SPORT IN AALST Fel gehandicapt Eendracht krijgt slotminuten deksel op de neus in Verdienstelijke Kamillekes maar plaatselijke doelvrouw blundert Tijl Snas countert Leeuwerik Espagnol alleen leider Amapola moeilijkheden Overpelt - E. Aalst 1-0 Kamillekes Aalst Begijnendijk 0-3 Setok S.K. Aalst trekt de lijn van vorig jaar door SERGANT W Eendracht Meldert verspeelt eerste overwinning in slotfase. AUTOBANDEN BEN0IT DE SMEDT €öntiï& M.T.S.A. in Strafzitting Overzicht 3 prov. D Eendracht Nieuwerkerken mee op kop Eerste overwinning S.K. Herdersem Nieuwe thuisnederlaag Wilskracht Gijzegem Eendracht Aalst incasseerde bij Overpelt zijn eerste nederlaag van het seizoen, voor deze nederlaag kunnen er wel verzachtende omstandigheden ingeroepen worden. Alsof de afwezigheid van Van Roy, Deray en Debougnoux nog niet voldoende was, moest Patrick De Moor na een kwartier reeds het veld gekwetst verlaten. Wat meteen betekende dat de aanvals- lijn volledig ontmanteld was. De ingeko men Cornand was erg verdienstelijk, maar hij kon het alleen ook niet forceren. Eendracht maakte een erg moeilijk eerste kwartier door en werd toen overeind gehouden door doelman Moyson die een erg knappe partij keepte. Na de rust beperkte Aalst zich meer en meer tot verdedigen en spelen op bal bezit. Overpelt had zijn beste pijlen ver schoten en de wedstrijd leek op een gelijkspel uit te draaien. Twee minuten voor tijd liet Lahray zijn mannetje echter uit vrijschop vrij inschoppen, zodat Een dracht met lege handen huiswaarts moest. Na de match stond een ont goochelde trainer Gilbert De Groote ons te woord. «Het is erg dat we in de laatste minuten nog verliezen. We waren ver plicht op een scoreloos gelijkspel te speculeren. We speelden met tien man. Ferrera was gewoonweg onzichtbaar. Met het uitvallen van De Moor hadden we vooraan niemand meer. Ik ben nochtans wel tevreden over Cornand. Tegen die tegenslagen zijn we niet gewapend. De kern is te smal en vier basisspelers vervangen is een erg groot probleem. Laten we hopen dat ik vooral Van Roy en De Moor zo vlug mogelijk kan recupereren. Bestuurslid Dolf Philips In tegenstelling met wat de einduitslag zou laten uitschijnen speelden de Aal- sterse dames een erg goede wedstrijd tegen het gereputeerde Begijnendijk. Het samenspel was reeds heel wat beter en het middenveld met Ingrid Wuyts, Chantale Roelandt, Marijke Boel en Brenda Van Den Eeckhoudt vormde het sterkste compartiment van het elftal. Door de overheveling naar het midden veld van Brenda Van Den Eeckhoudt kwam de van Gosselies aangeworven Stoppie in het doel. Stoppie verkeerde echter in een erg slechte dag en ging bij enkele doelpunten zeker niet vrijuit. Kamillekes startte erg snel en Sandra Van Der Linden kwam met een prachtige kopbal dichtbij de opinietreffer Brenda Van Den Eeckhoudt kwam tot tweemaal toe erg gevaarlijk voor het bezoekende doel opdagen en Greta Van Hauwer- meiren was gevaarlijk uit vrijschop. Het openingspunt viel echter aan de overzijde. De bezoekende aanvalster Roels trapte niet zo hard naar doel, de bal week iets af op de voet van Nicole Van Israël en Stoppie stopte de bal al dan niet over de lijn. De scheidsrechter stond goed ge plaatst en gaf goal. Na de herneming begon Aalst terug met goede moed. Begijnendijk werd rustig opgevangen. De gevaarlijkste speelster Garello werd goed uit de match gehou den door Hilde De Neve en het Aalsterse middenveld draaide terug goed onder impuls van een uitstekende Brenda Van Den Eeckhoudt. Het noodlot sloeg echter terug toe, toen een mislukte center van Roefs door Stoppie in eigen doel werd verwerkt. Even later werd het zelfs 0-3 via een afstandschot, wat meteen een erg overdreven score op het bord bracht. Zelfs in het bezoekende kamp gaf men na de match grif toe dat er voor Aalst meer ingezeten had. Volgende week gaat de jeugd eveneens van start. Het jeugdelftal is ingedeeld in de reeks Brabant. Zaterdag wordt te Kumtich gespeeld, vóór het eerste elftal in aktie komt. (JVL) Leeuwerik dat nog een goede kans had om de finale te bereiken werd aan huis vrij rwaar geklopt door Tijl Snas. Hugo Van Mol tweemaal, Jan Borms, Roelandt en Hélin zetten de netten bol voor Tijl. Leeuwerik scoorde tegen via een own-goal van De Vriendt en een doelpunt van Stammeleer. New Alcazar speelde een erg verdienstelijke partij bij Groen Wit Erembodegem. Temmerman bracht Groen Wit nog voor de rust op voorsprong. New Alcazar hield na deze openingstreffer geruime tijd gelijke tred en begaf enkel in het laatste kwartier toen het nog drie doelpunten moest incas seren. Patrick Vekeman scoorde toen tweemaal en De Maegt lukte het vierde doelpunt. Bij de bezoekers was Andrey Jozef ongetwijfeld de verdienstelijke speler. In de A-reeks wordt het een strijd tussen Az'77 en O.C. Aalst. Az '77 kreeg de punten door forfait van Tinne Boys Haaltert dat uitgeschakeld is voor de beker, maar nog wel kan deelnemen aan de kompetitie. De nieuwkomer uit Haaltert zou echter wel het initiatief zelf moeten in handen nemen. O.C. Aalst speelde een schitte rende tweede helft tegen Wembley. Aan de rust luidde de stand 2-0 dankzij goals van Dirk De Ghendt, na de koffie knalde O.C. nog viermaal raak langs Blondeel, De Ghendt, Van Lysebeth uit strafschop en Raes die het mooiste doelpunt lukte. In een wedstrijd die nog weinig belang had haalde Dressel het van De Pluim. De Moorselaars die aan huis een erg sterke indruk nalaten scoorden via Pa trick De Waegeneer en Dirk Beckaert. (JVL) Programma voor 22-9 A2 77 - De Pluim TB Haaltert - O.C. Aalst Dressel - Wembley Snas - Blauw Wit Leeuwerik - Groen Wit Ex-derde provincialer S.K. Aalst won vorige zondag aan huis met 2-0 van ex- eerste provincialer S.K. Lebbeke. Het werd een eerder moeizame maar toch verdiende overwinning voor de Haring jongens. In de eerste helft slaagden de oranje-groenen er niet in hun overwicht in doelpunten om te zetten. Vooral Gary De Kinder had in die eerste periode de openingstreffer aan de voet. Pas na rust en dit ten koste van een strafschop na handspel van een bezoekende verde diger, moest de Lebbeke-defensie zich voor het- eerst gewonnen geven. Karei De Jaegher zette de penalty feilloos om. De bezoekers kregen echter al vlug zicht op de gelijkmaker, toen een Lebbeekse aanvaller - al dan niet in buitenspelpositie - ongehinderd op doel mocht afgaan. Doelman Luc D'Herde redde echter schitterend. Even vóór tijd nam Gary De Kinder alle twijfels weg met een tweede treffer. S.K. Aalst staat na drie speeldagen samen met Standaard Denderleeuw met het maximum van de punten aan de leiding in deze nog prille competitie. De jongens van voorzitter Jozef Vermoesen gaan dus gewoon op hun elan van het vorige seizoen verder. Nu zondag speelt S.K. Aalst op het veld van Gandasparta, de hekkensluiter. Een vierde overwin ning Wie as iesten oever de meit Zonder da ge a leve riskeirt Raidj tén op ne veloa van SERGEANT Want... SERGEANT SPORT... ze kénne ni kapot Moeirselboon 107-113, 0ILSJT 8 Nieuwe Gazet van Aalst 21 september 1984 Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-12 u. en 13-18 u zaterdag 8-12 u en13-15u30 De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST 053/77.33.77 stond ons eveneens te woord. «Nu onze doelman een goede partij speelt krijgen we in de laatste minuten nog zo een dom tegendoelpunt binnen. Ik vond dat we nochtans op basis van onze tweede helft een punt verdienden. Offensief konden we niets forceren, maar Overpelt Fabriek kreeg na de rust weinig kansen». Na deze nederlaag weinig goed nieuws dus. Crahay moet twee weken aan de kant blijven wegens zijn uitsluiting op St.- Truiden. Geert Van Roy zal misschien tegen Charleroi kunnen aantreden, maar dan zal het genezingsproces snel moe ten verlopen. De Moor die een verrekking boven de knie opliep zal moeten rusten. Debougnoux en Deroy blijven sukkelen met kwetsuren. Zolang het noodlot blijft toeslaan ziet het er maar somber uit voor Aalst. Zaterdagavond was rode lantaarndrager Eendracht Appelterre, dat vorig seizoen de degradatie pas in een ultieme test match met R.C. Wetteren kon ontlopen op bezoek bij Eendracht Meldert. Geel- blauw-technisch niet zo sterk als bijvoor beeld buur S.K. Aalst, maar steeds met veel inzet spelend - kwam in deze wedstrijd die het eigenlijk niet kon verlie- zen al na een kwartier op voorsprong met een doelpunt van de van F.C. Dender leeuw overgekomen Danny Crabbe. Na dit doelpunt bleef Eendracht wat «hangen» wat de bezoekers toeliet steeds meer in de wedstrijd te komen. En kijk, nog vóór het eerste half uur verstreken was, stonden ae DorcJjes alweer gelijk toen de bezoekers een strafschop omzetten 1-1. Na rust zagen we terug een goed spelende thuisploeg aan het werk en Dirk Vervecken kopte Eendracht terug op voorsprong 2-1 In de slotfase van de wedstrijd wist Appelterre gebruik te maken van een dekkingsfout in de Meldert-verdediging om een nog onverhoopt gelijkspel af te dwingen. Het protest van de thuisploeg voor buitenspel werd weggewuifd en Appelterre veroverde meteen zijn eerste puntje. Voor Eendracht Meldert het der de gelijkspel op rij 1e afdeling In de eerste afdeling van het zaterdag voetbal M.T.S.A. behaalde Boterhoek zijn eerste overwinning van het seizoen en daarmee ook zijn eerste twee punten. Het werd een 2-0 overwinning tegen Giwo. Ook Endoka mocht voor het eerst dit seizoen van de overwinning proeven. Tegen Breughels werd met nipte 3-2 cijfers gewonnen. Rayo Espanol pakte Melckenbeeckvrienden in met 5-2 en wordt meteen ongeslagen leider. Volharden (ex. Walleken) verloor verras send met zware 3-0 cijfers bij Heizijde. Excelsior had weinig of geen moeite met de Ledenaars van Leeuwerik. De andere ploegen Camu-Rita Boys (ex. Klok- sken) (1-1), Lada Boys - Rode Duivels (0-0) en Onder Den Toren - Bartan (1-1) deelden de punten. 2e afdeling De score in de tweede afdeling van het zaterdagvoetbal M.T.S.A. werd bijeen- gevoetbald door de jongens van De Kring die met liefst 0-7 gingen winnen bij Cobilla's. Grote meneer in deze wedstrijd was dokter Lieven Cleemput. Hij had vijfmaal een voet tussen de zeven doel punten. Zelf scoorde hij er drie. De score had nog hoger kunnen oplopen, maar vooraan werd bij De Kring menige open doelkans de nek omgewrongen Toch een pluim voorde moedige sportieve Co- billa-jongens, die er geen ogenblik aan dachten negatief voetbal te spelen In totaal werd er in deze reeks liefst 40 maal gescoord vorige zaterdag. Er was geen enkel geliiksDei Etienne Van Belle is terug opgenomen als commissaris van Gipak vanaf 16-9 (was geschorst voor onbepaalde tijd - max. 3 jaar - en zijn verzoekschrift werd door het Strafcomité aangenomen). Speler Raoul Denis is speelgerechtigd vanaf 29-9. Hij mag aantreden met IJsboerke, met toestemming van Nieuwe Wijk (daar had men hem gekwalificeerd zonder toestemming van deze speler zelf en wegens beroepsbezigheden). De wedstrijd IJsboerke-Heizijde wordt 5- 0 wegens beledigingen door Frans Ver- meir, afgevaardigde van Heizijde. Hij kreeg tevens een blaam De wedstrijd Star Boys-Zandput (uitslag 4-1wordt 0-5 wegens het opstellen van geschorste speler Helvert De Neef én het laattijdig binnenbrengen van het scheidsrechtersblad (500 fr. boete). Een blaam voor Piasken mangel aan organisatie tijdens de wedstrijd teqen Edo Shoe. Scheidsrechter Remi Boterbergh is voor 4 speeldagen geschorst wegens het af wezig zijn op de wedstrijd. Scheidsrechter Valère D'Herde is voor 1 speeldag geschorst wegens het laattijdig aanvangen van de wedstrijd verlies de helft van zijn bonus of 25 fr.). Scheidsrechter Kamiel Dalschaert is voor 4 speeldagen geschorst wegens o.m. het laattijdig beginnen van de wed strijd (niet schriftelijk) en het afwezig zijn op een andere wedstrijd. Een blaam opnieuw voor Piasken mangel aan organisatie. Laatste waar schuwing Kampioen Amapola heeft een eerder moeizame uitzege behaald bij Gipak. Bij rust leidde Gipak met 2-0. Na rust veranderde het spelbeeld echter volko men en Amapola zette een hopeloos gewaande situatie in extremis recht. Geert Van Neck scoorde een zuivere hattrick De topper tussen Sportkring en Sunset eindigde zoals hij begon 0-0. Het was nochtans een aantrekkelijke wedstrijd met kansen langs weerszijden. Ronny Blanckaert van Sportkring had in de eerste helft het openingsdoelpunt aan de voet, maar zijn schot spatte op de onderkant van de dwarsligger uiteen. Nadien nam Sunset de match in handen, maar Jesus Navarro, Emiel Gallée en Pedro Rivera wisten de hem geboden doelkansen niet te verzilveren. S.K. Koszen en F.C. Zandput speelde een genietbare partij. De thuisploeg was gedurende de ganse wedstrijd de domi nerende ploeg. Willem De Schrijver trapte S.K. Koszen op voorsprong, maar op slag van rust stelde Zandput verras send gelijk na een vrije trap van Raoul De Wuffel. Deze De Wuffel kreeg in de tweede helft nog geel voor een zware overtreding op de doorgebroken Danny De Sterck. De tweede helft speelde S.K. Koszen bijzonder sterk. Het overspeelde de bezoekers volledig. Etienne Pau wels bracht Koszen op 2-1 uit vrijschop en «good old» Hilaire De Leeneer dikte aan tot nummer drie. De score had nog hoger kunnen oplopen hadden de thuis- spelers wat koelbloediger afgewerkt! Adelaars won verrassend maar op over tuigende wijze bij IJsboerke. Nieuwe Wijk kende geen problemen met het zwakke Pano. Rode Roos zette de misstap van vorige week recht met een 1 -3 zege op Star Boys. Sportief 81 behaalde haar eerste punten het won met 3-1 van Park. 't Duifken en Real Familial tenslot te, deelden de goals en de punten 1-1. Speler Gabriël Van Goethem (Piasken) wordt niets weerlegd wegens missing van het invullen van het scheidsrech tersblad (nummering en namen kwamen niet overeen). Speler Luiz Diaz (Piasken) is voor drie speeldagen geschorst (vanaf 22-09) i.p.v. Alberto Diaz (missing afgevaar digde Piasken slecht invullen van het scheidsrechtersblad). Speler Eddy Van Haut (Edo Shoe en Nieuwe Wijk)1 speeldag (vanaf 22-9). Dank zij een krappe, maar verdiende 2-1 overwinning tegen V.K. Pollare (vorig seizoen nog in tweede provinciale) is Eendracht Nieuwerkerken zondag - mede door het gelijkspel van leider Massemen op R.C. Wetteren - co-leider geworden in de derde provinciale D. Eendracht kreeg het niet onder de markt met de paars-witte bezoekers en het was zeker het dagje niet van doelman Johny De Naeyer. Hij miste niet alleen een strafschop, maar werd bovendien uitge sloten na een tweede gele kaart Gelukkig kon Nieuwerkerken zondag weer eens rekenen op een opportunis tische Danny Steenhoudt. Hij scoorde zowel net vóór rust als net erna. Tweemaal op een erg psychologisch moment dus. Slechts in de laatste vijf minuten konden de bezoekers tegensco- ren. De eindzege kwam echter niet meer in gevaar. S.K. Herdersem behaalde op de derde competitiedag een eerste overwinning. Geel-blauw won zondag op overtuigen de wijze van een toch wel zwak Olympia Burst. Grote bezieler in deze wedstrijd was S.K.-speler De Taeye die de drie doelpunten op zijn actief schreef. Met één doelpunt vóór rust en twee erna loodste hij zijn ploeg naar een riante 3-0 zege. Nadat het reeds de twee vorige wed strijden roemloos was ten ondergegaan, verloor Wilskracht Gijzegem nu ook zondag in een nieuwe thuiswedstrijd. Tegen Osta Meerbeke werd met 1-3 verloren. De wedstrijd was nochtans goed begonnen voor groen-zwart, dat het eerst op voorsprong kwam met een doelpunt van Patrick Verleyen. Maar nadien sloegen de Meerbekenaars kei hard terug. Het werd 1-1 op strafschop en na twee knappe aanvallen zelfs 1 -3. Wilskracht was niet meer bij machte om terug te komen. Meteen blijft Wilskracht Gijzegem punt- oos op de laatste plaats in de klassering. Het scoorde amper tweemaal en in casseerde al zeven doelpunten. Na een cuik eerste seizoen in derde provin ciale wordt het nu beslist aartsmoeilijk cm het behoud te verzekeren

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 8