STERCK Het wel en wee van wereldwinkels Kultureel Centrum wordt verder afgewerkt /<L VERHOEKEN 4 Nieuwe Gazet van Aalst 14 september 1984 TW/—X*. kantoormachines kantoormeubilair Arbeidsstraal 31 9300 AALST (053)784 754 DE GROOTSTE TENTOONGESTELDE KEUZE IN UW STREEK VOORDELIGE PRIJZEN De gemeenteraad van eind augustus jl. keurde de verdere afwerking goed van het kultureel centrum. Dit afwerkingsdossier omvat drie loten omdat de begroting niet teveel te belasten. Voor elk lot wordt een uitvoeringstermijn van 120 dagen vooropgesteld. De totale uit voeringstermijn zou aldus 360 arbeidsdagen bedragen. De afwer kingstermijnen voor elk der onderscheiden loten zullen elkaar echter overlappen a rato van de uitgevoerde werken in elk lot. In lot 1 voorziet men algemene bouwwerken, vloeren, metaal schrijnwerk, plafonds, pleister werk, enz. voor een totaal geraamd bedrag van 29.809.200 fr. BTW inbegrepen. Lot 2 omvat het schrijn- en tim merwerk, vloeren, plinten, mu ren, pleisterwerk-schilderwerk, glas en spiegels, gordijnen enz. Hier bedraagt de raming 42.122.271 fr. BTW inbegrepen. Het derde lot tenslotte omvat het vast en het los meubilair, wat 14.745.089 fr. zal kosten. In totaal komt men aldus tot een globaal geraamd bedrag van 88.158.211 fr. De aanbesteding en toewijzing van het lot I is gepland voor 1984 en de uitvoering zou plaatsheb ben begin 1985. De uitgaven voor de twee andere loten zijn voorzien in de begroting 1985 om de stad Aalst toe te laten de uitvoering in dit begrotingsjaar aan te vangen. Voor eventuele meerwerken, aanpassingen en verhogingen van lonen en mate- riaalprijzen zal in opvolging een krediet voorzien worden in de begroting 1985 om de stad Aalst toe te laten de. uitvoering in dit begrotingsjaaf aan te vangen. Voor eventuele meerwerken, aanpassingen en verhogingen van lonen en materiaalprijzen zal in opvolging een krediet voor zien worden in de begroting 1986 van 30 miljoen. Geleverde prestaties Vervolg van blz. 1 Verenigde kommissie Deze dossier werden besproken in de Verenigde Commissie op 21 augustus 1984. Aansluitend hier op had een werkvergadering plaats op donderdag 23 augustus 1984 waarop naast de schepen van openbare werken, en de hoofdingenieur-direkteur van de stad Rik Galle, ook ingenieur Deshommes en hoofdbibliothe- karis E. Buyle aanwezig waren. Tengevolge van deze vergadering stelde het schepenkollege enkele wijzigingen voor aan de oor spronkelijke plannen. In de kelder min 2 zou een gedeelte van de volwassenbiblio theek leeszaal worden. De voor ziene magazijnen blijven behou den. In de kelder min 1 wordt een gedeelte van de leeszaal voorbe houden voor Audio Visuele Mid delen. De volwassenbibliotheek blijft behouden evenals de burelen voor gedecentraliseerd biblio theekbeheer en uitleenfonds vol wassenen. Op het gelijkvloers worden de twee burelen, die ingeplant werden bij de biblio theek afgeschaft. Het deel AVM verhuist naar de verdieping min 1Verder is hier nog voorzien vestiaire, inleverbalie, kranten en weekbladenhoek, informatie- en begeleidingsafdeling, katalo- gus, uitleenbalie, uitleenfonds voor volwassenen. De tussenverdieping blijft jeugd bibliotheek. Op de eerste verdieping worden Vorige week deden allerlei geruchten de ronde als zou Wereldwinkel Aalst gedeeltelijk of zelfs helemaal afgebouwd worden. De knoop zou doorgehakt worden op de vergadering van woensdag 5 september... proef, maar volgens S. gedroeg Van Laeken zich tijdens het examen zeer korrekt. Hij "flikte,, de examenplichtige niet. Die werd na de tumultueuze voormiddag gewoon door zijn zenuwen verraden. Kan dit allemaal? Eerst geld innen, daarna konstateren dat de vereiste dokumenten onjuist zijn, géén prestatie "leveren,, en toch het geld voor de niet verrichte diensten houden? Is dit een staaltje van machtsmisbruik waarbij de automobielinspektie iemand - omwille van een al dan niet akkefietje - afgescheept, er op rekenend dat die niet zal durven reageren ten einde een loodzwaar rijexamen te vermijden? Om uitsluitsel te krijgen op al die vragen, namen we kontakt op met het ministerie van Verkeerswezen. En wat blijkt? De PVBA Automobiel inspektie heeft het recht aan haar kant. Iemand die zich met onjuiste of verkeerd ingevulde dokumenten aanbiedt, mag geen examenproef afleggen én verliest zijn vooraf betaald examengeld. Dit komt doordat voor de rijexamens data afgesproken worden tussen de examenplichtige en de automobiel inspektie. De werkschema's van de examinatoren worden, aan de hand van die afspraken, opgesteld en indien een examenproef vervalt, staat de examinator voor 1 of 2 uur te schilderen. Daarbij mag men niet uit het oog verliezen dat autoschouwing en rijexamens verricht worden door ministerieel erkende privé-firma's en niet door openbare nutsinstellingen. De PVBA Automobielinspektie handelde dus, wettelijk gezien, korrekt maar dat belet niet dat men klanten vriendelijker zou kunnen bejegenen. Vraagtekens zijn er wel rond Van Laekens halsstarrige bewering dat de stedelijke politie nooit een voorlopig rijbewijs aanpast met typex. Aan de heer S. verklaarde men op het politiebureel immers dat dit tamelijk courant gebeurt. De moraal van het verhaal? Zorg er steeds voor dat je dokumenten helemaal korrekt en legaal zijn, want anders riskeer je diep in he gelgdbeugel te tasten voor snel "geleverde prestaties,,. (WDG) En ook hier geen rook zonder vuur: ww Aalst lijdt aan een bekende en geduchte ww-plaag. Je richt een wereldwinkel op met een groep jonge enthousiastelingen en alles gaat min of meer goed tot na een aantal jaar de ene een tijdrovende baan vindt, de andere trouwt en zo je kern afbrokkelt zonder (voldoende) vernieuwd te worden. Zo zijn er al heel wat wereldwinkels verdwenen, en volgens sommigen is ww Aalst hetzelfde lot beschoren, maar op de vergadering van 5 september bleken er toch nog voldoende medewerkers over te blijven om de ww (die gevestigd is op de Hopmarkt) gaande te houden. Men gaat wel wat gas terugnemen de openingsuren worden veranderd en de winkel zal waarschijnlijk niet meer alle dagen open zijn; men kan er natuurlijk niet omheen dat de groep waarmee men nu werkt maar de helft zo groot is als vroeger De krisissfeer die rond de winkel vier burelen gepland, zijnde twee voor kuituur en twee voor de bibliotheek met een totale op pervlakte van ongeveer 70 2 op te richten in de nu bestaande tentoonstellingsruimte en po lyvalente ruimte. In het huis De Bolle in de Ka- pellestraat zou verder de boek binderij blijven alsook de dien sten voor aankoop en verwer king van boeken. Oppositie Toen deze dossiers ter sprake kwamen op de gemeenteraad, was er in feite slechts één pro bleem, met name het inrichten van vier bureelruimten op de eerste verdieping. De SP-fraktie was het hiermee helemaal niet eens, zeker gezien dit voorstel niet besproken was op de vere nigde kommissie enkele dagen voorheen en er hierover geen enkele voorafgaande inspraak geweest was. Maar hoe de SP- raadsleden Gracienne Van Nieu- wenborgh, Dolores Baïta en Patrick De Smedt de registers ook opentrokken, de meerder heid wenste van geen uitstel meer te weten. Uit de diskussie kon men opmaken dat de SP-opposi- tie (maar niet alleen zij) kritiek had op de houding en de werk wijze van de hoofdbibliotheka- ris. De meerderheid bij monde van burgemeester Uyttersprot en schepen De Maght en Borms was van oordeel dat de diskussie be schamend was, gezien de bekriti seerde wijziging slechts een op pervlakte besloeg van 70 m2 op een totaal van 9000 m2. Tenslotte werd een agenda punt door iedereen aanvaard uit genomen de SP-fraktie en de leden D'Hondt (SP) en Dierick (Onafh.) die zich onthielden. (MP). hangt zal bij de medewerkers ongetwijfeld een gevoel van vernieuwd engagement stimuleren, maar dat lost het fundamentele probleem, dat van de opvolging nog niet op en er bestaat geen twijfel over dat er iets fundamentelers dan gewoon een krisisvergadering zal moeten gebeuren om de ww-werking in Aalst weer stevig op poten te zetten. Ondertussen, in Erpe-Mere... waar wereldwinkel De Tingel voor een paar jaar met gelijkaardige problemen kampte, is de kern van medewerkers inmiddels aanzienlijk uitgebreid, zodat er vol enthoesiasme gewerkt wordt aan het programma voor de viering van "5 jaar wereldwinkel Erpe-Mere,, in oktober. Vast staan al: een produktenaktie, een optreden van een Boliviaanse groep, een receptie en (onvermijdelijk) een fuif. Over die programmatie hoor je nog wel. (lv) Meer geluidsboxen dan mensen bij het optreden van de «Cancer City Blues Band», vrijdagavond in zaalKapellekenZij zoeken hun heil bij een sound (zo noemt dat toch waar Roland 15 jaar geleden succes mee oogstte (foto F. Bollaert). 15 jaar «Lodder oeigen» Dit werd gevierd met een lustrum-barbecue in café «Corner». Van dieet... geen sprake, (foto F. Bollaert). Gerrebolling naar kippen, ingericht door A.K.V. «De Destereers (foto F. Bollaert). hoek Pieter Couckestr. - De Visscherestr., AALST (nabij Zeshoek) - Tel. 053/21.54.40 35 badkamers en 14 keukens staan volledig opgebouwd in onze ruime toonzalen zodat u gemakkelijk uw keuze kan bepalen Kom kennis maken met onze service en GRATIS planning sanitair en keukenmeubelen

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 4