FRANCIS SMET msi&i-lyjLMU BiC Terlindenboys Stap in het onbekende D.B.C. Üsiris-Somati, op weg naar de Omesbaskettop Lise Kasprowicz, de blanke hoop van D.B.C. Aalst Gunther Lievens Campbell niet in Aalst voorsprong- winnaar Okapi - Avanti Brugge 84-90 Jeugd op de planken 10 Nieuwe Gazet van Aalst 14 september 1984 Immer zee ld reef 3 f AALST - Tel. (053)21.66.79 Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen dubbel glas Café frituur snack Benevens Okapi en The Tower krijgt Klem Aalst dit jaar een derde basketbalploeg die zal uitkomen bij de K.B.B.B., nl. B.B.C. Terlindenboys. BBC Terlindenboys, kwam tot stand door het samengaan van BBC Car Service en BBC Terlinden, twee ploegen die repds meerdere jaren uitkwamen in het Aal- sterse Liefhebbersverbond. Bij Car Service speelde men reeds een viertal jaren met het idee het te wagen bij de Belgische Basketbal Bond. Het bleef echter steeds bij plannen. Eind vorig jaar werden dan kontakten gelegd met Terlinden en ongemeen vlug was de kogel door de kerk. Er werd een bestuur gevormd en onder de naam BBC Terlindenboys wordt op 6 oktober ge start in derde provinciale. Beide teams behielden al hun spelers. Aldus beschikt men over een ruime kern en zullen ook de reserven hun kompetitie kunnen spelen. Terlindenboys, dat in volledig blauwe uitrusting zal uitkomen, betwist zijn thuis wedstrijden op zondagavond in de Okapizaal. De eerste ploeg om 18 u. en de reserven om 19.45 u. Het bestuur bestaat uitvoorzitter Ronny Van De Maele, sekretaris en tevens coach Gunther De Ridder, Pen ningmeester Rudy V.D. Bossche en verder een viertal leden. De heer Johan Chanet van PVBA Car Sen/ice uit de Sint-Jozefstraat, blijft als sponsor zijn waardevolle en op prijs gestelde medewerking verlenen. Personen die de laagste provinciale reeks als hun eigen broekzak kennen, voorspellen dat de ploeg meer dan een doodgewone meeloper zal zijn. Toch waagt men zich binnen de nieuwe club zelf niet aan voorspellingen. Een debuut is immers een grote stap in het onbekende. Men heeft geen houvast. Iedere tegenstander is nieuw. Gewoon afwachten dus. Na de eerste ronde zal men reeds een beter inzicht hebben omtrent de waarde van de konkurrenten. In het kader van de beker van Oost- Vlaanderen moest Terlindenboys voor zijn eerste schiftingswedstrijd op ver plaatsing naar derde provinciale. Dron gen en behaalde er een vrij gemakkelijke en veelbelovende 49-65 overwinning. De volgende tegenstander in deze be kercompetitie wordt tweede provincialer Knesselare. Deze wedstrijd zal betwist worden op 15 september te Knesselare. Op zaterdag 22 september organiseert Basketkdub Terlindenboys een tomooi dat doorgaat op het terrein in de Raffelgem- straat nr. 8 te Aalst (Jeugdclub Terlinden) Het programma 9.15 u. Terlindenboys - Eurowas 11.00 u. Café De Paris - Eurowas 15.00 u.Troosting 17.00 u.Finale Vanaf 19 u.Barbecue ten voordele van de club. Allen daarheen. 6SX De tweede club uit de streek, wil zo vroeg mogelijk, een plaats onder de zon (lees, 1e klasse) veroveren. Verleden seizoen greep men door een samenloop van omstandigheden naast de promotie naar 2e klasse. De bas ketgoden waren de club echter gunstig gezind want door het inaktief blijven van Tongeren, werden de Osirisdames terug opgevist om een stek in 2e Nationale in te nemen. Het clubbestuur stond meteen in vuur en vlam maar met de hulp van sponsor Somati, een specialist in brandbestrij ding, werd ook deze brand meteen ge blust. «Onze vurige ambitie, zou zelf Somati niet kunnen doven. We willen op zijn minst een eervolle plaats bovenaan behalen en als er een stijgingskans inzit, zullen we zeker niet nalaten, ze te grijpen. Weet je, in het vijfde jaar van ons bestaan, de topklasse bereiken, zou bij mijn weten, een uniek feit zijn» aldus onze zegsman, de Aalsterse groothan delaar in rookartikelen Fr. De Moor. Om dit doel te bereiken heeft Osiris zich versterkt met Nadine De Rycke (voor 1 jaar van Stars overgekomen) en Vera Vincke (voor 1 jaar van Batovo over geheveld). Twee speelsters, die over genoeg talent beschikken om de ploeg, de nodige armslag te kunnen geven. Een andere belangrijke versterking werd gevonden in de persoon van de ex- Poolse internationale Janina Wojtal, die Vanaf dit jaar mag in Barste klasse Dames, terug één buitenlandse gastspeelster worden opgesteld. Dames Basketbal Club Aalst maakte van de aangeboden gelegenheid gebruik om haar gelederen te versterken met een Amerikaanse. We ontmoetten haar op een regenachti ge vrijdagnamiddag in het centrum van onze stad. Vergissen was niet mogelijk. Een robuuste jongedame, in trainingspak onder moeders paraplu, die de straat naamplaten bestudeerde. Dat moest de nieuwe zijn van D.B.C. Aalst. Na de begroeting besluiten we om samen een ommetje te maken door de keizerlijke stede en verder met elkaar kennis te maken. Lise Kasprowicz is blank, meet 1,85 m., wordt in oktober 22 jaar en was afgelo pen seizoen de topscoorster van de Loyola Universiteit in Chicago. Loyala komt regelmatig voor als naam van een school. Wat betekent het feitelijk Loyola is de naam van een bescherm- als speelster-trainer zal fungeren en zonder twijfel genoeg basketbagage meebrengt om deze moeilijke taak tot een goed einde te brengen. De Denderleeuwse damesploeg denkt ook al aan de verre toekomst. Door een doelgerichte jeugdwerking tracht men nu al de basis te leggen voor de latere ploeg. Zo hoopt men eerlang, de kern uitte breiden met eigen jongeren, in plaats van dure transfertsommen te moeten betalen. Met dit edel doel voor ogen heeft men jeugdtrainsters aange steld die de allerjongsten gaan bege leiden. Zo werden de miniemen en pupillen aan de deskundige leiding van Vera Vincke en Inge De Moor toever trouwd en zullen in hun respectievelijke Provinciale reeks uitkomen. De reserve- ploeg wordt een belofteploeg, bestaande uit aankomende jeugd, aangevuld door enkele ervaren speelsters. De seniorskern bestaat uit Marleen De Saedeleer, Marijke Van den Spiegel, Vera Vincke, M. Rooselaer, Korrie De Moor, N. De Ryck, Nadia Ankaert, Marleen Naessens, Janina Wojtal, Sabine Sonck, Heidi Bombeeck, Claudine Mortier, Inge Janssens en Marion Van San. De thuiswedstrijden worden gespeeld in de Sporthal van Denderleeuw. (GSX) heilige, (zoals wij hier bv. St.-Maarten of St.-Jozef kennen). Haar school was dan ook een katholieke instelling. Je familienaam klinkt Oosteuropees? Ja, mijn grootouders waren Poolse immi granten, die zich in de States vestigden. Hoe ben je in Aalst terechtgekomen Door bemiddeling van een agentschap (De moeste gastspelers worden hier aange boden door hun agent, d.i. een soort handelaar in Basketspelers). Neen, door relaties. Een vriend van me had kennissen in België. Zo is de transactie tot stand gekomen. Had je al van België gehoord «Ja, van Brussel. Ik heb gisteren trouwens jullie hoofdstad bezocht. Voor de trofee Minister Mare Galle, blijven er nog slechts 2 wedstrijden te rijden. Op 15 sep tember te Aspelare en dan de finale op 6 okto ber te Lede. Zondag laatstleden werd eveneens in Lede een klassementsrit afgewerkt. De sterke ijzige v/ind zorgde ervoor dat het deelnemersveld in stukken en brokken uiteenviel en de allerbesten afgescheiden over de meet bolden. Zo bereiktervde eerste drie, afgezonderd met enkele seconden boni op hun naaste achtervolgers, de eindstreep. Yvo Asselrnan werd de groté uitblinker van de wedstrijd. Wederom van in het begin aan de leiding, onderweg de premies meegraaiend, werd de strij der uit Erembodegem, slechts in de slotronde bijgehaald en nog achterge laten door twee konkurrenten. Win naar werd uiteindelijk ce Merenaar Gunther Lievens, die hiermede aan zijn 4de palm van het seizoen toe was. Wim Everaert volgde op 10" en Yvo Asselrnan had 25" achterstand. Dirk Van Mossevelde versloeg voor de 4de plaats een zestal medestanders in de sprint. Enkele opmerkingen bij de stand in de trofee E. Mincke blijft voorlopig leider, al slinkt zijn puntenvoorsprong ziender ogen. De laatste weken kon hij slechts met mondjesmaat de punten binnen halen. Zondag viel hij zelfs buiten de pot en aangezien hij één dezer dagen naar een hogere reeks moet overstap pen, ziet de toestand er voor hem maar bedenkelijk uit. Wie zich nu ont popt als'de grote kanshebber op de hoogste podiumplaats is de Aalsterse rassprinter D Van Mossevelde. Stap voets komt hij in het spoor van de lei der en hoofdzakelijk door zijn grote regelmaat (hij klasseert zich bijna altijd bij de eerste tien in de rituitslag) zou het niet onmogelijk zijn dat hij bin nenkort de koppositie overneemt. Er blijft hem nog welgeteld één gelegen heid over want als de finale betwist- wordt zal Dirk eveneens al bij de junio res uitkomen. De volgende konfrontatie heeft zater dag 15 september te Aspelare plaats. Daar wordt een van de belangrijkste koersen bij de nieuwelingen gehou den. Een prijzenpot van meer dan -100.000 fr.waarvan liefst 80.000 fr. aan naturaprijzen, te verdelen onder de eerste 5 renners, zal natuurlijk de grote massa naar de Ninoofse deelge meente lokken. Een oude bekende van de trofee, Dirk De Schrijver, doet het eveneens uit stekend in de hogere reeks. Met een 2de in Bassevelde en een 3de plaats in Nederhasselt liet hij zijn aanhan gers nog maar eens juichen. Geert Ebraert werd in Lede slechts door Pedro Van Bondt van de bloemen gehouden, alh'oewel als men de aan komstfoto bekijkt men eerder Geert de overwinning zou toekennen. Bij R. V.D. Bosscche behoren de voet perikelen schijnbaar tot het verleden, want hij won te Leerbeek-Gooik, ter wijl R De Brucker een 3de plaats te Pommeroeul aan zijn palmares toe voegde. De uitslag te Lede Nieuwelingen, 28 deelnemers 1.G. Lievens; 2. Wim Everaert; 3. Yvo Asselrnan; 4. Dirk Van Mosse velde; 5. Peter Herman; 6. Dirk De Vriendt; 7. Tony Opdebocht; 8. Gino De Geest; 9. Igoace Spruyt; 10. Thierry Nerinckx. De stand in de trofee 1. E. Mincke 73 p.; 2. D. Van Mosse velde 69 p.; 3. Hans Goessens 56 p.; 4. Pascal Schiettecat 45 p.; 5. Yvo Assel rnan 39 p.; Bart Heirewegh 39 p.; 7. Dirk De Schrijver 38 p.; 8. Thierry Nerinckx 33 p.; 9. Dirk Sigin 25 p.; 10. Gunther Lievens 19 p. (GSX) Welke studies heb je gedaan Na 4 jaar universiteit bekwam ik een diploma met specialiteit Wiskunde. Daar mee kan ik later, eventueel lesgeven in een Highschooi (onze Humaniora). Vooreerst wil ik echter afwachten, hoe het verblijf hier me bevalt. Behaalde je goede resultaten met je schoolploeg Hierop toont Lise een kalender van haar Universiteitsploeg, waarop ze samen met De Aaistenaars speelden een laatste oefenpartij, vooraleer volgend weekeinde, het ernstiger werk aan te vatten. Dan doet Okapi de verplaatsing naar Asse, in het kader van de Belgische Beker. Avanti kwam onvolledig naar onze con treien afgezakt. Koen Bolle (op reis met Nationale ploeg( en Lieven V.D. Keere (herexamens) ontbraken op het appel. De bezoekers hadden alvast een zwarte Amerikaanse gastspeler op de kop kun nen tikken, ene genaamde Ken «Tree» Green, afkomstig van Nevada-Reno Univ. «Groene Boom» werd in zijn laatste collegejaar, topscoorder in de Big Sky conference met 24 punten gemiddeld. De dag tevoren bekampte Brugge, het Gentse Hellas en Green scoorde 48 pt. Dit om maar te zeggen welk vlees ze in de kuip meegebracht hadden. Okapi begon deze vriendenmatch met Dirk De Neve in de basisvijf. Kapitein Mare Elias moest dus voorlopig van op de bank toekijken. «Geen tuchtmaat regel, slechts van de gelegenheid ge bruik maken om Dirk een reeds lang beloofde en oververdiende startplaats te gunnen» aldus verklaarde coach Acke na de wedstrijd. De Aaistenaars liepen schitterend van stapel. Het raderwerk liep van de eerste minuten gesmeerd en de ingestudeerde nummertjes werden veelal' met een doelpunt afgerond. Tussenstand na 10'24-17. De gasten met nationaal kadet Soete- wey in de start formatie, konden slechts één shotmachine in stelling brengen. Green liet zich niet pramen en met een eigenaardig éénhandig jumpshot, bracht hij in de eerste helft 23 pt. aan. De blauw- witten met D. Schellinck (19 pt.) als beste scoorder, werkten af tegen een sen sationele 62 gemiddeld. Ruststand 52-43. Na de rust zagen de toeschouwers, een heel ander spektakel. De gastheren kregen hun motoren maar langzaam op gang. Ballen die voorheen door het net vielen, draaiden nu de ring uit, in de handen van de tegenstrever zodat de score na 5' 54-55 bedroeg. De Bruggelingen waarbij Green met 4 fouten voorzichtig moest akteren, speel den nu een andere troef uit. Decleer, vroeger nog bij A. leper, tapte met 8 op 9 shot uit een ander vaatje en terwijl iedereen verwachtte dat de Amerikaanse sterspeler zijn fatale vijfde zou oplopen, was het integndeel, Okapiër C. Schmitt, die een fatale fout, een technische wegens protest, kreeg aangesmeerd, 64-76 halfweg de tweede helft. D. Schellinck, door te lage bloeddruk gekweld, deemsterde wat weg maar zijn teamgenoot D. De Neve mag op een sober maar nuttig optreden terugblikken. Luc V.D. Driessche, mocht eveneens gedurende enkele minuten het veld op. Zijn verschijning is eveneens voor herha ling vatbaar, zelf met uitbreiding van de hem toegemeten speeltijd. Het sponsorloze Okapi heeft uiteindelijk afgezien van de diensten van P. Camp bell, en dit om louter financiële redenen. Men moet nu verder roeien met de riemen die men heeft. Manager Comelis heeft het schip alvast verlaten. Punten OkapiV.D. Bosch 8, D. De Neve 12, Schmitt 11, Elias 12, D. Schellinck 25, V.D. Driessche, Minnebo 16. AvantiDecleer 23, Green 35. GSX De binnenkort, spiksplinternieuwe atletiekpiste (F. Bollaert) In iemands huid kruipen en die "rol,, waarmaken is misschien nog het boeiendst aan toneel. Het groot getal van toneelgezelschappen in onze stad, bewijst de aantrekkingskracht. Het Davidsfonds van Aalst komt nu met een nieuw initiatief op de proppen: "Jeugd op de planken,,... Het betreft £en wedstrijd voor middelbare schooljeugd (behalve toneelscholen) met aparte een medespeelster op de voorpagina staat afgebeeld. Onze bijnaam was «The Ramblers», wat zoveel wilt zeggen als zwervers. We waren ondergedeeld in een reeks met ploegen als De Paul univ., IOWA en Detroit. Voorbije seizoen slaagden we er zelf in om Notre Dame te verslaan, (Notre Dame is een gekende school waar heelwat grote namen zoals B. Laimbeer, K. Tripucka en B. Flowers opgeleid zijn). Je woonde in Chicago. Ons doet die stad nogal dikwijls denken aan gangsters, moorden en andere duistere zaken Is het zo erg Neen, in sommige delen is het onveilig, maar niet erger dan eerder waar in de wereldsteden». Hou je van muziek Zeker, van alle genres maar mijn vooifceur gaat toch uit naar moderne ritmes. Inmiddels zijn we terug op ons vertrek punt aangeland. Als gastpartner viel ze alvast mee. Laat ons hopen dat ze de in haar gestelde verwachtingen op het bas ketbalveld ook kan waarmaken. GSX kategorieën 12-14 jaar en 15-18 jaar. Elk groepje krijgt een kwartier tijd om een eenakter of fragment op de planken te brengen. Men zorgt voor - zijn eigen uitrusting. De opvoering^ gaat door op donderdag 18 oktober om 19.30 u. in de St.-Martinuskring (Zonnestraat, Aalst). Zo de formule veel sukses kent, is ook 25 oktober voorzien. St. Annalaan, AALST 77 57 30

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 10