FRANCIS SMET yn,rvK;(i,i»i André Van Mulders, ontloopt massasprint Johan Cuypers, de snelste van vijf R. V.D. Bossche, glansrijk overwinnaar in Nieuwerker- ken-Laar Gebrek aan ervaring kost B.C. Alloo Blomberg de uitschakeling Eendracht Aalst volgt de traditie ftöSCn Immerzeeldreef 3 1 AALST - Tel. (053)21 .66.79 Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen - dubbel glas Wielrennen Bowling Beker van België B.C. Alloo-Blomberg-Juwelen De Meersman Atletiek Nationale Estafettekampioenschappen KOOP STEEDS IN EIGEN STREEK Steun uw handelaar 10 Nieuwe Gazet van Aalst 21 september 1984 Op de grens Hofstade-Lede werd zondag de Ereprijs Parkray Kachel Aalst, ingericht door de wou voor elkaar de kastanjes niet uit het vuur halen en streed dan maar voor de tweede plaats. Zo bleken de verworven 12 seconden boni genoeg voor de man uit St.-Katharina-Lombeek om in deze wedstrijd afgescheiden te zegevieren. Een weinig later werden de ereplaatsen verdeeld in een massasprint, waarin Willy De Backer zich de snelste toonde vóór Rudy V.D. Haegen, Danny Ver- heyen en Daniël Schuddinck. De winnaar, die vergezeld was van talrijke supporters, is slechts 3 maanden geleden naar de amateurs overgeko men. Dat dit slechts zijn 4de sei zoenoverwinning was, waarvan 2 bij de juniores, wijtte hijzelf aan zijn leger dienst. die hem naar eigen zeggen dwarsboomde in het uitoefenen van zijn geliefkoosde sport. Nu zijn deze ver plichtingen, gelukkig voorbij en kan hij terug zijn loopbaan naar eigen mo gelijkheid uitbouwen. De uitslag1 André Van Mulders, 107 km. in 2 u, 25". 2. Willy De Backer, 3. Rudy Van Der Haegen, 4. Danny Verheyen, 5. Daniël Schuddinck, 6. Ronny Mettepenningen, 7. Walter On- genae, 8. Danny Asselman, 9. Patrick Mettepenningen, 10. Luc Van Mol. Jean-Marie De Nil kaapte de bloemen weg in Asse en boekte hiermede zijn zoveelste overwinning van het seizoen, terwijl G. Ebraert nog maar eens derde werd, nu in Uitbergen-Berlare. G.S.X. Ronkenburgvrienden, betwist. 57 amateurs kwamen hun rugnummer afhalen. De 107 km., verdeeld over 13 ronden, werden op een omloop, zo vlak als een biljart, verreden. Dit belette de vertrekkers nochtans niet, om er direkt in te vliegen. Door een hoog tempo te ontwikkelen, trachtten de sterksten, reeds vroeg de afscheiding te bewerk stelligen met het gevolg dat de eerste 2 ronden aan een duizelingwekkende snelheid van 44 km. per uur werden afgelegd. Verwonderlijk genoeg moes ten slechts weinigen hierdoor lossen Slechts de allerzwaksten haakten af maar de meesten hadden genoeg stiel kennis in huis, om in de wielen, goed beschut tegen de wind, te blijven. R. De Brucker, R. V.D. Bossche en G. Verhasselt behoorden in deze aan vangsfase steevast tot de uitblinkers en waren dan ook steeds vooraan te vinden. Ongeveer halfweg, maakte L. Van Tittel boom van wat windstilte gebruik om het hazepad te kiezen. Lang duurde zijn mooie liédje niet. De motregen en de jagende bende noopten hem dra terug zijn plaats in het peloton in te nemen. Anderen waagden hun kans, ze werden echter allemaal zonder pardon gecoun terd. Tot bij de voorlaatste doortocht aan de streep, André Mulders demarreerde P. Heymans en B Temmerman rea geerden gepast, maar konden het gat niet dichtkrijgen De rest van de kudde, De laatste klassementrit voor de trofee Minister Marc Galle was er één van formaat. In de 9e Grote Prijs «Gilals» kreeg men liefst 123 nieuwelingen aan de start. Johan Cuypers toonde zich hierin duide- De krisis heeft schijnbaar nog niet bij de organisatoren van sommige wielerwed strijden toegeslagen. In deze koers wa ren meer dan 100.000 fr. prijzen en premies voorzien, waarvan 80.000 fr. in natura te verdelen onder de eerste vijf in de uitslag. Zo kreeg elk van deze renners, een lederen jas met een waarde van zeven bruine banknootjes. Vanzelfsprekend waren bijna al de grote kanonnen naar de Ninoofse deelge meente Aspelare afgezakt. De kampioen van Nederland, P. Ries vergezeld van enkele landgenoten en een paar Duitsers gaven het deelnemersveld een interna tionale stempel. Veel meer hebben de buitenlanders, de toeschouwers niet kunnen bieden. In het strijdplan kwamen ze omzeggens met voor. De rood-wit- blauwe truidrager werd zelfs halfkoers, roemloos gelost. Een 2 km. lange gekasseide helling was de voornaamste moeilijkheid op de 10 km. lange omloop, die zeven maal moest afgelegd worden. Ontsnappingspogingen waren er bij de vleet, ze droegen echter niet ver genoeg om gevaarlijk te kunnen zijn. De neer gutsende regen en de opkomende ver moeidheid bij de zwakkeren zorgden in de laatste ronde dan toch voor wat afscheiding. Toen hadden een 25-tal renners zich afgezonderd van het pe loton. Door een spervuur van demarra ges viel deze kopgroep nogmaals uiteen, zodat uiteindelijk vijf renners zich aanbo den om voor de bloemen te sprinten. Dinsdag werd, prijs gereden en dit reeds voor de 57e maal. Een officieuse klassieker voor amateurs, waar tot voor een paar jaar, al wat naam had in Europa aan de start verscheen De prijzenpot was er dan ook naar. Een wagen en een paar kleurentele visies stonden meer dan eens op de affiche. Heden ten dage is er wat minder te verdienen, maar toch hadden de orga nisatoren nog 100 000 fr. verzameld De internationale deelname is de laatste jaren wat beperkter, maar de nationale B.C. ALLOO - BLOMBERG ZILVERSPAR 5417-5507 Deze onmiddellijke uitschakeling uit de Beker van België is voor de Aalstenaars ongetwijfeld een onverwachte tegenvaller. Dat hun verjonging wat bruusk is, vindt men zeker weer in het verlies. Spelers als Chris Everaert en Kris Kortemans, waarvan toch iets kon verwacht worden, bleven deerlijk in gebreke. Zij zullen nog veel moeten leren alvorens op het peil te staan van hun onmiddellijke ploegmaats. Aflossingswedstrijden en Eendracht Aalsttwee schijnbaar onverenigbare begrippen. Alhoewel de Aalsterse atletiekvereniging meermaals medaillekandidaat was, zijn de titels zeldzaam. De oorzaken hiervoor waren op allerlei vlak te zoeken, maar vaak werden de Eendrachters het slachtoffer van een al dan niet correcte diskwalificatie. Zo ook vorige zondag. lijk de snelste voor Eric De Coster en Jan Claes. De winnaar, afkomstig uit Rijkhoven, was al tienmaal het feestvarken dit seizoen. Negenmaal laureaat in de sprint en éénmaal met voorsprong, vermeldt het palmares van deze jongeman, die vol gend jaar in februari, de leeftijd van 17 jaar bereikt. Zijn naaste belager, E. De Coster, heeft tot nu toe al 13 maal aan de feestdis gezeten. De trofee fietsers lieten het deze maal helemaal afweten De leider E. Mincke rijdt bij de juniores en Dirk Van Mosse- velde was de vlugste voor de 28e plaats. D. V.D. Massen trachtte op het laatst nog iets te forceren, maar hij. werd geveld door een lekke band. Slechts Tom Schepers kon enkele puntjes sprokke len. De uitslag 1Johan Cuypers, 70 km. in 1 u. 55', 2. Eric De Coster, 3. Jan Claes, 4. Stefaan Permentier, 5. Christof Seys, 6. Tom Schepers, 7. Laurenz Beau- prez, 8. Jan Van Doninck, 9. Chris Sabbe, 10. Mamix Comeille. De stand in de trofee voor de finale 1. E. Mincke 73 pt. 2. V. Mossevelde 69 3. H. Goessens 56 4. P. Schiettecat 53 5. Y. Asselman 39 en B. Heirewegh 7. D. De Schrijver 38 8. T. Nerinckx 33 9. D. Sigih 25 10. G. Lievens 19 ter gelegenheid van de plaatselijke kermis, de traditionele herfst- top was ook deze keer naar het Aalsterse afgezakt. Onder de 137 vertrekkers noteerden we Capiot, de Belgische trui drager, Roger llegems, de Olympische ■kampioen puntenkoers en zijn meester knecht in Los Angeles, Rudi Ceyssens. Ook Bruno Gevens, de winnaar van de sterfinale en verder het kruim van de hedendaagse liefhebberslichting zoals Frank Verleyen en Jerry Cooman, pas overgestapt van de juniorescategorie Aangevuld met een viertal Zweden, één Van de 6 Aalsterse teams die zondag in de arena verschenen, werden er op nieuw twee niet opgenomen in de uitslag wegens het overschrijden van een aflossingszone. In de 4 x 200 liep het al bij de eerste aflossing fout toen Danny Van Londerzele de stok moest door geven aan een te snel gestartte Luc Van Schoor. Dirk Ledegen en Gunther Boterberg vervolledigden dit kwartet. Erger was het gesteld met de 4 x 400 delegatie. Stefaan Van Der Stichelen, Reno Roe- landt, Jean-Pierre De Visscher en Johan Claus waren met een tweede plaats in de reeksen en 3'19"88 zonder veel pro blemen geselecteerd voor de finale. In die finale zag het er zelfs naar uit dat Reno Roelandt als laatste loper de overwinning zou behalen, maar De Leeuw van VS kon hem in de laatste rechte lijn toch nog net voorbij lopen. De euforie in het Aalsterse kamp werd echter snel geblust toen bleek dat een official een onregelmatigheid zou ge merkt hebben. Jammer maar helaas. Pikant detail is wel dat zelfs de sup- Dorters van de overige teams geen over treding merkten. Italiaan, een paar Duitsers en Noorder buren. Al deze gastrenners namen de hand schoen op tegen onze regionale vedet ten zoals R. V.D. Bossche, P. Van Impe en L. V. Tittelboom. De deelnemers moesten een grote om loop van 55 km. langs Geraardsbergen, Zottegem en vervolgens nog 9 kleine ronden tot in Erpe terug, in totaal 147 km, afhaspelen. Van bij de start sloeg de vlam in de pijp. Een 15-tal moedigen ondernamen een vluchtpoging en hadden dra meer dan 1 minuut voorsprong. Al de namen op noemen, zou ons te ver leiden maar toch vermelden we Rony Pauwels uit Moorsel bij de aanwezigen. In de plaatselijke ronden was alles echter te herdoen. Met nog een 30-tal km. voor de boeg ontsnapten R. V.D. Bossche met E. Ver- weire. Zij namen direct een halve minuut boni, maar P. Van Impe bracht alles terug samen. Anderen probeerden, zonder resultaat. En weer ging R. V.D. Bossche, nu met Alain De Vuyst in zijn wiel. We waren toen al in de laatste kilometers en P. Van Impe probeerde ook deze aanval te neutraliseren, maar hij werd door de losgeslagen bende, opgeslopt. De Aalsterse Roger bleef echter met zijn metgezel uit het gezicht van de achter volgers en in de sprint liet hij zijn maat - beiden rijden voor dezelfde klub - geen schijn van kans. Voor de winnaar is dit de vijfde palm van het seizoen. Nochtans glansrijk begonnen dit jaar. herinnert U zijn overwinning in de openingsklassieker Staden-Gent. was hij de laatste maanden wat teruggezakt. Voetkwetsuren beletten hem zijn opgang verder te zetten maar gelukkig schijnen steunzolen voor hem nu de gepaste oplossing te brengen. De uitslag1R. V.D. Bossche, 2. A. De Vuyst, 3. A. Vermeiren, 4. E. Verweire, 5. M Vermote. G.S.X. De 4 x 400 seniores dames strandden in de reeksen. Met 4'14"70 werden Greet De Vuyst, Inge Eemans, Katrien De Waegeneer en Veerle Pas naar de tribunes verwezen. Het kwartet dat deel nam aan de 4 x 800 kwam uit in de snelste van de drie reeksen waardoor ook hier een finaleplaats gemist werd. Bart Meganck, Geert Verdoodt, Geert De Moor en Jos Jacobs totaliseerden 8'08"08 wat de vierde plaats opleverde. De kadetten volgden met 9'18"56 het niet zo denderende voorbeeld van hun oudere clubgenoten. Pascal Poelman, Gunther De Paepe, Guy De Waen en Luc Waumans werden in hun serie vijfde. In de rechtstreekse finale van de 4 x 800 werden de Eendrachtdames elfde. Opvallend was wel dat zowel Godelieve Roggeman als haar dochter Sabine Van Der Hoeven deel uitmaakten van dit team. In Erondegem deed BC. Alloo-Blomberg het nochtans niet zo slecht. Het draaide zelfs uit op een overwinning met 54 kegels. De grote verantwoordelijken daarvoor waren Willy De Ridder, die met 809 een gemiddelde haalde van ruim 202. Met een hoogste serre van 247 plaatste hij zich boven vriend en tegen stander. Bruno Rossi scoorde 744 kegels en was met 186 gemiddeld ook positief. Iwein Haerens kreeg een goed mee met een totaal van 664 of 166 moyenne. De enige tegenvaller was zoals gezegd Kris Kortemans met 591 of bijna 148 gemiddeld. Ruim 20 kegels onder zijn normaal peil. Te Aalst werd het volledige afgang. Johnny De Bock met 734 als totaal en 183 gemiddelde en Roland Van Vaerenberg met 698 totaal en 174 moyenne losten de verwachtingen in. Willy Van Dressel (ziek) werd na twee beurten vervangen door Yvette Pieters en konden niet gekwoteerd worden, en Chris Everaert als C-kampioen van België met ruim 180, geraakte nu amper aan 147 en 589 totaal zodat Zilverspar met een boni van 144 kegels zich plaatste voor de volgende bekerronde. Een tegenvaller voor BC. Alloo-Blom- berg, die hen zeker de moed niet mag doen verliezen, want Willy, Bruno, Ro land en Johny bezitten zij toch een degelijk kwartet. Aan de invallers dus om te bewijzen, dat zij meer waard zijn dan hun eerste bekeravontuur. (AVH) De uitslag van de koperswedstrijd 50 jaar Bosch georganiseerd door Electrocentrale J. De Ridder-De Neve, Naarstigheidstraat 69, 9300 Aalst, werd op 14 september bekend gemaakt365 knik kers zaten er in de glazen bokaal. Zeven kopers hadden het juiste antwoord, maar de vogelpik- punten waren beslissend en bepaalden de vier winnaars van de koperswedstrijd 50 jaar Bosch. Dit zijn Dhr. en mevr. Verleysen Camiel, Vooruitzichtstraat 46, Aalst, 60 pt. winnen een wasmachine Bosch type V449. Dhr. en mevr. Avoux Norbert, Wijngaardstraat 42, Aalst, 56 pt. winnen een koelkast Bosch Type KS248SL. Dhr. en mevr. Callebaut Antoon, Stijn Streuvelstraat 29, Erem- bodegem, 80 pt., winnen een droogkast Bosch Type T465. Mevr. Vandenbossche Melanie, Noordstraa 15, Aalst, 89 pt. wint een wasmachine Bosch, type V444. Tussen de overige drie kopers, dewelke tevens 365 knikkers had den geantwoord maar die het minste aantal vogelpik-punten scoorden, werd een keukenrobot UM3L Bosch verloot. De win naar hiervan is Dhr. Coessens Francois, Steenberg 7, Aalst. Prijzen niet afgehaald voor 05/10/1984, blijven eigendom van de firma.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 10