FRANCIS SMET wmwmi Pascal Poelman de toekomst is verzekerd Perry Campbell, al dan niet bij Okapi Gustaaf De Meersman, Kampioen in eigen gemeente J.P. Leukemans snelste te Herdersem P. De Geestreuze goed tegen Amerikanen Nieuwe Gazet van Aalst 7 september 1984 9 Immerzeel dreef 3 1AALST - Tel. (053)21.66,79 Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen - dubbel glas Belgische jeugdkampioenschappen Overzicht tweede provinciale B S.K. Nevele een taaie brok voor S.K. Aalst Eendracht Meldert verspeelt een punt Overzicht derde provinciale D S.K. Herdersem plooit in de slotfase Wilskracht Gijzegem zonder veel inspiratie Osiris - Royal IV 85-101 Terjoden wint tornooi «De Modderduivels» Vorig weekend hadden de nationale kampioenschappen «oor kadetten en scholieren plaats in een bijna leeg Heizelstadion. VanAalstersekant werd «ooral gerakend op Bart Meganck en Pascal Poelman om enigere metaal naar de ajuinenstad te brengen. Okapi speelde vorig weekend het tomooi van Sgolba Aalter en nam het ook op tegen Haantjes Leupegem. Bij deze gelegenheid werd de Amerikaanse Belg Peny Campbell nogmaals aan praktische proeven onderworpen met het oog op een eventuele transfert. Zaterdag was Okapi blikvanger op de baskethappening van Sgolba. 's Middags nam Okapi, de maat van derde klasser A. leper, nochtans met vijf punten voorsprong gestart. De West vlamingen, eertijds een gevreedsde te genstander, vooral op eigen terrein, zijn nu echter sterk teruggevallen. Dit jaar proberen ze hun plaats aan de top te heroveren door W. Rotsaert, het zorgen kind van A. Brugge in te lijven. Tegen Okapi maakte hij geen te beste beurt, zodat de ajuinen langs D. Neve (10 pt), Elias (13 pt.) en Minnebo (17 pt.) de zege in de wacht konden slepen. Eindstand 47-65. De finale dan. De thuisploeg had, de zware nederlaag tegen de Aalstenaars van vorige zondag, nog,niet verteerd. De 42-jarige E. Dermaut zorgde voor een snelle start en een eerste kloof. Rust 38-29. In de tweede helft sloegen de bezoekers wel krachtig terug, vooral langs Campbell (30 pt), maar de gast heren hadden nog genoeg reserves om de aanvallen af te slaan. Eindstand 70-66. Zondag werd dan derde klasser Haantjes Leupegem bekampt. M. Èlias was af wezig door tapwerkzaamheden maar dit belette niet dat deze tegenstander overklast werd. P. Campbell, 22 pt, hulde zich in de huid van topschutter, Schmitt stak de dubbele meter V.D. Meiren op zak en Minnebo boende de borden schoon. Eindstand 53-79. Bij Okapi is hiermede de stageperiode van P. Campbell beëindigd. Coach Acke en de supporters zijn overtuigd, van de waarde van deze zwarte basketter. Nu is het de beurt aan het bestuur om een vergelijk te vinden, dat iedereen kan bevredigen. Volgens Voorzitter Dr. Hille- waere bestaat er goede hoop dat Perry bij Okapi ingelijfd wordt. Belg Campbell stelt echter voorlopig Amerikaanse financiële eisen. Verder moet nog met R.C. Mechelen, de club waar de speler voor 't ogenblik is aangesloten, gepraat worden. Hoe de onderhandelingen afgelopen zijn, zullen de fans volgende zaterdag vernemen want dan geeft Okapi op het thuisfront Avanti Brugge, partij. De eerste klasser heeft zich in het tussenseizoen versterkt met een klas- rijke Amerikaanse vleugelspeler, Ken Green van Nevada-Reno Universiteit en naar alle waarschijnlijkheid zullen nog andere vreemde vogels aan een test onderworpen worden. Spektakel verze kerd dus. (GSX) Neo-tweede provincialer S.K. Aalst heeft zondag een moeizame, maar onverdien de 1-0 zege behaald tegen S.K. Nevele De ploeg van trainer Maurits Coopman moest inderdaad wachten tot zo'n tien minuten vóór het einde eer de Nevelse afweer het begaf. Toen knikte de immer opportunistische Karei De Jaegher een verre voorzet van Johan Spanoghe binnen. In de eerste helft was het al S.K. Aalst wat de klok sloeg. Eerst trapte Gary De Kinder staalhard in het zijnet. Nadien kopte Johan Spanoghe gevaar lijk op doel, maar hij zag zijn kopbal nog in extremis van de lijn gehaald door een verdediger. Voor de rest lieten de Neve- le-verdedigers het spitsenduo De Jae- gher-De Kinder geen duimbreed los. En als Nevele al eens gevaarlijk kwam opzetten, dan was dit vnl. te wijten aan het mistasten in de Aalsterse verdediging van de lange Hugo Van Herreweghe. Na rust dreigde Gary De Kinder nog maals. Die kans was voor Nevele tién minuten vóórtijd maar doelman Luc D'Herde redde knap. Uit de hieropvol- gende tegenaanval scoorde Karei De Jaegher dan toch. Even later was het ei zo na 2-0 maar Kareis bal strandde op de onderkant van de dwarsligger. Het bleef bij een verdiende arsenalscore voor de oranje-groenen. Bij Eendracht Meldert blijft men dit seizoen vrij bescheiden voor wat betreft een mogelijke ereplaats op het einde van de competitie. Titelambities koesteren de geel-blauwen duidelijk niet. Want met het Standaard Denderleeuw van Jean Ar- nolis, het F.C. Brakel van Johan Die- rickx, S.K. Aalst en de ex-eerste pro- vincialers Ronse en Olsene zit Eendracht Meldert in een erg zware reeks Eendracht zal dus trachten de meeste punten te halen tegen zgn. kleinere goden. Eén van die ploegen was alvast F.C. Kerksken, de ploeg van de Aalster- se herbergier en speler-trainer Ronny Buyle. Eendracht Meldert speelde zater dagavond slechts 1-1 gelijk. In een erg aantrekkelijke eerste helft kwam Een dracht na een goed kwartier nochtans op voorsprong. Topschutter Eddy Van Driessche kopte geel-blauw op voor sprong. Even over het half uur hingen de bordjes echter alweer gelijk, toen speler trainer Maes tekort terugspeelde op zijn doelman en een opportunistische De Pril tegenscoorde. Na rust was Meldert dui delijk de toonaangevende partij, maar de geschapen doelkansen werden niet meer benut. Al bij al dus een verloren punt voor de thuisploeg Eendracht Nieuwerkerken begon - tradi tiegetrouw - de competitie met een overwinning. Tegen Sporting Heldergem werd nipt maar verdiend met 2-1 ge wonnen. In een aangename eerste helft bleef de stand ongewijzigd en waren de bezoekers zeer verdienstelijk. Enkele minuten na de hervatting brak de wed strijd voor goed open toen doelman Johnny De Naeyer een strafschop voortij zijn collega stuurde. Tien minuten later stond Danny Steenhoudt op de goeie plaats en hij verdubbelde de score tot 2-0. Pas op het einde lukten de bezoekers de aansluitingstreffer, maar de geel-roden van Lucien Pletinckx hielden stand. S.K. Herdersem, de ploeg van trainer Armand Spittael (ex-E. Nieuwerkerken) leed zondag een verrassende thuis nederlaag tegen nieuwkomer Eendracht Massemen. De eerste helft was vrij gelijkopgaand, maar doelpunten vielen er niet. Na de pauze kwam geel-blauw toch op voorsprong via kapitein André Hendrickx. De goed geïnspireerde be zoekers sloegen echter terug en kwamen zelfs even vóór tijd aan de nog onver hoopte overwinning Meteen een slech te start voor S.K. Herdersem Het Wilskracht Gijzegem van trainer Frans Roeland gaat blijkbaar een moei lijke competitie tegemoet. Groen-zwart hield zich traditiegetrouw vrij rustig op de transfermarkt. Spits Stefaan Vereecken verhuisde naar eerste provincialer F.C. Denderleeuw en in ruil voor Marcel Van Voor Bart Meganck werd de 1500 waar aan hij deelnam een sisser zoals hij er de laatste jaren nog geen meemaakte. In deze taktisch gelopen wedstrijd werd de talentrijke Aalstenaar zodanig gehinderd en ingesloten dat hij finaal de goede tred miste. Untmoedigdverhet mj buu m. voor het einde de wedstrijd. Weg medaille kansen. Meganck zal er moeten leren mee leven dat hij niet langer de wedstrj- den kan domineren zoals dat vroeger het geval was. Het feit dat hij pas eerste- iaarsscholier is speelt hierbij een niet qe- Voor het eens zo roemrijke Royal IV gold deze match als een onderlinge kennis making tussen spelers en bestuur. Tevens werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om liefst 4 Amerikaanse gast- spelers te testen. J. Abrams woont reeds geruime tijd in Belgenland en schijnt zeker te zijn van een plaats in de ploeg. Voorde overblijve vende spot bood zich nu een trio aan, die in Frankrijk door het net was gevallen, bij diverse testwedstrijden. De meest talentrijke leek ons Purvis Miller, een zwarte vleugelspeler van ongeveer 2 m., afkomstig van de Uni versiteit van Zuid-Californië. Hij behoor de in 1981 tot de top tien in zijn reeks en werd als 6e op de ranglijst gekozen door de profclub Indiana. Door de selektie- matchen geraakte hij echter niet, waarna hij in de C.B.A. belandde om nu in Europa zijn geluk te komen beproeven. Van avond lukte hij een 10 op 13 shotprestatie en scoorde 26 punten, zonder de gehele tijdsduur op het veld te hebben gestaan. Een andere kleurling in het gezelschap was Phil Ward, een spelverdeler, op geleid in N. Carolina Charlotte, ex ploeg maat van Bobby Potts (Merksem) en vriend van John Neath (Heiïas). Noch tans in de vakmagazines, bestempeld als een van de vaandeldragers uit zijn conference, heeft deze jongen toch weinig kans, het hier over de plas waar te maken. Een profclub, Phoenix Suns, contacteerde hem als 155 maar hij ook geraakte niet door het ingangsexamen. De laatste zwarte avonturier luistert naar 49 deelnemers meldden zich vertrek- kensklaar. Onder hen de Kleinaalste- naar A. Kerremans, uit Nieuwerkerken, Walter De Coninck en de Erembode- gemnaar H. V.D. Neucker. Er moesten 70 km., over een parkoers, dwars door de nieuwe wijk «Harding» Nuffel werd middenvelder Rudy Van Sinaey voor 1 jaar van S.K. Oudegem overgenomen. Wilskracht gaf zondag aan huis VC Ede (dat vorig jaar de degradatiedans maar net kon ontsprin gen) partij en verloor prompt met 0-2. In de eerste helft konden de Gijzegemspelers nog gelijke tred houden met de bezoekers uit Haaltert, maar na rust was Ede duidelijk de sterkste ploeg. Nadat reeds een doelpunt van de rood zwarte bezoekers was afgekeurd we gens buitenspel, kwamen zij op het uur toch op voorsprong. Vijf minuten vóórtijd namen zij met een tweede treffer alle twijfels weg. ringe rol. Eerstejaarskadet Pascal Poelman deed het voortreffelijk. Reeds in de reeksen deed hij het voortreffelijk door zijn reeks te winnen in 2'05"99. Hierdoor was hij de enige eerstejaars die zich met de snelste tijd kon plaatsen voor de finale. In deze finale kon Pascal dankzij een nieuw persoonlijk rekord de derde plaats be machtigen. Met 2'04"86 staat het nu reeds vast dat hij in de halve fond de schakel voor de toekomst kan zijn. (PVB) de naam van Lee Stringfellow, is even eens vleugelspeler en opgeleid in S.W. Oklahoma State Un., een relatief kleine school. Hij heeft geen grote referenties maar jaagde in deze match toch 21 punten door het net. Een ander nieuwtje was dat Royal zou samensmelten met Racing White en zich nu R.A. St.-Joost zou noemen. Bij Osiris ontbrak L. Famaey, wegens huwelijk. Er werd geen minuut stilte gehouden. In de wedstrijd zelf bracht Manager-Coach-Duivel-doet-al, F. Kes- teloot telkens 2 Amerikanen en 3 Belgen tussen de lijnen. Grossman toonde zich de trefzekerste Belg door 19 pt aan te brengen, waarvan 5 achtereenvolgende afstandsworpen zonder missen. Bij de thuisploeg beleefde Veldeman een aan vallende off-day, met een 0 op 6 shotprestatie als resultaat. Ruststand 28-33. Reus P. De Geest was in een begenadigde dag. Ondanks de kleurrijke tegenstand bracht hij 27 pt. op het score bord. D. Temmerman kwam op het einde nog zwaar ten val maar het ongeluk beperkte zich tot schrik en schaafwonden. Eind stand 85-101. Volgende zondag 9/9 begint het seri euze werk voor O. Denderleeuw. Dan doen ze de verplaatsing naar Haantjes Leupegem in het kader van de Belgische Beker. Punten: Osiris: Temmerman 17, De Geest 27, Comand 15, Lievens 12, Veldeman 8, Raman 6, V.D. Weeën O. (GSX) worden gereden. Rudi Peeman, dacht in een sprintnum mer ingeschreven te zijn en vertrok al in het startschot ten aanval. Hij werd echter even vlug gegrepen, waarna de ene uitval, de andere opvolgde. André Kerre mans, reeds 12 overwinningen dit jaar maar verleden week bedlegerig wegens ziekte, controleerde de gehele race en liet geen gevaarlijke mededingers ont snappen. Rond halfweg konden dan toch een twaalftal renners, inclusief de plaatselijke favoriet, de bende ontvluchten. Dit dozijn beheerste het verdere verloop van de koers. Bij elke doortocht onder het spandoek, zagen we dezelfde renners, die echter telkens andere bondgenoten hadden gekozen om het hazepad te kiezen. Zo had zich op zeker ogenblik een kwartet afgezonderd, dat dan bij de volgende doortocht door het duo Jozef Delme en J.P. Leukemans bleek te zijn afgelost. Een negental volgde toen op 100 m. Op dat moment moest Eddy In Herdersem werden zondag door de W.T.C. «De Rode Duivels» wielerwedstrijden voor Veteranen aangesloten bij de W.A.O.D. ingericht. De koers van de C categorie, voor plus 62-jarigen, gold als Belgische Kampi oenschap. Hierin maakte Gustaaf De Meersman, zijn favorieterol waar. Omdat de 48 te verrijden kilometers voor geen afscheiding konden zorgen, klaarde hij het dan maar in de sprint. In die beslissende krachtmeting werd hij wel geklopt door Johan Van Dongen, maar omdat deze snelle man, de Nederlandse Nationaliteit heeft, mocht Gustaaf toch de tricolore trui omgorden. Gustaaf de Meersman, woonachtig in de Kappelle ommegang te Herdersem heeft de geze gende leeftijd van 66 jaar bereikt. De ex-beroepsrenner beleefde zijn gloriejaren rond 1942, midden in de oorlogsjaren dus. Niet de ideale tijd om met sport zijn brood te verdienen, maar het belemmerde hem toch niet om voor drie verschillende sponsors te rijden. Gekende vedetten uit zijn tijd waren Rik Van Steenbergen en ook Fred De Bruyne. Dat dit alles hem geen wind eieren heeft gelegd, getuigt zijn rijk gevulde trofeeënkast. Een paar weken geleden, eindigde hij nog als zevende in het veteranen wereldkampioenschap te Sankt-Johann in Tirol. Het veroveren van het Belgisch Kampioenschap betekende voor Gustaaf meteen de 2e zege van het seizoen. Vorige zondag kwamen in zijn woning, vroegere tegenstanders, maar nu nog steeds vrienden, zijn overwinning Struyf loslaten, door een lekke band. Een sportieve toeschouwer stond echter ogenblikkelijk zijn rijwiel af, zodat deze onfortuinlijke fietser toch een oven/er- diende twaalfde plaats kon behalen. De laatste kilometers hadden dan toch wederom voor een hergroepering van de vluchtersgroep gezorgd. J.P. Leuke mans kon in een allesvernietigende sprint, zijn medevluchters verslaan en zo zijn 14e zege van het seizoen veroveren. De man uit Wommelgem is 39 jaar oud en reed in de jeugdreeksen van de B.W.B. tot bij de juniores. Omdat des tijds, zijn statuut als zelfstandige, het beoefenen van het wielrennen niet meer toeliet, stopte hij alle bedrijvigheid. Maar een drietal jaren geleden, had de wielermicrobe hem toch terug te pakken, zodat hij via de wielertoeristenclub van ex. prof. Jos Spruyt, in deze reeks verzeilde. Met succes zo te zien. De uitslag 1Jean-Pierre Leukemans, 2. Jan De Bie, 3. Guido van Eester, 4. Jan Jamaer, 5. André Ceurens, 6. Jan Van Hove. vieren. Poeske Scherens, zelfs zeven maal wereldkampioen snelheid en slechts ^voorbije week onttroond als re cordhouder, was er één van. Voor niet ingewijden, vermelden we nog dat W.A.O.D. staat voor Wielerbond aangesloten bij de openbare diensten. Nu echter mag iedereen, dus ook werk nemers uit de privé sektor, zich laten aansluiten. De Veteranenreeks in de nieuwste aanwinst in deze bond en kent een onverwacht succes met reeds meer dan honderd ingeschreven leden. In de B categorie (tussen 55-62 jaar) reeds Etienne Verhegge van start tot finish aan de leiding om dan ook verdiend de palm te veroveren. Bij de A renners (de jongeren van 50-55 jaar) beheerste een trio, het gehele gebeuren. Belgisch Kampioen Robert Gobert haalde het tenslotte van Raoul Lampaert nadat René Troesbeke in de laatste ronde had moeten loshaken. De uitslagen Cat. A 26 deelnemers. 1Robert Gobert (Beemem) de 60 km. in 1 u. 30. 2. Raoul Lampaert, 3. René Troesbeke, 4. Karei Smet, 5. Adrien Van De Moorte- le. Cat. B24 deelnemers. 1Etienne Verhegge (Gentbrugge) de 54 km. in 1 u. 29, 2. Daniël Van Hecke, 3. Maurice Heylen, 4. Daniël De Pauw, 5. Marcel Delfosse. Cat C 10 deelnemers. 1Johan Van Dongen (NI) de 48 km. in 1 u. 22, Gustaaf De Meersman, 3. Julien Baelen, 4. Robert De Muynck, 5. Roger Samonin. (GSX) Terjoden is erin geslaagd het tornooi van motorclub «De Modderduivels» dat op hun eigen kaatsbaan doorging te winnen. Meerbeke dat met de gedachten bij het kampioenschap zat werd door Welle met 7-2 cijfers geklopt. Zoals verwacht haalde Terjoden het van Kerksken en de finale tussen de thuis ploeg en Welle werd een formaliteit voor Terjoden. De Wolf was andermaal bijzonder op dreef en kreeg da ook terecht de trofee voor de beste speler van het tornooi. Terjoden testte Eric Van De Velde, maar deze kreeg erg weinig ballen zodat men zich moeilijk een oordeel over hem kon vormen. (JVL) In de Aalsterse deelgemeente werd, ter gelegenheid van de kermis, een wielerwedstrijd voor Cyclosportievan B.W.B. georganiseerd. De Belgische Wielerbond verenigt in deze reeks, renners van allerlei pluimage tussen 19 en 50 jaar oud. Osiris speelde op het thuisfront, een laatste oefenwedstrijd tegen eerste klasser Royal IV

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 9