Beste Aalstenaar liep in het Brussels kamp IN 0E FRUITK0RF oud huis MEERT DE VULDER Frans Moorselbaan 19b Tel. 701642 JEMPI VOOR ST.-MAARTEN SPECIALE FRUITKORVEN Boek- en dagbladhandel LOTTO-depot 10 Nieuwe Gazet van Aalst 19 oktober 1984 AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT (WsnÉÊWj Gelijkspel en Eendracht is leider af Armoe Troef te Herdersem Nieuwe thuisnederlaag voor Gijzegem S.K. Aalst onhoudbaar na rust SERGANT E. Meldert kreeg de nul niet van hef oord Dressel en De Pluim verrassen aangenaam Voetbal He NationaleR. Union - E. Aalst3-1 De derby union E. Aalst stond in het teken van het verleden. Bij de Brusselaars is momenteel trainer Borremans aan de slag.Hij trainde vorig jaar Eendracht en trok Gerrit Muylaert mee die vorig jaar één van de revelatie bij Aalst was. Bij wit-zwart liep eveneens een oud-Unionspeler genaamd Eddy De Bolle. Vanzelfsprekend kwamen betrokken spelers erg gemotiveerd op het terrein. Vooral de Herdersemnaar Gerrit Muylaert was op sportieve re vanche belust. Hij speelde vorig seizoen voor Aalst zonder kon- trakt en kon via een verplichte overgang naar Union gaan. Gerrit werd dus vóór 2 jaar niet goed genoeg geacht door het toenmalige Eendrachtbestuur om een minimumkontrakt aan geboden te krijgen. Hij schotelde zondag wit-zwart echter een dure rekening voor. Hij scoorde op enig mooie wijze het ope- ningspunt en dwong even later een strafschop af, die zijn ploeg een tweede goal opleverde. Na de wedstrijd gingen we de nieuwe Unionvedette opzoeken. «Niet slecht voor iemand die door sommige Aalsterse be stuursleden als een potstamper aanzien werd» glimlachte hij. «Ik was uiteraard super gemotiveerd en voor het eerst dit seizoen was ik zenuwachtig. Een mooiere sportieve revanche kan ik me niet voorstellen. Spijtig voor de Eendrachspelers want daarmee blijf ik de beste vrienden. Som mige bestuursleden zoals Mr. Van De Water en de zoon van voorzitter Matthijs hebben even eens steeds correct met mij. Er zijn echter bepaalde be stuursleden waaraan ik nog iets wilde tonen, wat me dan ook gelukt is. Ik voel me hier bii Union echt in mijn schik. De sfeer en de mentaliteit is hier erg fijn. De aanpassing verliep wel iets moeizaam omdat ik in het sei- zoenbegin met voluit durfde trai nen, omdat ik aan rond nieuw jaar met een terugval te kampen heb. Het schijnt dat de Franstalige pers me toen wel op de korrel nam, maar dat stoorde me toch niet. Vandaag bewees ik dat ik er sta. Door de kwetsuur van Bon ne speel ik als verdedigende middenvelder, maar ik denk dat ik er op links nog beter zou kunnen uitkomen zoals bij het eerste doelpunt. Voorlopig ben ik echter erg tevreden in dienst van de ploeg te kunnen spelen. Voor ons is het vooropgestelde doel zich handhaven in tweede. Mits weinig tegenslagen denk ik wel dat we in ons opzet zullen slaqen. Trainer Borremans was uiter aard eveneens een gelukkig man. «Deze maal hebben we de eerste helft eens aan honderd procent afgewerkt. Tegen Over- pelt en Charleroi misten we de kansen, nu was iedere kans een goal. Ik had wel het voordeel Eendracht te kennen. Vooreerst heb ik Limpens lam gelegd. Muylaert en Fluyt vingen henv uitstekend op. De rechterflank1 met De Winne in de meest 'offensieve flank, zodat ik mijn spelers de opdracht gaf op die flank weinig ruimte te laten. Om de vijfmansachterhoede van Eendracht uit verband te spelen liet ik geregeld drie spelers vrij aanvallen. We begonnen noch tans niet zo goed. Na het doel punt van Muylaert liep alles veel Continental, Uniroyal, Michelin. Open: 8-12 u en 13-18 u zaterdag 8-1 2 u. en 1 3-1 5u 30 De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST 053/77.33.77 vlotter. Nog even had ik schrik toen bij een 3-1 stand Limpens via de lat nipt naast besloot. Bij Eendracht maakten De Bolle en Crahay het meest indruk op mij. Vooral De Bolle bewees nog steeds een van de betere spe lers te zijn. Hij is een echt win naarstype en is van onschatbare waarde voor een elftal. Natuurlijk doet die overwinning erg goed. Tegen de spelers heb ik niets, maar ik heb Aalst gewoon ver laten omdat ik met de voorzitter niet kon praten. Ik kon onmo gelijk akkoord gaan met de si tuatie dat de voorzitter het elftal samenstelde. Ik ben trainer en wil het dan ook als trainer voor het zeggen hebben». Door deze nieuwe nederlaag is de situatie er voor E. Aalst natuurlijk niet op verbeterd. Met twee thuiswedstrijden tegen koplopers R. Mechelen en Ton geren voor de boeg wordt het menens. Er werd reeds verteld en geschreven dat trainer De Groote de bons zou krijgen. Het Eendrachtbestuur verzeker de ons dat er geen sprake was van ontslag van de trainer. Voor de match tegen R. Mechelen zal Moyson wel zijn plaats in het doel moeten afstaan aan Van Wilderode. Na deze match krijgt Hans dus toch zijn kans. Hoock, die bij de Union doelpunten niet vrijuit ging zal eveneens verdrongen wor den door De Wolf. Droessaert trouwt zaterdag en zal waar schijnlijk ook niet van de partij zijn. Het vermoedelijke elftal Van Wilderode, De Rijck, De Wolf, De Bolle, Crahay, Deboug- naux, De Winne, Limpens, Moerman, De Moor en Van Roy. (JVL) Overzicht Derde Provinciale D Eendracht Nieuwerkerken heeft vorige zondag een punt moeten prijsgeven aan R.C-. Wetteren. Nieuwerkerken-Wette- ren was een soms bikkelhard duel met tal van fouten. Gele kaarten bleven dan ook niet uit. De jongens van trainer Lucien Pletinckx waren de rust ingegaan met een 1-0 voorsprong. Marnjx.U.ytter- sprot had even na het half uur een strafschop omgezet na fout op Geert De Bosschere. Na rust gooide Wetteren het over een andere boeg en dacht nu in de eerste plaats aan voetballen. Hiervoor werden zij beloond met een doelpunt een tiental minuten voor affluiten. Zeker niet onverdiend voor Racing dit 1-1 gelijk spel Door deze draw verliest Eendracht Nieuwerkerken nu de leidersplaats aan Schellebelle, dat de topper van de zevende speeldag won tegen Eendracht Massemen met 3-1 Twee zwakke en inspiratieloze ploegen, S.K. Herdersem en F.C. Mere, hebben er zondag maar bitter weinig van gebak; ken S.K. Herdersem, duidelijk vol goe de wil, trachtte toch nog iets te forceren. Mere dacht er ook maar geen enkel ogenblik aan om de wedstrijd te maken. De nul zolang mogelijk op het bord houden was hun enige betrachting. En daar lukten ze dan nog (zonder veel moeite) in ook. Jammer dat men aan beide teams een punt moest toekennen Na een slechte competitiestart had Wils kracht Gijzegem zich de jongste weken blijkbaar herpakt. Het behaalde twee overwinningen op rij en speelde zeker niet onverdienstelijk te Massemen. Nu zondag was het zwakke Olympia 2 jeans 1.000 2 velours 1.200 2 modepulls 1.000 Kruisabeel 56 MOORSEL s 053/70 35 69 Burst op bezoek bij groen-zwart. Daar mocht absoluut niet worden tegen verlo ren, temeer daar de rode lantaarndrager tot dan toe nog geen enkele overwinning had geboekt. Die kwam er nu uitgere kend tegen Wilskracht Gijzegem. Het enige doelpunt van de partij viel even voor rust. Na de koffie begon Wilskracht aan een non-stop offensief. Het Burstse doel werd voortdurend bestookt, maar de bezoekers slaagden er toch in om hun krappe voorsprong tot het einde te behouden. Overzicht Tweede Provinciale B Leider S.K. Aalst heeft vorige zondag een verdiende overwinning behaald te gen Dikkelvenne. De bezoekers (net als S.K. dit seizoen gepromoveerd) en met in haar rangen ene Schiettecatte, een goalgetter a la Karei De Jaegher, trokken het best van start. Naarmate de partij vorderde kwamen de oranje-groenen echter steeds meer opzetten. De rust ging in met een logische 0-0 ruststand. Na de pauze kende S.K. Aalst al on middellijk succes. Karei De Jaegher mocht na handspel van een bezoekende verdediger vanop de witte stip aanleg gen. Hij scoorde meteen S.K.'er eerste treffer van de partij en zijn zesde van het nog prille seizoen. De Haringjongens waren meteen gelanceerd. Een kwar tiertje later was het 2-0. Karei De Jaegher werd in het strafschopgebied onderuit gehaald. Hierbij blesseerde hij zich en doelman Luc D'Herde zette de penalty in zijn plaats keurig om. Vijf minuten vóór tijd trok Gary De Kinder er alleen op uit en rondde zijn persoonlijke actie met een derde treffer af. 3-0, meteen de eind stand. Zondag a.s. trekt S.K. Aalst naar het veld van Olsene Sportief, tweede in de rangschikking op twee punten van S.K. Een moeilijke opgave voor Maurits Coopman en zijn poulains Wie as iesten oever de meit Zonder da ge a leve riskeirt Raidj tén op ne veloa van SERGEANT Want... SERGEANT SPORT... ze kénne ni kapot Moeirselboon 107-113, OILSJT Een nochtans goed spelend Eendracht Meldert is er zondag niet ingeslaagd om afstand te nemen van een mak F.C. Brakel. De bezoekers, die op de vorige speeldag leider S.K. Aalst nochtans de eerste nederlaag van het seizoen had den toegediend, dachten in de eerste plaats aan verdedigen en speculeerden verder op de counter. In de eerste helft creëerden de geel-blauwe/i enkele goe de doelkansen maar Danny Crabbe en De Vos vertikten het om af te werken zoals het hoort. Van bezoekende zijde viel zo goed als niets te noteren. Meldert voerde wel de forcing, maar wist het veldoverwicht niet in doelpunten om te zetten. Meteen het vijfde gelijkspel voor Eendracht Meldert Leeuwerik Lede en Blauw Wit verloren respectievelijk van Dressel en De Pluim verrassen aangenaam Leeuwerik Lede en Blauw Wit verloren respectievelijk van Dressel en De Pluim. Nieuwkomer Tinne Boys prijkt samen met Snas aan de leiding. OC Aalst/Tinne Boys Haaltert 0/2. Doel punten Schouppe en Van den Berghe Dressel/Leeuwerik. Doelpunten Jans- sens 2 x, De Waegeneer 2x en Van den Abbeele voor Dressel. Corte, Matthijs, Triest en Peynsaert voor Leeuwerik. Wembley/Snas 1 /8. Doelpunten Gee- roms, Helin 3x, Bruyland 2x, Coppens en De Vriendt, Van Develde voor Wembley. Blauw Wit/De Pluim 0-2. Doelpunten Lefevre en Verast Groen Wit/N. Alcazar 4/0. Doelpunten Temmerman, De Brabander, De Backer en Verleysen.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 10