Gemeenteraad voert geen kortgeding tegen elektriciteitsmaatschappij im m Ontslag van een kleuterleidster BOSCH Het sociale gezicht van de politie FRED'S VIDEOCLUB MEERT niGUCOG. Garage RESIDENCE Firma DE SOMER Npp UmBÊRaen %e jaargang nr 35 21 september 1984 25 fr. Paul Stockman verloochent zijn verleden VERZEKERINGEN Tel. 053/21 22 02 053/70 00 15, UW PARTNER IN VÓÓR- EN TEGENSPOED Tentenkamp tegen hoogspanningslijn 053/21 86 25 KUNSTPARADIJS Gazet van 4al>t Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse informatie Het was een vlotte raadszitting afgelopen dinsdagavond. Omstreeks kwart na elf waren alle interpellaties reeds afgelopen wat op zichzelf vermeldens waardig is. Hoogtepunt was ongetwijfeld de hernieuwde vraag van de oppositie leden Caudron en Bai'ta om een kortgeding aan te spannen tegen de bouw van de nieuwe hoogspan ningslijn door het Denderland. Hoe de oppositie ook argumenteerde, de meerderheid, met in de eerste plaats burgemeester Uyttersprot, was niet te vermurwen. Enkel het Herder- sems C.V.P.-raadslid, Eddy Couc- kuyt volgde de minderheid. Als een donderslag bij heldere hemel kwam de tussenkomst van zijn partijgenoot Paul Stockman, zelf ooit lid geweest van de beheer raad van Raldes. Hij verklaarde onomwonden dat de nieuwe lijn gedeeltelijk onwettelijk is maar wilde toch Raldes niet volgen. Per- 3de Industriezone 9440 AALST (Erembodegem) Tel. 053/21 67 51 - 21 67 52 Er blijven ons 9 personenwa gens Mercedes type 200 over. Neem kontakt. Wij bieden U uitzonderlijk gunstige voor waarden. Kammenstraat 31 HOFSTADE s 21 93 93 Triplex spaanderplaten Plafonds Roofing Isolatie Hout Stationsstraat 1 A AI ST soonlijk vonden wij de arguementa- tie van Mevr. Dierick de beste. Wat in Aalst-centrum kan (ondergronds) kan zeker en vast op de buiten. Een bovengrondse hoogspanningslijn vond zij hopeloos verouderd, gezien de snelle technische vooruitgang. Raldes trok uit de beslissing van de C.V.P.-P.V.V. de logische gevolg trekking. Zij doet niet mee aan de komende leefmilieutentoonstelling dat het ekologisch imago van het stadsbestuur moet dienen, terwijl terzelfdertijd als het op de daad aankomt datzelfde bestuur weigert zijn verantwoordelijkheid tenvolle te nemen. Allerlei Voor het overige bestond de agenda van de gemeenteraad uit talrijke kleine punten die dan ook vlot, zij het soms met het nodige kommen- taar, goedgekeurd werden. Aldus werd er wel langer geboomd over de begrotingswijzigingen van de stad, over de aankoop van schrijfmachi nes, over de herstelling van de St.- Jozefskerk, over de verhuur van een stadslokaal, over de Moorselse Ek- sterkenstraat, over de terugbetaling van intresten aan een privé-firma enz. Ook over de verandering van de stadsherwaarderingsplannen voor Aalst-linkeroever werd lang gepraat. Maar toen was men vrijwel aan de interpellaties toe. Hierbij werd o.a. gepleit voor een aanpas sen van de dagprijs in de bejaarden tehuizen, voor het opmaken van een volledig funktioneringsplan voor het Kultureel Centrum. Er bleek eveneens dat de strijd tegen de ille gale reklameborden aangenomen werd, enz. Tot slot weze nog ver meld dat de laan aan het nieuwe zwembad «Zwembadlaan» zal noe men. Ook hierover werd nogal lang gediskuteerd. (MP) Bij het ter perse gaan, vernemen we dat ook de Herdersemse KSA aktief is in het verzet tegen de hoogspanningslijn over het Den derland. Zo werden gedurende enige dagen tenten opgezet, op een terrein dat door de HSL overspannen wordt. Aan meer dere huizen in Herdersem hangt ook de affiche voor «geen hoog spanning boven ons hoofd; stad Aalst moet in kortgeding», een RALDES-uitgave. Een en ander toont aan dat het ongenoegen over de gemeenteraadsbeslissing (waarover elders meer) niet enkel bij RALDES, de oppositiepar tijen en raadslid Eddy Couckuyt moet gezocht worden, (pd) Of zou het dan toch waar zijn dat het geen belang heeft aan de staat hoe bekwaam je bent, hoeveel initiatief je neemt, of wat je presteert Zou het dan toch waar zijn dat benoemde collega's hun vader of moeder moeten vermoord hebben om hun plaats te moeten afstaan aan onberispelijke leraressen. The right man on the right place, is niets voor Staatsinstellingen... Als je aan het einde van de Hopstraat in Aalst komt, bots je op een kleinschalig schooltje. De beplanting is niet gesofistikeerd verzorgd en getuigt van natuurlijke eenvoud; de ramen zijn leuk versierd. Gelegen in een wijk aan de rand van de groene zone, baadt deze kleuterafdeling van de Rijksschool in een pretentieloze sfeer. Als je met een landbouwer uit de buurt een babbeltje slaat, dan weet je meteen dat Juf. Jeanine, Juf. Paty en Juf. Monique een heel jaar hun uiterste best doen om het schooltje overeind te houden. In een familiaire geest en met onvoorwaardelijke toewijding, werken leidsters, ouders en kinderen er samen. "Een crème van een schooltje,, zegt hij, "Je moet het maar doen de dag van vandaag,,. Nochtans is er de laatste weken iets aan de hand in dat schooltje. Getuige daarvan was de plaat die opgehangen werd op de hoek van de Hopstraat en de Rozendreef. Daar kon je op lezen "Minister Coens, laat Jeanine en Paty blijven, anders gaan de ouders kijven. We willen in deze school onze leerkrachten niet verliezen, anders moeten we een andere school kiezen. De ouders,,. Toen onze fotograaf ter plaatse wou gaan om er een plaatje van te schieten, was het bord verwijderd. "De directie was niet content...,,. Het blijkt dat tenminste de jongste kleuterleidster, Paty, ondanks dat ze ondermeer drie jaar tewerkgesteld was in een B.T.K.-project (telt niet mee voor de benoemingmag gaan stempelen. Een collega van haar, die tot vorig jaar in een andere school stond, en die ook vroeger al werkzaam was in ons schooltje, zal haar plaats innemen. En daar knelt de schoenZonder deze nieuwe dame volledig af te breken, schijnen de ouders ervan overtuigd te zijn, dat zij Jeqnine noch Paty kan vervangen. Maar zij is benoemdEen andere kriteria hebben geen effekt op de tewerkstellnig in staatsdienst. Daarom gaan de ouders akties ondernemen die, hopen ze, wel effekt zullen hebben. Ze hebben al een aangetekend schrijven gericht aan Minister Coens, en ze overwegen om een manifestatie te houden vóór zijn kabinet. De brief is duidelijk, M. Coens "Het is voor ons onaanvaardbaar dat ze (de juff.) hun plaats verliezen, terwijl zij instaan voor onze 42 kleuters. Het is trouwens de hoogste tijd dat er niet enkel gekeken wordt naar de anciënniteit, maar wel naar de werkijver, de inzet en het werk dat onze kleuterleidsters presteren, en naar het vertrouwen dat zij bij ons, ouders, genieten. De kwaliteit van de wijkschool Hopstraat wordt bepaald door de kwaliteit van de kleuterleidsters. Daarom geachte Heer Minister, durven wij stellen 1. Met 42 kleuters hebben wij recht op twee kleuterleidsters; 2. Jeanine Roelandt en Patricia Bayens moeten bij onze kleuters blijven; 3. Indien onze juffrouwen ontslagen worden, gaan onze 42 kleuters ALLEN naar andere scholen, waarbij wij niet kunnen garanderen dat zij allen terug in het Rijksonderwijs terechtkomen. Het Oudercomité (citaat) Of dit in M. Coens zijn kraam past of niet, daarvoor verwijs ik graag naar de schoolstrijd... De kleuters mogen mee naar Brussel, en misschien mogen ze dan lekker met eieren en tomaten gooien; zo hebben zij er ook iets aan. Want om hen gaat het toch uiteindelijk, niet? D.H. Het is voor de dertigste keer politiekorpsdag geweest, op 15-16 september. Nu de stad opendeurt dat het een lieve lust is (zelfs van de beiaardtoren ging het verroeste slot open) is dit een traditional. Het imago van de "politieman, je vriend,, - 24 uur met jou, weetjewei - wordt al dertig jaar opgevijzeld. Met 149 zijn ze momenteel. "Nooit gedacht dat het er zoveel waren,, zei een omstaander, toen ze zondag goedge-kepie-d, met zilveren knopen op de borst, achter 't muziek paradeerden door de centrumstraten. Even tevoren had deken De Smet gepreekt dat ze nodig zijn. Wie daaraan twijfelt... Lees door blz. 2 41 1 II m\U\ IT*» DEALER Electro Centrale- L. De Ridder-De Neve Algemene elektriciteit1 Alle herstellingen Alle wisselstukken Naarstigheidstraat 67-69 AALST 9300 HUWEUJKSLUSTEN voor jonge mensen die het van bij de start in orde willen 83/120 p.v.b.a. P. Corneliskaai 2 9300 AALST Tel. 053f78 33 55 Meer dan 700m2 toonzaal Meer dan 5.000 films Alle systemen Alle genres DE LEEUW De grootste keus in schilderijen, etsen, litho, spiegels, consoles, modern en klassiek. Alle inlijstingen op maat, hout, alu, enz. Gentsestraat 155, Aalst s 053721 19 21 Mechelsestraat 52, Vilvoorde s 02/251 81 66 INTERIEURVERZORGING VAM DER WA E ROEM MEI'BEL- KEUKEN- BADARCH1TECTUUR Zie laatste pagina

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 1