«I ST.-J0RIS Schroevers Moorsel gooit het over een andere boeg Blauw Wit blijft bevestigen Post doet gouden zaak Goud binnen handbereik voor Alosta Osiris Aalst een trapje lager S.K. Welle - Edixvelde 2-2 «KASTANJEHOF» Nieuwe Gazet van Aalst 14 september 1984 9 Setok Bedrijfsvoetbal RISTORANTE Dl ROMA DA BRUNO BijWilly Alloo Yvette AM0° Keizerlijk Plein 12 9300 AALST s 78 59 80 Koffie DE PAEPE Osiris Dames en Heren plaatsen zich voor de volgende bekerronde SERGANT Bij Schroevers Moorsel heeft men tijdens het tussenseizoen drukke tijden beleefd. De club, die nu reeds jaren na elkaar onderaan de eindrangschikking bengel de, in de laagste reeks van ons Belgisch voetbal, gooide het over een totaal andere boeg. Intern werd vóór de aan vang van het nieuwe seizoen 1984- 1985 van start gegaan met een totaal nieuw bestuur. Voorzitter is nu René Vinck, ondervoorzitter Jozef Pielers en secretaris William De Landtsheer. De overige bestuursleden zijn Louis Wilde, Frans Van Daele, Petrus Van Nieuwen- bergh en Paul Wille. Erevoorzitter is de heer Gaston Caudron. Het kersverse Schroeversbestuur be wees al vlug haar taak zeer ernstig op te vatten en ging op de transfermarkt ijverig op zoek naar spelers die de (vrij talrijke) zwakke plekken en tekortkomingen moesten oplossen. Zo wierf men bij Schroevers Moorsel volgende spelers definitief aan: Peter De Ryck (20 j.) doelman komt van K.A.V. Dendermonde Johan De Veylder (26 j.) verdediger komt van S.K. Erembodegem Albert De Bruck (28 j.) middenvelder komt van Osta Meerbeke Jozef Callebaut (29 j.) aanvaller komt van Hekelgem Danny Matthijs (24 j.) aanvaller komt van T.K. Meldert Verder werden voor één jaar aangewor ven: Luc Colson (23 j.) aanvaller komt van V.J. Baardegem Kees Dentro (36 j.) aanvaller komt van St.-Gillis Dendermonde Jürgen Brisard (17 j.) verdediger komt van Eendracht Aalst Bart Van Papegem (17 j.) verdediger komt van Wilskracht Moorsel Hans Van Driessche en Michel Vincke keerden terug naar hun oorspronkelijke club, F.C. Wieze, terug. Mare Wauters werd voor één jaar afgestaan aan V.J. Baardegem. Met de vernieuwde ploeg beogen de Schroever een plaats binnen de eerste acht. Misschien zit er wel meer in voor dit «new-look» Schroevers Moorsel, want na twee wedstrijden behaalde de ploeg van trainer De Volder reeds drie punten op vierOp de eerste speeldag werd thuis 1 -1 gelijkgespeeld tegen S.K. Welle en vorige zondag ging men met 0-1 winnen op het veld van R.C. Boonwijk. Goed begonne is alvast half gewonnen Het ziet er naar uit dat Blauw Wit een ernstige kandidaat voor de bekerfinale wordt. Het bracht nu ook de moeilijke uitmatch bij Groen Wit Erembodegem tot een goed einde in een boeiende en erg spannende partij. De Erembodegemnaars stonden nochtans het eerst op voorsprong langs Temmerman. De topper Post-Amylum draaide uit op een verdiende overwinning van de thuisploeg. Post pakte uit met een erg vlugge start en stond na tien minuten reeds 2-0 voor langs Jozef Van Nieuwenhove. Amylum kon nog net voor de rust milderen langs Glenn Van Goethem, maar na de koffie hield de Postverde- diging het hoofd koel zodat de stand onveranderd bleef. Somati haalde het van Callebaut A. Vercauteren lag tweemaal aan de basis van de beslissende goals. Moerenhout voor en Willockx na de rust waren de afwerkers. Callebaut B moest de duimen leggen tegen WTTA dat aan het kwartier uitliep langs De Troch. De Smet bracht de stand nog wel in evenwicht, maar TT haalde het tenslotte dankzij goals van Du Song, die voor treffelijk speelde en De Troch. Uytter- sprot mist voor TT nog een strafschop. Honda trakteerde Intercom op een half dozijn doelpunten. Mariën scoorde de eerste twee treffers waarvan één uit strafschop. Van Der Vorst nam eveneens twee goals voor zijn rekening en Tem merman met een own-goal en Guns brachten de eindstand op het bord. Bij Intercom was doelman Willy De Corte de verdienstelijke speler. Hij verhinderde nog enkele gemaakte doelpunten van de Honda-aanvallers. (JVL) Met de start van de winterkompetitie editie '84-'85 in het verschiet werden vorige zondag in het Luikse Mélen de finales afgewerkt van de «Belgische Interclub Beker». Er is een tijd geweest dat dit kampioenschap beperkt bleef tot een francofoon onderonsje. Alosta toonde door het behalen van een finaleticket, dit zowel bij de heren als bij de dames, dat ook de clubs aangesloten bij de Vlaamse liga hun stek aan de belgische petanquetop gaan opeisen in de toekomst. Het stond van bij de aanvang van het kampioenschap vast dat de betwisting ervan een harde dobber zou worden voor alle gekwalificeerde ploegen gezien de weersomstandigheden. De zengende regen en de beukende wind kon het enthousiasme van de deelnemers echter nauwelijks milderen. Bij de heren slaagde titelverdediger La Cambre erin zich andermaal de wissel- beker toe te eigenen, dit ten koste van Romséenes. De Aalsterse herenploeg, in de eerste ronde geloot tegen Romséenes, slaagde er aanvankelijk wel in een vuist te maken maar kon de opgelopen achterstand uit de eerste wedstrijd niet ombuigen in winst. Romséenes gaf een bijwijlen voortreffelijk georganiseerd Alosta het nakijken met vrij zware 7-2 cijfers. De Aalstenaars gingen door naar de kleine finale voor de derde en vierde plaats en dienden aan te treden tegen Sclandium. Van bij de aanvang nam de tegenstrever de teugels in handen. Een aanklampend Alosta slaagde erin de schade te beperken en hield met en 2-4 achterstand uit de tweede manche de deur op een kier voor de derde plaats. Dit gegeven impliceerde echter wet dat de drie resterende partijen dienden ge wonnen te worden. Een verbeten vech tend Alosta lukte ei zo na in haar opzet maar diende met verdienstelijke 4-5 eindcijfers de zege aan Sclandium te laten. Niettegenstaande op de finaledag «slechts» een vierde plaats behaald werd kunnen de heren, aldus Alostavoorzitter, Ameloot, terugblikken op een geslaagde campagne. De herenploeg betoonde de verdiente om, zonder enige hinder te ondervinden van minden/vaardigheids complex ten overstaan van een aantal gereputeerde tegenstrevers, danig weerwerk geleverd te hebben. Ondanks de opgelopen nederlagen kwam Alosta toch met ere uit de strijd. Het verloor (slechts) met nipt verschil en bewees daardoor dat de ploeg, zeker in het komende winterkampioenschap, nog steeds een duchtig te bekampen tegen strever is. Voor de revelatie van het kampioen schap zorgden echter de damesdoublet ten van Alosta. In de eerste ronde geloot tegen het brusselse La Cambre. be vestigden de dames de hoogkonjunctuur die op kwantitatief petanquevlak tentoon gespreid werd tijdens de eerste finaledag te Herentals. De dames namen via 2-1 cijfers een schitterende start en maakten er in één ruk, tegen een onmondig La Cambre, 4-2 van. Meteen een definitieve kloof. La Cambre, met een niet aflatende inzet een finaleplaats bevechtend, trachtte in de derde ronde vooralsnog het tij te keren, maar het was de tandem VAN 'DAMME-VAN VAERENBERGH die het verdict (5-4 eindcijfers) onmedogenloos velde. Sambreville, dat Bruyères nagenoeg kansloos liet in de eerste ronde, zou Alosta van repliek dienen in het treffen met als inzet de gouden medaille. Sambreville ging voortvarend van start en slaagde erin een 2-1 voorsprong uitte bouwen. Het duurde inderdaad wel eventjes vooraleer de motor van de aalsternaars onder stoom kwam. Alosta Werner Wijnant kon echter de bordjes in evenwicht knallen. Na de herneming toonde Blauw Wit zich vooral sterker op het middenveld wat resulteerde in twee goals van Van Damme en oud-speler van Groen Wit Peter Lievens. New Alcazar is wel een sportief team, maar zal zich dringend moeten verster ken wil het niet elke week op een karre- vracht doelpunten getrakteerd worden. Tegen Leeuwerik moest de nieuwkomer dat met amper negen man aantrad liefst zeventien doelpunten slikken. Van Caelenbergh was ongetwijfeld de grote figuur bij de Ledenaars. Hij scoorde vijfmaal. Corte deed eveneens zijn duit in het zakje. Hij trof viermaal raak. Hun- ninck (3), Stammeleer (2), Van Den Bossche, Lanckman en Matthijs vol trokken de rest van het vonnis. De Pluim startte voortreffelijk tegen O.C. Aalst. Alain Van Nieuwenborgh kopte de De Pluimjongens op voorsprong en even later dreef Jean-Marc Verast de stand op. Na de herneming kon een herboren O.C. Aalst terugkomen en de zege nog uit de brand slepen. Jan Van Lysebeth scoorde driemaal waarvan tweemaal uit strafschop. De Pluim was wel gehandi capt na de rust, het verloor Jean-Marc Verast die in een duel een open vlees wonde opliep. Az '77 had het moeilijker dan de 4-0 eindstand tegen Dressel liet uitschijnen. Dressel trof enkele malen het doelhout en was erg verdienstelijk. (JVL) revancheerde zich kordaat in de tweede ronde en wist, via een aantal technische en taktische petanquehoogstandjes, langszij te komen. Beide teams hielden hierdoor alle kansen gaaf om alsnog de wedstrijdzege naar zich toe te halen. In een bijzonder spannende derde ronde maakten beide teams, mede doordat de cijfers gelijklopend evolueerden, een aantal prangende momenten door. Het treffen ontpopte zich tot een duel dat uiterst ongeschikt was voor hart- en andere lijders. De emoties zaten wel hoofdzakelijk op het einde van het stuk. Bij een 4-4 tussenstand diende de wedstrijd van de doublette VAN DER BORGHT-DE NEEF uitsluitsel te bren gen. Het werd een wedstrijd die bij 11-11 cijfers alle kanten uitkon. Dat de be slissing uiteindelijk viel in het voordeel van Sambreville moet ongetwijfeld wor den toegeschreven aan de faalangst van de aalsterse doublette die in de ultieme spelfase de zenuwen niet langer meester was met de nefaste gevolgen voor het geleverde spelpeil. Alosta diende zich, zij het buiten alle ver wachtingen, tevreden te stellen met een uitermate verdienstelijke tweede plaats. het goud ontglipte met het nipste verschil aan de Aalsterse dames. Het staat echter buiten kijf dat de damesploeg respekt afgedwongen heeft in petanquemiddens. Het machtsvertoon dat zondag jl. door de dames tentoon gespreid werd bewijst echter dat de damesdoubletten van Alosta, zeker in de toekost, een ernstige optie nemen op de titel van belgisch kampioen. (JMC) Na vier seizoenen eerste nationale moet Osiris Aalst op zondag 16 september, bij aanvang van de eentwintigste krachtbalcompetitie, in tweede klasse aan de slag. De mediecineballen werden begin augustus van onder het zomerstof ge haald en dankzij enkele trainingen en een tomooi in het Limburgse Hechtel komen de meeste Osirisspelers niet helemaal onvoorbereid aan de start. Eén grote wijziging werd er in de stille zomerperiode doorgevoerd. De volledige jeugdkem met de gebroeders Boghaert, Van Oudenhove, De Kegel, Roels, Neckebroeck, Huybrechts en anderen zullen in het seizoen 84-85 in de reser- venploeg opgesteld worden. Zodoende Keizerlijk Plein 22A AALST s 053/70 36 86 VERZORGDE KEUKEN met de uitbater zelf aan het fornuis ITALIAANSE SPECIALITEITEN Dagschotel a 250 fr. (drank inbegrepen) FRANSE KEUKEN A la car,e aan ma,'9e P"izen- Gesloten dinsdag vanaf 14 u en woensdag. 7' Koffie - wijnen - likeuren - honing The Coffee Wine Bar I. Wauters Molenstraat 77 9300 AALST s 21 40 66 Edixvelde is niet zonder resultaat uit Welle teruggekeerd. Tegen een agressief en soms brutaal spelende thuisploeg hebben de geel zwarten nog één puntje uit de brand kunnen slepen. De lokalen haalden het openingsdoel punt op de 30ste min. uit een hoekschop ingekopt door De Cock. Amper twee minuten later kwam Edix velde langszij, Erwin Sonck slingerde vanop links de bal voor doel, waar Troch van dichtbij binnentikte. Na de kampwisseling kwamen de be zoekers op de 65ste min. op voorsprong, een vrijschop van de jonge Van den Steen werd door De Bruyn met het hoofd besloten (1-2). Welle gaf zich echter niet verloren en ging op zoek naar de gelijk maker. Die kwam er op de 73ste min. toe op hoekschop Reniers een blunder in de verdediging afstrafte. Zondag a.s. wordt het voor Edixvelde een eerste kennismaking voor eigen pu bliek tegen het nog puntenloze Boonwijk. (G.K.) De Osiris-Seven Up heren zijn er van hun kant in geslaagd de derde klasser Leupegem uit de beker te wippen. Na een sublieme eerste helft en een knalprestatie van L. Lievens werd er gedraaid met een tienpunten boni. De thuisploeg kon dan via een presverdediging tot op 3 punten naderen, maar het trio Temmerman, Cornand en Veldeman, hield het hoofd voldoende koel om het opkomend tij te doen keren en uiteindelijk met een 68-78 score te zegevieren. Volgende zaterdag speelt Osiris de volgende bekermatch in eigen vesting tegen Bavianen Vilvoorde. Er is zelf sprake, dat de Osirisdames, eveneens geplaatst voor de volgende ronde, hun wedstrijd als voorspel op de herenmatch zouden betwisten. Bij het ter perse gaan, kon echter hiervan nog geen bevestiging bekomen worden. In ieder geval wordt het zaterdag een baskethoogdag bij Osiris. (GSX) krijgen de betere élementen meteen de kans om de overstap naar de A-kern te maken. De volledige reservenkern van vorig jaar komt in derde afdeling uit. Lauwereys, Dockers, Coppens, Kerkvliet, Siau, De Bruyn en Maes durven er de titel -te vizeren. De A-ploeg wordt in tweede klasse, als daler, in een favorietenrol geduwd. Vraag is echter of de verzwakte kern de verloren plaats in de hoogste reeks meteen kan (of wil) herwinnen. wapens munitie Molenstraat 29 9300 AALST Wie as iesten oever de mert Zonder da ge a leve riskeirt Raidj tén op ne veloa van SERGEANT Want... SERGEANT SPORT... ze kénne ni kapot Moeirselboon 107-113, 0ILSJT

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 9