SPORT m AALST the best one*5^ ujillocx video club Juiste puntendeling Gent een klasse te sterk NITSA Marlimat Videofilms 100 fr./3 dagen DERBY SPORT AUTOBANDEN 3EN0IT DE SMEDT De videoclub die weet wat video is Moorselbaan 78, AALST 78 56 74 Voetbalkalender van zondag, 16 september 1984 Overzicht tweede provinciale B Zwakke afwerking bij S.K, Aalst S.K. Nevele en E. Meldert: een nuB i over gans de lijn Overzicht derde provinciale D Doelman De Naeyer redt punt voor E. Nieuwerkerken Ook een gelijkspel voor S.K. Herdersem Wilskracht Gijzegem enige klub zonder punten Voetbal lie Nationale E. Aalst - Boom 1-1 Boom heeft op verdiende wijze een punt behaald bij Eendracht Aalst dat bijwijlen goed combineerde, maar toch niet helemaal kon overtuigen. Drie bassss^lers Van Roy, Dery en Debougnoux vervangen is wei een niet te onderschatten handicap, maar er dient toen wel aan toegevoegd te worden dat de steenbakkers dit seizoen over een beter team beschikken dan de voorgaande jaren. Positief aan dit treffen was zeker het optreden van Patrick De Moor. Als deze van Eeklo overgekomen spits op dit niveau naast Geert Van Roy zal spelen beschikt Aalst over een voorlijn die te duchten zal zijn. De jonge Moerman bewees dat zijn goed debuut van vorige week geen toeval was en Crahay pakte terug uit met enkele prachtige offensieve bevliegingen. Toch wel spijtig dat deze talentrijke Brusselaar steeds wordt op geofferd voor een defensieve taak. Als offensieve vleugelback zou hij nog sterker uit de verf komen. Limpens eiste wej heel wat ballen op in net middenveia, maar gat wel enkele verkeerde passen weg. De Ryck, Moock en Droessaert konden niet overtuigen, terwijl Moyson terug een onzekere indruk naliet. Trainer De Groote vond dat Aalst verdiend te winnen«We hebben ongetwijteid de meeste kansen gecreëerd. Droessaert miste de kans van de match. Guy overtuigde me terug niet. Hij houdt veel te Damesvoetbal 1 e Nationale Gent - Kamillekes Aalst 5/0 KAMILLEKES dat zander Nicole Verhofstadt (te lage bloeddruk} en Leen Cocquyt (rugklachten) aantrad te Gent werd er de eerste twintig munuten overspeeld. Tegen het Gentse overwicht konden de Aalsterse meisjes weinig inbrengen en de stand luidde dan ook vrij vlug 3-0 in het voordeel van de thuisploeg. Toen Greta Van Hauwermeiren als libero postvatte, Brenda Van Den Eeckhoudt in het middenveld uitkwam en Stoppie in het doel kwam veranderde het spelbeeld wel enigszins, maar met tien speelsters - Sandra Van Der Linden werd kort na de rust uitgesloten - kon Aalst toch niet verhinderen dat de thuisploeg het ten slotte met forfaitcijfers haalde. Zaterdag a.s. in Astrio Begijnendijk op bezoek, terwijl het B-elftal Gent B moet partij geven. (JVL) Excelsior-Rayo Espanol werd een vrij bitsige partij met heel wat gele kaarten en een rode kaart voor Manuel Qobos. Excelsior lukte het openingspunt langs Luc Barrez. De thuisplneg speelde een voortreffelijke eerste helft en werd door onkans van een tweede treffer gehouden. Rayo verloor Martino Diaz die met een voetbreuk afgevoerd werd naar het hos pitaal. Espanol dat inmiddels tot tien spelers herleid was, speelde na de herneming heel wat beter en kwam langzij langs Navarro. Pedro en Juliaan Diaz knalden Espanol naar de overwinning en in de slotminuten milderde Hendrik Roels voor Excelsior. Heizijde hield doelpuntjes-kermis tegen Onder Den Toren en nieuwkomer Vol harden won bij Breughels op overtuigen de wijze. Botertioek moest een half dozijn goals slikken bij Melckenbeeckvrienden. In tweede klasse zal er heel wat moeten gebeuren om Edo Shoe van de titel te houden. Cobila's moest tegen deze sterke nieuwkomer liefst acht doelpunten incasseren. In de zondagsreeks moest Rode Roos de duimen leggen tegen Sportkring. Ludwig HUTSEBAUT G. kantoormeubel Toonzaal: Grote Baan 129 9390 HERDERSEM-AALST 053/70 46 57 Magazijn en bureel Oude Dendermondsestwg 389 9300 AALST Van De Velde scoorde tweemaal voor Sportkring. Luc Maesschalck milderde voor Rode Roos. Nieuwe Wijk kon mits wat geluk een 4-2 achterstand bij Adelaars ombuiten tot een puntendeling. Bij de thuisploeg was Frans De Pauw ontegensprekelijk de grote figuur. IJsboerke haalde het in een sportieve en gelijkopgaande partij bij Park. In de derde minuut knalde Van Leuven reeds raak voor Park. Jean Huyghe bracht de stand in even wicht en Everaert zette een minuut later IJsboerke op rozen. Aan het kwartier omspeelde Van Leuven de IJsboerkes- verdediging en prikte de gelijkmaker tegen het net. Na de herneming legde Everaert de 2-3 eindstand met een keihard afstandschot vast. Park mocht misschien wel op een punt aanspraak maken in deze boeiende wedstrijd die op voorbeeldige wijze ge leid werd door ref. De Sutter. (JVL) Uitslagen en programma Eerste afdeling Excelsior - Rayo Espanol 2-3 Bartan - Rode Duivels 0-1 Breughels - Volharden 1-4 Giwo - Camu 6-0 Heizijder - Onder den Toren 7-1 Leeuwerik - Ladaboys 0-0 Melckenbeeckvr - Boterhoek 6-0 Rita Boys - Endoka 3-1 Tweede afdeling Cambrinus - Jong Timarcha 0-0 De Kring - Piasken 1 -0 Den Hert - Blauwe Vlam 0-3 Edo Shoe - Cobila's 8-0 Eendracht Boys - Alexander 0-2 Rood Zwart - Sparta Pinti 4-3 Zondagsreeks Rode Roos - Sportkring 1 -2 Amapola - Star Boys 4-3 Sunset - Sportief 81 3-2 Zandput - Gipak 0-4 Duifken - Koszen 1-1 Park - IJsboerke 2-3 Real Familial - Pano 6-1 Adelaars - Nieuwe Wijk 4-4 Programma voor 15 en 16 september: Eerste afdeling Boterhoek - Giwo Van Campenhout Camu - Rita Boys D'Herde Endoka - Breughels Meert Excelsior - Leeuwerik De Sutter Lada Boys - Rode Duivels V.D. Veken Onder den Toren - Bartan Garcia Rayo Espanol - Melckenbeeckvr. Levingsbird Heizijde - Volharden Dalschaert Tweede afdeling Cambrinus - Royal Sportief Van Belle Cobila's - De Kring Stadsfeld lang de bal en remt het spel. Hij zal moeten verbeteren, want ik ben niet tevreden over hem. Moock had even eens een mindere dag. Ferrera begon goed, maar had deze week niet getraind en was onvoldoende fit. Met het uitvallen van Debougnoux moest ik het dan wel opstellen. Spijtig dat hij bij de wed- strijdaanhef niet tot scoren kwam. Op S.T.V.V. vond ik Moyson goed, vandaag was hij terug nerveus. Hij lijkt een soort faalangst te hebben voor eigen volk. Dat keepers probleem baart enige zorgen, maar ik vind dat Moyson vol doende talent heeft om er te komenik zie momenteel niemand die beter is als hij, niet bij de reserven en evenmin bij de juniores. Als we de gekwetsten zo vlug mogelijk kunnen recupereren zie ik de toekomst wel gunstig tegemoet». Oud speler van Eendracht en nu trainer van Boom, Harry De Roos, was tevreden met het behaalde punt. «Ik vond dat we zeker een punt verdienden. Spijtig van dat dom tegendoelpunt. Zo een grove dekkings- fout is gewoonweg onvergeeflijk. Ik denk dat we mits wat meeval met gekwetsten dit jaar geen problemen zullen hebben om ons te handhaven. Met Nico Janssen haalden we routine in de ploeg en Van Der Stappen zal met de hulp van Nico de boeman van vele verdedigingen zijn. Hij moet echter nog verbeteren. Natuurlijk was Aalst wel gehandicapt vandaag door de afwezigheid van Van Roy en Debougnoux. Ik mag er gewoon weg niet aan denken als ik met Boom eens met gekwetsten zal moeten afreke nen, onze hem is hij simal en dat kan problemen opleveren». (JVL) Den Hert - Sparta Pinti De Swaef Eendrachtboys - Blauwe Vlam Van Den Eeckhout Heipias - Edo Shoe Degrieck Jong Timarcha - Musica Floris Rood Zwart - Piasken Van Schuylenbergh Zondagsreeks Duifken - Real Familial Van Campenhout Gipak - Amapola Dalschaert IJsboerke - Adelaars Garcia Koszen - Zandput Meert Nieuwe Wijk - Pano Floris Sportief 81 - Park Van Belle Sportkring - Sunset Levingsbird Star Boys - Rode Roos De Sutter Programma Setok T.B. Haaltert - AZ'77 O.C. Aalst - Wembley Dressel - De Pluim Leeuwerik - Snas Groen Wit - N. Alcazar 8 Nieuwe Gazet van Aalst 14 september 1984 Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-1 2 u. en 13-18 u, zaterdag 8-12 u. en 13-1 5u.30 De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST v 053/77.33.77 MOORSELBAAN 86 AALST 053.21Z47S Kom onze nieuwe ploeguitrusting bekijken Speciale voorwaarden voor kiubs - Tweede nationale Overpelt Fabriek V.V. - Eendracht Aalst - Tweede provinciale B S.K. Aalst - S.K. Lebbeke Eendracht Meldert - Eendracht Appel- terre - Derde provinciale D Eendracht Nieuwerkerken - V.K. Pollare Wilskracht Gijzegem - Osta Meerbeke S.K. Herdersem - Olympia Burst - Vierde provinciale G Juventus Schoonaarde - Wilskracht Moorsel F.C. Edixvelde - R.C. Boonwijk Wilskracht Hofstade - S.K. Welle S.K. Terjoden - V.J. Baardegem Rapid Lebbeke - Doggen Erembodegem T.K. Meldert - Schroevers Moorsel S.K. Erembodegem is vrij - U.E.F.A.-junioren Eendracht Aalst - R.C. Mechelen (zaterdag, 15 september om 15 u. op S.K. Aalst) S.K. Aalst maakte zondag in de late namiddag de verplaatsing naar Appel- terre zonder de aan de knie gekwetste Bart De Bruyn, die vervangen werd door André Moreels. Eendracht Ap- pelterre liep op de eerste speeldag reeds een 6-0 nederlaag op bij ex-eer- ste provinciale Sp. Olsene. Bij S.K. Aalst was men meteen verwittigdde thuisploeg zou zich beslist willen reha biliteren De eerste helft verliep vrij gelijkopgaand maar veel kansen creëerden beide ploegen niet. Daar kwam al vlug verandering in tijdens de tweede helft. Pas was afgetrapt of de kleine Patrick Van Laethem bracht S.K. Aalst op voorsprong. 0-1 was meteen de eindstand, want zowel Gary De Kinder als bovengenoemde Patrick Van Laethem vertikten het tij dens deze wedstrijd om de verschil lende hen geboden doelkansen te ver zilveren De eindstand had beslist hoger kunnen liggen mits wat meer koelbloedigheid bij de afwerking. Het voornaamste is natuurlijk dat de pun ten weer binnen zijn. Na twee speel dagen staat S.K. ongeslagen aan de leiding samen met Standaard Dender leeuw en de andere neo-tweede pro- vincialer Dikkelvenne. Eendracht Meldert speelae vorige zondag scoreloos gelijk op het veld van S.K. Nevele. Beide ploegen lever den een zwakke prestatie. Het enige positieve was voor beide ploegen dat ze toch één punt haalden. De thuis ploeg moest het net als vorige week op S.K. Aalst hebben van verdedi gend (negatief) voetbal. Bijgevolg kreeg het over de hele wedstrijd eigenlijk geen enkele echte doelkans. Het spitsenduo Eddy Van Driessche- Luc Van Geert trachtte het de Nevele defensie toch moeilijk te maken en deze laatste greep te pas en te onpas in met grove middelen. Ei zo na was het toch gebeurd voor geeLblauw. Op het uur werd een bal van Eddy Van Driessche mag in extremis van de doellijn geveegd door een thuisspeler Het bleef dus 0-0, meteen het tweede gelijkspel voor Eendracht Meldert. Eendracht Nieuwerkerken behaalde vorige zondag een 0-0 gelijkspel op het veld van Osta Meerbeke. Dit ver worven punt heeft het in hoofdzaak te danken aan haar doelman, Johnny De Naeyer. Hij hield zijn doelvlak gedu rende 90 minuten ongeschonden, on danks het verwoede thuisoffensief. Vooral in de eerste helft was Meer beke gevaarlijk. De Nieuwerkerkse doelman pakte echter alles wat er te pakken viel en was hij dan toch één maal verslagen dan stond de doelpaal hem bij. Op het veld van R.C. Bambrugge speelde S.K. Herdersem vorige zon dag na een weinig hoogstaande wed strijd 1-1 gelijk. In de eerste helft van de thuisploeg lichtjes de bovenhand en leidde bij rust niet onverdiend met 1 -0. Na rust akteerde S.K. Herdersem beter en het kwam vrij snel op gelijke hoogte met een doelpunt van De Taeye. De leerlingen van trainer Spit- tael voelden aan dat er duidelijk meer in zat dan dit gelijkspel. Bambrugge moest de wedstrijd nu meer en meer ondergaan maar kon geel-blauw toch nog van verdere doelpunten afhou den. Al bij al een juiste uitslag en Her dersem behaald meteen een eerste punt in de nog jonge kompetitie. Na een verrassende thuisnederlaag (0-2) tegen V.C. Ede op de eerste speeldag, verloor Wilskracht Gijze gem nu ook zondag haar tweede wed strijd. Bij de paars-witte van Sporting Heldergem werd met 2--1 verloren. In een aantrekkelijke eerste helft klom de thuisploeg het eerst op voorsprong, maar nog vóór rust zorgde Michotte voor evenwicht in de partij. In de tweede helft moest groen-zwart even wel de wet van de sterkste ondergaan, want Heldergem was nu duidelijk de best voetballende ploeg. Tot zo'n klein kwartier van het einde wist de Gijze- gemdefensie stand te houden. Toen lukte de thuisploeg een tweede treffer, die meteen goed was voor de overwin ning. Na twee wedstrijden staat Wils kracht Gijzegem nu alleen puntloos op de laatste plaats

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 8