Gazet van Qalst COOL'S GAS m P. Van Looy nieuwe rector Groot Kollege Kennismaking: Scouting Bent U prijsbewust Deken Jozef De Smet Similes houdt provinciale zitdagen Onafhankelijk weekblad v'&o-r Groot-Aalstif nieuoxs. Wij geven^fïfl 30 °/o ko't,ana9rdgasKache»s wels en aaruïs Verkoop van alle soorten gas butaan, propaan, industriële gassen, medicinale gassen 2 Nieuwe Gazet van Aalst 14 september 1984 Vervolg p 1 De beëdiging. Onmiddellijk daarna brak een heel warm applaus los, vanuit een overvo.ie St.-Martinuskerk (foto F. Bollaert). jaren te zien is geweest op plech tigheden van enige omvang in Aalst en dus ook nu niet. De kri tiek op het bisschoppelijk beleid in Gent is zelfs in kerkelijke krin gen vaak niet mals. De nieuwe pastoor-deken zal er rekening moeten mee houden vaak tussen wal en schip te moeten balance ren. Aalst zal geen rustplaats worden, maar dat verwacht de nieuwe deken zelf ook niet. Een paar feiten in vogelvlucht E.H. De Smet is 56 jaar oud, liep humaniora te Eeklo, en werd in 1953 priester gewijd. Te Leuven haalde hij het diploma van Romaanse Filologie. Na leraar geweest te zijn in de landbouw school van Oudenaarde, werd hij daar in 1968 direkteur. Sedert tien jaar was hij overste in het Sint-Aloysiuscollege te Ninove. De overstap uit het onderwijs naar een dekenij is wel groot. Maar deken De Smet deed zijn pastorale ervaring op bij vervan gingen op parochies. Hij maakt een zeer joviale indruk. Na afgehaald te zijn aan de paro chiegrens (Rond Punt), had een korte ontvangst plaats op het stadhuis. Burgemeester Uytter- sprot herinnerde nog even aan deken De Vos, en heette de nieuwe deken, die hij zag als een sociaal en joviaal man, welkom in onze stad. Hij zei ook dat E.H. De Smet iemand is die ten zeerste bekommerd is om mens en natuur. Hij omschreef de taak van een priester als die van een vertrouwensman, en zegde hem de steun van het stadsbestuur toe. Als aandenken aan zijn ont vangst, werd de nieuwe deken een kunstboek overhandigd. In opvolging van pater Robert Jansen (die naar het St.-Xaveriuskollege verhuisd is) is Paul Van Looy vanaf dit schooljaar de nieuwe rector in het St.-Jozefskollege. Van Looy was tot vorig jaar godsdienstleraar. Robert Jansen was in Aalst van 1960 tot '66 en van 1978 tot '84. Van Looy wordt ook overste van de Jezuïeten. Ook de prefekt verandert van gezicht. Willy De Clercq gaat met rust na sinds 1961 deze funktie waargenomen te hebben. Hij blijft wel in het collegeleven met pastorale taken. Zo blijft hij o.m. KSA-proost. Zijn opvolger is Jef De Ranter. Met Frans Vandeneeckhout (die met pensioen gaat) verdwijnt tenslotte de laatstekapucijnerpater in het Jezuïetenkollege, (pd) Toen Robert Baden Powell in 1907 met "scouting,, begon zal hij wel niet hebben durven dromen dat zijn beweging tegen 1984 23 miljoen leden zou geteld hebben over de ganse wereld. Een 130.000 van die jongeren zijn Belg en op 16 september organiseert de Aalsterse scoutsgroep een kon- taktdag aan het Apostelken (achteraan op de wei) voor alle jongens van 6 tot 17 jaar. Net zoals stichter Baden Powell hecht de moderne scoutsbeweging nog steeds veel belang aan de natuur als leerschool voor de jongere en aan het openluchtleven. Bij scouting staan het kind en zijn kreatieve mogelijkheden centraal. Via aan de leeftijd aangepaste aktiviteiten wil de leiding haar deelnemers brengen tot een persoonlijk engagement voor een meer rechtvaardige, een vrijere en meer menselijke maatschappij. Van 6 tot 8 jaar ben je kapoen, en via de welpen en jongverkenners word je öp 14 verkenner; hoe dat verloopt kan je dus in detail gaan vernemen aan het Apostelken op 16 september, of gewoon elke zondag van het jaar in de Schendelbeekhofstraat (terrein naast de beek) van 14 tot 17 uur. Je kan ook telefoneren naar het nr. 053/ 70.26.03, bij Hendrik Hofman (ook voor inlichtingen over de meisjeswer king). Similes is een vereniging van familieleden en vrienden van psychiatrische patiënten en vol wassen mentaal gehandikapten. Door de keuze van de naam (Similes betekent gelijken) wil men uitdrukken dat psychiatri sche patiënten niet minderwaar dig zijn en niet afgeschreven moeten worden. Alleen bevinden zij zich voor kortere of langere tijd in een noodsituatie. Het begon een tiental jaren gele den met enkele familieleden van patiënten, die nood voelden aan kontakt met lotgenoten. Nu heb ben reeds meer dan 3500 familie leden zich verenigd in plaatse lijke kringen. Vanuit haar ervaring is de Fede ratie van Vlaamse Simileskrin- gen in mei jl. gestart met een aantal provinciale zitdagen voor familieleden en vrienden van psyschiatrische patiënten en vol wassen mentaal gehandikapten. Deze zitdagen gaan o.a. door in de zetel van het Aalsters Sociaal Overleg, Dirk Martensstraat 13, elke derde maandag van de maand van 14 u. tot 19 u. Je kan er terecht voor alle vragen en problemen die je als familielid of vriend ervaart op financieel, juridisch, persoonlijk of sociaal vlak. Voor meer inlichtingen kan men steeds terecht bij de Federatie van Vlaamse Simileskringen, Groeneweg 151, Heverlee (tel. 016/23 23 82). (MP) 3de Industriezone straat naast autoschouwing (volg de rode pijltjes) EREMBODEGEM Tel. 053/67 11 40 Verkoopdienst: Edwig Willockx Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie, publiciteit en abonnementsdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 52, Aalst, tel. 053/77 6294. Burelen open van 8 tot 20 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 52, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr. tankehp *ee«DlaO voot Groot Aalst ten *194.e Aawrnr -v-j-e JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente: Handtekening. schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 52, 9300 %alst. Na het welkomstwoord door de heer burgemeester aanKte ts.n. ue Smet voor het in hem gestelde vertrouwen, (foto F. Bollaert). lijke aanstelling leidde, noemde het geen verrassing dat de nieuwe deken zijn taak had aanvaard. E.H. De Smet zei vervolgens reeds samengewerkt te hebben met deken De Vos. Deze stond bekend als een groot deken. Ook had hij in een recent verleden reeds kontakten gehad met Aalst. Hij had zeer de indruk welkom te zijn in Aalst en hoopte op een vruchtbare samenwerking met het stadsbe stuur. Na deze woorden werd het gulden boek getekend. Guido Veldeman zorgde tussendoor voor achtergrondmuziek op de piano. Daarna ging het te voet naar de Sint-Martinuskerk, begeleid door de vendelzwaaiers van Vre- don en de muziekkapel van het «Groen Kruis». De belangstel ling in de Sint-Martinuskerk was overweldigend. Deken De Smet werd verwelkomd door voorzit ter van de kerkraad De Beer. Deze zei o.m. dat het ambt van deken niet langer een erepost is, maar hard werken geworden is. Een klein meisje heette de deken welkom met bloemen, en noemde hem «onze grote vriend die ons dichter bijeen brengt». Vicaris De Smet, die de kerke- Daarna werd de bisschoppelijke aanstellingsbrief voorgelezen, en ondertekend door de nieuwe pas toor-deken van de Sint-Marti nuskerk, die meteen ook zonaal deken van Dender-Zuid is. Er volgde een fel applaus. Indruk wekkend was ook de muzikale omlijsting: het orgelspel van Kristiaan Van Ingelghem, trom petten en pauken, en het koor van de Sint-Martinuskerk o.l.v. Johan Haesaert. Uitgevoerd werd o.m. de «Mis van Lourdes» van Décha. Ook Haendel stond op het programma. Na de eucharistieviering had een receptie plaats in het Sint-Jozef college. Ook hier was de toeloop zo groot dat het verkeer rond de kerk geruime tijd stil lag. Deken De Smet zal zijn aanstelling in Aalst niet licht vergeten, en wie erbij was ook niet. Elwee p.v.b.a.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2