Pat Van Impe, de koele kikker Wie wordt eindwinnaar Eerste punten voor BC. Alloo-BIomtserg Nico Wan De Sferckhove, glansrijk overwinnaar Dimes Kangoeroes op de goede weg Oirk Van Mossevelde, de supersprinter Succesvolle derde speeldag voor Osiris Aalst 14 Nieuwe Gazet van Aalst 5 oktober 1984 Basket Okapi - Runxter Hasselt68-65 Wielrennen Nieuwelingen Trofee Minister Mare Balie Volley Wij zoeken dringend Sportfotografen en Sport- medewerkers 053177 62 94 Bericht aan de Aalsterse sportverenigingen moest 0kapi het »P terrein opnemen tegen Runxter Hasselt De Limburgers hadden J.P. Reeckmans (de man die Okapi bij een vorige ont moeting, persoonlijk de dieperik inboor de) getransfereerd, maar verwelkomden dit seizoen, H. Reynders (Aarschot) in hun rangen. Verder versterkten vader en zoon. Pluym de gelederen. Zondag II. overwonnen ze in een oefenwedstrijd, Osiris met overtuigende cijfers. Een niet te onderschatten tegenstrever dus. Okapi van zijn kant, kwam fel gehan dicapt tussen de lijnen. Dirk Schellinck lag met griep en 39,5° koorts in bed en ook P. V.D. Bosch zat rillend en hoestend op bank. Coach Acke begon dan ook met onuitgegeven vijftal. Elias, Minnebo, D. De Neve, P. Van Impe en Schmitt startten echter op een daverende wijze. Dirk De Neve schoot er met drie opeen volgende korven meteen het vertrouwen in en als hij aan het kanon dan nog steun kreeg van het duo Schmitt-Minnebo wist Hasselt meteen dat het voor hen een moeilijke avond zou worden. 20-5 na 5 minuten was dan ook een alleszeggende tussenstand. De bezoekers werden wel overdonderd, maar gaven zich toch nog niet gewon nen. Via Wathion en voornamelijk door de vrijworpen van Van Vinckenroye naderden ze stapvoets. Rust 38-31. Na de appelsientjes zetten de gasten hun opmars verder. Herman Reynders lan- Op zaterdag 6 oktober wordt in Lede de laatste trofeerit van het seizoen gereden. Deze finalerif, waaruit de eindoveiwinnaar moet tevoorschijn komen, wordt door het grote aantal punten dat er te winnen is een echte loterij. Schietecat, Asselman en zelfs Schepens die maar drie keer meereed, kunnen nog over Eric Mincke wippen. Spijtig toch voor de smaakmakers van de trofee Marc GALLE zoals Eric Mincke, Dirk Van Mossevelde, Hans Goessens, Bart Heirwegh en Dirk De Schrijver dat dit regelmatigheidscriterium v^:! .o lang uitgesmeerd wordt. Zeker eind augustus of begin september zou dit criterium moeten beëindigd zijn. De vermoeidheid begint zwaar te wegen bij de jonge renners die reeds van bij het begin meerijden in de trofee Mare Galle. Verleden zaterdag in Aspelare kon geen enkele trofeerenner zich plaatsen (Alleen een sporadische deelnemer zoals Tom Schepens behaalde vijf punten). Dirk Van Mossevelde die op 2 oktober junior wordt, moest minstens vijf punten halen om Eric Mincke van de leiding te ver dringen. De tweede plaats van deze verdienstelijke renner komt nu ook nog in het gedrang daar hij er in Lede niet meer zal bij zijn. Schietecat, Asselman en Neirinckx kunnen ten volle van de situatie profiteren om in extremis nog de zo begeerde eindlaureaat van de trofee Mare Galle te worden. Het aantal punten te verdienen in de finalerit 1 ste 50, 2de 45, 3de 40, 4de 35, 5de 32, 6de 30, 7de 28, 8ste 26, 9de 24,10de 22,11de 20,12de 18, 13de: 16, 14de: 14, 15de: 12, 16de- 10, 17de :«8, 18de 6, 19de 4, 20ste 2 punten. Klassement 1Mincke Eric (jun.) 2. Van Mossevelde Dirk (jun.) 3. Goessens Hans (jun.) 4. Schiettecat Pascal 5. Asselman Ivo en Bart Heirwegh (jun.) 7. Dirk De Schrijver 8. Thierry Neirinckx 9. Sigin Dirk 10. Tom Schepens 11Gunther Lievens 12. Frank Van Lippevelde 13. Danny Van Boxtael 14. Dirk Soetens 15. Tony De Leeuw 16. Eric De Wilde 17. De Wolf Bart en De Meyer Ed^Jy en De Witte Jurgen 20. De Rijcke Jurgen 21Van de Velde Patrick 73 69 56 53 39 38 33 25 23 18 17 16 15 14 13 12 9 8 Bowling Tweede nationale C BC. Alloo-Blomberg-Juwelen De Meersman In »orige artikels schreven wij reeds hoe moeilijk de Aalsterse kampioenen hel zouden hebben I?' nienwkomer vier verplaatsingen moeten ondernemen op vijl eerste wedstrijden is zeker geen voordeel. Voor de tweede kompetitiedaq moest BC. Alloo-Blomherg op vang ploe' dle op de openingsoag toch 1-3 buitenshuis ging winnen. Dos zeker BC Alloo-Blomberg startte zoals in zijn beste dagen en zette de thuis ploeg 115 kegels achter. Willy De Rid der en Bruno Rossi akteerden op eer ste klassepeil, Johny De Bock speelde normaal. Iwein Haerens overtrof zich. Alleen Roland Van Vaerenbergh bleef ver beneden zijn verrichtingen van de voorbije 12 maanden. Met 817-932 winst zat er zeker wat in voor Alloo- Blomberg. Lang duurde echter de euforie niet, want in het tweede game vielen de Aalstenaars in een diepe put, waaruit alleen de totalen de aandacht konden trekken. Roland Van Vaeren bergh was opnieuw de zwakste met 160 kegels en Willy De Ridder was de beste met 166. Wel mooi als ploeg bekeken, doch niet genoeg om Tre- melo van de overwinning te houden. Uitslag 867-819. Winst van 1-3 zat er nog in als Alloo-Blomberg zich her pakte. Doch naast Roland Van Vae renbergh, die bleef missen, verraste Bruno Rossi nu ook negatief, zodat het derde game met 877-862 verlóren ging. Gelukkig was er dit puike eerste game, waardoor de Aalstenaars toch hun eerste kompetitiepuntem binnen haalden. En mistte Bruno Rossi op de valreep niet de beoogde spare dan was een 1-3 overwinning een feit geworden. Vrijdagavond de eerste thuiswedstrijd van Alloo-Blomberg Aanvang te 21 uur in de vernieuwde bowling De Kat aan het Vredeplein. De tegenstander is Speelberg Beerzel. Mits wat con centratie, inzet en een boel supporters zitten de 4-0 er dik in. (AVH) In Lede werd door de Horoscoopvrienden, B.W.B. ingericht. een wielerwedstrijd voor juniores ceerde een paar telegeleide afstands schoten zodat na 13 minuten, de score tot 44-43 opliep. Bij de thuisploeg deed de vermoeidheid zich nu gevoelen. Ze konden immers bijna geen vervangingen doorvoeren, zonder de ploeg te ver zwakken. Toch vonden ze hun tweede adem terug. Minnebo, Elias en P. Van Impe voerden het verschil terug op, 50-43 na 10 mi nuten. Toch slaagden de bezoekers erin om, 3 minuten voor affluiten, de leiding over te nemen 61-63. Niet voor lang echter, met nog 46 seconden speeltijd en een 63 gelijkstand beging Wathion een fout op P. Van Impe en de kersverse milicien (hij vervoegde zijn eenheid op 1 oktober) maakte vanop de vrijworplijn, Runxter koelbloedig af, 67-65. De tegenstanders leden nog eens bal verlies en zo kon Okapi de bal voor de resterende tijd, in eigen rangen houden. De reeds heel de match als een briesen de leeuw acterende Schmitt legde met een vrijworp de eindcijfers vast. Punten: Elias 10, Minnebo 18, D. De Neve 12, V.D. Bosch 2, P. V. Impe 10, Schmitt 16. Volgende zondat doet Okapi, de ver plaatsing naar Oxaco. Een Antwerpse schoolploeg waar vroeger nog P. V.D. Bosch en J. Van Meerbeeck hun op leiding kregen. Oxaco werd vorig jaar, kampioen in derde klasse A. (G.S.X.) Met 40 deelnemers aan de vertreklijn hadden de organisatoren van deze 1e Grote Prijs geen reden tot klagen. De wedstrijd werd gereden over 12 plaatselijke ronden met een totale af stand van 89 km. Het groot aantal kilometers schrikte sommige vertrekkers nochtans niet af want reeds in de eerste ronde gingen Frank V.D. Abeele en Luc Van Dorpe aan de haal. Lang duurde deze vluchtpoging niet want reeds bij de volgende doortocht aan de aankomstlijn waren ze terug ingelopen. Frank V.D. Abeele liet zich door deze ene mislukking niet ontmoe digen en probeerde opnieuw weg te geraken. Deze keer nam hij Rik Mallefroi mee. Die twee konden het blijkbaar goed met elkaar vinden, en dreven stelsel matig hun voorsprong op, zelf tot meer dan één minuut zodat de toeschouwers dachten dat men de winnaar in dit duo moest zoeken. In het peloton was men echter een andere mening toegedaan en door een resem opeenvolgende demar rages kreeg men de vroege vluchters terug in het vizier. Omdat de vermoeidheid zich bij de leiders deed gevoelen en de jagende bende haar prooi niet meer losliet, werden de twee smaakmakers van de koers in de laatste kilometers ingelopen. Op dat ogenblik had Geert Lenaert gewacht. Met een fikse tempoverhoging liet hij de rest ter plaatse en nam in een mum van tijd een honderdtal meter voorsprong. Vorige week startten de dames van Kangoe roes Aalst met goede moed hun verblijf in tweede provinciale. Te Wetteren slaagden zij erin de niet te onderschatten opdracht tot een goed einde te brengen. In de eerste set nam de gastploeg vlot een 0-5 voorsprong die even later zelfs uitgebouwd werd tot 0-11. Daarna kon Wetteren echter via 2-12 en 7-14 terug komen. De Aalsterse setwinst werd niet meer bedreigd. In de tweede set was het vertoon een stuk spannendervan een voorsprong voor Aalst van 1 -4 liep het dra naar 1 -6. De thuisploeg kon echter terugkomen9-9. Kangoeroes had uit eindelijk 4 setballen nodig om uit te maken bij 14-16. In de derde set was de weerstand van de Wetterse meisjes duidelijk gebroken. Met slechts acht opslagwissels haalden de bezoekers in nauwelijks elf minuten de derde overwinning naar Aalst. (1 -15). De reserven speelden het eveneens klaar met afgetekende cijfers de drie sets binnen te halen 3-15, 5-15 en 8-15. In deze laatste set rekende Wetteren op zijn eerst ploeg om toch een setpuntje te behalen, doch dit bleek een ijdele hoop. We moeten dan ook onderstrepen dat de reserveploeg een sterke indruk naliet. Op 6 oktober speelt Kangoeroes in eigen huis tegen St.-Gillis-Waas, aanvanq 17.45 u. De Kangoeroes heren spelen hun eerste wedstrijd op 6 oktober om 14.30 u. De tegenstander komt uit Waasmunster. (PVDA) Weinig maar genoeg om de bloemen te grijpen als de anderen niet reageerden. In het peloton zaten echter nog een paar frisse mannen, Geert Ebraert en Gunther Arijs trachtten de kloof te dichten en toen sprong Nico Van De Kerckhove. Deze had nog genoeg krachten in huis om niet alleen de vluchteling te achterhalen maar zelfs een definitieve bres te slaan. Voorsprongwinnaar werd dus Nico V.D. Kerckhove. Een paar seconden later versloeg P. Waeytens, de hele kudde in de sprint. De winnaar, afkomstig uit Kuurne en van beroep fietsmekanieker zegevierde dit jaar al elf keer. Meestal in de sprint maar vandaag bewees hij dat het ook anders kan als het moet. De 18-jarige wittekop, sterk gelijkend op beroepsrenner Et. De Wilde, doet vol gend jaar op 1 maart de overstap naar de amateurscategorie. De uitslag Nico Van De Kerckhoven, 89 km. in 2u.08, 2. P. Waeytens 3, G. V.D. Abeele, 4. T. De Ridder, 5. G. Ebraert, 6. R. Luyckx, 7. L. Grijp, 8. E. Hendrickx, 9. K. Van Ruiskensvelde 10. B. Albrecht. Ook voor de juniores loopt het wieier- seizoen op zijn laatste benen. In de streek is er voor hen nog één koers n.a. te Erembodegem op 13/10. Dirk De Schrijver heeft er nu alvast de riem afgelegd. Hem zal mem dit jaar niet meer in de uitslagen hoeven te zoeken G.S.X. Vorige week hield hij een dertigtal tegen strevers achter zich in Herzele en zondag II. greep de Aalstenaar de bloemen in het nabije Affligem-Essene. We gingen even ten huize (in de groen ten- en fruitwinkel, gelegen in de Geld hofstraat) een praatje maken met de jonge renner. Dirk was tijdelijk afwezig maar in af wachting van zijn terugkeer, liet vader Van Mossevelde ons even meekijken in het plakboek waarin alle uitslagen en artikels van en over zoonlief worden bij gehouden. Een greep uit het palmares. Zesmaal een eerste plaats, éénmaal een tweede en zesmaal een derde of anders gezegd, liefst 31 maal in de eerste tien op slechts 41 deelnemingen. Men mag hierbij niet vergeten, dat de nieuwelingen dit sei zoen, slechts aan 2 wedstrijden per week mochten deelnemen en dan nog niet op 2 opeenvolgende dagen. In het regelmatigheidskriterium «Trofee Minister Mare Galle» bezet hij een voorlopige maar bijna zekere tweede plaats. In zijn eerste rennersjaar was Dirk goed voor 18 plaatsen bij de eerste tien, zonder overwinning evenwel. Toch ver overde hij ook toen al twee tweede plaatsen. Tot nog toe is hij, dit jaar, in geen enkele sprint geklopt. Zijn tegen standers nemen hem liever niet mee naar de meet en proberen hem dan ook op een andere manier te grazen te nemen. De supportersclub van Dirk Van Mos sevelde is gevestigd in café «De Pluim» en zijn fans zijn overal gemakkelijk te herkennen, niet alleen door hun groot aantal maar eveneens aan hun don kerblauwe trainingsvest met het em bleem van «Het Brussels Huis» op de rug. Inmiddels is de nieuwe wielervedette zelf komen opdagen. «Hoe ben je tot het wielrennen gekomen» Door toedoen van mijn vader, zelf een ex-wielrenner en feitelijk speelde ook het toeval een grote rol. Het zat hem zo. Mijn ouders kochten altijd loten van de tombola ten voordele van wielrenner Rudi Bayens, die eveneens in onze straat woont. Op een keer was de eerste prijs een koersfiets. Ik won het stalen ros en zo begon het sprookje». De snelle man eet alles wat de kokin des huizes hem voorschoteld. Op dat vlak stelt hij zeker geen speciale eisen. Trainen doet hij voorlopig nog volgens eigen inzicht, maar aanstaande winter gaat hij het op de piste eens proberen. «Met zijn snelle benen, moet Dirk daar zeker gensters kunnen slaan» beweert vader Van Mossevelde. Een mening die we volmondig beamen. Op 2 oktober wordt de Gilalsrenner, 17 jaarzodat hij deze week naar de juniores overstapt. In deze jeugdreeks staan dit seizoen nog 2 confrontaties op zijn programma. Volgende zaterdag te Welle en de week nadien te Erembodegem. Als hij de kilometers kan verteren, wat wel te verwachten valt, moet hij ook in die categorie kunnen doorbreken. Een ding is zeker, een snellere renner heeft men de laatste jaren in de streek niet meer gehad. Duimen dus maar. (G.S.X.) Alle «AALSTERSE sportverenigingen» aangesloten bij het STEDELIJK SPORT COMITÉ werden per 24 september 1984 in het bezig gesteld van een formu lier «AANVRAAG TOT SUBSIDIERING 1984». Dit formulier werd overgemaakt aan alle leden-afgevaardigden van sportver enigingen in het Stedelijk Sportcomité. Het aanvraagformulier dient uiterlijk 8 oktober 1984 binnen te zijn op het se- kretariaat van het Stedelijk Sportcomité, Kattestraat 33, Aalst tel. 053/7711 11, toestel 282. Verenigingen welke nog niet in het bezit gesteld werden van het invulformu- lier kunnen dit nog bekomen op hogergenoemd adres. Alleen behoorlijk en volledig ingevulde formulieren worden in aanmerking genomen. Met laattijdig ingediende aanvragen kan geen rekening gehouden worden. Krachtbal De voorbije speeldag mag geboekt worden als de meest succesrijke die krachtbalklub Osiris Aalst in de voorbije vijf seizoen liet noteren. De drie ploegen die zondag aan de slag moesten grabbelden de volle buit mee. De A-ploeg in tweede nationale veegde de vloer aan met.Oedelem. De Westvlamingen kwamen met veel moeite aan een puntentotaal van drie. Aalst, met Chris Eelbode als topsco rer, gooide vijfentwintig maal raak. Van klasseverschil gesproken. De ploeg doet het voorlopig uitstekend en totaliseert na drie speeldagen een maximum. Dit niettegenstaande vaste waarden als Van Lysebeth en De Vriendt, die met Osiris in eerste klasse aantraden, vervangen moeten worden door jeugdspelers als Boghaert en Neckebroeck. De reservenploeg, die fel verjongd werd, slaagde er in de slotfase in de overwinning toch aan eigen kant te houden. Na een sterke start kon de tegenstander sterk terugkeren maar rustbrenger Jan Dockers hield een jeugdig Osiris voldoende kalm tijdens de slotminuut. Het derde team trad aan bij Edixvelde. En de eerste overwinning van het sei zoen kon eindelijk genoteerd worden. Wat betekent dat de kansen op een plaatsje in de eindronde gaaf gebleven zijn. Vermelden wij nog dat onze noeste krachtballers na vijftig minuten modder ploeteren heerlijk mochten relaxen in het zwembad bij de plaatse lijke klub.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 14