Het kopieertoestel met verstand 3M Inspmak Starten Aalstenaars kunnen terug naar de natuur Pater Joris Vertongen De mens moet terug naar de natuur Al 75.000 fr. naar Britse mijnstakers Land-, Tuinbouw en leefmilieutentoonstelling Het 3M gamma kopieertoestellen op gewoon papier.. 516 526 566 576 - - I O. W. p V ba groot- en kleinhandel Kouterbaan 22, 9370 LEBBEKE - 052/21 63 55 Praktische informatie Nieuwe Gazet van Aalst 21 september 1984 7 Van 22 tot 26 september: Gedurende vijf dagen worden de Keizershallen ingepalmd door ontelbare land- en tuinbouw en leefmilieuverenigingen. Gerijpt bij het opmaken van de begroting eind 1983, en na maandenlange voorbereiding van een speciaal opgerichte stuurgroep, hoopt het stadsbestuur de Aalstenaar vertrouwd te maken met sektoren van onze ekonomie, die voor velen nog onbekend zijn. De tentoonstelling heeft geen kommerciële inslag, maar wil enkel een promotie zijn voor de hedendaagse land- en tuinbouw, en de produkten die zij voortbrengen voor allerlei verenigingen, die rechtstreeks of onrechtstreeks ijveren voor de verbetering van het leefmilieu. De meest diverse facetten van deze sektoren komen aan bod. Zo zal de bezoeker naast diverse landbouwor ganisaties en een zestigtal firma's, die aktief zijn op dit vlak, kunnen kennis maken met tal van land- en tuinbouwscholen, milieugroeperin gen, overheidsinstellingen, enz. Naast Brabantse trekpaarden, zal men ook runderen, varkens, schapen, geiten, pluimvee in levende lijve kunnen zien. Maar ook een stuk akkergrond, graangewassen, suikerbieten, bloemen, groenten, serres zal men er kunnen bewonderen. Zelfs een slagerij anno 1900 en een oude bakkermaalderij worden voor de tentoonstelling heropgebouwd. Tijdens de perskonferentie, waar dit grootse initiatief werd toegelicht, deelde' schepen van land- en tuinbouw Julien Vinck mee dat het de bedoeling is vooral de jeugd en de stadsmens kennis en begrip bij te brengen voor onze hedendaagse land- en tuinbouw. De land- of tuinbouwer is heden ten dage broodnodig als voedselproducent voor de ganse gemeenschap. Eén landbouwer levert aldus voedsel voor tachtig mensen, en de agroindsutrie groeide uit tot de tweede grootste industrie in Vlaanderen. Dank zij betere teeltechnieken, nieuwe variëteiten en rassen en een hogere scholingsgraad bij de landbouwers, is het Vlaamse familiale bedrijf één der produktiefste ter wereld. Zulke bedrijven dienden volgens de schepen dan ook bewaard te worden. Naar zijn oordeel mag er niet onbezonnen omgesprongen worden met de landbouwgrond, want anders drijft men deze sektor verder in de armen van de grootschaligheid. Landbouw betekent trouwens ook groene ruimtes en platteland. Opmerkelijk is dat alle deelnemers gratis hun medewerking verlenen aan deze tentoonstelling. Slechts de twee verbruikersstanden dienden te betalen. Om de kosten enigszins te drukken wordt er op zaterdag 22 september 1984 vanaf 21 uur een klompenbal georganiseerd en op woensdag 26 september heeft vanaf 10 uur de traditionele hopprijskamp van de stad Aalst plaats. Schepen van Leefmilieu André Doorns wees er van zijn kant op dat de stad Aalst reeds in 1979 een suksesvolle werktentoonstelling leefmilieu organiseerde, in samenwerking met de biologieklas- sen en de Aalsterse milieuverenigin gen. Nu werd het begrip leefmilieu veel ruimer opgevat, vermits ook de thema's landschap en wonen, natuur, milieubescherming, psychisch milieu en gezondheid, energie, biologisch tuinieren en komposteren aan bod komen. De stedelijke diensten van leefmilieu en stads- en dorpsherwaardering hebben trouwens ook zeer uitgebreide standen, samen met de stedelijke bibliotheek. Aldus ontstaat een rechtstreekse dialoog met de inwoners van de stad. In een aparte mooie brochure, die eveneens aan de pers ter beschikking gesteld werd, wórden alle deelnemende verenigingen voorgesteld. (MP) Op de perskonferentie van de land- en tuinbouw en leefmilieutentoonstelling hield de bekende Affligemse pater Joris Vertongen, die o.a. meewerkt aan het TV-programma "Leven en Laten Leven,, een opmerkelijk pleidooi voor natuurkennis en natuurbehoud. Vertrekkend vanuit een citaat uit de bijbel "God schiep de mens en plaatste hem in een tuin,, was de pater van oordeel dat de relatie tussen mens en tuin in casu de natuur gezond diende te blijven. De land- en tuinbouwers beleven deze relatie op de meest gezonde en spontane manier. Zij werken trouwens ten voordele van de hele mensenmaat schappij. Naar zijn oordeel moet er een gezonde relatie zijn tussen boer en de andere klassen van de bevolking. In het taalgebruik heeft de boer nochtans dikwijls een pejoratieve betekenis ,,'t Is maar nen boer,,. Wij zouden meer respekt moeten hebben voor de boer, aldus pater Vertongen, zeker nu de moderne boer geëmanci peerd is en zijn mannetje kan staan in de wereld. Onze maatschappij dient dan ook te evolueren naar een boervriendelijk leefklimaat, en in dit licht is de Aalsterse tentoonstelling erg belangrijk. Volgens pater Joris moet men ook trachten een gezond leefmilieu te scheppen waar de aandacht voor het gfoen vanzelfsprekend is. Ingevolge de industriële revolutie kwam er immers een schutsel tussen de mens en de natuur. Heel wat mensen, zelfs boerenzonen vervreemden van de natuur. Als voorbeeld hiervan haalde hij het feit dat de jeugd niet meer of nauwelijks weet hoe brood gemaakt wordt. Kinderen kennen braambes sen nog enkel van het etiket van jampotten. Deze onwetendheid is één van de redenen van de verloedering van de natuur en van de huidige milieuproblemen. Moest er nauwere band zijn tussen de mens en de natuur, zoals vroeger, dan zouden er ook heel wat minder problemen zijn. Kopieersnelheid 12 kop./min. 12 kop./min. 15 kop./min 28 kop./min. Sensitron Ja Ja Verkleining 71 en 82 71, 82 en 86 Vergroting 122 122 Max. afmetingen origineel A4 B4 A3 A3 Max. kopielengte A4 B4 B4 A3 By-pass Ja Ja Ja Ja Sorteerinrichting in optie 10 vakken in optie 10 vakken in optie 10 vakken in optie 20 vakken Automatische voeding Standaard op 576 ADF tot 30 dokumenten Afmetingen (B x H x D) 366 x 255 x 405 mm 505 x 535 x 358 mm 505 x 535 x 358 mm 678 x 444 x 595 mm 3M biedt een uitgebreid gamma tafelkopieertoestellen op gewoon papier aan om te voldoen aan de meest uiteenlopende eisen. Neem kontakt op met uw 3M'vertegenwoordiger om een analyse te maken van het model dat het best aan de eisen van uw firma voldoet. Na de solidariteitsavond in de Mikisklub - op 14 september waren daar 4 Britse mijnstakers aanwezig op een informatie-avond - beloopt het Aalsters solidariteitsgeld reeds 75.000 fr. Dit wordt binnenkort terplaatse - samen met voedsel en klederen - overhandigd. Een zeventigtal aanwezigen hingen aan de lippen van de stakers en/of de Nederlandse vertaler. Tevoren was er een ontvangst op het stadhuis. De burgemeester toonde begrip voor de zware sociale gevolgen van de ekonomische krisis, die zich kunnen voordoen. Belangrijke politieke uitspraken deed hij niet, maar de ontvangst op zich was dan toch een hart onder de riem van de mijnwerkers uit Zuid-Wales op hun toernee in Vlaanderen. Melden we nog dat de oproep van de Aalsterse K.P. tot steun vanwege het verenigingsleven tot dusverenkel nog maar gevolg kreeg bij de vzw HAK en de S.A.P. Men kan dus wel stellen dat Aalst grotendeels ongeïnteresseerd is in de Britse mijnenstaking. Een paar jaar geleden was dat voor Polen helemaal anders. Hoe zou dat komen (pd) Naamloze brieven en brieven waar privépersonen worden in beledigd kunnen niet opgenomen worden De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de lezersbrieven en behoudt zich het recht brieven in te korten Lift aan tribune Ter gelegenheid van de voorlo pige aanvaarding van de nieuwe (halve) zittribune aan het Pierre Cornelisstadion kregen de aan wezigen de gelegenheid vragen te stellen. Ik stelde dan ook, zoals in de gemeenteraad, de vraag naar de toegangbaarheid voor gehandicapten. Uit het antwoord kon ik geen positieve benadering van het probleem bemerken. Een Vrijdag 21 september Netwerk: 20 u., kwis, finaleavond: organiserende ploeg: «Hoe grijzer hoe wijzer». Feestzaal stadhuis: 20u.30, Festival van Vlaanderen «Hesperion XX». Zaterdag 22 september Keizershallen: 10-21 u., lc Land bouw- en leefmilieutentoonstelling; 21 u., Klompenbal. Netwerk 14u.30, filmnamiddag voor kinderen «Peter en de Draak». Org. Bond van Grote en Jonge Gezinnen, Aalst. Kasteel Terlinden: Square J. Gee- rinckx17u.30, familiale happening; org. CMBV Aalst-centrum. Jebron18u.30, Begijnhofkerk: vie ring van het leerhuis rond het thema «In God». Café Sportleven, Welvaartstraat 92: 20 u., bakschieting en pitjesbak naar kip pen. Org. AKV De Gaa Lowies. Toneel «'t Es zonde zei ze...» door Gents Amusementsteater, 20 u., Stads schouwburg, Vredeplein. Org.«Insti tuut Dringende Medische Hulpverle ning» ten voordele van projekt «Red een leven». Idem op 23/09. Zondag 23 september 't Apostelken, Mijlbeekprondel- markt doorlopend gans de dag. Grote Markt9 u. stipt, vertrek fiets tocht 'Grenzen van Groot-Aalst' 50 km. Jebron9u.30, open trekkersgroep. Keizershallen: 10-21 u., le landbouw- en leefmilieutentoonstelling. Binnenplein stadhuis 10u.45, samen komst voor herdenking onafhankelijk heidsstrijders 1830. VAB Aalstwandeling naar het Beau- prépad te Grimminge; vertrek Hout markt 13u.30. Vertrek abdij Beaupré te Grimminge, 14 u. Jeugdclub Ypsilon: 20 u., film «Mis sing». Maandag 24 september Keizershallen: 10-21 u., lc landbouw- en leefmilieutentoonstelling. Jebron 19u.30, 4C van de 4 vormings avonden voor katechisten; temaEigen handboek kritisch bespreken; 20 u.St. Annakring, Roklijfstraat2C van de 3 ontmoetingsavonden voor mensen die op weg zijn naar een huwelijk. Dinsdag 25 september Keizershallen: 10-21 u., le landbouw- en leefmilieutentoonstelling. Woensdag 26 september Keizershallen: 9 u., Grote Hopprijs kamp der stad Aalst; 10-21 u., land bouw- en leefmilieutentoonstelling. Kreja20 u., gespreksavond over homofilie; org. Kreja i.s.m. GOC. Donderdag 27 september Belfort: 20u.30, Festival van Vlaan deren strijkkwartet van de Nationale Opera. lift om de gehandicapten naar de tribune en de vergaderlokalen te brengen zou te veel kosten aan bouw en onderhoud. De gehan dicapten kunnen toch aan de rand van het veld (in de regen) staan enz. Zulke redeneringen zijn onaan vaardbaar. Op 31 januari 1984 verklaarde ik in de gemeenteraad o.a.«Een maatschappij die de integratie van deze mensen niet bevordert heeft niet het recht zichzelf met sociale en andere lauwerkransen te omhangen». Ik zou willen eindigen met een oproep tot allen om hun invloed te laten gelden bij de schepenen en gemeenteraadsleden zodat vooralsnog in de tweede bouw fase een lift en bijgevolg ook een aangepaste ruimte op de tribune voorzien wordt. Danny Denayer (dede) VU-raadslid Dankbriefje Aalst, 16 september 1984 Geachte Heer Hoofdredakteur; Bij het dankbriefje van de heer Walter 't Jollijn, of de verheerlijking van een politicus, moest ik onvermijdelijk terugdenken aan een debatavond gehouden in de Marxisti sche Mikisklub in december 1980 met de heer Jan Caudron. Daar verklaarde de heer Jan Caudron namens de V.U. namelijk het volgende: dat zijn partij zich distancieerde van verenigingen als V.M.O. en dat V.M.O.'ers wandluizen zijn die aan uw lijf blijven plakken Verdere kommentaar acht ik dan ook nog overbodig. Met Vlaams-Nationale groeten, De Beul William Biekorfstraat 102 9300 Aalst De land- en tuinbouw en leefmilieu tentoonstelling heeft plaats van 22 tot 26 september in de Keizershallen. Zc is toegankelijk van 10 uur tot 21 uur en de algemene toegansprijs bedraagt 40 fr. Scholieren betalen echter slechts 10 Ir. en bejaarden en mindervaliden ZU tr. Kinderen onder de 12 jaar mogen gratis binnen. De vooropening heeft plaats op vrijdag 21 september 1984 om 18 uur in aanwezigheid van leefmilieuminis ter Jan Lenssens. Tijdens de vijf tentoonstellingsdagen zijn er ontelbare aktiviteiten gepland, zoals een klompenbal, hopprijskamp, en talrijke dia- en filmvoorstellingen, naast spreek beurten. (MP)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 7