Desatex - Saf geschorst na incidenten Rijwielen Nuelant Sport Okapi plaatst zich gemakkelijk Osiris-heren gewipt, maar dames redden de eer B.B.C. The Tower Torenhof Aalstvernieuwd en sterk verjongd Verrassende uitslagen bij Osiris Aalst Nieuwe Gazet van Aalst 21 september 1984 9 Bedrijfsvoetbal Uitslagen en programma voor 22 en 23 september 1984 Programma van 22 en 23 september 1984 - aftrap te 15 uur Vic NUELANT De slogan van de Nieuwe Gazet van Aalst KOOP IN EIGEN STREEK BasketBeker van België B.C. Asse - Okapi Aalst65-78 Tornooi Terlinden Boys Een seintje... Onze publiciteitsadviseurs staan paraat 77 62 94 Krachtbal Toen de stand bij de match Desatex- Saf 1-1 luidde en er een Destexspeler uitgesloten werd ontstond er tumult op en rond het veld. In dit tumult werden er nog drie thuisspelers uitgesloten en kwam er een supporter het terrein opgerend die de scheidsrechter een oplawaai verkocht. Hierop werd de match uiteraard ge schorst. Het spreekt vanzelf dat Desatex er voor de groene tafel niet goedkoop vanaf zal komen. Honda-Post was een aantrekkelijke partij waarin de thuisploeg uitliep tot 2-0 langs Mariën en Matthijs. Na de rust zette Van Nieuwenborgh de scheve situatie voor Post recht met een zuivere hattrick. In de slotminuut lukte Matthijs de ver diende gelijkmaker. Bouw was tot een kwartier voor tijd de betere ploeg tegen Amylum. Dit over wicht werd uitgedrukt in cijfers langs Van Hecke en De Jonge. In het laatste kwartier gooide Amylum nog wel alles in de aanval, maar kwam niet tot scoren. Callebaut A had het zoals verwacht niet moeilijk tegen Intercom. Van Biesen (2), Roels (2), André Van Den Steen, Benoni Van Den Steen, Thoen en Mannaert zorgden samen voor acht treffers tegen Intercom dat met amper negen man aantrad. WTTA- Somati was de wedstrijd van de onvol ledige teams. TT was met negen en Somatix met tien. Niettegenstaande de numerieke minderheid van TT eindigde de match toch in hun voordeel. Cassiman zette VVTTA op rozen door een own-goal. Even later kon Moeren hout gelijkmaken, maar door toedoen van de uitstekend op dreef zijnde Dusong die tweemaal scoorde haalde TT het vrij vlot. Troch lukte zelfs nog een vierde treffer, wat voor Somati toch een te zwaar verdict betekende. (JVL) zaterdagreeks 1e afdeling Boterhoek - Giwo Camu - Rita Boys Endoka - Breughels Excelsior - Leeuwerik Lada Boys - Rode Duivels Onder Den Toren - Bartan Rayo Espanol - Melckenbeeckvrienden 5/2 Heizijde - Volharden 3/0 2e afdeling Cambrinus - Royal Sportief 3/2 Cobilla's - De Kring 0/7 2/0 1/1 3/2 2/0 0/0 1/1 Den Hert - Sparta Pinti 2/4 Eendrachtboys - Blauwe Vlam 2/5 Heipias - Edo Shoe 1 /4 Jong Timarcha - Musica 2/3 Rood Zwart - Piasken 3/2 Alexandernog vrij zondagreeks 't Duifken - Real Familial 1/1 Gipak - Amapola 2/3 I Jsboerke - Adelaars 1 /5 Koszen - Zandput 3/1 Nieuwe Wijk - Pano 5/0 Sportief '81 - Park 3/1 Sportkring - Sunset 0/0 Star Boys - Rode Roos 1 /3 zaterdagreeks 1e afdeling Breughels - Camu Van Campenhoud Hans Endoka - Heizijde D'Herde Valère Giwo - Rayo Espanol Van Belle Ronny Melckenbeeckvrienden - Excelsior Floris Jesus Onder Den Toren - Lada Boys Levingbird Eddy Rita Boys - Boterhoek (16 u.) De Sutter Felix Rode Duivels - Leeuwerik Van Schuylenbergh Roger Volharden - Bartan (Osbr. E) Meert Roger 2e afdeling Alexander - Royal Sportief (Garcia Angel) Cobilla's - Rood Zwart Roels Frans De Kring - Heipias (14 u.) De Swaef Jozef Jong Timarcha - Edo Shoe (15.30 u.) De Meyst Odilon Musica - Cambrinus Van Den Eeckhout Gilbert Sparta Pinti - Eendrachtboys Kiekens Frans Zondagreeks - aftrap te 10 u. Adelaars - Sportief '81 (Osbr. E) De Crieck Vital Amapola - S.K. Koszen Van Campenhoud Hans Pano - IJsboerke Levingbird Eddy Park - Sportkring (Osbr. C) Meert Roger Real Familial - Nieuwe Wijk De Sutter Felix Rode Roos - Gipak Uvin Pierre Sunset - Star Boys Van Belle Ronny Zandput - 't Duifken Garcia Angel Dames-, heren-, kinder- en koersfietsen. Sportkledij. Sporttrofeeën Alfred Nichelsstraat 2 9300 AALST Tel. 053/21 15 75 Okapi heeft zijn blijde intrede in het bekeravontuur niet gemist. Het eerste slachtoffer was 1e provincialer Brabant B.C. Asse De Aalstenaars werden in deze wedstrijd met een oude bekende geconfronteerd. Inderdaad, B.C. Asse kwam reeds meer dere malen bij de blauwwitten aanklop pen, om haar rangen te versterken. Denken we maar aan E. Schorreel, Y. Van Langenhoven, P.V. Keymeulen en W. Meuleman, die allen in de loop der tijden van Aalst naar Asse overstapten. Voor de Pajottenlanders was dit al de derde bekerronde. Om dit te bereiken hadden ze al een halve dierentuin moeten overwinnen. Vooreerst bedwon gen ze de Tijgers uit Halle, daarna werden de Panters uit Vilvoorde getemd en nu waren de Okapi's aan de beurt. Deze diertjes lieten zich echter zomaar niet afslachten en gaven zoveel weer stand, dat de plaatselijken uiteindelijk zelf het onderspit moesten delven. Vanwege het klasseverschil, met 15 punten voorsprong gestart, begon de thuisploeg nochtans uiterst gemotiveerd aan de partij. Ze waren duidelijk van plan, hun huid duur te verkopen, 23-12 na 5'. De bezoekers, van eigen kunnen overtuigd, geraakten echter niet in pa niek en knabbelden stukje bij beetje hun achterstand weg. Door de bal oordeel kundig rond te spelen en op het be slissende ogenblik, voornamelijk via de grote jongens Schmitt, Minnebo af te werken, kwamen ze voor het eerst langszij na 13', 29-29. Bij de rust hadden de ajuinen zelfs een kleine voorsprong verworven, 41-44. In de tweede periode lieten de provin- cialers via Boeykens en Minnen, nog eenmaal hun melktanden zien, 57-56 na 9'. Elias met vrijworpen en 2 opeen volgende treffers van D. Schellinck, brachten de witzwarten echter de dood steek toe, 60-66 na een kwartier. P. Van Impe liet zich nog een technische fout, wegens protest aansmeren, wat hem een uitbrander van de coach en een plaais op de bank opbracht. De klasrijkere gasten hadden toen echter al het pleit in hun voordeel beslecht, eindstand 65-78. Volgende bekeropdracht kondigt zich heel wat zwaarder aan. In het weekeind van 22-23/9 doet Okapi de verplaatsing naar Sgolba Aalter. Beide teams kwa men de laatste weken al tweemaal tegenover elkaar te staan, met wisselend succes. De belle zal beslissen, welke club verder in deze bekercompetitie doorstoot. De taak van onze stads genoten kondigt zich, des te moeilijker aan, als met weet dat ze deze keer, de diensten van P. Campbell moeten mis sen. In beide voorafgaande oefenwed strijden was de klasrijke Amerikaanse Belg er voor Okapi wel bij. G.S.X. Punten voor OkapiMinnebo 14, Schmitt 19, D. Schellinck 10, Elias 10, D. De Neve 6, V.D. Bosch 11P. Van Impe, P. Schellinck, Hellinckx en V.D. Dries- sche. Verleden week is in dit blad, een vergissing geslopen in de aankondiging van het Terlindenboystomooi. Ziehier het juiste programma 9.15 u. Terlindenboys - Erembodegem 11.00 u. Café 0e Paris - Eurowas 15.00 u. Troosting 17.00 u. Finale 19.00 u. Barbecue Al de wedstrijden gaan door op het terrein in de Raffelgemstraat nr. 8 te Aalst. In Denderleeuw had een dubbele bekerconfrontatie plaats. De Seven Up heren namen het op tegen Bavianen Vilvoorde, terwijl de Somatidames, Strombeek partij gaven. Als voorspel traden de meisjes in de schijnwerper. Nadat ze vorige week Zele hadden overwonnen, kwam nu provinci aler Strombeek aan de beurt. Ondanks de 10 punten voorgift (5 per klasse verschil) konden de Brabantse gasten toch niet beletten dat de thuisploeg, als een pletwals over hen heen rolde. De technisch sterkere roodwitten gunden hun tegenstanders geen schijn van kans, zodat van een wedstrijd nauwelijks spra ke was. Dat in dit kat- en muisspel, de De 2e Aalsterse basketklub degradeerde na vorige competities naar 2e provinciale Oost- viaanderen. Een afloop waar niemand, voor de aanvang van het seizoen, had rekening mee gehouden. Vanzelfsprekend bracht zo'n apotheose, de nodige deining te weeg bij spelers en bestuur. Mare De Neef vertelde ons hoe het nu verder moet. Uit de spelersgroep verdwenen Dirk De Schaepdrijver, Jean-Paul Heyvaert en Patrick De Smedt. Ze zetten hun loopbaan verder in het Aalsters lief hebbersverbond. Urbain Lenoir onderhandelde wel met een andere klub maar verkoos uiteinde lijk bij de Aalstenaars te blijven. Van andere ploegen kwamen G. Thys (Okapi), Jean-Marie Van Branteghem (Osiris) en Umberto Ravijts ('t Snoe pertje) over, zodat er een kern was om mee te werken. Het bestuur besefte dat er nog versterking nodig was, wou men een favoriete rol vervullen. Er werden kontakten gelegd met o.a. Guido Biese- Osiris Aalst liet op de eerste speeldag enkele verrassende uitslagen noteren. In tweede nationale won de A-ploeg met logische 7-15 cijfers bij Temse. in de eerste vijfentwintig minuten werd een 1 -8 kloof geslagen en een later terugkeer van Temse kon gepast afgeremd worden. De reserven, met heel wat jong talent in de rangen, won eveneens. Na een spannend duel moesten de Osirisboys zich het laatste kwartier nog fel reppen om uiteindelijk met 9-11 te zegevieren. Een ietwat onverwachte maar leuk verrassende overwinning van de Aalsterse jeugd. Een andere verrassing, maar dan in negatieve zin, was de nederlaag van de Osirisploeg die in derde klasse C aan treedt. Gestart als groot favoriet in deze compe titie, kreeg Aalst al tijdens de eerste competitiedag een opdoffer te verwer ken. De bezoekers uit Opstal toonden geen beter krachtbal maar speelden heel wat meer beheerst. Het aantal schoon heidsfoutjes langs Aalsterse zijde was na vijftig minuten spel niet meer te tellen. Hopelijk schrikken de «mannen van de derde ploeg» wakker na deze koude douche (9-16). Een veldslag is verloren, de oorlog nog niet. Zij speelden dit weekendOsiris Huybrechts H., De Kegel R. A Zij speelden dit weekend Osiris AHanssens J., Eelbode C., Neckebroeck B., Geeroms J. Osiris B Dockers J., Roels H., Huy brechts H., De Kegel R. Osiris C De Bruyn P., Kerkvliet H., Dockers F., Lauwereys F., Boghaert C. (J.G.) man, Yves Van Langenhove, Chris Phi lips en Pierre Rombaut. Om diverse redenen ging geen enkele van deze transferts door. Verheugend was wel het heroptreden van Luc Brys en totaal onverwacht keerde verloren zoon Jelle Goossens terug, een speler die in de reboundsduels een extra steun betekent. Ais de prijzen worden uitgedeeld, ver wacht men deze sterk vernieuwde en verjongde ploeg in de eerste vijf. Temeer omdat dit jaar geen uitgesproken titel kandidaten in de reeks te vinden zijn. Als favorieten worden in de volgende kompetitie, twee ploegen n.a. Lede, waar het werk van trainer Frans Van Driessche begint vruchten af te werpen en Erpe- Mere met E. Schorreel, vooropgesteld. The Tower trok ook een nieuwe trainer aan. Onder de talrijke kandidaten kreeg Mare De Wachter het vertrouwen voor de komende twee seizoenen. De nieuwe coach heeft met spelers en bestuur, klare afspraken gemaakt. Voor hen die de trainingen verwaarlozen zal er altijd plaats zijn... op de bank. Tot hier toe zijn er geen problemen op dat gebied en zo zou het ook moeten blijven. Wel dreigt reeds ander onheil. Luc De Troyer zal waarschijnlijk een heelkundig ingrijpen aan de knie moeten ondergaan. Een operatie, die hem misschien voor lange tijd zal uitschakelen. Toch wordt hoopvol uitgekeken naar de eerste kompetitiematch op 29 september tegen Wezenvrienden, ledereen hoopt op een goede seizoenstart zodat het vertrouwen tussen traineren spelers blijft groeien, en de supporters verlangen naar spektakelbasket. Het hoofddoel blijft evenwel, zo snel mogelijk promoveren naar 1 e provinciale om de verloren plaats terug in te palmen. Nog dit. The Tower speelt zijn thuis wedstrijden, gewoonlijk op zaterdag avond in de Okapizaal. G.S.X. centuriescore niet werd bereikt, is alleer maar te danken aan de goodwil van d€ poes (lees gastvrouwen).Eindscore 99- 33. De volgende bekerontmoeting za een duidelijker beeld geven, van de sterkte van de Osirisdames. Dan moe namelijk reeksgenoot St.-Servais be- kampt worden. De match wordt betwist als tussenspe van het herentomooi op zondag 23/9 Een uitstekende gelegenheid voor de Somatimeisjes, om het dan ongetwijfelc talrijk opgekomen publiek te bewijzen dat damessport niet langer in de scha duw van de heren moet blijven en meer te bieden heeft dan leuke snoetjes en blote billetjes. De Osirisheren van hun kant moesten ne hun overwinning tegen Haantjes Leupe- gem, nu een andere derde klasser, n.a Bavianen Vilvoorde bestrijden. Het be viel hen slecht. Van bij de start namen de gastheren de leiding, om ze niet meer a te staan 16-23 na 13'. Dat was dar vooral te wijten aan de afstandsschoten van W. Goormans (ons vooral bekend van Willebroek en Best of the Six in ploeg V.D. Bosch). De witgroenen faalden vooral in de verdedigende rebound, een zwakheid waar Pigeon gretig van gebruik maakte, om zijn punten op het scoreblad te brengen. Toch vocht Osiris nog terug. Veldeman bracht zijn maats tot 28- 31 terug op 2 seconden van de rust maar W. Goormans strafte nogmaals een bal verlies af, zodat er gedraaid werd bij een 28-33 stand. In de tweede helft ging het van kwaad tot erger voor de gasten. Comand probeer de nog van zich af te bijten en zijn medespelers in zijn enthousiasme mee te lokken, maar teveel dom balverlies, gemiste lay-ups en andere fouten, zorg den ervoor dat de bezoekers steeds maar verder uitliepen, tot een ver nederende 68-92 eindscore. Het verschil was te groot om normaal te zijn. Misschien was Osiris Simpelweg in een te duur betaalde off-day en Bavianen in een ongewone superdag. Wie zal het zeggen In ieder geval, een les die op tijd komt voor de Osirisheren. Punten OsirisdamesDe Sadeleer 2, V.D. Spiegel 10, Vyncke 18, Rooselaers 22, De Moor 19, Naessens 14, De Ryck 12, Woytal 2. Osirisheren Buytaert, Comand 18, Tem merman 6, Veldeman 18, De Geest 10, V.D. Weeën, Raman 8, Lievens 6, Famaey 2. Volgende zondag 23/9 organiseert Osi ris een baskethappening. Het programma 1400 Osirisheren - Enghien (4e nationa le) 16.15 Beker van België Dames Osiris- St.-Servais 18.00 Osirisheren - Runxter Hasselt (2e nationale) Alle basketliefhebbers uit de streek zijn op postGSX

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 9