LüUke VAN DER WAERDEN BIEDT MEER Frans Jacobs, "Jeugd en Muziek,, op weg met eigen strijkersensemble Poëzie van Frans-Jos Verdoodt KUNSTPARADIJS Deze week in NETWERK Als scherven bloemen brengen... DE LEEUW KOOP STEEDS IN EIGEN STREEK Steun uw handelaar Volgende week in de Nieuwe Gazet van Aalst een budget- vriendelijke volkszanger. De monokini van «Demon Louis»... 12 Nieuwe Gazet van Aalst 14 september 1984 Het strijkersensemble van Jeugd en Muziek, Aalst bestaat nu zeven maand en krijgt stilaan vorm. Veertien jonge mensen komen wekelijks samen om te repeteren. Repetities die ook muzikaal beter en beter worden, gestuwd door een collectieve inzet. Maar om een evenwichtig geheel te vormen is men op zoek naar violisten, vooral eerste violisten. - zaterdag 22 september te 10 u. in Centrum Netwerk - vrijdag 28 te 19.30 u. in de Stadsschool, Vredeplein Aalst - zaterdag 6 oktober te 10 u. in Centrum Netwerk - vrijdag 12 oktober te 19.30 u. in Centrum Netwerk - zaterdag 20 oktober te 10 u. in Centrum Netwerk - vrijdag 26 oktober te 19.30 u. in de Stadsschool Inlichtingen kan je steeds bekomen bij Francois Schollaert, Rustoord straat 9, Aalst, tel. 053/21.81.07, of op het secretariaat op dindsdag- en woensdagmorgen tussen 10 u. en 12 u. en op vrijdagnamiddag tussen 13 u. en 15 u. in Centrum Netwerk, De Ridderstraat 28, Aalst, tel. 053/78.89.81, vragen naar Kris Muylaert. Van harte welkom. W.D.B. Daarom, wanneer je goed viool speelt, aarzel niet en voeg je bij de groep. Je zal merken dat het musiceren in groep stimuleert en bevredigt, te meer daar tijdens de repetities ernstig gewerkt wordt. Niet dat het een humorloze bedoening zou zijn, integendeel. Onder leiding van Frangois Schollaert - zijn talent als klarinettist staat hier borg - worden de verschillende instrumentengroe pen op de voet gevolgd, wat op zijn beurt het samenspel sterk bevordert. Eenmaal per week kan je met het ensemble intens musiceren, een bezigheid die je als muzikant veel voldoening zal schenken. Je bent van harte welkom op de volgende repetities die plaats hebben op - zaterdag 15 september te 10 u. in Centrum Netwerk, De Ridderstraat 28 Aalst Zo'n twee maand nadat van hem een boek over L.P. Boon verschenen is, blijkt de Erembodegemnaar Frans-Jos Verdoodt nog andere pijlen op z'n boog te hebben, want vanaf oktober zal zijn eerste poëziebundel groot wit schip,, te verkrijgen zijn. Een "Een groot wit schip,, is een selektie uit de gedichten die Verdoodt geschreven heeft in de periode 1966- 83, bestaande uit drie cycli: "Om Euridike,, "Familiekroniek,, en "Een venster op de wereld,,. Eigenaardig genoeg vind je in diezelfde bundel ook een volledige Italiaanse vertaling, getiteld "Una grande nave bianca,,. Een omstandige verklaring voor die niet zo voor de hand liggende zet vindt de lezer in het voorwoord. Het komt hierop neer dat Verdoodt, die al jaren regelmatig wetenschappelijke studies in Rome onderneemt, met de hulp van twee Italiaanse vertalers zijn Italiaanse vrienden en kennissen heeft willen plezieren. Tenslotte, aldus Verdoodt, komt het er voor een kleine dichter toch altijd op neer dat 80 procent van wat je verkoopt naar familie en vrienden gaateen grote oplage haalt poëzie toch niet. Wie ook zijn Italiaanse konnekties eens literair wil verrassen kan de bundel van F.J. Verdoodt bestellen bij Kruispunt, Boeveriestraat 8, 8000 Brugge; rekeningnr. 001-0873424-15 met de vermelding "Wit Schip,,. U stort dan 300 fr. (voor 1 oktober) of 325 fr. (na 1 oktober), (lv) |w\wr<ic. .3^ (■enlsestraat 155, Aalst Tel. 053/21 19 21 Mechelsestraat 52, Vilvoorde Tel. 02/251 81 66 De grootste keus in schilderijen, etsen, litho, spiegels, consoles, modern qp klassiek. R. Bekaert, N. Verheyden, J. Verulpen, M. Helebaui, Demonseau, e.a. Alle inlijstingen op maat, hout, alu, enz. de ridderstraat 28, 9300 aalst - tel. 053-78.89.81 RESERVATIE 9 -17 uur Vrijdag 21/9/84: KWIS organiserende ploeg: "HOE GRIJZER HOE WIJZER,, (finale avond). Aanvang: 20 uur Toegang: gratis zaterdag 22/9/84: Kinderfilm: "PETER EN DE DRAAK,, Aanvang: 14.30 u. (einde voorzien rond 17 uur) Toegang: leden 30 fr. - niet-leden 40 fr. Organisatie: Bond van grote en jonge gezinnen - Aalst. "Ik zit van jongsaf in de bloemen,, zegt Ann Vermeiren, die dit weekend n Netwerk een bloemen-"tentoonstel- Iing,, houdt. Toch blijft het een uitdaging, voor deze uit Meldert komende bloemenliefhebster. Het is inderdaad omdat ze bij jou thuis bloemen kweken, je het reilen en zeilen van de bloemenveiling kent en ooit in Afsnee "patronaat bloemen,, volgde, dat je een tentoonstelling van dergelijk formaat aankan. Het opzet is in elk geval uniek. "Het wordt iets helemaal anders,, zegt Ann, tussen de drukke voorbe reidingen in. "Ik werk met natuurlijke materialen, zelfs eenvoudige bloemen en plantjes uit de tuin. Potscherven ook...,,. Geen Gentse Floraliën dus, wat niet wegneemt dat er toch maar voor zo'n 160.000 fr. bloemen zal aanwezig zijn. "Ik moet hier echt de bloemist Pierre Arts bedanken; zonder hem was het zeker niet mogelijk Hoe anders anders wel is? De tentoonstelling is opgebouwd rond 5 thema's: Voor bruid en bruidegom; de 5 transformaties (lucht, water, metaal, hout, vuur); scherven brengen (on)geluk; in de tuinen van...?; futuristische stad: prehistorische stad? Uiteraard zijn het planten- of bloemenensembles die deze thema's met mekaar verbinden. Op onze vraag of ook de leek er ideeën kan uit oprapen, antwoordt Ann zeer bevestigend. Gaan kijken dus op 15-16 september, van 14 tot 21 u. De toegangsprijs bedraagt 50 fr., maar met het tombolanummer op je kaart kan je zondag om 21 u. een bloemstuk uitgeloot krijgen. Melden we nog dat Hugo Matthieu voor stemmige (instrumentale en minder gekende maar des te passender) muziek zorgt, (pd) INTERIEURVERZORGING VAT JEN Steenweg op Ninove 6 - B 9470 DENDERLEEUW' - Tel 053 66 86 45 MEUBEL- KEUKEN- BADARCHITECTUUR Internationale Wohnemrichtungen Vrij in en uit elke weekdag van 10 tot 12 uur en van 14 tot 20 uur. zaterdag en zondag van 10 tot 12 4 tot 18 uur maandag gesloten. De ruiker uraniums voor de aktueelste film van de week gaat deze keer ongetwijfeld naar «Silkwood» die op akelige manier demonstreert hoe veilig de schipbreuk van de «Mon Louis» nog kan blijken... In november 1974 verongelukte Karen Silkwood op duistere wijze met haar auto, al dan niet op weg met zeer bezwarende dokumenten van haar werkge ver, de splijtstoffenfabriek Kerr- Mc Gee. Wat volgens de politie een verkeersongeval leek, was volgens de tegenstanders van kernenergie in de VS een moord op een moedige vakbondsmili tante die teveel wist. Rond dit authentieke mysterie speelt «Silkwood» zich nu af te Aalst, om van de Noordzee maar te zwijgen... «Silkwood» is dan ook een protestprent geworden tegen de verwaarlozing van vei ligheidsmaatregelen voor de arbeiders in de kernenergiesek- tor, en onrechtstreeks voor de inwoners rond zo'n centrale... Karen wordt hierbij voorgesteld als mens, niet als stoere, kern- energieke heldinze is wel eens achteloos, slordig of nerveus, en begaat flaters die haar onderne ming (spionage) wellicht tot mis lukken zouden doemen. De hetze tegen haar begint al veel vroeger, wanneer ze verdacht wordt haar sektie te hebben besmet... Het duurt ook niet lang of ze wordt zelf bestraald en aan de vernede rende desinfekteerschrobbeurt onderworpen... Een tweede keer wordt zelfs haar hele huis radio- aktief bevonden, en ziet ze er ook «stralend» uit, als poetste ze haar tanden met uraniumhexa- fluoride-tandpasta... Tot over maat van ramp loopt het ook fout met vriend, vriendin en vak bond. Een happy-end gluurt nog even om het hoekje, maar helaas... Karens eigen vervaltijd is niets vergeleken bij deze van plutonium. Een bruinharige Meryl Streep als Karen Silkwood' schittert voor de zoveelste keer in een hoofdrol, en bevestigt zichzelf nogmaals als «aktrice van de jaren '80». Verder zien we nog Kurt Russell als haar vriend Drew en zangeres Cher als lesbische vriendin Dolly. Craig T. Nelson (de vader uit «Poltergeist») speelt de nieuwe, slechte arbeider, die de foto's van de splijtstofstaven vervalst. Wie «Silkwood» (halveringstijd 130 min.) bekijkt, slikt wel even bij de gedachte dat onze eigen Belgische kust weldra kan bevolkt worden door Nagasa- kini's i.p.v. monokini's. Toch om even bij stil te staan wanneer U vrijdag aan een wekelijkse portie Noordzeevis wil beginnen. Als we U deze week een aktiviteit mogen aanraden dan is het kij ken naar «Silkwood» wel de radio-aktiviteit van de week (Edmon Louis) Program matie Palace 1. «Against all odds» (KNT) matige tot goede avonturen- thriller-romantiek van Taylor Hackford («An officer and a gentleman») (128 min.). 2. «Ciske de Ral» (KT)nog een bis voor Cis. 3. «Romancing the stone» (KT) leuke avonturenprent in «Rai ders of the lost arc»-stijl met Michael Douglas en Kathleen Turner. Niet echt dé topklasse, maar wel erg goed 4. om 18 u.: «Breaktstreet '84» (KT)breakdancefilm op bedui dend lager filmisch niveau dan de «Beat Street» van Harry Bela- fonte. om 20u.30: «La femme publi- que» (KNT)film-in-de-film- prent over de kapriolen van actrie Valerie Kaprisky als Ethel. Regie: Andrzej Zulawski (114 min.). Feestpaleis 1. «The Keep» (KNT)niet erg hoog aangeschreven griezelfilm rond een mysterieuze burcht. Keep away 2. «Silkwood» (KT)zie bespre king. 3. «Footloose» (KT)loos alarm KFL «Apocalypse Now» (1979, F. Coppola)psychologische studie op de achtergrond van de Viet- namerikaanse oorlog. Met Mar lon Brando en Martin Sheen. Op do. 20 sept. 20u.l5, Palace.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 12