelde met één spits uit pure noodzaak omdat de overige aanvallers gekwetst zijn. Na dat vroege doelpunt was het uiteraard lo gisch dat we ons terugtrokken. De ver dediging was uitstekend georganiseerd en ik dacht dat we eigenlijk niet te veel onder druk stonden. Toen Crariay uitviel heb ik Debougnoux achteruit getrokken en hij deed het uitstekend. Aan Fazekas wou ik geen mannetje opofferen omdat als hij in een grote dag is toch niet te houden is. Hij viel me wel wat tegen en ik denk dat ik het voor hem erg moeilijk zal zijn om zich aan te passen aan het tweedeklasse voetbal dat geen technisch verfijnd voet bal toelaat. St.-Truiden maakte eigenlijk weinig indruk op mij, we hebben wel wat geluk gehad, maar we kregen met onze talrijke gekwetsten reeds genoeg tegen slag te verwerken zodat het tijdens de wedstrijd wel wat mocht meezitten». Uiteraard heel wat gelukkige gezichten bij de Aalsterse spelers na de match. Enkel Joël Crahay was uiteraard erg ontgoocheld. «Ongelooflijk toch dat ik voor een gewone fout onmiddellijk rood krijg. Geel verdiende ik misschien wel, maar dit is toch al te kras. Scheidsrechter Laenens zei me na de wedstrijd dat hij me rood gegeven had omdat hij reeds enkele gele kaarten getoond had voor andere spelers. Daar heb ik toch niets mee te maken. Het was mijn eerste fout en ik vlieg onmiddellijk de laan uit. Laten we nu maar hopen dat ik niet te streng gestaft word. De uitsluiting zou eingelijk voldoende moeten zijn, maar het valt af te wachten wel rapport Laenens opstelt» verdedigde hij zich. (JVL) Voetbalkalender zondag, 9 september 1984 Tweede nationale E. Aalst - F.C. Boom Tweede provinciale B E. Appelterre - S.K. Aalst S.K. Nevele - E. Meldert Derde previeciate D R.C. Bambrugge - S.K. Herdersem Sp. Hektergem - W. Gijzegem Osta Meerbeke - E. Nieuwerkerken Geraardsbergsestraat 19 9300 AALST 053177 71 24 78 33 16 Verband, kleine medische apparatuur, bloeddruk meters, W.C.-stoelen, rolstoelen, krukken,- bed den. Open van 8u.30 tot 12 uur en van 13u.30 tot 17 uur.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 8